Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Nisam pratio dešavanja u poslednje vreme na temi, ali kad ste se već raspričali oko aktivacije - bio sam na Insider 10130 verziji, danas formatirao particiju i clean instalirao Windows 10 Pro. Nisam kucao ključeve nikakve, radio skip, na kraju proverio i iznenadio se da mi u sistemu piše Activated i to permanentno kad sam proverio sa /slmgr xpr komandom. Moje pitanje je - na koju foru? Nikakav activator nisam koristio, da li sam dobio perma aktivaciju zato što sam bio Insider? Stvarno nisam ispratio kakva je odluka oko toga bila na kraju.

Inače, ima finalna verzija dobar broj izmena u odnosu na Insider 10130 na kojem sam bio zaglavljen i radi osetno brže - me like :D
 

Prilozi

  • aktiviran.jpg
    aktiviran.jpg
    131.4 KB · Pregleda: 215
Znaš šta me još buni, i pre nego što sam se povezao na MS nalog, pisalo mi je Activated sa lokalnim nalogom. Mada, ovu komandu /slmgr xpr sam kucao malopre, nakon što sam prebacio na Microsoft nalog, da nije možda bila neka fora da sam po defaultu aktiviran 180 dana, a kad sam povezao MS onda se to prebacilo na Permanent? Nije mi jasno kako i zašto :)
 
Da li je verzija 10240 ostala i finalna verzija ili moram da skinem nesto drugo ponovo?
 
Meni poceo usporavati i kad otvaram foldere, ne znam sta mu je. Kontam da se ne slaze bas sa ovim NODom. Posto NOD stalno neke poruke bacaka.
 
Znaš šta me još buni, i pre nego što sam se povezao na MS nalog, pisalo mi je Activated sa lokalnim nalogom. Mada, ovu komandu /slmgr xpr sam kucao malopre, nakon što sam prebacio na Microsoft nalog, da nije možda bila neka fora da sam po defaultu aktiviran 180 dana, a kad sam povezao MS onda se to prebacilo na Permanent? Nije mi jasno kako i zašto :)

Niko ziv jos ne zna pouzdano sta i kako, mene cudi da KMS radi na Win10 i da nisu zapusili tu rupu. Teraj tako pa cemo videti.

U vezi antivirusa, ja koristim 360 Total security essential i radi extra.

Edit:
Overite ovo:
http://www.redmondpie.com/how-to-turn-off-windows-10-update-delivery-optimization-feature/
Ladno kao torrent klijent Win10 moze da salje updateove drugim korisnicima, pa ako vam se usporio net, to je zato sto Win10 nekom salje update koji ste vec skinuli i tako vam gusi upload!
 
Poslednja izmena:
Od antivirusa na win 10 necu instalirati nista, mislim da mi vise to nije potrebno jer sasvim je dovoljno ono sto dolazi uz win 10
 
Niko ziv jos ne zna pouzdano sta i kako, mene cudi da KMS radi na Win10 i da nisu zapusili tu rupu. Teraj tako pa cemo videti.

U vezi antivirusa, ja koristim 360 Total security essential i radi extra.

Edit:
Overite ovo:
http://www.redmondpie.com/how-to-turn-off-windows-10-update-delivery-optimization-feature/
Ladno kao torrent klijent Win10 moze da salje updateove drugim korisnicima, pa ako vam se usporio net, to je zato sto Win10 nekom salje update koji ste vec skinuli i tako vam gusi upload!

Taman sam hteo da napisem da mi 360 total radi odlicno na win10 kao i dosada na win8.
 
Nisam pratio dešavanja u poslednje vreme na temi, ali kad ste se već raspričali oko aktivacije - bio sam na Insider 10130 verziji, danas formatirao particiju i clean instalirao Windows 10 Pro. Nisam kucao ključeve nikakve, radio skip, na kraju proverio i iznenadio se da mi u sistemu piše Activated i to permanentno kad sam proverio sa /slmgr xpr komandom. Moje pitanje je - na koju foru? Nikakav activator nisam koristio, da li sam dobio perma aktivaciju zato što sam bio Insider? Stvarno nisam ispratio kakva je odluka oko toga bila na kraju.

Inače, ima finalna verzija dobar broj izmena u odnosu na Insider 10130 na kojem sam bio zaglavljen i radi osetno brže - me like :D

To i mene i dalje zanima i imam isti slucaj, cista iso instalacija skinuta sa njihovim alatom. Preskocen svaki korak koji je trazio key i win je iz prve aktiviran: http://pokit.org/get/img/27f2d32c3deaea2f55f2c80a20da2808.jpg

Ako pogledas kljuc vidjet ces da je onaj generički VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T koji dobiju svi oni koji su uradili upgrade sa legalnog 7/8.1 wina. I meni je tesko da povjerujem da smo mi insideri dobili free win ali obzirom da je jedan od glavnih ciljeva mikrosofta farmanje podataka, njima je u cilju da sto vise ljudi koristi windows kao googleu internet. A kako neko rece, ako si na internetu zaboravi na privatnost tako da i mene boli dup.e sta god radili i ako sam iskljucio sve moguce "farmere" u windowsu ne radi svojih podataka vec radi pozadinskih procesa koji mozda budu smarali.

I da, davno sam izasao iz nsider programa, oni mi se zahvalili i cao. Sada je blokiran pa vidjet cemo sta poslije i dokle aktivacija traje.

Prije par sati uzmeme stik sa istom instalacijom i dignem isto sistem na laptopu sa istim MS acc reko mozda bude aktiviran. Kad vidi vraga, aktivacija nije prosla sto mi jos vise daje nade da smo dobili win10 pro gratis jer se aktivacija veze za ID MBO. A na lapasu je opet prosao neki beta KMS aktivator tako da nije ni to neki problem.
 
Poslednja izmena:
Da li sa upgrade sa win7 ultimate(daz) ili win8.1 pro(kmspico) na win10 Enterprise prolazi aktivacija a kasnije i clean install kao za win10 pro? Ili to vazi samo za Pro?
 
Jedno pitanje za vas sa 360 total antivirusom, da li ste nakon instalacije ukljucili i Avira engine ili vam je to ostalo iskljuceno (posto je po default-u iskljuceno)?
@Marvel092
Trebalo bi da vazi samo za Pro...
 
Poslednja izmena:
Da li sa upgrade sa win7 ultimate(daz) ili win8.1 pro(kmspico) na win10 Enterprise prolazi aktivacija a kasnije i clean install kao za win10 pro? Ili to vazi samo za Pro?

Windows 8.1 PRO mozes samo na Windows 10 PRO upgrejdovati , a za Windows 7 Ultimate isto samo na Windows 10 PRO , Za Windows 8.1 ti treba kmspico a za Windows 7 ultimejt daz loader za besplatan upgrejd...

Ovo za insajdere , do oktobra je zadnji voz , u oktobru isticu sve verzije evolution copy insider builda.
 
Jedno pitanje za vas sa 360 total antivirusom, da li ste nakon instalacije ukljucili i Avira engine ili vam je to ostalo iskljuceno (posto je po default-u iskljuceno)?
@Marvel092
Trebalo bi da vazi samo za Pro...
Meni je ukljucena avira engine ali koliko sam procitao ni nema neke potrebe da bude.
 
Na Edge browser-u mi ne rade komande back i forward u vecini slucajeva, otvorim par stranica i pri vracanju zaglupi i onda ne moze ni napred ni nazad.

Dodato:

Sad sam se izbezumio kad sam video ovo

Screenshot_1.png

Clean instalacija pre dva dana nije bio do juce taj folder C:\Users\Miljan
Niti imam nekog tog imena a ni racunar niko nije dirao osim mene a ja ga nisam napravio 100%
Jel zna neko odkud to tu???
 
Poslednja izmena:
Na laptopu Defender nije dozvolio instaliranje KIS 2015.
Nakon gašenja Defender service-a, instalacija je uspešno privedena kraju. Koliko sam ja primetio AV preuzima kontrolu samo nad Windows Firewall-om,
Kako si uspeo da instsliraš KIS 2015 kad je nekompatibilan sa win 10. Proveri verziju da nije 2016.
 
Koja verzija. Meni je apdejtovo na 2016 zj. 16.0.416... koja zeza pinovanja u star meniju. Pisao sam pre na ovoj temi o tome.
 
Neznam tocno mene mi ja zaebaa licencata i ako mi e orginalna mi vika deka ne mozam da go aktiviram na ovoj region, ostnaa uste 250 dena, a pred toa rabotese skoro 4 meseca :D
 
E pa to ne znam.KIS nikada da znam nije pravio problem oko regiona. Ovaj sad sam kupio na singi.rs srpski a pre njega sam uvek kupovao na US storu, a i instalacija ovoga je sa US sajta. Proveri verziju jeli 15.0 ili je 16.0
 
E pa to ne znam.KIS nikada da znam nije pravio problem oko regiona. Ovaj sad sam kupio na singi.rs srpski a pre njega sam uvek kupovao na US storu, a i instalacija ovoga je sa US sajta. Proveri verziju jeli 15.0 ili je 16.0
Prven bev na windows 8.1 i rabotese odlicno, odkoga preminav na windows 10 i go insralirav kis 2016 pocna da ne mi ja peima locencata i da vika deka ne mi e za ovoj region,pa koga se vrativ na windows 8.1 pak isto pocna da da vika deka licencata ne mi e za ovoj region, a uspesno e zacuvana i na my kaspersky akaunt ali toa e nikogas vise kaspersky,instalirav eset smart 8 :D
 
Ni ja neću više čim mi istekne licenca. Bitdefender je jedini na koji bi išao. Ne troši resurse i dobro štiti. ESET mi se ne sviđa.
 
67 miliona ljudi instaliralo Windows 10 http://www.windowscentral.com/report-windows-10-now-installed-67-million-pcs

Moje misljenje je da vise ne mora da se koristi Clasic Shell za start za ljubitelje sedmice posto specijalna verzija zvana Windows 10 Enterprise LTSB N nema:

- Store

- Store u startu i nikakve store aplikacije

- Nema Windows media player.

- Nema Microsoft Edge.

- Nema Cortanu.

- Ne prisiljava vas da instalirate zakrpe moze i 100 da bude u windows update nece ih instalirati dok ne odete na download.

Dobra verzija za ove sto pljuju Windows 10 , neka koriste tu verziju i svidece im se , jednostavno takva verzija je i pravljena za ljude koji mrze store i slicno , Microsoft nije ni njih zaboravio.

Svidja mi se ideja da snimim Enterprise ltsb n verziju ali mi nije jasna stvar oko updejtova.

m.windowsitpro.com/windows-10/understanding-long-term-servicing-branch-and-current-branch-windows-10

Po ovom linku ispada da bilo kakav new feature ja ne mogu da dobijem sve dok ms ne ovjavi novu ltsb verziju?
Jel moze neko ovo da pojasni, jel to tacno ili ja ipak mogu da izaberem i updajtujem rucno taj "new feature" koji se pojavi kroz updajte?
 
Poslednja izmena:
Windows 10 Enterprise LTSB
Ja planiram da uradim clean install sa ovom verzijom...
Da li je preporucujete ?
 
Ja sam registrovao moju prvog dana kada je moglo da se registruje jos uvek mi nije ponudilo. Windows 8.1 pro VL
 
Nazad
Vrh Dno