Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

@Rock86
@Markic

Vezano za onaj problem sa loading kružićem nakon podizanja sistema... Par dana mi se nije desavalo, iskljucio sam OneDrive i neke glupe procese u services,tipa firewall i tome slicno.Mislio sam da mi je to resilo problem ali nije,opet se danas isto desilo.
Pogledao sam event viewer pod application i system i imam mali milion error-a i warning-a... Kako sad da utvrdim sta mu pravi problem?:/
 
@Rock86
@Markic

Vezano za onaj problem sa loading kružićem nakon podizanja sistema... Par dana mi se nije desavalo, iskljucio sam OneDrive i neke glupe procese u services,tipa firewall i tome slicno.Mislio sam da mi je to resilo problem ali nije,opet se danas isto desilo.
Pogledao sam event viewer pod application i system i imam mali milion error-a i warning-a... Kako sad da utvrdim sta mu pravi problem?:/

Potrebno je da znaš tačno vreme kad se to desi. Zapamti vreme pa traži u Event Viewer-u.
 
Javi kada uocis gde je problem.

Evo ga,u event vieweru u delu Windows Logs- Application stoje na 9:43 sledeca 3 errora aplic.jpg
U Windows logs- System nisu registrovani ni Error ni Warning u to vreme... Sta je sad ovo? Otvorio sam ove greske ali ne vidim nista sto bi mi pomoglo da ih resim.
 
Evo ga,u event vieweru u delu Windows Logs- Application stoje na 9:43 sledeca 3 errora Pogledajte prilog 178592
U Windows logs- System nisu registrovani ni Error ni Warning u to vreme... Sta je sad ovo? Otvorio sam ove greske ali ne vidim nista sto bi mi pomoglo da ih resim.

Daj detalje. Koja je to aplikacija pukla? Vidim da imaš Deamon Tools? Koju verzuju imaš? Šta sve imaš instalirano od aplikacija?
 
Poslednja izmena:
Daj detalje. Koja je to aplikacija pukla? Vidim da imaš Deamon Tools? Koju verzuju imaš? Šta sve imaš instalirano od aplikacija?

Daemon tools je DT Lite 10.1. Imam instalirano odmah nakon podizanja sistema sve ove: office 2007, autocad 2010, winamp, gom player, skype, fortran 95, cpuid hw monitor, iobit uninstaller,opera, chrome.

Evo sta izbaci kad otvorim ove 2 greske (ima ih 3 ali 2 su iste). aplic2.jpg
 
Obriši za početak Auto Cad 2010 i vidi kako se ponaša...

To sam prvo probao pre par dana, jedino na njega sam sumnjao i probao bez njega ali nije, i sa njim je bio problem.
Ne moze se nikako preko event viewera provaliti koja ga to aplikacija zeza? Sad bar znam da sigurno neka app pravi problem jel tako?
 
To sam prvo probao pre par dana, jedino na njega sam sumnjao i probao bez njega ali nije, i sa njim je bio problem.
Ne moze se nikako preko event viewera provaliti koja ga to aplikacija zeza? Sad bar znam da sigurno neka app pravi problem jel tako?

Verovatno. Obriši i Deamon Tools i probaj...
 
Daemon tools je DT Lite 10.1. Imam instalirano odmah nakon podizanja sistema sve ove: office 2007, autocad 2010, winamp, gom player, skype, fortran 95, cpuid hw monitor, iobit uninstaller,opera, chrome.

Evo sta izbaci kad otvorim ove 2 greske (ima ih 3 ali 2 su iste). Pogledajte prilog 178594
Obrisi iobit uninstaller ako je v5, i stavi v4 i skloni deamon tool.
I koliko vidim tebi u tom logu prijavljuje eror Stora.
 
Juce mi stigao build 10532 i opet u donjem desnom uglu mi se pojavilo ono evaluation copy. Jel zna neko zasto?
 
Znam, ali na proslom buildu nije bio watermark, pa se sad opet pojavio. Al dobro, bitno da shljaka.
 
Jel moze mala pomoc.Uradio sam clean install win10.Ali mi je boot time veliki,tj dosta veci nego na win7.Win10 mi je na ssd-u.Isto sam sve podesio kao kad sam imao win7.
Treba mu bar duplo vise vremena da dodje na desktop nego pre.Takodje i kad dodje na desktop imam instaliran rainmeter treba mu bar 20 sek dok mi ucita sve ikonice preko tog programa.To pre nije bio slucaj.
Jel moze mala pomoc oko toga,posto sam sve zivo probao i bas bas me to nervira.Ostalo sve slajka savrseno.
 
Idi u power options i choose what the power buttons do.
Odstikliraj turn on fast startup i save changes.
Restartuj komp, zatim opet udji i stikliraj turn on fast startup i save changes.
Restartuj PC.
 
Vec sam googlao o ovom problemu,to je jedan od prvih saveta.Ali vidim da jos dosta ljudi ima isti problem kao ja.

Odem tamo da to uradim,ali prosto nema te opcije

http://prntscr.com/8cse1b

To sam hteo medju prvim stvarima da uradim,ali nema toga.
 
Vec sam googlao o ovom problemu,to je jedan od prvih saveta.Ali vidim da jos dosta ljudi ima isti problem kao ja.

Odem tamo da to uradim,ali prosto nema te opcije

http://prntscr.com/8cse1b

To sam hteo medju prvim stvarima da uradim,ali nema toga.
Pokreni CMD kao administrator i kucaj powercfg /hibernate on
Trebalo bi da ti vrati tu opciju.
 
Hehehehe sekund pre tvog posta sam to uradio:D,evo sad cu da probam dal brze butuje pa javljam.Hvala na pomoci,valjda ce da resi problem.
Samo me zanima kad uradim to paljenje/gasenje fast boot da li mogu ponovo da ugasim hibernaciju?
 
Hehehehe sekund pre tvog posta sam to uradio:D,evo sad cu da probam dal brze butuje pa javljam.Hvala na pomoci,valjda ce da resi problem.
Samo me zanima kad uradim to paljenje/gasenje fast boot da li mogu ponovo da ugasim hibernaciju?
Mozes, odstikliraj hibernaciju.
 
Ma jok nista nije pomoglo:mad: .Evo sa boot racer mi pokazuje da mi je boot time 50sec.Sad vec pocinje da me opako nervira.Bukvalno sam sve uradio kako treba isto kao na win7 koji sam imao tada mi boot time bio oko 19 sec.
Pojma nemam sta da uradim.

http://prntscr.com/8cshj3
 
Ma jok nista nije pomoglo:mad: .Evo sa boot racer mi pokazuje da mi je boot time 50sec.Sad vec pocinje da me opako nervira.Bukvalno sam sve uradio kako treba isto kao na win7 koji sam imao tada mi boot time bio oko 19 sec.
Pojma nemam sta da uradim.

http://prntscr.com/8cshj3
Jel ti namjesteno achi ? Jel si instalirao najnove sata/ahci drajvere ? Ili su oni od samog windowsa spusti driver boost i neka uradi na sve drajvere update
 
Poslednja izmena:
Samo me zanima kad uradim to paljenje/gasenje fast boot da li mogu ponovo da ugasim hibernaciju?
Ако искључиш хибернацију, fast boot баш и неће да ради јер он то користи. Ипак, ни 7 нема ту опцију па ако ради брже, онда је вероватно нешто друго.

Код мене иначе и даље нуди th2 на лаптопу који сам исписао из инсајдер програма, до сада је само излазила информација да не може, синоћ се као појавио на списку апдејта, пробао, опет не може и вероватно ће тако у круг. Све сам ближи идеји да на лаптоп ставим нешто друго или да га вратим у инсајдер па се мало играм, ионако ми то не служи за рад него за занимацију и губљење времена.
 
Jel moze mala pomoc.Uradio sam clean install win10.Ali mi je boot time veliki,tj dosta veci nego na win7.Win10 mi je na ssd-u.Isto sam sve podesio kao kad sam imao win7.
Treba mu bar duplo vise vremena da dodje na desktop nego pre.Takodje i kad dodje na desktop imam instaliran rainmeter treba mu bar 20 sek dok mi ucita sve ikonice preko tog programa.To pre nije bio slucaj.
Jel moze mala pomoc oko toga,posto sam sve zivo probao i bas bas me to nervira.Ostalo sve slajka savrseno.
I kod mene ista situacija. Mislim da nije sporiji od Win7 (nisam merio vreme, nažalost), ali svakako iznad očekivanja za novi sistem. Hladan start, od pritiska dugmeta do ulaska u desktop nekih 25s, a dok učita sve u taskbar 40s. Paljenje hibernacija i Fast startupa nije donelo nikakvo poboljsanje, kao ni menjanje Fastboot opcija u biosu. U Windows-u sve radi očekivano brzo.
Sad mi javio i burazer, i kod njega je vreme oko 25s, ali sa običnim hardom, i nekim Phenomom od pre 5 godina.
 
Jel taj curcial nema svoj maticni softwer za optimizaciju i settings ? Ako ima probaj preko njega da sredi sam on sve
 
Obrisi iobit uninstaller ako je v5, i stavi v4 i skloni deamon tool.
I koliko vidim tebi u tom logu prijavljuje eror Stora.

Obrisam daemon i iobit i opet isto... :( Ne znam vise sta da pokusam... U event vieweru opet prijavljuje istu gresku u application kao prosli put, ono Application Hang 1002.
 
Nazad
Vrh Dno