Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

pa shta onda moramo sa torrenata kao divljaci da skidamo pa da krekujemo rtm?
 
pa shta onda moramo sa torrenata kao divljaci da skidamo pa da krekujemo rtm?

RTM jos niko nema pa tako ni niko nezna 100% semu aktivacije, zna se da ako upgradujes win 7/8 dobijas 10-ku, e sad sta ce se desit ako upgradujes win7 sa loaderom ili sa bios slic-om i kako ce oni da iste detektuju i cak da li ce, to cemo videt nakon 29-tog
 
A tvoju fljoskulu da tebi od prvog dana win 10 tehnical preview radi super ostavi za svoje dete jer samo njega mozes da lazes tako lako

E jedno je vasa rasprava ali nemoj u tu raspravu uvoditi druge clanove njegove ili bilo cije familije a pogotovo neciju decu.

Tema je windows a ne necija familija.

Vas dvoje ako hocete na krv i noz ali ne uvlacite vase ni tudje clanove familije u to, jednostavno neko je mozda osteljiv na takve stvari pa moze da dodje do pravog sr*nja a onda jebajga.
 
pa shta onda moramo sa torrenata kao divljaci da skidamo pa da krekujemo rtm?
Jesi li radio upgrade sa win7/8 na win10?
I mao si account za OS?
Ili si se prijavio kao insider, skinuo iso i odradio cistu instalaciju?
 
Pa sam je rekao da mu dete zna vise od njega nisam ja kriv :d
 
Jesi li radio upgrade sa win7/8 na win10?
I mao si account za OS?
Ili si se prijavio kao insider, skinuo iso i odradio cistu instalaciju?

imam nalog na hotmail i prvi bild sam na divljaka skinui,ostale dobio preko updata...
tako da nzm kako se kotiram
 
Poslednja izmena:
imam nalog na hotmail i prvi bild sam na divljaka skinui,ostale dobio preko updata...
tako da nzm kako se kotiram

Pa ako nemas retail kljuc od win7/8 OEM masinu sa istim kotiras se pravno kao pirat :d
Pravno imas pravo da legalno ostanes insider doveka ili da ako ces da budes po pravno legalnom moras kupiti win 10 rtm ako zelis da ostanes na istom

Ostalo ce se znati nakon 29-tog ali tada nisi vise pravno legalan ako iskoristis neku metodu
 
Poslednja izmena:
hotmail
znaci rtm se skida kao pirat ?
Koliko sam ja tebe razumeo ti si klasican insider bez OS.
Mozes biti sa legalnog OS ili sa dobro "registrovanog" ili bez OS.
Ja sam se registrovao na insider sajt sa microsoftovim account-om
od windows 8, i odradio upgrade znaci treba da dobijem OEM RTM.
Ali ja to ne zelim i ostacu i dalje insider.
Tebe ceka ista sudbina, ja licno ne vidim nista lose u tome.

I sta ce mi OEM na ovoj matoroj ploci?
 
Poslednja izmena:
cekaj a ako ne zelim da budem insider, skinem rtm i "izlecim" nekim serijskim koji ce da leakuje?
 
a kako ga registrovati?

legalno samo ako ga kupis, sve ostalo kazao sam nakon 29-tog
ili da doveka budes insider koji ce vrteti non stop "beta" buildove i sluzit Microsoftu kao pokusni zecic, tada si pravno i legalno OK :)

PS: sa serijskim ga neces sigurno "izlecit"
 
Poslednja izmena:
ma procurece drushtvo sa torenata i za rtm ima da ga pretvore u legalan :)
 
Hvala, el ovo legalno podpisano od strane AMD-a ili je neki mod ??
 
ja imam telefonski("legalno" :D ) aktiviranu osmicu, ali sam na drugi hard(nov, ssd od 250GB) instalirao win 10, zadnji build, sa drugim hotmail nalogom. moje pitanje je da li valja ostati insider na glavnom, ssd hardu, da mu ne opadne health, i ode sve u qratz? inače ssd je samsung 850 evo...
 
Što nebi vredelo ? Ako misliš da će više da upotrebljava SSD i da ima mnogo više prometa zbog čestih updejtova, to nije ništa prema normalnoj upotrebi. Jedini problem sa insider programom je što će tu stizati update/upgrade pre nego za široke mase pa može da bude više bagova ali za uzvrat imaš baš besplatan, registrovan Windows i još možeš da se hvališ za nešto novo: "Uh, pa ja to imam već mesec dana".
 
Poslednja izmena:
hehe...:) hvala na odgovoru :) a da li kad izađe rtm da radimo upgrade preko zadnjeg builda(pa na hard disk cleanup) ili mora format pa install? pošto sam podesio instaliro adobijeve i još neke programe, samo čekam da izađe i eset smart security 9, jer beta eset ne radi kako treba

edit: (screenshot)...sad me pita zašto koristim hrom? lol... :D
 

Prilozi

  • win10.png
    win10.png
    36.7 KB · Pregleda: 135
Poslednja izmena:
Ne pitate zasto koristis chrome nego koja je verovatnoca da ces google chrome preporuciti prijateljima ili kolegama!
 
Ja sam jedan od onih kojem se ne da isprobavati bete ali nestrpljivo čekam RTM, čitam komentare raznih preview verzija i tako.
Da, očito malo više bloatwarea u W10 nego u prethodnicima, tako je to sa većinom modernijih komada softwarea, ali dati će se to sve pogasiti. Pa i taj windows update ne želim da upada automatski nego kad ja to želim, uklanjanje opcije za gašenje updatea pokazuje želju microsofta da sve ima pod savršenom kontrolom, da praktično svi koriste identičnu verziju upgrade-a.

Plan mi je instalirati RTM na dual boot, koristiti ga onih standardnih trial bar 30 probnih dana. Par mjeseci nakon izlaska RTM-a će moguće doći još neki poboljšani upgrade, pa ću skinuti taj sviježi ISO opet te napraviti čistu instalaciju....ali ovoga puta ću ISO pročistiti od par GB viška programom http://www.winreducer.net/software.html
koji je nasljednik nLite-a. Ukloniti ću iz instalacijske ISO razne meni nebitne stavke npr (ovo sam sa W7 bio):
- Sve jezike (? oko 500 MB)
- Speech support (440 MB)
- Par većih igrica (260 MB)
- Drivere za printere, fax i skenere (90 MB)
- Screensavers (32 MB)
- Primjeri muzike, videa i slika (25 MB)
- Windows Help (173 MB)
- Tablet PC (391 MB)
- Windows Fax and Scanner (12 MB)
- Natural Language (1150 MB)

-------------U međuvremenu će ekipa riješiti najbolji besplatni način permanentne aktivacije, izaći će poboljšani driveri i tako. Nadam se funkcionalnom sistemu, brzom bar kao što mi je sad W7, vrlo dobrom Edge browseru, te bar malom poboljšanju grafike dolaskom DX12.
 
Asi, kojim programom instaliras ISO bez ovih stvari?

Napisao sam, WinReducerom, gore je link. Ima i na youtubeu videa koji pokazuju malo rad njime.
Ima masu toga što možeš izvaditi iz ISO-a, ali također i da si neke stvari poisključuješ, postaviš neke postavke windowsa unaprijed tako da ne moraš uvijek nakon instalacije postavljati...pa ima mogućnost da možeš ubaciti u ISO i neki budući service pack itd....to je ustvari program kojim si preoblikuješ ISO instalaciju windowsa prema svojim željama.

EDIT:

Još nisam koristio ovaj program ali jesam njegovog prethodnika nLite i vLite. Možeš spržiti odmah iso na DVD tim programom, a možeš i sejvati taj dorađeni iso na hard disk pa ga spržiti programom po želji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno