Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

WU je po meni bolji zato sto ostaju svi fajlovi i programi, a zadnji x kada sam sa 8.1 presao na w10 9926 to cudo je trajalo skoro 2sata :D a ssd u pitanju, dali je moguce da je migracija fajlova bila toliko spora?!
Jel pametno preci sa 9926 direktno na 10049 kada izadje slow upgrade?
 
C:\Program Files\Internet Explorer za sada nije obrisan , ako radite update on nece brisati Internet Explorer iz taskbara i kada bude bio obrisan taj folder opet ce vam biti u taskbaru ako radite update posto update ne brise ikonice iz taskbara!

Dejane mislim da sledeci slow nece biti do pocetka maja kada se zavrsava build konferencija u San Francisku!
 
ljudi sta vam je,pa nemere full nov win preko noci,duze i sporiji je bio proces sa osmajom,a manje su pipali,narocito na pocetku. u oravu je darko,ovaj build je mnogo vise nereda napravio,i ja sam imao 20+ gb raznoraznog smeca,plus recovery image folder plus recovery particija.sam apdejt je prosao solidnom brzinom,koliko se secam.kome win10 sluzi samo za test voznju,nema nekog razloga da ne radi cistu instalaciju,ja sam baziran na win10 pa mi je upgrade jedina opcija. :)
 
Jel se vama cini kao i meni da je .mkv video cisci u Windows Media Pleyer u ovom buildu 10049 nego ranije?
 
Kako mislis cisci? Decoder ili radi ili ne, nema tu sta da mulja ili zamucuje sliku... Nego pricali su za H265, dali pusta ta novija verzija HEVC? Fino je sto su se setili za mkv i flac...
 
Da li je neko radio upgrade sa W 8.1 pro na W10 ( 10041 ) ?
 
Ja, i to dva x ;)

Juce sam sa 9926 skocio na 10049 cak i to je lepo proslo, medjutim moram drajvere da reinstaliram DDU metoda pod obavezno, opet kao i na 10041 tako i na ovoj 49 ne radi mi Steam igra, Net framework nije u pitanju, sta bi moglo biti? Ide mi na zivce... U zivotu nisam obavio toliko upgrade-a kao za ova 2,3 meseca :D zloooo
 
Poslednja izmena:
Ja, i to dva x ;)

Juce sam sa 9926 skocio na 10049 cak i to je lepo proslo, medjutim moram drajvere da reinstaliram DDU metoda pod obavezno, opet kao i na 10041 tako i na ovoj 49 ne radi mi Steam igra, Net framework nije u pitanju, sta bi moglo biti? Ide mi na zivce... U zivotu nisam obavio toliko upgrade-a kao za ova 2,3 meseca :D zloooo
Šta si očekivao ?, nije da nisu rekli da će tako da ide, čak je i sporije nego što su obećavali. Eksperimentisanje na veliko, zato su ga i dali na probu tako rano.
 
Do kada traju ove verzije win 10, do septembra dok ne izađe zvanično ili ? Vidim sada da 9926 ističe 1 oktobra . Taman može da posluži i na glavnom kompu :)
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da je do sada 9926 najbolji build ;)
 
šta misliš zašto kinezi i rusi izbacuju ms iz državnih službi ?
 
Pre toga ste, predpostavljam, uradili full sistem ili hard disk backup ? Zlu ne trebalo..
 
šta misliš zašto kinezi i rusi izbacuju ms iz državnih službi ?

Zato sto nece da placaju milijarde USD za legalne licence ili je nesto drugo u pitanju ?
Zasto ostatak sveta ( goverment ) placa Ms licence ?
 
E ja da pitam nesto, probao sam pre mesec dana neku verziju ali mi je rekao da imam MBR a treba da bude GPT, a nisam mogao da brisem hard disk. Da li postoji nacin da se instalira na MBR da ne brisem hard disk? Kako su zamislili free upgrade na primer za nas koji imamo Win7 sa MBR, kako ce to ici? Takodje, sta mislite da li ce i Windows 8.1 With Bing moci da se Free upgrade na Win10?
 
Imas Rufus 2.1 program preko njega stavljas MBR ili GPT https://rufus.akeo.ie/

Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only installed on GPT disk pise ako pokusavas UEFI GPT da instaliras na MBR particionoj semi...

Windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style. . pise ako pokusavas da instaliras Legacy/CMS MBR na GPT particionoj semi..
 
Da li bih mogao da na laptopu imam i windows 8.1 i windows 10 TP i ako je moguće kako izvesti?
 
Ja sam ovako do sad radio: sa WinCDEmu montujem iso fajl,onda otvorim taj viruelni drive,udjem u direktorijum "sources" i tu pokrenem setup.exe.Insatalacija krene odmah od dela gde se bira hdd particija,i onda samo idem na custom i izaberem D particiju.Ako bi pokrenuo bi pokrenuo setup.exe iz root direktorijuma,pri proveri bi mi izbacio gresku i ne bi dozvolio insatlaciju.Inace imam Mbr partition
 
ne pravite belu buku,ako se apgrejduje ne treba ni USB i nebitno je jel' MBR ili EFI.mauntujes i kliknes na setup.exe i to je sve.
 
Inace wzor najavio i uskoro 10054 , build svakih par dana haha , zurka pocinje :D
 
Ljudi imam problem sa računarom, koji se manifestuje na taj način što kad instaliram sistem nakon jedno 10-tak restartovanja sistema pojavci mi se sledeće obaveštenje :

c:\Windows\system3A2\config\systemprofile\Desktop is unavailable. If the location is on this PC, make sure the divace or drive is connected or the disc is inserted, and then try again. If the location is on a network, make sure you're connected to the network or internet, and then try again. If the location still can't be found, it might have been moved or deleted.

Ne znam više šta da radim?!! Kad ponovo instaliram sistem sve bude OK, ali nakon nekog vremena ponovo se pojavi ovo obaveštenje. Kada se to pojavi i kad kliknem na OK sve ikjonice nestanu, kao i start meni i ništa mi ne dozvoljava da radim!!!
P O M O Ć!!!.
 
Nazad
Vrh Dno