Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa zapravo bi i trebao to da rasi na zahtev korisnika ako je u pitanju promena build-a, a ne obican win update.
 
Ah pa to objasnjava sve, ostavicu ga par sati da odradi update :D
Погледај за када је подешено оно одржавање, мислим да тада довлачи апгрејд. Обично је 02:00 па промени или сачекај.
 
Samo ako uspem da udjem u tu update sekciju, posto se sve ukoci, jedva pusti muziku , mali ne zahtevni player...
 
Novi build je par gigabajta :) Zasto lepo ko covek ne odes na pc settings, tamo kod apdejta imas build sekciju pa skidaj sam :D
 
Молим те не доводиш људе у заблуду. Нови build можеш "на силу" да прузмеш. Довољно је да одеш до секције "update and recovery" и тамо лично провериш да ли је нова верзија preview-a изашла.
Ако јесте, ти је преузмеш. Када свучеш комплет, ти ако хоћеш, одрадиш инсталацију. То је све.
 
Koliko se ovde tolerišu ispadi određenog člana i trovanje teme, pa to je neverovatno.

Ontopic: Imao sam problema sa buildom 9841, tačnije nisam ni znao da je izašao 9860, čitao sam tu na forumu i očekivao da će mi je sam ubaciti ali sam se prevario. Otišao sam i ručno ga naterao da skine, ne znam zašto nije to sam progurao kad već update radi bez pitanja i bez problema.

Pre upgrade-a na build 9860 imao sam explorer greške pri svakom gašenju, tu i tamo ( svaki sedmi put otprilike ) bi pri paljenju izbacio da će se računar sam restartovati za minut da otkloni neku grešku, i FPS u igrama je bio u drastičnom padu (koliko je u startu bio odličan, toliko sam kasnije imao nepredviđene padove fps-a u sred igre).

Nakon upgrade-a, sve kao rukom odnešeno.

Nelegalni tune up :d :d

We have a winner :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Nadam se da će RTM verzija imati mogućnost trajnog isključivanja i blokiranja pravljenja i logovanja sa MS nalogom kao što je ima Office 2013 i da će se moći koristiti neke Metro aplikacije u offline režimu. Novi start meni koji sam isprobao u preview po mom skromnom mišljenju neće valjati ni jednom taboru. Prvi će instalirati ClassicShell, a ovi drugi će se vratiti na Start Screen. Što se onoga ispod haube, x64 verzija zauzima oko 500MiB na virtualki koja ima 1536MiB RAM-a i ne osjeća se usporenje što je za pohvalu. Jedina stvar koja mi se ne sviđa jeste forsiranje MS naloga koje se i u 10 nastavlja. 'Ajd što ti neda odmah tokom instalacije da izabereš opciju Create with local account već moraš da klikneš na Create Microsoft account već ti još govori kako lokalni nalog nije preporučljiv. :mad: (EDIT: u Control Panel -> User Accounts)
Classic i Aero tema po svemu sudeći neće biti vraćena, al' majka mu stara, zašto je izbor boja za W8 temu očajan i zašto niko nije ispitao čitljivost slova na naslovnoj traci za sve boje ponaosob to mi ne ide u glavu. Plus što i dalje ne postoji opcija za isključivanje providnog taskbara.
 
Poslednja izmena:
Шта ћеш, то је данас модерно, то ради и Apple и Google, а сада и Microsoft :) Него...

Приликом инсталације ниси принуђен на микрософт налог, мада је сама опција мало завучена :) Мораш да идеш преко "Sign without a Microsoft account", ево ти, погледај овде на пример:

http://www.groovypost.com/howto/install-local-account-windows-8-1/
 
Шта ћеш, то је данас модерно, то ради и Apple и Google, а сада и Microsoft :) Него...

Приликом инсталације ниси принуђен на микрософт налог, мада је сама опција мало завучена :) Мораш да идеш преко "Sign without a Microsoft account", ево ти, погледај овде на пример:

http://www.groovypost.com/howto/install-local-account-windows-8-1/


Znam za to još iz 8.1. Tako sam ga instalirao sa lokalnim nalogom. :)
Google još nema OS za desktop radne stanice pa ne može to da radi, a Apple to ne radi u OS X. Ne znam zašto Microsoft misli da će njemu to proći na desktop računarima.
 
Hoće integraciju, kao na Android sa Google nalogom. Google je to progurao. Ja evo nisam imao Google nalog, niti me zanimalo dok nisam imao telefon, pa sam morao.
 
Danas sam pravio shortcut za update aplikacija na marketu da vidim sta ce se desiti. Nasao je 18 aplikacija kojima treba update, a jedina koja nije htela da se apdejtuje je bila OneNote. Zasto, ne znam :)

Ako nekoga zanima precica, ona ide ovako ...\windows\explorer.exe ms-windows-store:update

Ne mogu da se setim da li sam pri instalaciji zadao automatsko azuriranje aplikacija iz prodavnice i ne znam da li je u pitanju to sto koristim lokalni nalog tako da, ne mogu da kazem koji je razlog zasto se aplikacije ne apdejtuju. U win 8.1 su mi u pocetku iskakala obavestenja kada se pojavi nova verzija aplikacije, mada doduse i to je nestalo kasnije.

Ja se ne secam da mi je ista ovde iskakalo vezano za store.

Eto, to je izgleda neka sitna promena uvedena u win 10 :)
 
Neki pricaju na nekim sajtovima da je izasao build "9879.0.141103-1722.fbl_release_CLIENTPRO_RET_x64fre_en-us.esd
2,813,864 KB
2.68 GB "" jel neko skinuo?
 
Da li ima neki link za ovu verziju,ne mogu da se regujem na sajt nikako...
 
Da li ima neki link za ovu verziju,ne mogu da se regujem na sajt nikako...
Nije još ISO izašao, ne treba ti sajt, ideš na PC Settings > Update and recovery > Preview builds pa check now ako se sam ne pojavi. Kada /ako instalira proveriti updates, treba da ima 2.
 
Poslednja izmena:
Ok.Hvala.Mislio sam da ima image file.Komsija me pitao da skinem.
 
После ужасног искуства са првим апгрејдом, вратио сам онај почетни и избегавао да му дозволим да се сам унапреди. Сада сам опет пустио да одради апгрејд па ћу да видим да ли су оправили оне брљотине или нису.
 
После ужасног искуства са првим апгрејдом, вратио сам онај почетни и избегавао да му дозволим да се сам унапреди. Сада сам опет пустио да одради апгрејд па ћу да видим да ли су оправили оне брљотине или нису.
Instalirao update jutros i prošlo sve kako treba ali zamenilo mi drajvere za nekoliko stvari (GPU, TV cartu) sa drljavim MS drajverima. Inače ceo update izgleda kao Windows Repair instalacija. Neke "brljotine" jesu popravili ali neke i ubacili ili ostalo isto.
 
Instalirao update jutros i prošlo sve kako treba ali zamenilo mi drajvere za nekoliko stvari (GPU, TV cartu) sa drljavim MS drajverima. Inače ceo update izgleda kao Windows Repair instalacija. Neke "brljotine" jesu popravili ali neke i ubacili ili ostalo isto.


Ne brini sada ce to da peglaju do Public Bete ;)
 
Nije još ISO izašao, ne treba ti sajt, ideš na PC Settings > Update and recovery > Preview builds pa check now ako se sam ne pojavi. Kada /ako instalira proveriti updates, treba da ima 2.

Lose si obavesten , ISO je jos juce uvece mogao da se skine: evo linka za build 9879: http://care.dlservice.microsoft.com...RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X64FRE_EN-US.ISO

Vidim novine:

Nova ikonica za bateriju u cosku za nas koji imaju lapotopove.

Nova ikonica za foldere.

Microsoft OneDrive integrisan u Windowsu.

Imas jos neke sitnice , za sada nije lose...
 
pa koliko ima RAM-a komsa?ako ima 2gb,zaobidjite moderniji Win,ja bih pre ganjao neki linuks,Win odmah u startu pojede gigabajt,brouzer i par tabova i vec si preko 2gb,onda radi pejdz fajl,a ako je na hdd-u to je onda sporina najgora moguca.
 
Ja sa 4GB se ne zalim, to je sada valjda neki minimum za rad bez problema.
 
pa koliko ima RAM-a komsa?ako ima 2gb,zaobidjite moderniji Win,ja bih pre ganjao neki linuks,Win odmah u startu pojede gigabajt,brouzer i par tabova i vec si preko 2gb,onda radi pejdz fajl,a ako je na hdd-u to je onda sporina najgora moguca.
Retko koristim win ali 8.1 64bit u startu pojede 650MB, 32bit verovatno 100MB manje sto nije mnogo vise od Gnome i KDE. Mate uzme 250-300MB, XFCE isto,jedino LXDE trosi bas malo, 100-200MB, zavisno od distribucije.
 
Nazad
Vrh Dno