Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

So, just to quickly summarize, that's 3967 connection attempts to 51 different Microsoft IPs.
I to za 8 sati na potpuno svežoj i "goloj" instalaciji win 10 (koja nije korišćena posle instalacije, već je radila u leru).

Što je tu je, stanje se sigurno neće popraviti na bolje.
Ali da je mnogo mnogo je... Microsoft kada kopira od drugih (u ovom slučaju praćenje korisnika) uvek pretera...
 
Da na svezoj masini to je normalno da malo vise trakeljaju.
Posle se to propredi...zamisli da to rade stalno na 200 miliona masina.
 
Ne brinem se ja za Microsoftove kapacitete.
Ne bi oni ni ušli u ovu priču da nemaju kapacitete da isprate hiljade konekcija sa svakog računara sa windowsom 10 ka svojim serverima.

Poenta je da kapacitete imaju i da ih koriste.
I ne koriste ih da bi windows 10 radio što bolje, jasno je za šta se primarno koriste.
Koriste se za "data farming" epskih razmera.

21 vek je i tako stoje stvari, bićemo praćeni od svih sve više i više a ne manje i manje.
 
@Vuk40
Malo sam testirao windows defender, borio se koliko je mogao, ali nije dovoljno :D
morao je malo malwarebytes da pripomogne :)
Screenshot_1.jpg
 
Poslednja izmena:
I to za 8 sati na potpuno svežoj i "goloj" instalaciji win 10 (koja nije korišćena posle instalacije, već je radila u leru).

Što je tu je, stanje se sigurno neće popraviti na bolje.
Ali da je mnogo mnogo je... Microsoft kada kopira od drugih (u ovom slučaju praćenje korisnika) uvek pretera...

O itekako hoce, padace glave zbog ovoga! Pa ne moze tako pogotovo ne na Enterprise verziji!
 
Mene zanima koliko to uploadovanje zapravo "trosi" propusnog opsega konekcije, tj. kakav udar ima na performanse. Npr. ako pricam preko skajpa i sve je normalno a onda u jednom trenutku windows TREBA da posalje moje pretrage iz browsera severu, da li je to toliko podataka da ce mi puci skajp, da cu zvucati kao robot ili nece biti nikakvih udara na performanse. I naravno kako ce uticati na latency u doti :D
 
Dota2 radi kao sat na win 10, znam provereno inae bi moj sinko poludeo da mu pukne net ili slicno.
 
Mene zanima koliko to uploadovanje zapravo "trosi" propusnog opsega konekcije, tj. kakav udar ima na performanse. Npr. ako pricam preko skajpa i sve je normalno a onda u jednom trenutku windows TREBA da posalje moje pretrage iz browsera severu, da li je to toliko podataka da ce mi puci skajp, da cu zvucati kao robot ili nece biti nikakvih udara na performanse. I naravno kako ce uticati na latency u doti :D
Da im šalješ svoju istoriju je opcija, a ne znam da je krše ovako. A konekcija svakako ne puca.
 
Naveo sam pucanje veze kao ekstremni primer, ali ne bih voleo da usred razgovora sa klijentom postanem jedan od transformersa zato sto bas u tom trenutku treba da se osvezi moj dosije :D Za dotu bih vec licno isao u Redmond :D
 
Pozdrav. Kad sam tek upgrade na win 10 desktop i laptop, oba racunara su se gasila u par sekundi. Nakon odredjenog updatea, treba bar 20-30 sekundi da se ugase. Znaci ista prica i na laptopu i desktopu. Je l' zna neko sta je u pitanju? Sistem se odjavi, ekran se ugasi ali racunari i dalje rade tih narednih 20-30 sec.
 
Hybrid SHutdown. Isključi ga pa vidi da li je on uzrok.
 
Jeste, do njega je bilo. Iskljucio sam i normalno se gasi, a iskreno ne vidim razliku pri paljenju, posto sam citao sta radi. Hvala za pomoc!
 
Ajde neko da pomogne. Kada ugasim komp uvece, znaci radi ceo dan, on se prvo ugasi i posle 2 sekunde opet upali.. Jel imao neko slican slucaj ?
 
Skoro uvek je u pitanju wake on LAN. Ugasi u BIOS-u ili podešavanjima za LAN.
 
Ugasio sam opciju, ugasio racunar, nije se upalio sam. Videcu posle malo duzeg koriscenja, ali to bi trebalo da je to.. Hvala :)
 
Meni se to dešavalo kad sam ubacio neku USB PCI karticu i apsolutno nije bilo rešenja za to dok je na kraju nisam izbacio iz kompa :)
 
Izbacili su sajt sa update istorijom.

Stigao i .104 kulmulativni.

This update includes quality improvements and security fixes. No new operating system features are being introduced this month. Key changes in this update include:

Fixed issues with authentication, update installation, and operating system installation.

Fixed issue with Microsoft Edge browser caching visited URLs while using InPrivate browsing.

Fixed issue that didn't allow simultaneous install of apps from the Windows Store and updates from Windows Update.

Fixed issue that delayed the availability of songs added to the Groove Music app in Windows 10 Mobile.

Improved security in the Windows kernel.

Fixed security issues that could allow remote code execution when malware is run on a target system.

Fixed security issues in Microsoft Edge and Internet Explorer 11 that could allow code from a malicious website to be installed and run on a device.

Fixed additional issues with the Windows UX, Windows 10 Mobile, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, and taskbar.

Fixed additional security issues with .NET Framework, Windows Journal, Active Directory Federation Services, NPS Radius Server, kernel-mode drivers, and WebDAV.
 
Skoro sam presao na Windows 10, danas sam primjetio problem da mi citac CD/DVD RW ne radi. Kada je windows podignut i kad ubacim CD nista se ne desava, nece da ga ocita. Medjutim probao sam da ubacim DVD na kome mi je w10 instalacija i on se sasvim normalno pokrenuo iz boot-a.

Jel imao neko slican problem? Neko resenje?
 
I meni se slicno desava, ali taj DVD je umeo da se glupira i na W7. Sto je najbitnije, radi kad je najpotrebnije, dodam ga prosto skeniranjem novih uredjaja u Device Manager-u kad se tako izgubi.
 
Koja mi je najbolja opcija za cistu instalaciju win10?

Nemam ni jedan OS, vidim da je na kinguin Pro OEM kljuc 18e, da li je neko uzimao kljuc za win od njih? I na koj nacin da dodjem do ISO, da skinem sa ovih piratskih sajtova najnoviji build i ubacim onda taj kljuc? Ili da instaliram win 8.1 pa uradim apgrejd i onda ubacim taj kljuc?
 
Ubodi sata kabal u drugi port.
 
Nazad
Vrh Dno