Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Išćupao sam tastaturu pa vratio pa restart pa je proradilo.
Opet problem. Prepoznaje mi tastaturu kao neku Lenovo a ja imam A4Tech. Kad obisem taj Lenovo driver radi super ali kako da ga zaustavim da mi ne skida Lenovo driver taj?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna šta je sa automatic maintenance-om u w10? Da li postoji način da se isključi kompletno, jer me na 8.1 ponekad iznervira..
 
Meni osobno je zadovoljstvo potrošiti do sat vremena na pročišćavanje i podešavanje OS instalacije jer to je trajno, sistem ću držati bar 2 godine bez dogradnji, osim ako ne bude nekih jako bitnih....kao što sam i uvijek do sada radio. Što se tiče boota pri paljenju ugašenog računala, meni treba na sređenom W7 (koji koristim već oko 2 godine) 10 sekundi, isključen fast startup i bez SSD-a, ne zahtjevam ništa brže od toga.(tko ne vjeruje ako treba snimiti ću video, nikad nisam brojao sekunde ali to je tu negdje oko 10, jako brzo)
Ispada da su nove tehnologije tipa UEFI, Fast Boot i SSDova potpuno nepotrebne - sve što treba je isključiti nekoliko servisa, i to je to. Windows 7 nema fast startup, a boot time može izmeriti BootRacer.
Da li neko zna šta je sa automatic maintenance-om u w10? Da li postoji način da se isključi kompletno, jer me na 8.1 ponekad iznervira..
U desetki su izmenili način poktreanja automatic manintenance - taskovi koji su pokretali automatic maintenance u Windows 8.1 više nisu tu.
 
Poslednja izmena:
Код мене је на овом крш лаптопу ономад кренуо апгрејд на 158, онда нешто пукло и од тада свако чекирање нађе само дефендер а апгрејд не види. Мораћу и ја апгрејд са имиџа.
 
Takodje ako si local account isto ne mozes upgrade , prijavi se na microsoft account hotmail ili live zavisi koji imas..
 
Наравно да сам на инсајдер акаунту ;) а и апгрејд је једном кренуо а онда је нешто пукло и сада се прави луд. ;) На фасту, наравно. Небитно, лаптоп је претерани крш да бих ту тестирао па нећу много ни да пробам да ово решим, ионако га само зато и укључујем.
 
Probajte da update sve do kraja defender, app..
Ocistite registry od repova, logujte se na insider stranicu, pa probajte ponovo.
 
Da li neko ima problema sa pustanjem video sadrzaja na poslednjem build-u? Slika se zaaledi u jednom momentu dok zvuk ide normalno. Isto se desava i na YouTube-u i kada pustim video u player-u. Do danas je sve bilo normalno
 
Da li neko ima problema sa pustanjem video sadrzaja na poslednjem build-u? Slika se zaaledi u jednom momentu dok zvuk ide normalno. Isto se desava i na YouTube-u i kada pustim video u player-u. Do danas je sve bilo normalno
Da li si sta instalirao pre toga? pogledaj zauzece procesora, temperature...
 
Instalirao poslednje AMD driver-e i morao da vratim na one koje automatski pronadje jer nisam imao opciju za biranje grafickih kartica na laptopu
 
Pobrisi ih sa DDU i odradi update, instalirace preko WU.
 
Može li se negde uninstalirati ovaj Edge, pojede mi pola memorije na tri otvorena prozora?
EDGE.jpg
 
Sto bi ga brisao, koristi chrome ili firefox. Firefox cini mi se manje trosi memorije...
 
Ne razumem sta ti jede memoriju? evo 5 prozora od toga dva HD video...

Screenshot (299).png

Ti imas iz nekog razloga memory leak, ili nesto ucitavas zahtevno...
Nije do Edge.

Sad primetih citas Blic, e to je tesko stivo nemoj da se onda cudis...:d
 
Poslednja izmena:
To nije bas normalno da toliko trosi edge kao kod njega ,meni radi super. Tesko da firefox i Chrome trose manje.

Verovatno ovaj blic sto kaze Vuk brljavi nesto :)
 
Poslednja izmena:
Evo x7 u full HD, osmi mi zakuca procesor na 99%.

Screenshot (301).png
 
ljudovi, meni 10ka fercera odlično :D video u 4k pušta bez seckanja na youtubeu, na 20Mb/s konekciji/adsl. što nije slučaj sa osmicom, gde secka. moguće da je do ssdja na kom sam instalirao desetku, ali čak i drajveri iz windows updatea za ati grafu rade poso odlično. doduše, u chromeu,x64bitnom. kolko vidim na mdl forumu za par dana izlazi 10176 build. :)

moguće je i da će to biti rtm, jer je deljivo sa 16 ako sam dobro skontao...
 
Poslednja izmena:
Zato ova prokletinja pokazuje da ima novo obavestenje a kada kliknem na njega u njemu nema nista!

22.jpg
 
E ako je do Blica, neću nikad više, slučajno sam otišao tamo zbog linkovanog članka o Grcima. :smash:
Nego drugo me čudi, u task menadžeru stopiram taj Edge sa memorijom od preko Giga, Edge samo bljesne i ostanu mi sva tri prozora??? Da li postoji Edge-ov neki proces u pozadini koji guta memoriju?

Edit: Kako proveriti ili odstraniti taj memory leak?
 
Poslednja izmena:
Upravo sam instalirao na čisto W10 10162 u dual boot. Relativno sam zadovoljan. Nisam se zezao sa instaliranjem nikakvih drivera jer je W10 sve generički riješio, device manager mi je bio bez ijednog upitnika. Mali minusi na koje sam naletio:

1. Gašenje windows update-a i u PRO verziji problematično čak i pomoću tweak-ova, ali to će se valjda riješiti do RTM-a.
2. U Edge-u još ne dozvoljavaju da se makne Bing tražilica.
3. Također Windows Defender se ne da isključiti, guglanjem sam otkrio da se to može riješiti sa nekim mini programom.
4. Vjerovatno zbog nešto lošijih generičkih drivera slika mi nije savršeno bistra, iako sam si podesio clear type font pa restartao PC. Naravno namjestio sam 125% settings monitora jer je na 100% sve užasno minijaturno.
5. Edge bi trebao imati bolje riješen zoom. Za svaku stranicu drži isti zoom. Trebalo bi da se podesi njegov defaultni zoom ali da pamti stranice koje podesimo gledati u drugačijem zoom-u od tog defaultnog. To će se u budućnosti ako ništa riješiti ekstenzijama.

Ispada da su nove tehnologije tipa UEFI, Fast Boot i SSDova potpuno nepotrebne - sve što treba je isključiti nekoliko servisa, i to je to. Windows 7 nema fast startup, a boot time može izmeriti BootRacer.
Treba sve to tko hoće još brže, ja zadovoljan sa bootanjem od 10 sekundi.
 
kao privremeno rešenje(bar zasad ako ne i trajno), mogu da preporučim programče windows firewall control http://www.binisoft.org/wfc.php nije potpuno free, ali se lako može naći full verzija....rešava mi probleme uz defender, dok ne izađe eset smart security 9 stable
 
Nazad
Vrh Dno