Šta je novo?

Antivirus na windowsu.. ne treba mi, jer ja sam pametan korisnik?

@zarez:
Opet si sve pogresno shvatio. Na stolu trenutno imam 4 racunara (laptop, ultrabook, mac mini i linux desktop), svaki koristim za neki specifican posao vezan za OS/platformu, jer ne mogu da razvijam OS X ili Linux aplikacije na windowsu. Vecinu posla zavrsavam na ultrabooku koji je ujedno i sprava za sve i svasta.
 
To je stav administracije foruma, koji proizilazi iz zakona ove zemlje koji najostrije osudjuju pirateriju i gde su kazne za sajber kriminal ostrije od kazni za nanosenje fizickih povreda i pokusaj ubistva. Ja zaista ne znam koliko ti imas godina, ali cenim da imas dovoljno da bi ti to trebalo biti jasno.

Ne forsira se legalnost zbog ideala vec zato sto to tako mora ako ovaj forum zeli da nastavi sa radom kao do sada, a ne da bude u nekoj sivoj zoni.

Pretjera ga malo sa kaznama tebra ali zestoko :D

Cijenim tudji rad, treba ga podrzati, ali sta ces ocekivati na ovom raspalom balkanu gdje ljudi prezivljavaju da neko ganja legalnost i da ga placa.

Opet si sve pogresno shvatio. Na stolu trenutno imam 4 racunara (laptop, ultrabook, mac mini i linux desktop), svaki koristim za neki specifican posao vezan za OS/platformu, jer ne mogu da razvijam OS X ili Linux aplikacije na windowsu. Vecinu posla zavrsavam na ultrabooku koji je ujedno i sprava za sve i svasta.

I pored toga stignes da ucestvujes na forumu u isto vrijeme. Naporan taj developerski posao :D
 
Poslednja izmena:
Pretjera ga malo sa kaznama tebra ali zestoko :D

Cijenim tudji rad, treba ga podrzati, ali sta ces ocekivati na ovom raspalom balkanu gdje ljudi prezivljavaju da neko ganja legalnost i da ga placa.



I pored toga stignes da ucestvujes na forumu u isto vrijeme. Naporan taj developerski posao :D
To nije nikakav izgovor za pirateriju.
Ah, da... Zaboravio sam i raspberry pi, android tv box i Nexus 10. Mbp mi stoji pored stola... Njega nemam vremena da koristim. Kako i kada ja radim uopšte nije tvoj problem.
 
Pretjera ga malo sa kaznama tebra ali zestoko :D

KRIVICNI ZAKONIK REPUBLIKE SRBIJE

Pogledaj Glava 20. pa uporedi sa izrecenim kaznama po novinama za pokusaj ubistva za slucajeve koji su se dogodili u poslednjih nekoliko godina. Za razliku od ubistava, jedno vreme su ljudi dobijali maks kazne za povredu intelektualne svojine, sve pod patronatom Microsofta kroz dogovor koji su sklopili sa Vladom Srbije prvo Djindjic i Gejts pa onda ostali sa Balmerom. Tada je i osnovana ona agencija, ne mogu joj se setiti imena, sto je izigravala policiju i ljudima upadala u firme i lupala drakonske kazne.

Edit: Setio sam se imena: BSA (http://en.wikipedia.org/wiki/BSA_(The_Software_Alliance)).
 
Poslednja izmena:
Ako neko ne voli AV programe moraće da pređe na neki Linux distro i da uživa dok isti ne postane rasprostranjeniji. I da ne zaboravim da kežm, pamet vas neće sačuvati od exploit kita na kompromitovanom legitmnom sajtu.
 
Imao sam iskustva i sa naprednim korisnicima (što direktnog, što indirektnog) kojima je na primer bio enkriptovan sadržaj hdd-a od strane ransomwarea kao i onima sa počišćenim bankovnim računima.
Bili su zaista natprosečno informisani i disciplinovani, na kraju su natrčali na minu i loše prošli.
Da su imali bilo koji AV (imali su defender) šanse bi im bile značajno veće da se ne nađu u situaciji u kojoj su se našli.

Poenta je u tome da je AV prevencija.

Udružen sa informisanim i disciplinovanim korisnikom još bolje.

Informisan korisnik je ništa sam po sebi isto kao što imaš i "talente" koji će razbucati sistem za par dana bez obzira na AV.

Kome ne treba AV neka ga ne koristi.
Ja ću ga uvek preporučiti, bio korisnik potpuni početnik sa računarima ili sasvim suprotno od toga.

Tim ortacima se uvukla ta gamad, i ostali su bez para na racunu iako su imali fefender na win8 aktivan? Ovo je onda jako lose....
 
Dobrodošao u 2014, sve je biznis i svi špijuniraju svojeg korisnika.
Windows, google, facebook, dropbox, skype....

@hidrogen
Da, pisano je u više navrata o defenderu na prethodnim stranicama.
Microsoftov zvanični stav je:
Do I need anything besides Windows Defender?
 
Poslednja izmena:
Procitao sam celu temu, ali jedino si ti pisao u vise navrata da defender ne valja.
 
kad sam se poslednji put informisao bilo je da su svi ti antivirusi mlacenje prazne slame, i da su svi isti ukljucujuci i defender.

jel ti nije tesko da napises kako su ti tvoji ortaci tacno zakacili virus, da procenimo da li je njihova greska ili ne. zaista sumnjam da su samo upalili kompjuter, i on tako stajao upaljen i bum, enkriptovan mi hard, bum, nema nista na racunu. daj malo detalja o tim dogadjajima molim te.

isto tako zamolio bih za preporuku koji je on demand scanner dobar? onaj kasperski koji se butuje sa flesa? sta je taj mcshield sto razvija ovaj decko u temi, i da li moze link za download toga? hvala
 
Poslednja izmena:
Da, desilo se upravo tako.
Zar zaista misliš da infekcije dolaze samo pokretanjem izvršnih i sličnih fajlova?

p.s.
Nisam rekao da su ortaci.

p.p.s
Informiši se bolje, antivirusi su mlaćenje prazne slame samo ako odustaneš od windowsa i pređeš na neki drugi OS.
 
Poslednja izmena:
@hidrogen.net
Dobro si se informisao. Umesto zamlaćivanja sa antivirusima bolje da se vreme potroši na neku osnovnu edukaciju o zaštiti. Ja sam npr. sestri još pre desetak godina objasnio da mp3 fajl od 100kb nije pesma, da vodi računa šta otvara u browseru, da ne otvara mail priloge od nepoznatih, da u slučaju da treba da ubaci neki crack, da proveri sa mnom da li je ok, itd. I naravno da nema nikakve probleme sa virusima, iako već godinama koristi MSE kao jedinu zaštitu, mada i on služi samo da se Windows ne buni, a ne zato što ima neku svrhu.
 
Otvorio si temu i sada vredjaš i napadaš svakog ko se ne slaže sa tobom. Treba da se javiš nekoj av firmi da vidiš da li mogu da te plate nešto, da ne bude da propagiraš av tako žustro za džabe.
 
Da, desilo se upravo tako.
Zar zaista misliš da infekcije dolaze samo pokretanjem izvršnih i sličnih fajlova?

p.s.
Nisam rekao da su ortaci.

p.p.s
Informiši se bolje, antivirusi su mlaćenje prazne slame samo ako odustaneš od windowsa i pređeš na neki drugi OS.

znaci ljudi su samo ukljucili komp, nisu pipali nista na njemu, on je tako stajao i odjednom nema nista na racunu, enkriptovan disk. jel jos nekom ova prica ne pije vodu ili je samo meni nelogicna? ajde da sklopimo jedan komp, instaliramo win i pustimo da radi 24/7 bez antivirusa, da nista ne pipamo, da vidimo da li ce da mu se enkriptuje hard. pre ce biti da su ti likovi gledali big boobies special, nego da nisu nista pipali, a?
 
@telep
Bez komentara.

@hidrogen
Ne bih znao, možda i lažu o tome šta jesu a šta nisu radili.
Ljudi to rade, često lažu i/ili izvrću svoju ili tudje priče i tvrdnje.

Poenta ostaje, korisnik koji je informisan i pažljiv je vrlo preporučljiva stvar ali je samo deo priče o optimalno obezbedjenom windows računaru.
Crno-belo gledati na tu temu nema smisla, niti je AV sam po sebi garancija, niti korisnik, niti updateovan windows, niti neinstalirana java (koja je btw zaslužna za 93% kompromitovanja bezbednosti windowsa u 2013), niti ... da ne nabrajam dalje.
Kompleksna tema, svoditi je na korisnika nije razumno niti odgovara činjeničnom stanju stvari.
 
isto tako zamolio bih za preporuku koji je on demand scanner dobar? onaj kasperski koji se butuje sa flesa? sta je taj mcshield sto razvija ovaj decko u temi, i da li moze link za download toga? hvala

Malwarebytes Antimalware je odlican i besplatan.

MCShield sprecava infekciju koja se prenosi putem memoriskih kartica i flash drajva, nema nikakve veze sa Antivirusom.
Mozes ga preuzeti odavde http://www.mcshield.net/
 
Pomešali ste teme.
 
Nazad
Vrh Dno