Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Moraš kod dodavanja štampača da odabereš opciju da ti nađe i štampače "starijeg" tipa. Ne znam tačan naziv opcije, ali imaš je tako kod opcije kada on automatski traži štampače.
Pa upravo to i radim, i on nadje samo 3 stampaca ova koja su na mreznom kablu

Sent from my Z5
 
Pa dobro, cekamo i to da se desi :D glupost u najavi, ja sve bitne stvari drzim na portable hdd-u
Ваљда нико нема једину копију на облацима, то је само резерва ако пукне оно што се чува у локалу. Ја имам неке глупости на Меги и ништа ми не значи и ако пукне и ако неко хоће да их искористи. Важне податке не делим нигде. На руском облаку имам скоро цео терабајт па нека мало слушају музику. ;)
 
Ваљда нико нема једину копију на облацима, то је само резерва ако пукне оно што се чува у локалу. Ја имам неке глупости на Меги и ништа ми не значи и ако пукне и ако неко хоће да их искористи. Важне податке не делим нигде. На руском облаку имам скоро цео терабајт па нека мало слушају музику. ;)
Daj link za taj ruski oblak, imam na Mega jedno 100GB, a trebao bi sa diskova da metnem jedno 500GB pokretnih slika i muzike.
 
Windows 10 build 10586.240 na Preview ringu - cemu ovo , ovaj MS nije pri sebi :D sad i kumulativne zakrpe za TH2 idu preko ringa :D

Improvements to general application compatibility
Improvements in the upgrade experience, including fixing an issue where some devices would lose data connections or touch input after upgrading to Windows 10.
Improved the reliability of reminders
Improved UI for tracking data usage under Settings > Network and wireless > Data Usage.
Improved the navigation bar experience for some devices.
Fixed an issue where some SD card readers were not recognized
Updated Daylight Saving in countries with Daylight Saving changes
 
Poslednja izmena:
Windows 10 build 10586.240 na Preview ringu - cemu ovo , ovaj MS nije pri sebi :D sad i kumulativne zakrpe za TH2 idu preko ringa :D

Improvements to general application compatibility
Improvements in the upgrade experience, including fixing an issue where some devices would lose data connections or touch input after upgrading to Windows 10.
Improved the reliability of reminders
Improved UI for tracking data usage under Settings > Network and wireless > Data Usage.
Improved the navigation bar experience for some devices.
Fixed an issue where some SD card readers were not recognized
Updated Daylight Saving in countries with Daylight Saving changes

Release preview ring baš za to i služi, finalno testiranje kumulativnih zakrpa...njega su uveli negde od februara, koliko se sećam.
 
Bas cudno mislio sam da su ringovi iskljucivo za buildove ne za zakrpe..
 
Fast/Slow su za buildove, Release Preview za zakrpe.

Nije loše što su uveli taj dodatni nivo provere, veća šansa da otkriju eventualni problem, pre nego što update postane public.
 
Cek nije moguce preview je i za buildove, sta ako sam ja insajder a trenutno sam na TH2 a izadje Redstone i ja ga kao necu dobiti na preview ringu? Pre ostalih obicnih ne insajder korisnika?
 
Ваљда нико нема једину копију на облацима, то је само резерва ако пукне оно што се чува у локалу. Ја имам неке глупости на Меги и ништа ми не значи и ако пукне и ако неко хоће да их искористи. Важне податке не делим нигде. На руском облаку имам скоро цео терабајт па нека мало слушају музику. ;)

Pa Mega bi trebalo da je enkrtiptovan e2e za razliku od Google Drive, Dropbox itd... A ta priča o zatvaranju je bila i pre par meseci. Tako da nisam siguran da li je deo svađe, ili ima neku težinu.
 
Nove aplikacije



Mesenger je dobro odrađen, ima tu još stvari da se ispeglaju, ali recimo obaveštenje
se pojavljuje u notification centru, pa i na live tile.
 
Poslednja izmena:
Pa Mega bi trebalo da je enkrtiptovan e2e za razliku od Google Drive, Dropbox itd... A ta priča o zatvaranju je bila i pre par meseci. Tako da nisam siguran da li je deo svađe, ili ima neku težinu.
Pa i ja kazem isto, ne treba svaku objavu shvatiti ozbiljno, Mega je bas dobar cloud :)
 
Do kad traje ova besplatna nadogradnja, ja sam još uvek na 7?
 
Ako se dobro sećam, plan je bio godinu dana od zvanične objave... Znači negde do kraja jula...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nakon sto sam odradio upgrade, ostao mi je folder windows old, jel mogu da ga izbrisem?
 
Ako ne misliš da se vraćaš na 7-cu iz 10-ke.
 
Jel ste imali problem, tipa kad idem na facebook ili neku drugu stranicu, izbaci mi nesto ssl eror your conncetion is not private i ne mogu da pristupim, desava se na ponekim stranicama. Na jutjubu nece da ucitava klipove. Ne znam zasto, kad se restartuje racunar onda sve sljaka, i nakon nekog vremena opet?
 
Poslednja izmena:
Jel ste imali problem, tipa kad idem na facebook ili neku drugu stranicu, izbaci mi nesto ssl eror your conncetion is not private i ne mogu da pristupim, desava se na ponekim stranicama. Na jutjubu nece da ucitava klipove. Ne znam zasto, kad se restartuje racunar onda sve sljaka, i nakon nekog vremena opet?

Ništa od toga. Evo instalirao sam ovaj najnoviji build 14332. Hrom radi kao i obično a Edge to ni ne koristim ako ne moram.
 
Taj error se dešava često kod pogrešno podešenog sata.
 
Kako da skinem neku aplikaciju iz prodavnice? Stalno dobijam ovu gresku:
error 0x80240438
pokusavao sam sa neta neke stvari, ukucavao neke komande u cmd ali nista, vidim i tamo neki windows administratori daju upustva ali bez uspjesno za vecinu.
 
Opet ista stvar, juce mi je radilo normalno, sad opet ne mogu da udjem na facebook, youtube, itd. Tacan mi je sat ne kapiram, sta treba da uradim?

Nasao sam problem, iskljucio sam https scanning u avastu i sad sve radi, pa eto neko ima problem sa ovima, eto resenja :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno