Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

E pa to je druga stvar, na dva razlicita pc sa jednim accountom mozda je tu problem?.


Nije,napravio sam poseban acc za lap-top.

Evo uspeo sam,isao sam na "change product key" i ukucao key sa windovsovog sajta.Sad je sve OK!Hvala Vuce.
 
Poslednja izmena:
Eto sve uredu, sad samo povremeno izadje po koji feedback, to resis sa dva klika.
I da se nadamo da to bude na kraju besplatno, mada hvala im i na ovoliko
koristim orginalni windows vec poduze.
 
Nesto mi opterecuje posle restarta hard disk minut-dva pa moram da cekam pa tek onda mogu da udjem u mozilu , sledeci put cim izadje novi build brisem c: i system reserved i pravim nove particije :D
 
Nesto mi opterecuje posle restarta hard disk minut-dva pa moram da cekam pa tek onda mogu da udjem u mozilu , sledeci put cim izadje novi build brisem c: i system reserved i pravim nove particije :D
Mozda ti OneDrive vergla?, ja sam moj lokovao.
 
Sve je ugaseno na start up , videcu sad windows defender da ugasim pa da restartujem..
 
Instalirao Win 10 b10074 x64 vec 3 dana. Na prvu loptu brzi i odzivniji nego b10041/51/61. Jedino me nervira sto ne mogu nigde da nadjem u menijima Desktop icon settings, da postavim ikonice rucno na desktop This PC i Control Panel. Zna li neko?
 
Jel istina da će korisnici legalnog Office-a 2013 imati besplatnu nadogradnju na Office 16 na Windows 10
 
Kada ga stavim u "sleep" mod on se upali sam za odprilike minut!Jel tako i kod vas?Ili treba nesto negde da podesim?
 
Verovatno network adapter ga budi, ako nije bug. Ugasi u podešavanjima.
 
Isto na 10074 treba mu tako nekih minut da se probudi..
Mozda zato sto sam ga pregazio preko 52 ali i kada ga startujem ttreba mu neko vreme da dodje do login ekrana, na hdd-u je sistem, mada nije to zbog toga, neki su pisalo da WDDM tu zaebava i da treba Omegu instalirati, u pitanju je AMD .. Mada ne smeta mi to nesto, posto ga palim bukvalno jednom nedeljno, da odradi neki update ili cisto vidim ima li novog builda za instaliraanje..
 
Proveri u BIOS-u, opcije wake on lan ili sl.
 
Imam dual boot sa win 8.1,i to mi se na osmici nikad nije desavalo.Mislim da je do BIOS-a,verovatno bi to bio slucaj i na 8.Sad sam guglovao o tome,ali nista.
 
Vidi šta još imaš od hardvera da može da budi računar. A možda je i bug, ipak je još u test fazi.
 
Mis ga budi, ako ga slucajno zadrmas ili registruje pokret.
Inace nece sam od sebe, ja ga redovno stavljam u sleep mod.
 
Nije mis sigurno,probao sam.Medjutim,ako sam ode u sleep,posle 10 minuta (koliko sam mu namestio) -ne budi se!Verovatno bug.
 
I ja sam imao problem sa budjenjem , pogašeni su mi svi uređaji koji mogu da zezaju, onaj Maintenance sam pomerio da mi radi preko dana i opet se desilo da se budi noću,

Edit: Sada sam video da mi je u power option pod allow wake timers bilo enable, stavio sam disable i valjda će sada biti ok .


@gorgilije Ako ti se dešava tako na minut samo udari win kucni command prompt i ukucaj powercfg /lastwake , pokazaće ti koji uređaj ti je probudio . Meni se noću dešavalo pa nisam mogao da kucam , spavao sam :D



Ako neko voli dark temu , ja je inače obožavam, navikao na telefonu .

Here is how to enable the Dark Theme for Windows 10 build 10074
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je tu bio problem,u power option-allow wake timers-enable!Sad sam ga disejblovao i "uspavao" komp,i nije se probudio!Isprobacu jos koji put,ali mislim da je to-to.:d Ne bi nasao to podesavanje-u zivotima!

Odlicna ova dark tema,i ja svuda stavljam dark "izgled" samo sam mislio da ce je vise biti,svuda,po folderima i uopste.A u stvari je ima samo u setings-u.Hvala u svakom slucaju.
 
I ja se pitam sto ne stave dark temu svuda i glass ili blur u titlebar (da bude isti kao taskbar).
 
Za malo da dobijem infarkt. Tri sata pokušavam da podelim jedan folder na dva računara koji su na istoj mreži i koji imaju Windows 10 i nema teorije. Strašno!
Mora da se napravi neki ključ u registriju...
 
Poslednja izmena:
Moraš da u deljenju foldera dodeliš grupu everyone za taj folder.
 
Urađeno ali samo nakon dodavanja ključa u registriju je proradilo.
 
Sada šljaka dark tema i na store , inače bio malopre update .

Store1.png

Dark tema zakon :)
 
i dalje odbija IRST drajvere,i sad nije vise neki njihov vec standard AHCI majkrosoftov.radi on lepo,ali me nervira. :)
 
Kod mene je normalno instaliran 13.6.2.1001. Probaj da uradiš instalaciju samo drajvera kroz Device Manager.
 
ovaj sto ja skinuh nema .inf ni raspakovan,sad cu guglam taj tvoj da vidim.

edit: sa sation drivers-a ova tvoja verzija ima .inf u x64 folderu,apdejtovao sve kako treba.hvala!
 
Poslednja izmena:
Malo je glupo,udjes u store beta i ides downloads i tu imas store update ,isto i druge aplikacije.
 
Nazad
Vrh Dno