Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zacudio me nije vise WDM drajver za Audigy 2 iz 2006 kao do sada, nego iz 2015 i to skoro ga pustili, pao refrash paucine :D Super :)

Kurana lepo izgleda u ovom buildu, nego ako ja na kompu nemam GPS a to podrazumeva Location funkcija kao na Windows Phonu, ako je ukljucena a nema GPS modula onda proverava IP adresu i tako odredjuje lokaciju?!

Kurana zahteva Location na ON kao na WP??
 
Poslednja izmena:
Stavio sam 10122 na kineski tablet (drajveri za 8.1 funkcionisu) i ne mogu da kazem da sam preterano odusevljen, ali ni razocaran.
Desktop mode osim starta, multiple desktops, par novih podesavanja i kopija Exposea i Spotlighta ne donosi nista bitno. I dalje je UI totalno nekonzistentan.

Tablet mode je i unapredjen i unazadjen. Ne svidja mi se sto je promenjen nacin pristupanja podesavanjima i to sto cak ni njihove aplikacije ne postuju pravila.
Spartan radi fino, bolje nego IE i Metro Chrome.

Naravno, bagova ima na sve strane, ali mislim da se necu vracati na 8.1 with Bing.
 
Gde je izasao, onaj sa guru3d foruma mislim da je fake ili nedovrsen
 
Nije, ja ga koristim...Screenshot (186).jpg

Na istim klokovima razlika...Screenshot (187).png Screenshot (188).png
 
Poslednja izmena:
15.5 je navodno leakovan build od predstojecih witcher 3 i pCARS drajvera,ali zasad ni u jednoj igri ne donosi nista narocito.ovi novi win10 drajveri imaju dx12,ali su uzas,tako da ko igra igre nek' se drzi 15.4 ili 15.5 beta.ja sam se vratio na 15.5 (jer sam je imao na kompu) i radi kako treba.win 10 drajver o kojem pricam je 15.200.1023.3.
 
15.5 je navodno leakovan build od predstojecih witcher 3 i pCARS drajvera,ali zasad ni u jednoj igri ne donosi nista narocito.ovi novi win10 drajveri imaju dx12,ali su uzas,tako da ko igra igre nek' se drzi 15.4 ili 15.5 beta.ja sam se vratio na 15.5 (jer sam je imao na kompu) i radi kako treba.win 10 drajver o kojem pricam je 15.200.1023.3.
Daj neki link, da ih svucemo...zasto samo ti da se patis.:)
Nasao..da probamo i to, sve za neki fps vise.
 
Poslednja izmena:
eno ti ih na guru3d,ima i modovanih,pa biraj.ja ne pipam vise nista dok ne izadje zvanicni 15.5 jer je ogromno cimanje ciscenje posle i stavljanje normalnih drajvera.na svim tim win10 drajverima gtaV ne radi stabilno i kako treba,a najvise se zamlacujem sa tim.
 
AMD R&D postaje sve veca smejurija.... kresanje budjeta se vidi na svakom koraku :(
Od drivera do optimizacije i saradnje sa AAA timpovima (smesno da nisu na vreme pokrenuli saradnju da u Witcher ubace TressFX sto verovatno posao bio od par dana, za par ljudi....), Nestabilan win10 driver koji cak i bazni explorer creshuje pa je cak i sa windows update skinut za nov build?!
 
Poslednja izmena:
Witcher i GTA5 rade dobro sa ovim 15.5 beta, u GTA5 vidi se neki fps vise.(2-3)
 
Cule me kako ih pljujem:

Gabriel Aul ‏@GabeAul 2m2 minutes ago
Hey #WindowsInsiders, AMD has released some new drivers which should work great with build 10122. Check WU for updates.
 
mislim da je to posledica freskih drajvera,svi vele da u sustini je to 15.4 drajver.meni radi isto.da ne offtopicimo vise,sustina je da su ovi win10 katalisti uzas,nazalost.
 
Nove desktop ikone stizu u "build 10125"

111.jpg

Captura.jpg
 
Zasto je ovaj win 10 ovako bagovit i trom? I zasto mi nije stigao update na 10122 vec sam i dalje na 10074?
 
^ +1
Stavi update na fast, meni je tako odmah prikazao update na 10122. A ne znam zasto ti je trom, mozda zbog tvoje konfiguracije. Kod mene radi mnogo brze nego 8.1.
 
Sa ovom konsultacijom od gore da je Windows 10 troma mrcina cu podvucem i kazem amin!!! Ne da je troma mrcina nego je to neverovatno koliko mu treba da podigne windows iz podpunog ugasenog racunara do svih ukljucenih programa, tacno se otelim dok sve ne poukljucuje.

Vecina ovde prica o nekoj brizni ali ja to ocigledno nisam video! Konfiguracija je i5 2500k 4300 ghz, 8 gb rama na 1866 mhz i 7870 xt i 320 gb sata 2 wd, tako da ne verujem da je do racunara nego samo moze da bude do windows-a jer win 7 home na istoj konfiguraciji leti i ukljucuje se neverovatno brzo iz podpunog ugasenog racunara do svih pokrenutih programa.

Primetio sam da dok sam koristio win 10 da mi hard na kojem je bio da ga ubija u pojam i da krlja kao mutav, kao da sam pokrenuo krunjac kukuruza i da non stop nesto kruni dok isti hard na win 7 se necuje. Win 10 je prvo bio 10074 a onda 10122 verzija i jednako se ponasaju.

Igrice mi dosta losije rade iako sam u pocetku imao one njegove drajvere koje dobijes uz win a posle sam ubacio 15.4 beta i opet mi u igrama radi dosta losije nego sto bi to trebalo da radi.
 
Neznam kako vam uspeva da toliko usporite 10ku, od kada sam prebacio na SSD sve leti. Ima samo jedna začkoljica pri BOOT-u, slična onoj na Visti i na prelazu na 7micu. Nekih 10ak sekundi stoji na crnom ekranu i baš ništa se ne dešava, čak ni disk. Posle toga, kada dodje do sign in sve ide vrlo brzo. Tada je bio problem sa AMD grafičkim drajverima i momentu kada se oni aktiviraju, izgleda i ovde isti slučaj.
Automatsi update check je uvek uključen a takođe i Cloud sinhronizacija koje rade baš pre ili za vreme otvaranja desktopa a to može da uzme neko vreme u zavisnosti od brzine interneta i povezivanja sa MS serverom. Local account i isključivanje automatic maintenance može da skrati BOOT prilično. Šteta što Boot Racer ne radi dobro na 10ki pa mora da se gledaju Log-ovi da se nešto vidi šta se događa pri BOOT-ovanju. Izuzev tih desetak sekundi nije ništa sporiji BOOT nego na 8.1. Do poslednjeg AMD drajvera, CCC koji nije hteo da radi u autostart-u je takođe usporavao BOOT između desktopa i pune upotrebljivosti a dok je bio na sporom HDD-u to je modlo da uzme i 15ak sekundi. To bi mogao da bude jedan od razloga "drljanja" diska.
 
uglavnom to je do ovih krnjih katalista.ima i fix za to,neki .bat pravi problem,izguglajte,ali ionako ti drajveri i nisu bas okej,saregularnim betama (15.4,15.5) nema tih problema.
 
Ajde mi onda objasni sta ja to uradim da je usporim? Uradim cistu instalaciju, znaci ceo hard od 320 gb je samo win nista drugo na tom hardu nema niti dodatnih particija i kada se sve instalira komp od masine postane kanta. Net je Telekomov 20 mb. Cloud je bio uvek iskljucen bas iz razloga da ne pravi problem prilikom dizanja sistema. Maticna je uefi ali kontam da to ne bi trebalo da bude problem nego samo plus.

Upravo to sto kazes da kada se dize sistem neko vreme je crn ekran pa tek onda krece da se sve pali ali kada dodje do destop-a onda mu treba jos neko vreme da u taskbaru kod sata popali one programe, znaci mnogoooooooooo duze mu treba da to sve odradi nego na win 7 koji sam sinoc vratio jer me je win 10 poceo nervirati jer je troma mrcina koja ima sto kade da se digne.

Ti pominjes ssd ali ja gledam razliku na istom hardu i u oba slucaja radim instalaciju od nule bio to win 10 ili win 7 uvek sam ih instalirao od nule osim pre neko vece kada je update dosao na win 10 i to sam odradio a onda sa disk cleanup ocistio ono sto je bilo visak. U oba slucaja win 10 je daleko sporiji kod mene na istom hardu na kojem bude win 7 a sto to e to vec nemam pojma.
 
Ista prica se vrtela kad je uzasao win7,neki su ga hvalili,a neki su uzdizali winXP do neba i pljuvali sedmicu...sve se vrti u krug.
 
Da se razumemo, ja ne kudim win 10 samo me interesuje sto tako losije radi od win 7 a ne bi trebalo da bude tako! Ovo je moje trenutno misljenje ali to ne znaci da necu ponovo ga instalirati i opet pokusati da pronadjem u cemu je problem i sto toliko losije radi kod mene.

Cak sta vise zelim da ga korstim ali taj pocetak oko dizanja sistema i to njegovo krljanje po hardu me ubija u pojam.
 
bice da je do tog harda.pogasi i sata portove koje ne koristis u biosu,a nije zgoreg iscekirati i taj hard disk.
 
Ista prica se vrtela kad je uzasao win7,neki su ga hvalili,a neki su uzdizali winXP do neba i pljuvali sedmicu...sve se vrti u krug.
Uvek se deo ljudi "kune" u staru verziju...

Win 10 trenutno držim na jednoj relativno staroj mašini, koju ne koristim toliko, ali, performanse su na nivou Win 8.1, ako ne i blago bolje.
 
Evo stigao je i meni 10122 i skida se. Da vidim kakve ce promene da budu :) Uglavnom nije lose, ali ima bagova za sad. ispace iz aplikacija ili ne reaguje na klik, ba mi je zakucavao taskbar i onda moram da ga restartujem... I u spartanu kad otvorim dva taba cpu skoci na 100. A nije do mene jer se dosta ljudi zalilo na taj bag. Videcemo kako ce da bude na 10122 :) Nadam se da necu morati da se vracam na 7 :D
 
Nazad
Vrh Dno