Šta je novo?

Asus ROG Swift PG278Q G-Sync - 144Hz i 1ms odziv

Gizmo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
7,318
Poena
570
Čudno da niko nije otvorio temu o ovom monitoru, e moji gejmeri :) Par reči o njemu, pošto mi je na testu. Svemirski ROG dizajn koji izgleda super sa ovim trougao fazon oblicima, lep detalj je ovaj svetleći crveni prsten, a najviše mi se dopada što su ivice oko ekrana veoma tanke, najtanje koje sam video do sad. Ergonomija kao kod profi monitora, dobija se sve - promena visine, tilt, swivel pa čak i pivot koji ne znam baš koliko je koristan na gejming monitoru, al ajde, tu je. Dijagonala od 27 inča i 2560 x 1440 rezolucija, lepa površina za rad čak i kad se ne igrate. Baš kao moj Dell U2713HM, pa sam se odmah navikao.

TN je morao biti tu zbog 1ms odziva i 144Hz osveženja, a TN kao i svaki TN nema tako dobre uglove gledanja, ko prelazi sa IPS-a to će malo da mu smeta. Svaki put kad mi dođe neki 120/144Hz monitor na test, oduševim se glatkoćom prostog pomeranja kursora po ekranu, da ne pominjem sve ostale animacije i radnje koje su glatke kao puter. Dobiješ trip da ti komp radi brže, koliko god to glupo zvučalo :) Kao što znate, G-Sync radi samo sa određenim NVIDIA kartama, pa sam morao da čupam svoju R9 280X i stavim Asus Strix GeForce GTX 970 koji je na listi podržanih karti.

Opikao sam malo COD:Ghosts i G-Sync radi fantastično, apsolutno ne postoji nikakav tearing, tako da funkcioniše kao što je reklamirano. Pitanja, želje, itd, otvoren sam za diskusiju kao i uvek. Opširnije ću pisati u testu, a kad tačno izlazi nisam siguran, javiću vam kad budem znao termin, a evo za sada par fotki kako monitor čuči na stolu.


img20140926184738.jpg


img20140926185925.jpg


img20140926190300a.jpg
 
Bravo za temu, sto se mene tice, tema kao porucena. :D

Razmisljam vec neko vreme ozbiljnije o kupovini ovog monitora, verovatno negde do novembra, tj. tokom oktobra, kada planiram i jednu GTX 970 i SSD. Do skoro nisam verovao da bih razmisljao o monitoru koji nije IPS, ali kod ovog bih napravio izuzetak.

Obzirom da je cena sve, samo ne mala (zasluga za to ide i ugradjenom G-Sync modulu), citao sam dosta o iskustvima ljudi sa stranih foruma. Ok, prednosti se znaju, prvi monitor 27" 1440p sa 120/144 Hz, G-Sync, low input lag. Ono sto je glavna mana je TN panel (losiji uglovi gledanja i prikaz u odnosu na IPS), ali je zbog trenutne nemogucnosti ili poteskoca implementacije ovih nabrojanih tehnologija na IPS, TN je bio jedini izbor. Ono sto je pozitivno je da poseduje true 8-bit color depth, kao i sam prikaz boja i slike, gde se ASUS posteno potrudio da izvuce najbolje moguce od TN-a. Mnogi kazu da su boje i slika verovatno najbolji ili u samom vrhu sto se tice TN monitora i primetno bolji u odnosu na ostale gaming monitore, dok su uglovi dosta dobri za TN.

Ono sto mene licno trenutno najvise zanima je upravo taj kvalitet slike i boja koji nahvalise (obzirom da je TN) i poredjenje u odnosu na IPS (konkretno mi je upravo Dell U2713HM bio glavni pik za kupovinu, sto se tice IPS monitora :)), tj. da li su uporedivi i da li je razlika mala ili primetna u korist IPS-a. Dosta ljudi je bilo pozitivno iznenadjeno samim prikazom slike i boje, kazu da ne zaostaje mnogo i da je slican/uporediv sa IPS-om, opet ima onih kojima je razlika ocigledna... Kapiram da je to opet sve individualna stvar i neko je manje, neko vise osetljiv na takve stvari. Ukoliko postoji mogucnost, zanimalo bi me i da cujem poredjenje prikaza slike/boja sa Dell U2312HM (koji trenutno koristim).

Konkretno me interesuje i voleo bih da cujem tvoje subjektivno misljenje, da li se kupovinom ovog monitora ne zrtvuje i ne gubi previse na kvalitetu slike (u odnosu na IPS) zarad ostalih prednosti koje ima? Sto se tice uglova gledanja, to je kompromis koji licno mogu da napravim u korist prednosti koje ovakav monitor donosi, obzirom da vecinu vremena gledanja u monitor provodim direktno pred samim monitorom. Znam da kome su kvalitet slike i uglovi u prvom planu ce se definitivno odluciti za IPS monitor, ali po svemu onom sto sam citao, ovaj monitor mi licno trenutno deluje najblize onom All In One (uzimajuci u obzir sve prednosti i mane koje poseduje), tj. poseduje sve ove gaming osobine, a pri tome su slika i boje iznenadjujuce dobri za gaming monitor i TN panel.
 
ima neki 120/144 monitor za nas radeonovce,pozeljno 24"?
 
PG278Q G-Sync vs. PB278Q ili cak mozda PB287Q , Sta mislis @Gizmo?
 
@Light

U odnosu na tvoj Dell U2312HM, razlika nije toliko velika. PG278Q ima manje tačnu Gamma vrednost, merio sam 2.4 uz 10% odstupanja od 2.2 vrednosti, Dell nudi 2.1 i 4% odstupanja u Standard režimu. Boje su mu takođe malo tačnije, mada ni Asus nimalo nije loš za jedan TN monitor, prosek mu je 2.7 Delta E, što je stvarno super, i samo 1% odstupa od 6500K idealne temperature (6580K). Da li su uporedivi - jesu, razlika je mala u korist Dell-a. Jedino gde bi ti smetao TN jesu uglovi gledanja, neretko sam kod PG278Q morao da podešavam nagib u zavisnosti od toga kako sedim, jer mi je prikaz bledeo u odnosu na to koliko sam zavaljen u stolicu. To je nešto što na IPS-u nikad ne radim zahvaljujući boljim uglovima gledanja.

Ne žrtvuješ previše na kvalitetu slike, ali ne znam da li bi ti uglovi smetali, zavisi od tebe i koliko često menjaš ugao gledanja u zavisnosti od sedenja :) Monitor jeste sjajan, ali zapitaj se koliko si ozbiljan gejmer i koliko će ti 144Hz, nizak odziv i eliminisanje tearing-a značiti. Ukoliko ti znače toliko da si spreman da žrtvuješ uglove gledanja, onda slobodno možeš da pređeš na PG278Q, jer kao što rekoh, kvalitet slike je lošiji, ali tek malo. Kada se kalibriše kolorimetrom razlika postaje još manja.

@Kapetan DZo

U pitanju su skroz različiti monitori, sve zavisi od toga šta ti je prioritet.
 
Poslednja izmena:
evo imate i Acer XB280HK 4K G-Sync,ne deluje lose uopste. :)
 
Citao sam malo o G-Sync i navodno postoji "sweet spot" FPS kada najvise dolazi do izrazaja: 40-60FPS. Ukoliko hardver moze da obezbedi preko 60fps razlika bi trebala da bude sve manje primetna, pogotovo sa tako jakom kartom kao sto je GTX 970. S obzirom da je G-Sync dosta skupa investicija (povecava cenu monitora za preko $200) postavlja se pitanje koliko je isplativo uloziti toliki novac u monitor umesto ,recimo , u jacu ili dodatnu graficku kartu.

@Gizmo, uzevsi ovo u obzir da li mozes da izvrsis testiranje sa tom GTX 970kom u par igara sa i bez G-Sync? Trebalo bi da u visokim vrednostima FPS (60+) ne postoji primetna razlika u "screen-tearing". Fluidnost ce, naravno, ostati na visokom nivou zbog 144hz refresh rate.
 
Uzeh ovo cudo pre nekog vremena (kupio u Mon*****, ubedljivo najpovoljnije :)). Skroz zadovoljan sto se tice samog monitora, sve je onako kako sam negde i ocekivao i fercera bez greske. Ostaje jos samo da u skorije vreme uzmem novu grafiku, ali posto trenutno ne igram nista previse zahtevno, ni trenutna me nesto ne ogranicava.

Sto se tice samih utisaka, boje su odlicne (moj subjektivni utisak :)). Skinuo sam kalibrisan ICC profil sa TFTCentral sajta i jako male izmene su u odnosu na default profil. Slika je sada za nijansu tamnija i rekao bih da je nivo crvene za nijansu smanjen, sto se najbolje vidi na belim povrsinama (pre toga je bela boja delovala kao za nijansu toplija). Da napomenem, ovo su sve male korekcije i razlike se jedino primete kad se covek zagleda u trenutku menjanja profila. To se valjda uklapa sa cinjenicom koja je vec napomenuta na mnogim testovima, da je monitor fabricki dosta dobro kalibrisan.

Sto se tice uglova, rekao bih sa su dosta dobri, obzirom da je TN panel u pitanju. Ne mogu naravno da se porede sa IPS monitorima, ali meni licno ne smetaju (iako sam prethodno koristio IPS monitor). Vise mi upadnu u oci kad obracam paznju ili zagledam sto se toga tice, nego u ovako nekom klasicnom svakodnevnom koriscenju. Zavisi naravno i koliko ste blizu monitora, obzirom da je monitor 27". Mozda bi neko bio osetljiviji na ove stvari, ali to je opet sve individualno i zavisi od nekih licnih potreba i ocekivanja. Meni svakako nije nesto sto bi bilo deal breaker kod ovog monitora.

Podesio sam refresh rate na 120Hz. Zanimljivo je (to sam isto negde i procitao) da kada se podesi 144Hz, GPU takt u idle-u je visi nego obicno (1440p rezolucija i 144Hz, pa je GPU vise opterecen). 144Hz koristim u nekim igrama, tu prvenstveno mislim na UT, koji dosta igram. Monitor poseduje onaj turbo taster, kojim se lako menja refresh rate u igrama (60, 120, 144Hz). Ono sto mi se svidelo je da kada sam podesio u igri 144Hz, sada se automatski podesi 144Hz kada udjem u igru i vrati na 120Hz kada izadjem (makar je tako za UT, gde mi nije aktiviran G-Sync).

Sad kada sam jednom presao sa 60 nad 120 ili 144Hz, iskreno, vise se ne bih vracao na 60Hz, tolika je razlika, makar za FPS. Samo pomeranje misa ili aiming u igrama deluje drugacije, bolje, preciznije (sto se u mom slucaju pozitivno odrazilo na accuracy i druge aspekte u igrama :D). Prvi put mi je iskreno bilo smesno, jer sam poceo da pogadjam stvari koje sam pre toga promasivao, sam feeling je bio drugaciji, delovalo je sve lakse. ,) Tako da imao sam i licno priliku da se uverim zasto se 120/144Hz toliko hvali.

Kada sam prikljucio monitor, u NVIDIA control panel-u mi je automatski bio akriviran i podesen G-Sync kao default Vertical sync opcija, tako da tu nisam morao nista sam da podesavam. Kada se pokrene igra, automatski se aktivira i G-Sync, tj. ona mala LED lampica na dnu monitora iz bele boje predje u crvenu (sto oznacava da je G-Sync aktiviran). Sam gaming deluje glatko, mada iskreno, nisam jos probao ozbiljnije da istestiram G-Sync, gledacu da u skorije vreme instaliram Crysis 3 ili tako nesto, gde fps dosta varira i ima tearing-a, pa da prenesem utisak.

Ako ima jos neko da razmislja o kupovini ovog monitora, preporuka od mene. :)
 
Uz cestitke na kupovini, interesuje me par stvari iz prve ruke, da li gsync ima nekog i ako da, kolikog uticaja na saturaciju i temperaturu boja, posto nisam nasao definitivan odgovor a neki rivjuovi kazu da su sa gsync-om boje nekako hladnije i manjeg intenziteta.
Druga stvar, mada si to delimicno i odgovorio da je monitor toliko brz da u multiplej pucacinama skoro pa daje cheat prednost, jel stvarno toliko osetno manji lag?;)
 
Poslednja izmena:
kako ne,meni je na TN panelu razlika izmedju 60 i 75hz kamoli 120/144hz.
 
na 120hz+ monitorima lag je sveden na minimum,to je prvo sto sam primetio u fps igrama,kao sto rece Light neke neke stvari koje sam masio sad od jednom pogadjam i lakse je nisaniti.
 
Uz cestitke na kupovini, interesuje me par stvari iz prve ruke, da li gsync ima nekog i ako da, kolikog uticaja na saturaciju i temperaturu boja, posto nisam nasao definitivan odgovor a neki rivjuovi kazu da su sa gsync-om boje nekako hladnije i manjeg intenziteta.
Druga stvar, mada si to delimicno i odgovorio da je monitor toliko brz da u multiplej pucacinama skoro pa daje cheat prednost, jel stvarno toliko osetno manji lag?;)

Sad sam uporedjivao, ja ne vidim nikakvu razliku. Gledao sam i u meniju i u samoj igri, po meni nema razlike (valjda nisam corav :p). Nekoliko puta sam menjao G-Sync on i off i nijednog trenutka nisam imao utisak da sam ista dobio ili izgubio sto se samog prikaza slike i boja tice. Da budem iskren, prvi put cujem za ovo. Znam da ULMB ima takav uticaj na prikaz, ali za G-Sync nisam cuo, niti sad video. Ako stvarno postoji bilo kakva razlika, svaka cast onome kome zapadne za oko, ali iskreno, mislim da bi se vise o tome pisalo da je stvarno istina.

Sto se tice laga, kolika je razlika, mislim da dosta zavisi i o prethodnom monitoru koji se koristio. Ovaj moj prethodni (Dell U2312HM) je vazio za monitor sa dosta niskim lagom za jedan IPS monitor. U odnosu na neke druge IPS monitore, verujem da bi razlika bila primetnija. Sto se ovog monitora tice, zaista se ne primecuje nikakav lag.

Najveca razlika za mene je upravo taj refresh rate, prvenstveno mislim na FPS igre. Kao sto rekoh, igram dosta UT, koji je fast paced shooter, licno sam hitscan tip igraca, a igram dosta i instagib mode (sto je pure aiming), pa je za mene licno ovo znacajna razlika. Ako bih slikovito opisisivao razliku prilikom okretanja u igri ili ciljanja (flick shots npr) sad sa 120/144Hz, u odnosu na 60 Hz na prethodnom monitoru, osecaj je kao da pokret ima vecu "gustinu" ili "rezoluciju", tj. za isto pomeranje misa, sam nisan (crosshair) prolazi kroz mnogo vise tacaka, sto daje taj pomenuti osecaj "gustine" samog pokreta. Ovo je i logicno, obzirom da je refresh rate sada barem duplo veci, a same animacije deluju vise glatko i prirodnije. Za quick aiming i flick shots, sam crosshair je lakse instant pozicionirati na metu, bas zbog tog osecaja "gustine" pokreta, kao da mis lakse uspori na kraju, pa se redje desava da crosshair u brzini "prokliza" malo preko mete. Takodje se sad lakse i brze stabilizuje crosshair na metu kod malih pomeranja misa (ako je meta u daljini ili vrsi mala pomeranja, strafing...). Nadam se da sam barem koliko toliko slikovito uspeo da opisem i docaram razliku u refresh rate-u. :D
 
Cestitke na kupovini! Nek te dugo sluzi :)

Osecaj prelaska sa 60Hz na 100+ je neverovatan, vec pomeranje kursora na desktopu je drugacije :)

Da li primetis neku razliku u "cepanju" slike (screen tearing), zatim u fluidnosti prikaza sa i bez G-sync, naravno na 120+ Hz refresh rate?
 
Cestitke na kupovini! Nek te dugo sluzi :)

Osecaj prelaska sa 60Hz na 100+ je neverovatan, vec pomeranje kursora na desktopu je drugacije :)

Da li primetis neku razliku u "cepanju" slike (screen tearing), zatim u fluidnosti prikaza sa i bez G-sync, naravno na 120+ Hz refresh rate?

Hvala. :)

Upravo tako, vec na desktopu se oseti promena kod pomeranja misa.

Trenutno sam malo oskudan sa nekim instaliranim zahtevnijim igrama, ali sam se setio da pustim neki benchmark test, koji bi odlicno posluzio kao provera ovoga u vezi tearing-a. Testirao sam u 3DMark11, pustio sam onaj treci test u dzungli, posto se secam da je tamo bilo screen tearing-a. Pustio sam bez G-Sync-a, prvo na klasicnih 60Hz, zatim na 120 i 144Hz, a nakon toga i sa upaljenim G-Sync-om. Sa stock taktovima na ovoj mojoj GTX 670, fps se kretao +-60, average je bio 60+.

Na 60Hz je upadljiv tearing, onako ocigledan i stvarno na momente kvari utisak.

Na 120Hz je tearing znatno umanjen i definitivno nije tako upadljiv, skroz zadovoljavajuce izgleda. Na 144Hz je jos malo bolje, tesko se primeti tearing.

Tek kad sam upalio G-Sync, primetio sam dodatno poboljsanje i nedostatak nekih mana koje nisu bile na prvi pogled tako ocigledne na 120/144Hz (G-Sync off). Pustio sam ponovo high refresh rate i G-Sync off i sada su mi malo vise za oko zapale te neke sitne mane i nedostaci. Iako na 120/144Hz nema onog ociglednog tearing-a (kao na 60Hz npr), tu i tamo se negde primeti mali tearing i kao neko blago podrhtavanje objekata ili mali stuttering dok se kamera okrece. Sa G-Sync-om toga nema uopste, nema uopste tearing-a i sve je dodatno tecnije, slika i objekti deluju stabilno, bez tog blagog podrhtavanja ili stuttering-a, sta vec.

Da sumiram, sa 120/144Hz, situacija je znatno poboljsana u odnosu na 60Hz, tearing je u velikoj meri umanjen i to sve izgleda skroz zadovoljavajuce. Ono sto hocu da kazem je da tek nakon sto sam upalio G-Sync, shvatio sam da to moze da izgleda jos bolje i te neke mane na 120+Hz, koje na pocetku nisu bile toliko primetne, postanu ociglednije kada se vidi kako radi G-Sync (koji ih eliminise i sve dodatno deluje jasnije i tecnije).
 
Hvala. :)

Upravo tako, vec na desktopu se oseti promena kod pomeranja misa.

Trenutno sam malo oskudan sa nekim instaliranim zahtevnijim igrama, ali sam se setio da pustim neki benchmark test, koji bi odlicno posluzio kao provera ovoga u vezi tearing-a. Testirao sam u 3DMark11, pustio sam onaj treci test u dzungli, posto se secam da je tamo bilo screen tearing-a. Pustio sam bez G-Sync-a, prvo na klasicnih 60Hz, zatim na 120 i 144Hz, a nakon toga i sa upaljenim G-Sync-om. Sa stock taktovima na ovoj mojoj GTX 670, fps se kretao +-60, average je bio 60+.

Na 60Hz je upadljiv tearing, onako ocigledan i stvarno na momente kvari utisak.

Na 120Hz je tearing znatno umanjen i definitivno nije tako upadljiv, skroz zadovoljavajuce izgleda. Na 144Hz je jos malo bolje, tesko se primeti tearing.

Tek kad sam upalio G-Sync, primetio sam dodatno poboljsanje i nedostatak nekih mana koje nisu bile na prvi pogled tako ocigledne na 120/144Hz (G-Sync off). Pustio sam ponovo high refresh rate i G-Sync off i sada su mi malo vise za oko zapale te neke sitne mane i nedostaci. Iako na 120/144Hz nema onog ociglednog tearing-a (kao na 60Hz npr), tu i tamo se negde primeti mali tearing i kao neko blago podrhtavanje objekata ili mali stuttering dok se kamera okrece. Sa G-Sync-om toga nema uopste, nema uopste tearing-a i sve je dodatno tecnije, slika i objekti deluju stabilno, bez tog blagog podrhtavanja ili stuttering-a, sta vec.

Da sumiram, sa 120/144Hz, situacija je znatno poboljsana u odnosu na 60Hz, tearing je u velikoj meri umanjen i to sve izgleda skroz zadovoljavajuce. Ono sto hocu da kazem je da tek nakon sto sam upalio G-Sync, shvatio sam da to moze da izgleda jos bolje i te neke mane na 120+Hz, koje na pocetku nisu bile toliko primetne, postanu ociglednije kada se vidi kako radi G-Sync (koji ih eliminise i sve dodatno deluje jasnije i tecnije).
Super, ipak znači Gsync :) Hvala :)
 
^
Problemi se desavaju, ima defektnih primeraka kao i kod svakog proizvoda. Upoznat si sa materijom tako da ti nece biti problem da provalis da li je monitor ok. Kod monitora je bitno gde ga kupujes da bi pogledao ili brzo zamenio ako vec ne mozes da ga probas u radnji, a ovaj ces tesko negde da vidis na stanju. Moje iskustvo sa Monitor firmom je vise nego prijatno. Prvi primerak koji sam kupio, poceo je da pravi ovaj problem nakon nekoj 2-3h koriscenja, od trenutka kada sami ih pozvao i rekao im da imam problem, za 2h sam dobio drugi monitor :)

Sto se monitora tice stojim iza svega sto je rekao @Light. Ne moras nista da diras u podesavanjima sem osvetljenja po zelji, kontrast 50. Probaj da li ti odgovar pa podesi boje R95 G97 B100, po meni ovako je bolje, uz ICC profil sa profil sa TFT central sajta http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

Neces se pokajati ako ga pazaris, monitor je cisto savrsenstvo ;)
 
Poslednja izmena:
E hvala za info. Kontam da je monitor (firma) dobar, dosta sam cuo lepih iskustava sa njima u vezi reklamacija. Jedini problem sto su skuplji preko 100e od drugih firmi a na vec ovoliko skup monitor..

p.s. Ja cu tek sada krenuti da se igram sa onom gtx780 sto sam uzeo od tebe pre xx meseci:D
 
Nisam znao da je kod tebe zavrsila :p

Pozovi tamo i pitaj za trenutnu cenu, slobodno reci da te je uputio Zajebani sa bencha, pitaj da li mogu da ti naprave neku bolju cenu, videces da ce da ti izadju u susret, pa odvagaj, sigurna garancija i brza realizacija su jako bitna stvara za sve komponente, a narocito za monitor... Mislim da ti je dobra cena i u bench shopu...
 
Nisam znao da je kod tebe zavrsila :p

Pozovi tamo i pitaj za trenutnu cenu, slobodno reci da te je uputio Zajebani sa bencha, pitaj da li mogu da ti naprave neku bolju cenu, videces da ce da ti izadju u susret, pa odvagaj, sigurna garancija i brza realizacija su jako bitna stvara za sve komponente, a narocito za monitor... Mislim da ti je dobra cena i u bench shopu...

Pa ja sam ti se prvi javio bio na oglas i pricali, sutra je pokupio od nekog tvog ortaka iza skupstine :D
E hvala, (ako) kada se budem odlucio sigurno cu tamo - jer stvarno je bitno da ima dobar support u slucaju da monitor zeza ;)
 
@noodi

Slobodno uzimaj, ja sam uzeo monitor negde krajem oktobra i za sada nisam imao nikakvih problema (ili barem nisam primetio :p).

Takodje sam uzeo u Mon****-u, sto zbog najbolje cene, sto zbog preporuka i dobrih iskustava drugih clanova (npr. @zajebani), tako da preporuka i od mene. Sad sam pogledao cene na itsvet-u, uglavnom su 900 +-20e na vecini mesta. Ja kad sam kupovao, platio sam oko 760e, sto je bila vise nego odlicna cena, po meni. Sada je svugde skuplji.
Secam se da sam razmisljao sta prvo da uzmem, monitor ili grafiku. Samo u Mon****-u i na jos jednom mestu je Swift tada bio oko 760e jedno vreme, na par ostalih je bio skoro 100e skuplji. Zatim je i na tom jednom mestu cena skocila za 100e, pa sam razbio dilemu oko kupovine (za slucaj da i u Mon****-u poskupi). :D :p
Ostaje jos da u veoma skorije vreme zamenim ovu moju GTX 670 sa GTX 970 ili GTX 980.
 
Sve je to lepo dobro izgleda, Dizajn je odlican i kvalitet izrade. Video sam ga uzivo. TN panel ne vredi te pare. Uglovi gledanja su tipicni za TN panel. Precenjen. Realna vrednost je oko 500-600e max.
 
Sem uglova gledanja jel imas jos neku zamerku ? Sedim vec mesec dana pred ovim monitorom i ne mogu da mu nadjem manu, sem uglova gledanja, sto meni i svakome ko zeli monitor iskljucivo za gaming ne bi trebalo da bude bitno... Ako cu da gledam film sednem ispred tv-a velike dijagonale jer to je pravi dozivljaj, kao sto je ovaj monitor dozivljaj za sebe u igrama. Mada mogu i filmovi da se gledaju na njemu, cak mi je i slika bolja nego na televizoru, samo mala dijagonala za gledanje u drustvu :)
 
Skup je zato što je G-Sync skupa tehnologija. Još uvek.
Ima naznaka da će g-sync da radi bez dodatnog modula u budućnosti, ali se ne nazire kad bi to moglo da bude.
 
Skup jest, i to je sve sto realno moze da mu ze zameri... Ovo drugo mislim da nema sanse. Zasto bi Nvidia proizvodila hardverski dodatak ako g-sync moze da radi bez modula ??? Nema logike da bi se upustali u tako nesto. Mogli su na drugi nacin da naplate g-sync bez zezanja sa proizvodnjom ne tako malog hardverskog dodatka za monitore...
 
Zato što će AMD da nudi to isto ali besplatno. Kao što rekoh, videćemo kako će to u nekoj trećoj iteraciji (npr) da izgleda, a u svakom slučaju će cene ići nadole.
Da se razumemo, pomenuti ROG monitor "kida" za gejming, ali realno to mu je i primarna namena.
 
Nazad
Vrh Dno