Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pomalo iritirajući problem koji bih voleo da rešim bez upotrebe dodatnih programa. Win 10 mi ne pamti položaj ikona na desktopu. Nakon svakog restarta ih sve poređa (auto arrange) na levoj strani ekrana i promeni njihovu veličinu na medium. Ako ih ponovo podesim i udarim resfresh desktopa, ikone zadrže izabranu veličinu ali se opet sve grupišu kao što je prethodno opisano. Auto arrange je u oba slučaja dečekiran. Nalazio neka rešenja za registry, ali ništa nije pomoglo. Ako neko ima rešenje, hvala.
Isti problem, koristim DesktopOK i pomaze ali mi je nerealno da evo pola godine kuburim sa ovim, da ne moze bez ovog programcica da se ovo rijesi?
 
Može. Nađem link pa postavim.

edit:

Finally, found the solution, on the ms page i've posted above.
Confirmed this on a laptop which don't have the problem, the keys were same.

Default key at
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32
and
HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32

must be replaced with "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll"

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,77,00,69,00,\
6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,00,2e,00,73,00,74,00,6f,00,72,00,61,00,67,00,65,\
00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,77,00,69,00,\
6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,00,2e,00,73,00,74,00,6f,00,72,00,61,00,67,00,65,\
00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00

You need to take ownership of those entries though.

Inače, problem vezuju sa postojanjem nekog od ESET proizvoda na mašini.
 
Poslednja izmena:
Nije ti ucitao usb drajvere, sad ti je solucija pravi boot usb i instaliraj sa njega.
Magicno restart dugme je pomoglo. Povratio se u stanje pre pokusaja reseta I dobio sam poruku da reset nije uspeo. Vise se I ne usudjujem da pokusavam jer ce sigurno opet biti isti problem. Hvala ti na brzom odgovoru u svakom slucaju.
 
Može. Nađem link pa postavim.

edit:



Inače, problem vezuju sa postojanjem nekog od ESET proizvoda na mašini.
Dodjem do InProcServer32 u obje putanje i kopiram u Default key ovaj dio od @ do 00 ako sam razumio?
 
Jesi li prvo odradila upgrade ili direktno win 10 sa win 8.1 kljucem?

Prvo upgrade, stavila sam neki kljuc i opet je bio upgrade, medjtim prebacio je sa pro na enterprise, radi sve ok, samo sto opet trazi key.
 
Prvo upgrade, stavila sam neki kljuc i opet je bio upgrade, medjtim prebacio je sa pro na enterprise, radi sve ok, samo sto opet trazi key.
Taj "neki" kljuc je problem, cim te je prebacilo na enterprise...
Lepo ti ponovo instaliraj win 8.1 sa tvojim kljucem pa update do kraja i upgrade na win 10.
 
Jel zna neko kako rešiti problem sa "pucanjem" zvuka, jednostavno dođe do nekog praska i onda se zvuk normalno reprodukuje.
I zaboravio sam kako se namešta opcija 24h prikaza vremena na Lock Screen-u, ali pri paljenju računara?
 
Ima li ovde neko problem sa nasumicnim gasenjem USB uređaja? Svako malo se ugase svi USB 2.0 uređaji i jedini način da prorade opet je prebacivanje na 3.0 gde rade. Posle mogu da se vrate na 2.0. Cudno,cudno...
 
Jel zna neko kako rešiti problem sa "pucanjem" zvuka, jednostavno dođe do nekog praska i onda se zvuk normalno reprodukuje.
I zaboravio sam kako se namešta opcija 24h prikaza vremena na Lock Screen-u, ali pri paljenju računara?
Tebe problemcici ne pustaju...nije te omasio ni jedan.:D
Skini LatencyMon pa izmeri...
 
Tebe problemcici ne pustaju...nije te omasio ni jedan.:D
Skini LatencyMon pa izmeri...
Ma super radi W10, samo to sa zvukom i refresh-ovanjem ikonica.
A jel zna neko kako da promenim na 24h prikaz vremena na Lock Screen-u prilikom paljenja (posle prilikom buđenja iz sleep-a sat je u 24h) , neko mi je ovde pisao kako to da popravim, ali sam zaboravio.
 
Ima li ovde neko problem sa nasumicnim gasenjem USB uređaja? Svako malo se ugase svi USB 2.0 uređaji i jedini način da prorade opet je prebacivanje na 3.0 gde rade. Posle mogu da se vrate na 2.0. Cudno,cudno...

Moras rucno iskljuciti "Allow the computer to turn off this device" u Device manager>Power management za dati USB uredjaj/port.

Jel zna neko kako rešiti problem sa "pucanjem" zvuka, jednostavno dođe do nekog praska i onda se zvuk normalno reprodukuje.
Koji LAN i koji drajver za LAN koristis? Problem je u kombinaciji W10 sa LAN drajverom. Imao sam isti problem dok se nisam vratio na 8.1 zbog toga:
 

Prilozi

  • Capture3.PNG
    Capture3.PNG
    49.4 KB · Pregleda: 110
I ja imam opet sitne probleme sa zvukom na RS1, na TH2 je bilo prestalo.
 
Premeri i ti, mozda imaju novi drajveri...

Screenshot (59).png
 
Nema novih drajvera. I već sam merio, problematično je.
 
Moras rucno iskljuciti "Allow the computer to turn off this device" u Device manager>Power management za dati USB uredjaj/port.


Koji LAN i koji drajver za LAN koristis? Problem je u kombinaciji W10 sa LAN drajverom. Imao sam isti problem dok se nisam vratio na 8.1 zbog toga:

Baš ću da vidim to za LAN, misliš da može biti problem do toga.
 
Može. Nažalost moja ploča nema noviji drajver od Januara.
 
A sto je najgore, ni proizvodjaci LAN chipseta, maticnih ploca a ni sam MS nece da se potrude da isprave gresku vec upiru prste jedni na druge u krug.
Apsolutno neprhvatljivo da se javljaju takvi problemi na sistemu, ne znam kako ih tolerisete.
 
Koji LAN i koji drajver za LAN koristis? Problem je u kombinaciji W10 sa LAN drajverom. Imao sam isti problem dok se nisam vratio na 8.1 zbog toga:

Nemam pojma, jel ovo tačno u vezi LAN-a (ako nije kako da proverim koji je LAN?):
Screenshot (2).png
 
Nemam pojma, jel ovo tačno u vezi LAN-a (ako nije kako da proverim koji je LAN?):
Pogledajte prilog 205766

Da, to je to. Kako se povezujes na net? Bezicno ili koristis LAN? Ako nikad ne koristis LAN na laptopu mozes disejblovati LAN adapter. To ce gotovo sigurno resiti probleme sa zvukom.
Ako koristis LAN, ovo su najnoviji drajveri koliko vidim http://drivers.softpedia.com/get/NE...Driver-1094222016-for-Windows-10-64-bit.shtml
Ili odavde: http://www.realtek.com.tw/downloads...d=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false
 
Poslednja izmena:
Da, to je to. Kako se povezujes na net? Bezicno ili koristis LAN? Ako nikad ne koristis LAN na laptopu mozes disejblovati LAN adapter. To ce gotovo sigurno resiti probleme sa zvukom.
Ako koristis LAN, ovo su najnoviji drajveri koliko vidim http://drivers.softpedia.com/get/NE...Driver-1094222016-for-Windows-10-64-bit.shtml
Ili odavde: http://www.realtek.com.tw/downloads...d=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Ne koristim LAN, konektujem se bežično. Kako da ga disable-ujem? I da li posle ako mi kojim slučajem bude zatrebao mogu ponovo da ga enable-ujem?
 
Desni klik na taj PCIe FE u Device manageru pa disable. Kasnije mozes enableovati ako zatreba. Mislim da bi trebalo resiti te probleme sa zvukom, koliko vidim na netu ljudi sa Wireless konekcijom nemaju takvih problema.
 
Ja debelo žalim kupovinu ove matične ploče. Jer Killer e2200 je prvo pravio problem sa memory leak, dok nisam našao način da rešim, a posle su doduše ispravili drajvere. Samo što je za to trebalo skoro godinu dana. A sada je verovatno uzrok ovoga, mada je retko, svejedno me nervira.
A i ugrađena zvučna kartica je gora od generičkog Realteka.
 
Hoce li W10 prebaciti 60% ucesca na Steamu do kraja promo perioda? Jel ima neko brojke?
 
Spominjali ste kompresovanje memorije, sećam se komentara da lepo radi. Sad shvatam da je bio sarkastičan. :)

Imam ovaj problem na laptopu:
  1. Disabled Pagefile and rebooted - Process became normal less than 1%
  2. Reenabled pagefile (System Managed) - Process remained same (less than 1%) but CPU utlization went high after reboot.
  3. Disabled Pagefile and rebooted - Process became normal less than 1%
  4. Reenabled pagefile (Manual - 4-8G) - Process remained same (less than 1%) but CPU utlization went high after reboot. Pagefile size remained at 4 GB.
  5. Disabled Pagefile and rebooted - Process became normal less than 1%
  6. Reenabled pagefile (Manual - 2-4G) - Process remained same (less than 1%) but CPU utlization went high after reboot. Pagefile size remained at 2 GB.
  7. Disabled Pagefile and rebooted - Process became normal less than 1%
  8. Hibernated the PC and restarted after a few minutes later - Process remained same (less than 1%).
  9. Put the PC on Standby (Sleep) and restarted later - Process remained same (less than 1%).
  10. Put the PC on Standby (Sleep) and let it hibernate as per policy - CPU utlization went high.
  11. Restarted with Pagefile still disabled - Process became normal less than 1%

Dakle, kada god imam pagefile, koji mi treba jer je ovo laptop, CPU zauzeće i zauzeće diska postanu preveliki kad ovaj novi proces krene da "obrađuje" memoriju.
Jedino rešenje mi je da se pomirim sa time da nemam pagefile? :S:
 
Hoce li W10 prebaciti 60% ucesca na Steamu do kraja promo perioda? Jel ima neko brojke?
Prošlog meseca je imao 45% s rastom od skoro 4% u odnosu na prošli mesec. Tako da verovatno ima 50% sada, što je značajan udeo svejedno.
 
Spominjali ste kompresovanje memorije, sećam se komentara da lepo radi. Sad shvatam da je bio sarkastičan. :)

Imam ovaj problem na laptopu:


Dakle, kada god imam pagefile, koji mi treba jer je ovo laptop, CPU zauzeće i zauzeće diska postanu preveliki kad ovaj novi proces krene da "obrađuje" memoriju.
Jedino rešenje mi je da se pomirim sa time da nemam pagefile? :S:
To ne bi trebalo da tako funkcionise.

Screenshot (8).png Screenshot (10).png

Ako pod stavkom System and compressed memory NT Kernel imas zauzece, onda imas memory leak.
Probaj da deinstaliras drajvere ako imas Nvidia graficku...pa vidi kako se ponasa.
Kazu da i ovo moze da pomogne da se iskljuci superfetch iz Services i da se iskljuci iz Startup-a.

Screenshot (61).png
 
Poslednja izmena:
Zna li se mozda hoce li zvanicni redstone poremetiti/promeniti ikakve postavke sistema po instalaciji?
 
Nazad
Vrh Dno