Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ko je instalirao onaj leakovan 10056 dali ce moci da preko WU dobije slow ili fast update na novi build kad izadje?
Da pitam, mozda je MS te interne buildove nekako blokirao za dalje istrazivanje :D
Ja sam taj instalirao, perfektan je, ne brinem se za update, ja to ne cekam vise
skidam sa neta i prepucavam, spartan vrhunski, brz, nezahtevan, 4K video pusta sa 70% CPU.
 
Znam da je dobar nego je na hdd-u pa je malo sporiji, na ssd-u mi je 8.1 po tom pitanju druga prica ali zanimljivo je kako w10 zauzima nekih 20gb a w8.1 sa svim onim updateima do sada preko 40gb na sistemskoj particiji.. ludilo :D
 
Znam da je dobar nego je na hdd-u pa je malo sporiji, na ssd-u mi je 8.1 po tom pitanju druga prica ali zanimljivo je kako w10 zauzima nekih 20gb a w8.1 sa svim onim updateima do sada preko 40gb na sistemskoj particiji.. ludilo :D
Kako 20GB ? pa meni je samo Windows folder toliki. Samo 2-3 osnovna programa instalirana i C: ima 37 GB.
 
Nisi ga dobro skupio. :) I kod mene je ispod 20, sa Recovery folderom 28. Zanimljivo da kad obiljezim sve foldere i idem na properties pise: size 38GB, size on disk 28GB.
 
nego, šta mislite da li će u startu rtm verzija moći da se registruje telefonski kao i osmica....sa mak ključenZIMA :D hvala ...
 
verovatno,ali ne vidim sto bi se neko akao sa tim kad ce 99 posto biti i verzija za dz.suska se i da ce sa TP-a ovaj put biti free apgrejd na full verziju,kao nagrada,ali nema informacije sta ce biti parametar za tu ponudu,dal' svi ili ko se igrao sa onim fidbekom.
 
Znam da je dobar nego je na hdd-u pa je malo sporiji, na ssd-u mi je 8.1 po tom pitanju druga prica ali zanimljivo je kako w10 zauzima nekih 20gb a w8.1 sa svim onim updateima do sada preko 40gb na sistemskoj particiji.. ludilo :D
???
Kod mene Windows 8.1 star godinu dana zauzima 16GB!
 
Sa svim WU koji su izasli do sada? Vazi ;) Postavicu uvece velicinu particije na W10 10056 i W8.1 :)
 
Poslednja izmena:
40gb jedino sa full restore particijama,imidzima,hibernacijom,swap-om od ko zna koliko itd.kad se sve to pogasi bilo koji win ne ide preko 16tak gb sam po sebi,nema teoretske sanse.
 
@antena :D daj SS koliko ti je sistemska particija zauzeta a ne skup tih foldera..
 
Da mi Windows uzme 40GB, tacno bi goreo Microsoft! Pa to je sistemska particija, jel ne vidis dobro? Pise iznad foldera Local Disk (C:).
 
Poslednja izmena:
Da mi Windows uzme 40GB, tacno bi goreo Microsoft! Pa to je sistemska particija, jel ne vidis dobro? Pise iznad foldera Local Disk (C:).

Sorry na fonu sam gledao - mali ekran :D ne vidim dobro , oslepo sam. Wau cudo, kod mene to nije slucaj, na SSD-u od 55GB meni je slobodno 12, a od programa i igrica mozda imam oko 5gb zauzeto, mozda ni toliko, Steam + Igrica manje od 4GB i jos po koji program aj nek bude 5gb ukupno.

Da se neko ne zbuni komentarisemo koliko 8.1 zauzima na sistemskoj particiji ... Posto je kod W10 to drasticno manje u mom slucaju. Ocigledno su kod TP sredili junk da bude laksi za brisanje i sistemski vidljiv u odnosu na 8.1 ..
 
Poslednja izmena:
Pa pokreni Disk Cleanup i obrisi Windows Update, pa cmd i "Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup" (bez navodnika) pa ces osloboditi bar 10GB
 
druze do tebe je,vozio sam ja osmicu i to jedan te isti program files i user folder jos od Release Preview-a pa do u1,i nikad mi nje zauzimao 40gb.cisti to,ko zna kakvih ti se gluposti nagomilalo.prvo sa ccleanerom,pa izgasi restore i/ili pobrisi stare restore point-e,iscekiraj restore particije...

edit:

a 10tka ti je cista jer je sveza.
 
Aman ljudi ulenjio sam se , taman izadje TP gde imas lepo opciju to da obrises a onda se vrnem na 8.1 i zaboravim na te metode brisanja tih junkova, Fala!
 
verovatno,ali ne vidim sto bi se neko akao sa tim kad ce 99 posto biti i verzija za dz.suska se i da ce sa TP-a ovaj put biti free apgrejd na full verziju,kao nagrada,ali nema informacije sta ce biti parametar za tu ponudu,dal' svi ili ko se igrao sa onim fidbekom.

ekstra onda...:) jel se zna kad će rtm verzija...avgustu, septembru?ili...
 
RTM se pominje za pocetak jula. Kao plan je da novi racunari sa win 10 budu spremni za novu skolsku godinu.
 
Verovatno se spremaju za RC .

Onaj WZor pisao da će objaviti RC tokom Microsoft Ignite conference 4-8 maj . Tako da kraj juna ili početak jula nije uopšte rano za RTM .
 
Poslednja izmena:
Nadam se da su iz ovog nobog builda izbacili `phone home` spijuna?
KAda ce moci da se skine ?
 
Radi nekom Maps na 10049 ? Može li da se reinstalira nekako ?
 
Poslednja izmena:
Hoće li najzad u nekom buildu omogućiti i telekomove mejlove, npr [email protected] a ne da stalno dobijam ovo

Capture.jpg

Mejlove šalje ali ne prima nijedan. Šta i kako podesiti???
 
Poslednja izmena:
opet apdejt pojeo drajvere,modovani 15.3 sa VSR-om su bili u pitanju.ako koristite neke gruge kataliste sem one sa apdejta ni slucajno ne pokrecite win update.
 
Nazad
Vrh Dno