Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zavisi gde je ta slobdna particija. Ako dodiruje C onda možda i može da se spoji. Ako je na kraju diska onda to zahteva malo više žongliranja i riskantno je po podatke i sistem.
 
Zavisi gde je ta slobdna particija. Ako dodiruje C onda možda i može da se spoji. Ako je na kraju diska onda to zahteva malo više žongliranja i riskantno je po podatke i sistem.

Evo na slici se sve vidi:
partition.png
Jel moguće da nema načina da se ta particija vrati na C: ?
 
Pa imas opciju MERGE, ona sluzi za spajanje particija. Bekapuj bitne podatke, za svaki slucaj, nije bas da nema rizika po sistem.
 
Riskantno.
Najsigurnije je sledeće.. Kopiraj sadržaj ovih particija između c i te koju zelis da spojis na neki ext disk, obrisi ih sve, povecaj c za tih 30gb, napravi nove particije i kopiraj podatke nazad.
 
EaseUS navodno moze da prosiri i particiju na kojoj je OS, ali neki rizik definitivno postoji.
 
Poslednja izmena:
A ja hocu sa hdd-a da preselim kompletan os na sddu, sdd je 60gb a particija na kom se os je 40gb to moze da se izvede bezbedno??
 
Clonezilla.org pa probaj.
 
Riskantno.
Najsigurnije je sledeće.. Kopiraj sadržaj ovih particija između c i te koju zelis da spojis na neki ext disk, obrisi ih sve, povecaj c za tih 30gb, napravi nove particije i kopiraj podatke nazad.

Neću onda ništa ni da diram, ne znam uopšte što sam pravio tu particiju,a nikada na njoj nisam pokrenuo VM. Jel istina da se na ovoj D: iliti Recovery particiji nalazi OS.Malo mi je nelogično,ali tako su mi rekli kada sam kupovao laptop.Ako se ne nalazi OS,šta se nalazi?
 
Tu je instalacija OS-a jer nisi dobio instalacioni cd. Kada hoćeš sve da instaliraš, bootuj laptop sa te particije i pokrenuće se nekakav Windows setup.
 
Poslednja izmena:
Tu je instalacija OS-a jer nisi dobio instalacioni cd. Kada hoćeš sve da instaliraš, bootuj laptop sa te particije i pokrenuće se nekakav Windows setup.

Hvala na brzom odgovoru. Još samo da rešim problem odlaska laptop-a u hibernaciju posle dužeg perioda u Sleep režimu.Do čega je to?? Zna li neko?? Pre mi se to nije dešavalo
 
Control panel, Power settings pa proveri koji je profil izabran i kako je konfigurisan.
 
Udji u power options, edit plan settings, change advanced power settings, sleep - hibernate after...
 
Hvala vam na odgovorima,ali ostaje misterija kako je sam izmenio podešavanje. Isto tako mi je danas sam od sebe po drugi put u razmaku od 2 meseca sam promenio podešavanje u Animacijama da kada pomeram neki prozor,on nestane a pojave se crne ivice(konture) prozora. Sve je čišćeno od malware-a, a i uključen mi je Defender. Nije valjda "delo" nekog virusa...
 
Ljudi imam problem sa Windows 10 ne mogu da verujem da nece da mi snima igru sve je bilo u redu ali sad je prestao da mi zacuvuje sejfove na igre probao sam Batman Arkham Knight i nece da zacuva gde sam stao opet me vraca na pocetak kad isklucim igru probao sam i spider man shattered dimensions opet isto nece da mi zacuvuje moj progress evo sad probacu i Hitman da vidim dali i nju ce da blokira do sada nisam imao problem sa ovo neznam sta mu se desilo :)
 
Pogasili ste pola procesa, pa se sad cudite...mozda bachi ima neku skriptu za to?
 
Jok, ja samo valjam anti spyware za W7 i 8.x. :D

Kako ne igram igrice, u kom folderu se čuvaju igre?

Ako u jednom, proveri da li administrators i system imaju full control nad tim folderom i unutar foldera.

P.S. Mali offtopic, krale, ti si lafe stalno online na forumu. :D
 
Poslednja izmena:
Jok, ja samo valjam anti spyware za W7 i 8.x. :D

Kako ne igram igrice, u kom folderu se čuvaju igre?

Ako u jednom, proveri da li administrators i system imaju full control nad tim folderom i unutar foldera.

P.S. Mali offtopic, krale, ti si lafe stalno online na forumu. :D

Ma nisam stalno :D aktivan mi je telefon stalno wifi 24/7 na tapatalk zato me kaze da sam online :D
Ma kaki administrator batman mi je bila zacuvana na 10 % i kad danas uklucim vidim da mi se izbrisale sve sejfove probao sam i spider man isto nece da zacuva nikakav save evo sad probam hitman ona radi i zacuva se progres ali nikako da napravim batman da pocinje da mi zacuvuje gde sam stao, sve je bilo u redu danas poceo da brlavi nesto ako me zeza ovako vrati cu windows 8.1
 
Poslednja izmena:
Inace najjace su ove kapitalisticke "fore" primer za stare graficke itd. kao nemaju drivere nvidia i amd za njih za win10 i 8.1 i za neke ne mozete jednostavno nista da uradite putem setup-a..posto ih jelte kao vise ne podrzavaju. A u isto vreme pokrenete taj setup i cim ga ekstraktuje u C: Nvidia ili Amd folder i tu prekinete setup, udjete u device manager i na grafiku update from folder i izaberete tu gde je ekstraktovan setup on najnormalnije instalira driver, grafika se prepozna, nvidia control panel ili catalyst lepo rade itd..
 
Da li je poslednji stabilni build 10250 praktično finalna verzija "desetke", kojoj kroz ažurranje stiže još samo po neka sitnica -- ili je (umereno) daleko od završetka?

Neko je napisao da tek 2016-e možemo da očekujemo stabilni Win10. Ako je tako, sem radoznalosti, čemu stavljati Win10, a ne, recimo, provereni Win7?

Da, želim "desetku" da stavim na novi komp, no što više ovde čitam, to sve više otpor u meni raste. :S:
 
Ma nema "Završena" verzija nijednog Windows (i ostalog softvera) dok god postoji podrška za taj OS ili SW. Prva "Završena" verzija možda može da se smatra ona koja počne da se normalno prodaje a posle, pored stalnih updejta, dolaze razni SP (Service Pack) a sada je MS proklamovao da će to biti SR (service release) koji trebaju da donesu veće ispravke a specijalno nove "Features" i dodatke a ne uglavnom samo kompilacije updejta ka u SP1,2, 3 itd.
Ako se tako gleda, onda je 10240 prva puna, "Završena" tj. RTM iiti prodajna verzija 10ke. Za ostale, buduće promene, dodtke, upgrejde, zovi ih kako hoćeš, pogledaj šta ima novo u Insider programu, tu stižu delovi budućeg SR-a i kada sazru dobiće ih i "Normalna verzija".
 
*10240

S obzirom da će desetka biti unapređivana u nedogled, kao OSX nema kad će biti završena.

Windows 10 je potpuno stabilan, stalno neko ima neki kiks i na Windows 7, pa ne kreće hajka više nikad neću da koristim.
 
Gledajući ove change logove buildova jasno se vidi kolko su oni Win 10 nezavršen izbacili... Dodavanje ikonica, premeštanje i sređivanje duplih podešavanja na relaciji settings/control panel...
 
Sve su to sitni propusti. Moglo se sacekati sa izbacivanjem RTM posle jos "peglanja", naravno, ali daleko brze se peglaju stvari kad sistem koriste stotine miliona ljudi, a ne samo (diskutabilnih) par miliona insajdera. U maju je bilo 3,7 miliona insajdera, pitanje je koliko njih je zaista redovno koristilo W10 i koliko bagova su prijavljivali. Konkretno, juce sam na svom hotmailu (koji zaista retko koristim) video da sam se nekad i sam prijavio za insajdera, a nemam nijedan dan kao insajder.
 
Pa sad, kako ko gleda na stvari. To što se menjaju ikonice može da se tumači kao deo onoga što su nazvali "Windows kao servis", da će stalno menjati i nadograđivati. A postijanje dva kontrolna panela dobro dođe dok se ne naviknemo na novi.

Ne bih rekao da je Win 10 nedovršen jer mu ništa ne fali u odnosu na Win 7 i 8.1. Konačan izgled Windowsa 10 ćemo videti tek pred istek njegovog "životnog ciklusa", oko 2025. godine. Po toj logici, sve to tada Win 10 će biti "nezavršen".
@Jericho
I ja sam se prijavio kao insajder i imam manje od 3 sata insajdwrskog staža.
 
Poslednja izmena:
Mislim da menjanje ikonica nije nikakav znak da kritični delovi OS-a nisu završeni. Mogli su da sačekaju još par meseci, ali su požurili stvari, jer su uglavnom kozmetičke stvari u pitanju.
 
Da li je poslednji stabilni build 10250 praktično finalna verzija "desetke", kojoj kroz ažurranje stiže još samo po neka sitnica -- ili je (umereno) daleko od završetka?

Neko je napisao da tek 2016-e možemo da očekujemo stabilni Win10. Ako je tako, sem radoznalosti, čemu stavljati Win10, a ne, recimo, provereni Win7?

Da, želim "desetku" da stavim na novi komp, no što više ovde čitam, to sve više otpor u meni raste. :S:

Ukratko, nemoj.

Možda nisi video i ovu temu. Ako želiš moje mišljenje, ono je ovde. Sudeći prema tvom pisanju, ili ćeš se oduševiti ili nikad više nećeš poželeti da ga staviš. :)
 
Ta tema je diletantska i ne mora da je gleda uopste, a tvoje misljenje je tvoje misljenje i ne treba da sudi o necemu na osnovu njega!
Ako neko zeli da predje na novi OS neka se zapita sta je to sto mu novo treba. Zatim neka procita sta to novo donosi novi OS, a moze i da ga proba. Ne znam zasto ljudi imaju potrebu da siluju sami sebe i da prelaze na nesto novo samo zato sto je novo.
 
Naravno da kritični delovi ne nedostaju kada nisu ni menjani ;)
 
a tvoje misljenje je tvoje misljenje i ne treba da sudi o necemu na osnovu njega!
Svestan si da to važi i za tvoje mišljenje?

Kolega Owim ima običaj da postavi dosta pitanja, sećam se kada je uzimao ssd.
Nije loše samo po sebi postavljati pitanja, ali u vezi operativnog sistema to nema mnogo smisla, pogotovo u okolnostima sa windowsom deset.

Sopstveno iskustvo je nezamenljivo, neka napravi bekap postojećeg windowsa i potom instalira windows 10.
To je jedini način da vidi odgovara li mu, pa ako ne odgovara za deset minuta je na ranijem stanju.
 
Nazad
Vrh Dno