Šta je novo?

Potreban jak wifi ruter - savet ?

Ima li neki MikroTik ili neki drugi koji moze da pusti 1080 strim preko mreze bez sjeckanja a da ne kosta bubreg i po?
 
Definiši bubreg i po.
 
Preko 150$/EUR cega kod. Toliko mi je limit zbog carine u CG.
 
@trenje: Nema nigde da se u redovnoj prodaji kupi RB751G-2HnD a i ima za 200MHz sporiji ship, i duplo manje memorije. Ipak bi uzeo onda RB951G-2HnD pa ako je bas slab signal preko 2 zida videcu da li moze da se nabudzi externa antena. A mozda pljunem lovu i kupim sledece godina Asus RT-AC87U, pa nek ide zivot. Taman ce dotle da ispeglaju firmware. Mada ni sad nije los, naprotiv. Cak mu je i USB 3.0 mnogo brzi u odnosu na RT-AC68U.
 
Kako bre 743 nema ap mod?!...trebalo bi da je isti kao 843 koji imam samo sa jednom antenon!!
 
ima samo ovo :
Client Router / Router / Repeater / Bridge with AP / Client

a na kutiji pise AP/client router.... I sad sta, da radi i dalje kao zaseban ruter iz LAN porta 941 ili da ga setujem kao repeater ili sl...
 
Receno mi je da ga stavim u bridge mode i stavim isti ssid i password
 
Receno mi je da ga stavim u bridge mode i stavim isti ssid i password


Vec sam ti pisao u ovom postu proceduru kako da stavis da ti wifi ruter radi kao AP a bilo je i dosta tema na forumu kako to da se odradi. Nije idealno resenje ali funkcionise.
 
Ja samo da odgovorim pocetni post, meni vec 2 godine ili vise D-Link DIR-655 pokriva oko 150 m2 + dvoriste u sirokom radijusu. Na njega se kaci 3 kompa, nekad 4, i 7 Android telefona i 1 windows phone i radi odlicno - jedino sto ga gusi nekad je sporiji net sto dolazi do njega, ali ako imate jaci net (ja sam testirao kada je ISP pustio test 24/24) radi savrseno. Pogotovo je signal jak, dok sa Linksys (ne drzite me za rec) Cisco router-ima nisam nikako mogao pokriti kucu, a ne dvoriste i uvek su tu bili problemi sa signalom.
btw. pricam o ovom D-Link: http://us.dlink.com/products/connect/wireless-n-gigabit-router/
 
Poslednja izmena:
Ja samo da odgovorim pocetni post, meni vec 2 godine ili vise D-Link DIR-655 pokriva oko 150 m2 + dvoriste u sirokom radijusu. Na njega se kaci 3 kompa, nekad 4, i 7 Android telefona i 1 windows phone i radi odlicno - jedino sto ga gusi nekad je sporiji net sto dolazi do njega, ali ako imate jaci net (ja sam testirao kada je ISP pustio test 24/24) radi savrseno. Pogotovo je signal jak, dok sa Linksys (ne drzite me za rec) Cisco router-ima nisam nikako mogao pokriti kucu, a ne dvoriste i uvek su tu bili problemi sa signalom.
btw. pricam o ovom D-Link: http://us.dlink.com/products/connect/wireless-n-gigabit-router/

D Link Dir 635 i Dir 655 su nesto stariji modeli ali neuporedivo bolji od svih ovih danasnjih novih modela
 
Ljudi potreban savet,
Trebam da pokrijem nekih 400m3 prostora wireless mrezom, prizemlje sprat i dvoriste. Pitanje sta koristiti od opreme? Za dvoriste bi bilo dobro postaviti neku oudor varijantu. Mislio sam da idem sa UniFi PRO vise komda 2-3, ali nisam siguran da ima da se nadju kod nas. Ponekad ce tu mrezu opteretiti 30-50 korisnika, tako da treba to da izdrzi. Nije to stalno mozda par puta godisnje ali je najbitnije da radi stabilno. Sta vi mislite? Svaki predlog dobrodosao.

Zaboravih da dodam da trenutno koriste TP Link 4300 koji pokriva deo toga. Da li ga zadrzati i dodati AP ili izbaciti njega i postaviti sve novo?
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba UnifiPro javi se na PP.
 
Ljudi potreban savet,
Trebam da pokrijem nekih 400m3 prostora wireless mrezom, prizemlje sprat i dvoriste. Pitanje sta koristiti od opreme? Za dvoriste bi bilo dobro postaviti neku oudor varijantu. Mislio sam da idem sa UniFi PRO vise komda 2-3, ali nisam siguran da ima da se nadju kod nas. Ponekad ce tu mrezu opteretiti 30-50 korisnika, tako da treba to da izdrzi. Nije to stalno mozda par puta godisnje ali je najbitnije da radi stabilno. Sta vi mislite? Svaki predlog dobrodosao.

Zaboravih da dodam da trenutno koriste TP Link 4300 koji pokriva deo toga. Da li ga zadrzati i dodati AP ili izbaciti njega i postaviti sve novo?

Ja bih tu isao sa Unifi Pro jer dolazi sa onim kontrolerskim softverom i ima stvarno gomilu zajebancija. A ako je to skupa investicija onda obicne UniFi i za napolje montirati UniFi Outdoor varijantu. TP link moze da se zadzi za npr VIP mrezu itd...
 
Potreban mi je savet oko kupovine rutera. Pročitavši ovu i slicćne teme otprilike sam suzio izbor na tp-link 843nd, tenda 309r...
Komšija preko puta mi je dozvolio da koristim njegov internet(telekom adsl) pa mi je potreban ruter koji će bežicćno da prima internet. Preko lan kabla bi koristio net na desktopu i bezično po kući na telefonu. Zanima me šta bi bilo pametno kupiti za moju namenu. Možda bi kasnije namontirao jaču antenu za bolji prijem. Gledao sam i usb adaptere tipa tp link 8200nd, ne znam da li bi on možda završio posao.
Udaljenost od komšije je oko 25m i preko 4 zida.
 
Potreban mi je savet oko kupovine rutera. Pročitavši ovu i slicćne teme otprilike sam suzio izbor na tp-link 843nd, tenda 309r...
Komšija preko puta mi je dozvolio da koristim njegov internet(telekom adsl) pa mi je potreban ruter koji će bežicćno da prima internet. Preko lan kabla bi koristio net na desktopu i bezično po kući na telefonu. Zanima me šta bi bilo pametno kupiti za moju namenu. Možda bi kasnije namontirao jaču antenu za bolji prijem. Gledao sam i usb adaptere tipa tp link 8200nd, ne znam da li bi on možda završio posao.
Udaljenost od komšije je oko 25m i preko 4 zida.
Preko puta...Na drugome brdu ili je kuca prozor do prozora, stan pored stana..?
 
Udaljenost od komšije je oko 25m i preko 4 zida.
Ako je ruter iza 4 normalna zida (onaj telekomov) tesko da ces i antenom ostvariti neku vezu ako su normalno zidovi a ne neki tipa gips ploce...
Taj Telekomov router ima jako slab prijem, slabe antenice i slabu izlaznu snagu, npr neki telefoni/laptopovi se muce da ga kroz 2 deblja zida vide uopste.
Imas resenja:
1) LAN kabl do tvoje kuce
2) komsiji uzmes wifi ruter on ga stavi u prostoriju najblizu tebi i spoji kablom na taj glavni
3) komsija da spoji antenu sa routerom na krov i usmeri ka tebi
4) komsija da stavi svoj router u prostoriju najblizu tebi

Sva ostala resenja su nepouzdana - cak i da zameni router jacim ne treba da znaci da ce raditi...
 
Potreban mi je savet oko kupovine rutera. Pročitavši ovu i slicćne teme otprilike sam suzio izbor na tp-link 843nd, tenda 309r...
Komšija preko puta mi je dozvolio da koristim njegov internet(telekom adsl) pa mi je potreban ruter koji će bežicćno da prima internet. Preko lan kabla bi koristio net na desktopu i bezično po kući na telefonu. Zanima me šta bi bilo pametno kupiti za moju namenu. Možda bi kasnije namontirao jaču antenu za bolji prijem. Gledao sam i usb adaptere tipa tp link 8200nd, ne znam da li bi on možda završio posao.
Udaljenost od komšije je oko 25m i preko 4 zida.
Tplink 843nd nema sanse da prebaci toliko i kroz 4 zida odma da ti kazem, za ostale nabrojane ne znam, ali sumnjam da ce i bilo koji od njih to moci da odradi.
 
Moja dnevna soba gleda na njegovu spavaću gde mu se nalazi komp i ruter. U dnevnoj sobi hvatam taj net na telefonu(youtube radi ok). Kad sam u hodniku(treći zid) već slabije a sobi gde je moj komp(četvrti zid) ne mogu, povremeno ga vidim na listi dostupnih. Ako tu ne mogu da uhvatim net staviću ruter u dnevnoj sobi pa ću POE lan kablom da dovedem net do sobe.
Šta mislite za wa5110g ap? Stavio bi mu omnicu od 8db, možda bi imao bolji prijem nego 843nd takođe sa jednom ili 2 omnice od 8db?
Ili da odmah uzmem nešto jače tipa wa7210n?
 
Ako ti je cilj dovuci do kompa pogledaj airgrid, nanostation i picostation - tim redom (skuplje ka jeftinijem) od Ubiquiti - stavis ih gde ti odgovaraju i lan kabl (poe) razuces i zavrsen posao.
 
Nisam planirao da izdvojim toliko para koliko koštaju ubiquiti proizvodi.
Probao sam da namestim WDS bridge sa tp linkom 941nd i nisam uspeo. Promenio sam IP adresu, isključio DHCP, stavio isti i različiti SSID i neće pa neće. Bar sam utvrdio da je u signal u sobi preko 4 zida oko 6 a u dnevnoj preko 2 zida oko 25. Signal mog led tv je oko 36db. Mislim da će tp link 843nd sa 2 omnice od 8db uhvatiti bolji signal, bar za surfovanje.
Video sam na oglasima neke omni antene od 16 i 20 db. Pošto nisu tp linkove ne znam da li će i kako će da rade. Posto ovaj ruter dolazi sa antenama od 5db odmah bi kupio jače. Najače su tp linkove od 8db i tendine od 9db. Ne znam koje da uzmem?
 
Za hvatanje signala se ne koriste omni antene vec usmerene. Omni antena od 16 ili 20 db je bar 1 metar visine. Takodje ako bas zelis jeftinu varijantu sto ne probas da na te od 5db nabudzis windsurfera i usmeris prema komsiji. Potrosices malo paira i kuhibjske folije a veruj mi da ces dobiti jaci signal nego da ih zamenis sa omnicama od 8db.


http://www.freeantennas.com/projects/template2/
 
Znači treba da odštampam sliku i da zalepim alu foliju ali nisam razumeo kako da to postavim na antene. Da li da ovim krstićima izbišim rupe i da ru provučem antenicu? Negde sam pročitao za slično rešenje da sa iza antena postavi alu dolija na rastojanju od 3cm.
Inače više sam za unutrašnje antene jer nemam gde da provučem kabl za spoljašnju antenu. Video sam da imaju i neke mali yagi antenice od 6db. Sad ne razumem se toliko da znam da li bi i koliko bila bolja?
A ova omni antena od 20db je mislim 44cm i nešto je jeftina ali mi je zato to sumnjivo.
 
Ja imam to napravljeno, i radi bas lepo. Na 2 mesta sam koristio i u oba slucaja se jedva hvatao wifi, stalno prekidao, a kada sam stavio to, hvatao je taman toliko da ne prekida i uvek radi lepo.
bdbcd22ab9a74bfcd4bd4aeec985dfd2.jpg
 
Znači treba da odštampam sliku i da zalepim alu foliju ali nisam razumeo kako da to postavim na antene. Da li da ovim krstićima izbišim rupe i da ru provučem antenicu? Negde sam pročitao za slično rešenje da sa iza antena postavi alu dolija na rastojanju od 3cm.
Inače više sam za unutrašnje antene jer nemam gde da provučem kabl za spoljašnju antenu. Video sam da imaju i neke mali yagi antenice od 6db. Sad ne razumem se toliko da znam da li bi i koliko bila bolja?
A ova omni antena od 20db je mislim 44cm i nešto je jeftina ali mi je zato to sumnjivo.

Da - izbusis tu rupice - mozes probiti nozem kao krstic pa onda nabiti na antenu - nemoj busiti rupe od pola metra pa da ti seta. Btw. Sta te kosta da prvo probas ovako?
Omni antena nije za to namenjena - tebi trebaju usmerene antene. Omni antena dobiti 20dB nije ista kao i usmerena od 20dB - imas ugao(snop) zracenja tu drugaciji, imas refleksije razne, sumove, pa kod omni kako je uska po vertikali imas problem sive zone. Poslusaj savet oko windsurfera, a ako nece da radi trazi usmerenu antenu.
 
Znači treba da odštampam sliku i da zalepim alu foliju ali nisam razumeo kako da to postavim na antene. Da li da ovim krstićima izbišim rupe i da ru provučem antenicu? Negde sam pročitao za slično rešenje da sa iza antena postavi alu dolija na rastojanju od 3cm.

Lakše je da napraviš od limenke piva od pola litra, ja sam tako uradio i imam primetno jači signal. Imaš tutorijal na YouTube - u
 
Ok probaću
 
Ima li neko iskustva koliko pokriva Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN?
 
Nazad
Vrh Dno