Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Samo ko je ušao u Insider program preko updejta sa 7/8.1, Clean install insider verzije ne dobija besplatnu, legalnu verziju 10240 na kojoj može da ostane posle isteka roka trajanja.

Evo ja nisam ušao u insider program preko update-a nego sam instalirao neki raniji clean build i samo radio update-ove do rtm-a, pa nakon zvaničnog izlaska win 10 sam napustio insider program i idalje je aktivna bez ikakvog vremenskog ograničenja...
 
Kačio sam nekoliko android telefona na laptop (win10) i primetio nenormalno usporen rad (sa telefonom preko kabla) Verovatno su nešto opet petljali sa security-jem. Neke osnovne operacije (kopiranje, brisanje) sve usporeno, a da ne govorim, kreirati novi folder, treba jedno... minut. Može nešto tu da se uradi, ima neka caka?
 
Hocu da stavim cistu instalaciju windows 10.

windows 10.JPG

Skinem 10 pro?
 
Poslednja izmena:
Samo ko je ušao u Insider program preko updejta sa 7/8.1, Clean install insider verzije ne dobija besplatnu, legalnu verziju 10240 na kojoj može da ostane posle isteka roka trajanja.
Као што је већ написано, 15. јула је стигао апдејт на 10240 и без проблема се после напусти инсајдер програм и остане са активираном верзијом. Да ли ће у неком тренутку да се промени не знам али да ради, ради.
То ми је радило на компу и два лаптопа, ова на компу је замењена верзојом која је прешла са 7 на 10 али сам на једном лаптопу имао каснију проверу. У једном тренутку сам инсталирао windows server 2016 па ми је био досадан, онда пробао седмицу код које није прошла активација и онда одрадио комплет нову инсталацију оном верзијом која може да се скине. Све је прошло нормално, мислим да сам два пута прескочио унос кључа и по завршетку добио активирану верзију 10240.

Да не заборавим, бар два пута сам напуштао инсајдер опцију и враћао се, увек је све пролазило без проблема. Да ли је то легална верзија?

Наравно, не мислим да данас неко може да инсталира инсајдер, а није то радио на време, па да добије активирану верзију. Ко је то радио кад је требало, ваљда је добио.
 
Hocu da stavim cistu instalaciju windows 10.

Pogledajte prilog 180835

Skinem 10 pro?


Pre svega, trebalo bi da ti na sadasnjem sistemu, win 7 ili 8.1, koji vec imas, ponudi ikonicu u toolbaru preko koje ces da odradis upgrade na 10ku kako bi dobio windows 10 aktiviran. Sve ovo pod uslovom da ti je trenutni sistem aktiviran.
Nakon upgrade-a, skines na gore pomenuti nacin 10ku (skini verziju 10ke kao ona koja ti je trenutna, home, pro, enterprise) i odradis clean install, uz to da pri clean instalaciji preskaces zahteve za product key.
 
Pre svega, trebalo bi da ti na sadasnjem sistemu, win 7 ili 8.1, koji vec imas, ponudi ikonicu u toolbaru preko koje ces da odradis upgrade na 10ku kako bi dobio windows 10 aktiviran. Sve ovo pod uslovom da ti je trenutni sistem aktiviran.
Nakon upgrade-a, skines na gore pomenuti nacin 10ku (skini verziju 10ke kao ona koja ti je trenutna, home, pro, enterprise) i odradis clean install, uz to da pri clean instalaciji preskaces zahteve za product key.

Ma hocu da instaliram sistem na novom ssdu, zato pitam.
 
Evo ša kae Microsoft. Najbolje ovo odraditi i miran biti.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3080351

To block the upgrade by using Computer Configuration, follow these steps

Click Computer Configuration.
Click Policies.
Click Administrative Templates.
Click Windows Components.
Click Windows Update.
Double-click Turn off the upgrade to the latest version of Windows through Windows Update.
Click Enable.
 
Pitanje za poznavaoce teme. Imam win 10 pro. Kada bi zamenio graficku kartu da li bi izgubio aktivaciju. Ako da kako da ga ponovo aktiviram ili mora novi sistem ? Koje je najbolje resenje prilikom promene komponenti ?
 
Nećeš izgubiti aktivaciju pri zameni grafičke kartice.
 
Ja sam menjao CPU i nije mi aktiviran posle RESET-a. Kontaktirao sam LIVE podrsku MS i rekli su da je promena CPU bitna izmena HW potpisa.
 
Poslednja izmena:
Као што је већ написано, 15. јула је стигао апдејт на 10240 и без проблема се после напусти инсајдер програм и остане са активираном верзијом. Да ли ће у неком тренутку да се промени не знам али да ради, ради.
То ми је радило на компу и два лаптопа, ова на компу је замењена верзојом која је прешла са 7 на 10 али сам на једном лаптопу имао каснију проверу. У једном тренутку сам инсталирао windows server 2016 па ми је био досадан, онда пробао седмицу код које није прошла активација и онда одрадио комплет нову инсталацију оном верзијом која може да се скине. Све је прошло нормално, мислим да сам два пута прескочио унос кључа и по завршетку добио активирану верзију 10240.

Да не заборавим, бар два пута сам напуштао инсајдер опцију и враћао се, увек је све пролазило без проблема. Да ли је то легална верзија?

Наравно, не мислим да данас неко може да инсталира инсајдер, а није то радио на време, па да добије активирану верзију. Ко је то радио кад је требало, ваљда је добио.
Jesili probao "winver" i "slmgr /dlv" ?
 
Pitanje za poznavaoce teme. Imam win 10 pro. Kada bi zamenio graficku kartu da li bi izgubio aktivaciju. Ako da kako da ga ponovo aktiviram ili mora novi sistem ? Koje je najbolje resenje prilikom promene komponenti ?
Prošle nedelje sam menjao grafičku (umesto AMD ATI Radeon stavio Nvidia Geforce...) i Windows 10 Pro 64-bit nije izgubio aktivaciju, sve je ostalo OK. Pobrisao Ati drajvere sa DDU, zamenio kartice, instalirao Nvidia drajvere i nije bilo nikakvih posledica po status aktivacije Win10.
Dakle, zamena grafičke ne utiče na ovo, a evo, kolege rekoše da pored matične ploče, i zamena procesora dovodi do gubitka aktivacije...
 
Nije ni kod mene doslo do gubitka iste, odmah po menjanju CPU-a. Posle RESET PC mi je izbacivao da nije validan kljuc, nisam uspeo da povucem aktivaciju ni posle 4 dana. Kada sam kontaktirao MS support rekose mi da je to zbog procesora.
 
@igorko hvala, info iz prve ruke.

@ ziggy kako nije doslo do gubitka aktivacije posle zamene CPUa. Nisi mi bas jasan?
 
Iskreno ne znam ni ja, znam samo da sam CPU menjao pre nekih mesec dana i sve je radilo. Medjutim pre par dana sam morao da odradim RESET win-a i posle toga nije hteo danima da se aktivira . stalno je izbacivao onaj 403 ERROr koji je,ako se dobro secam, bio vezan za los KEY. Kada sam kontaktirao support ,oni mi rekoše da je to zbog zamene procesora.

Posle toga me mrzelo da idem iz pocetka sve, pa sam mu pukao KMS. Sada je aktiviran preko njega.
 
Poslednja izmena:
Znaci aktivacija se gubi tek kad se win resetuje tj. instalira iz pocetka. Mozda to vazi i za promenu graficke ?
 
Vidi ,to je moje iskustvo. Mada, potvrdila mi to i "teta" sa MS SUPPORT-a.
 
Pitao sam već,ali davno beše...
Treba mi neka aplikacija da mi spoji odvojenu particiju u C: disk. Naime ostala mi je particija od pokretanja Win 10 preko VM,iznosi negde oko 50 GB,pa kako sada da tih 50 GB prebacim opet u C: disk?
 
Jesili probao "winver" i "slmgr /dlv" ?
Наравно, ево прво а да не додајем и друго, који детаљ те интересује?

winver.png

Када је прошао апгрејд на 10240, свима се изгубио потпис инсајдер верзије и сви су имали пуну про верзију. Ко се тада одјавио са инсајдерисања, остао је где је и био. Ко није, добио је следећу инсајдер верзију и опет жиг. Мени се није свидела прва следећа, вратио сам се на претходну и искључио инсајдерисање.

Ово је апсолутно од нуле инсталирана верзија са сајта, са два прескочена уноса кључа и са коришћењем локалног налога. Ако пребацим на Microsoft налог, само добијем приступ неким детаљима из налога, овако је све ван инсајдер приче. Други лаптоп нисам скоро укључивао па се и не сећам да ли сам ту гасио.
 
Svakom bitnom plomenom nekog dela hardvera, gubi se aktivacija (nekada se gubila tek kada se skupi 21 bod.
Maticna je vukla 15, bodova cpu 10, hdd 8, grafika 5 itd ).
Sada su poostrili bodovanje.
 
Pitao sam već,ali davno beše...
Treba mi neka aplikacija da mi spoji odvojenu particiju u C: disk. Naime ostala mi je particija od pokretanja Win 10 preko VM,iznosi negde oko 50 GB,pa kako sada da tih 50 GB prebacim opet u C: disk?

EaseUS Partition Master
 
Do kada se moze raditi upgrade sa win 8.1 ?
Mozda cu ovih dana imati viska slobodnog vremena pa da se "aktiviram" ponovo ,a da ne bude KMS, ili da ostavim KMS !? :D
 
Prosiris C particiju
 
Nazad
Vrh Dno