Šta je novo?

Asus ROG Swift PG278Q G-Sync - 144Hz i 1ms odziv

Koristim ovaj minitor i vidim da ima izbiljne probleme sa izbijanjem svetlosti na ctnoj pozadini i to pri strdini ekrana..obocno monitori imaju to pri dnu ali ovaj to pusta oko sredine kai i u dnu....G-sync jedino moze u full screen modu da radi lepo dok u windowed desava se da baguje...

Inace monitor nije za neki profesionalni rad posto zelena boja (gde je ima) dominira....

Cuo sam da i ovi novi asusovi sa freesync-om isto imaju takve probleme...ali rezolucija je ono sto ovaj monitor cini posebnim u poredenju sa 1080p i obiocnim....prosto je neuporedivo...

Zamerka mozda moze da ide na te zelene boje koje veoma cesto upropaste slike...ali posto je ovo gejmerski monitor jedina primedba bi mogla da izde na ono izbijanje svetlosti po sredini.


Ako niste gejmer mozda ovaj monitor nebi bio pravi izbor za vas,ali opet sa 144 hz nebih se vratio na 60-75 hz ..u 4K rezoluciji 60 hz je uzas zivi...tako da je ovo u svakom slucaju vrh vrhova...pitam se kako tek onaj IPS moniror Asusov sa freesyncom bi tek radio...

Izgleda mi ne krvare oci vise sa ovim monitorom kao sto je to bilo sa Asus VG278HE i Acer XB270H
 
Poslednja izmena:
Izgleda si pogodio los primerak, moj nema ni probijanja a i zelena je kako treba.
 
Nije jos uvek ostvario kontakt sa Canon-om, ne zamerite mu :p
 
cuo sam treba da mu posalju canon mk4,to je naj jaci trenutno.
 
Nekim cudom ,ali Glow je nestao onaj sto je isao po sredini monitora,a nisam ga zamenuo sa drugim.Ovo sto se gore vidi malo svetilije je odsjaj nije glow.

28022015849.JPG

Jedino sto malo blinkuje sa ukljucenim G-Syncom u desnom donjem uglu kada je fps ~40 u igrama
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, poceo je da mi se javlja problem sa strujnim adapterom ove nedelje. Naime adapter je oslabio ili se pokvario (trazio sam na netu i to je cest kvar na ovom monitoru/adapteru). Deseva se sledece da posle gasenja PC-a ( ne gasim monitor sam se ugasi) i ne paljenja istog vise od 10 sati monitor se skroz ugasi ne svetli ni onaj crveni krug sto inace svetli uvek. Resenje je vadjenje adaptera iz zida i ponovno prikljucivanje, kao sto je pisano na stranim forumima ne pomaze da se izvadi adapter iz monitora nego morash ceo adaper da resetujesh tako sto ceh ga iskljuciti iz struje i ponovo ga prikljuciti. Pa da pitam ima li ko josh ovakvih problema inace monitor je star skoro godinu dana.
 
I moj monitor je star godinu dana i nemam taj problem.
 
^ Izgleda da sam ga urekao. :S: Poceo je strasno da treperi, na vecem broju Hz vise nego na manjim. Na 60 Hz je recimo mutna slika. Sta god radio nista ne pomaze. U ponedeljak ide na reklamaciju. :S:
Prosto je sramota za ASUS da ovakav premium monitor palcen 103.000 din ima toliko problema i reklamacija. Koliko vidim i na netu ima mnogo raznih muka i kvarova sa tim monitorom. Vecini ljudi je odobrena zamena ili vracen novac u normalnim zemljama. Neki su promenili i vise komada felericnih.

Javicu utiske kako ce ASUS Srbija da ispostuje kupca koji je izdvojio toliku sumu za monitor (misleci da kupuje kvalitet) u zemlji kao sto je nasa. Za te pare mogao sam da kupim pet monitora od kojih bi svaki trajao duze nego ovaj.
Popravka ovakvog monitora ne dolazi u obzir.

Imate li ideju sta ciniti ?
 
@ Pike

Nisam odavno pogledao ovu temu jer sam nekako resio moj problem (kupio sam novi adapter i sada radi sve kao prvog dana). Sto se tice tvog problema mnogo je gori nego moj i imam lepu i losu vest za tebe. Od zvanicnog servisa kada sam otisao da reklamiram adapter (nisam nosio monitor jer je samo adapter u problemu) rekli smu mi da donesem sve i da se nista ne popravlja i da cu dobiti novi ceo monitor (ovo je lepa vest). Losa je sto im treba od 3 do 5 dana da urade dijagnostiku i dobiju od Asusa odobrenje za novi +vreme za isporuku ako nemaju na stanju (ovo je losa vest) ja sam se nasmejao na ovo i rekao sam im da cu da cekam da crkne josh nesto pa da dobijem novi za godinu dana ili kada odem na odmor (vec imam neispravan adapter).
 
Da javim kako je ispalo. Dobio sam pare nazad, ali ne tako lako. Prvo su mi iz ovlascenog servisa poslali mail da je potpuno ispravan i da odbijaju reklamaciju. :S: Nakon mog ne tako ljubaznog poziva pristali su da ga pogledaju jos jednom i da ce da jave za 10 min. Javio se jako ljubazan serviser i rekao da uvazava garnciju i da je monitor zaista neispravan i da se cesto kvare i da ih je jako puno stiglo do sad na reklamaciju. Tada smo se dogovorili da odobri povracaj novca jer ne zelim nov.

Za sat vremena stize mi mail da je narucen nov monitor i da ce me obavestiti kad stigne. :mad: Nakon mog opet ne tako ljubaznog poziva zena iz call centra je rekla da ce preneti servisu sta ja zelim ali da to zavisi samo od njih. :mad:

Nakon 2 sata konacno je stigao mail da ce ipak biti vracen novac.

Odlucio sam da ne igram lutriju sa ASUSom pogotovo ne za te pare, sa toliko felericnih primeraka i reklamacija.

Stvarno sramota za ASUS da monitori iz ROG serije budu tako niskog kvaliteta. :mad:
 
nije asus jedini koji pravi "gejmerske" monitore ali definitivno u poslednje se vreme i preko dosta zale na tu seriju.
 
Asus je dozivio DEBAKL sa PG279Q monitorom, bukvalno 1 od 20 je sastavljen kako treba i funkcionise kako treba! Ovo je sramota nevidjena! Ako sad poslije ovog novog PG348Q modela malo ne zategnu taj QC nema od Republic of Gamers brenda vise nista za koju godinu.
 
Evo jedan dobar video koji prikazuje na problem backlight bleed kod asusovih monitora.
 
Najgore od svega je sto se nisu opametili videvsi da im se prve serije vracaju i da ne rade kako treba, pa da pojacaju kontrolu, kvalitet i isprave to na sta se ljudi zale. Ono ne, izbacuju nove modele koji su jos gori. :S:
ROG brend je otisao u vetar. :mad:
 
Da javim kako je ispalo. Dobio sam pare nazad, ali ne tako lako. Prvo su mi iz ovlascenog servisa poslali mail da je potpuno ispravan i da odbijaju reklamaciju. :S: Nakon mog ne tako ljubaznog poziva pristali su da ga pogledaju jos jednom i da ce da jave za 10 min. Javio se jako ljubazan serviser i rekao da uvazava garnciju i da je monitor zaista neispravan i da se cesto kvare i da ih je jako puno stiglo do sad na reklamaciju. Tada smo se dogovorili da odobri povracaj novca jer ne zelim nov.

Za sat vremena stize mi mail da je narucen nov monitor i da ce me obavestiti kad stigne. :mad: Nakon mog opet ne tako ljubaznog poziva zena iz call centra je rekla da ce preneti servisu sta ja zelim ali da to zavisi samo od njih. :mad:

Nakon 2 sata konacno je stigao mail da ce ipak biti vracen novac.

Odlucio sam da ne igram lutriju sa ASUSom pogotovo ne za te pare, sa toliko felericnih primeraka i reklamacija.

Stvarno sramota za ASUS da monitori iz ROG serije budu tako niskog kvaliteta. :mad:

Drug, ostvario si reklamaciju, pored tvog od preko 800 prodanih ni jedan nije imao sličnu reklamaciju kod nas, šta više ni jedan nije bio pokvaren i zamenjen. Nemoj se tripovati. Uživaj u svom novom primerku. :)

P.S
Što se tiče ROG serije, hmmm preko 40% gaming tržišta WW je u ROG-u. Monitori su osetljiva rabota, desi se uvek da neki mora na reklamaciju, daleko od toga da će svaki živeti 30 godina bez gašenja. Milion faktora utiče na radni vek monitora. Probao sma preko 5 različitih 144Hz kod drugara, i ovaj je imao najbolji prikaz. Takođe za vikend ću ponovo probati PG348Q pa delim utiske. :D
 
Poslednja izmena:
Nekako imam utisak da i ne procitas moj post nazalost. Kao sto sam napisao nema novog primerka, vracen mi je novac. Ne zelim za 100.000 din proizvod tako niskog kvaliteta. Net je pun raznoraznih problema sa tim monitorom (ROG forum, svi poznatiji forumi, utisci kupaca sa amazona i newegg-a...). Ljudi vracaju po 5 primerka dok ne dobiju neki prihvatljiv, recimo kakav je bio ovaj moj, ali i on crkne posle godinu dana. Uopste nije mnogo radio, 1-2h dnevno. Stvarno je nemoguce da ljudi iz ASUSa ne citaju i ne znaju za ove probleme.

Kada kupujes nesto ove cene dobro se informises i nacitas pre nego se odlucis za kupovinu. Odlucio sam da verujem brendu. Kada sam ga poslao na reklamaciju ponovo sam citao utiske kupaca tako da znam sta pricam.

Serviser (znam mu ime) iz ovlascenog servisa (verovatno znas koji je) mi je rekao da ih je vraceno jako mnogo, sa raznoraznim problemima.

Nije mi jasno koji je to monitor imao najbolji prikaz od 5 ? Zar ne bi trebali svi da imaju isti prikaz a ne da igras lutriju kakav ce da ti zapadne ? I ja da imam priliku da izaberem jedan od 5 verovatno bi uzeo nov, ali bih opet cuvao garanciju dobro.
 
Naravno da ljudi vracaju jer im je PG279Q FIJASKO od monitora.
 
Nekako imam utisak da i ne procitas moj post nazalost. Kao sto sam napisao nema novog primerka, vracen mi je novac. Ne zelim za 100.000 din proizvod tako niskog kvaliteta. Net je pun raznoraznih problema sa tim monitorom (ROG forum, svi poznatiji forumi, utisci kupaca sa amazona i newegg-a...). Ljudi vracaju po 5 primerka dok ne dobiju neki prihvatljiv, recimo kakav je bio ovaj moj, ali i on crkne posle godinu dana. Uopste nije mnogo radio, 1-2h dnevno. Stvarno je nemoguce da ljudi iz ASUSa ne citaju i ne znaju za ove probleme.

Kada kupujes nesto ove cene dobro se informises i nacitas pre nego se odlucis za kupovinu. Odlucio sam da verujem brendu. Kada sam ga poslao na reklamaciju ponovo sam citao utiske kupaca tako da znam sta pricam.

Serviser (znam mu ime) iz ovlascenog servisa (verovatno znas koji je) mi je rekao da ih je vraceno jako mnogo, sa raznoraznim problemima.

Nije mi jasno koji je to monitor imao najbolji prikaz od 5 ? Zar ne bi trebali svi da imaju isti prikaz a ne da igras lutriju kakav ce da ti zapadne ? I ja da imam priliku da izaberem jedan od 5 verovatno bi uzeo nov, ali bih opet cuvao garanciju dobro.

Daj mi ime servisera ili koga god na PM, molim te. Ko god ti je rekao to za vraćanje lupeta i to debelo, jer serviseri ne postoje. Sa druge strane, ne postoji serviser koji uzima monitor u ovlašćenom servisu, ne postoji servis za monitore u opšte u Srbiji. Ako postoji bilo koji kvar da monitoru koji mora da se popravlja, u tom slučaju monitor se menja jedan za jedan za novi ili ide povrat novca za monitor.
 
Poslednja izmena:
Ispade da ja lazem. Servis je Kimtec a servisera necu da imenujem jer mozda nadrlja od nekog a jako je korektan. Posto si predstavnik/promoter za Asus mozda nije lose da se prosetas do servisa i raspitas se sam o kvarovima. Tvrdnja "šta više ni jedan nije bio pokvaren i zamenjen" je laz, dezinformacija ili neobavestenost.

"Serviseri ne postoje" pa ko proverava neispravne monitore i uvazava reklamaciju, sta su oni ? "ne postoji serviser koji uzima monitor u ovlašćenom servisu" ovo mi je totalno nejasno, ko uzima, sta rade sa monitorima ? Meni je prvi odgovor bio da je ispravan i da reklamacija nije uvazena. Dovoljno je bilo da ga povezu i upale i videli bi odmah da je neispravan. Jako neozbiljno za ovlasceni servis.

Bilo bi dobro da od nekog ko prmovise i reklamira ASUS ROG proizvode pored toga imamo i neku podrsku. U smislu kad neko ima problem sa debelo placenim uredjajem da mu se izadje u susret, a ne da se raspravlja sa ko zna kakvim serviserima koji mozda i ne postoje. Tako je u ozbiljnim zemljama i forumima, podrska kupcima. Makar da imas kog da kontaktiras i pitas sta da radis.

Kada sam kontaktirao Spacemastera da li moze da mi pomogne oko reklamacije u smislu da se to ne razvlaci mesec dana, dobio sam ovo: "To ne bi bio da ja mogu to da uradim. Mogao bih pomoci ukoliko monitor spada pod garanciju, a prodavac istog nece da je ispostuje." Sta god to znacilo.
 
Poslednja izmena:
Vidi nemam nameru da se raspravljam, ali ne volim rekla kaza priče i veličanje pregovaračkih sposbnosti za nešto za šta ti pregovaranje nije bilo ni potrebno. Nego mi smeta to kad treba pomoć nije problem da se cima, a pomoć ti nije trebala, zar ne, nego odmah drama, a sve ti je rešeno bez i trunke truda? Daj sad ime servisera koji ti je rekao. Laž je totalna da je i jedan sem tvog bio vrćen, brojke se jasno vide, nije bilo vraćana za taj model za celu Srbiju.

Još jednom, monitor po primanju ako je neispravan menja se jedan za jedan kada je ASUS u pitanju, dobiješ nov, ili ti se vrati novac. Nema popravke. Krajnje jednostavno. Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali jednostavno priče bez dokaza ne volim.
 
Daleko od toga da je bez trunke truda reklamiran. Kao sto sam napisao, procitaj bar, prvi odgovor servisera je bio da je ispravan i da reklamacija nije uvazena. Pa se ti onda objasnjavaj sa serviserima, jer se uvek javi neko drugi, i to sluzbenik u call centru koji vicu da serviseri o tome odlucuju i da oni nista tu ne mogu. Tek nakon dobrog protezanja glasnih zica pristali su da se cujem sa serviserom koji ga je dodatno "testirao" a dovoljno je da ga samo upali. Srecom on je bio razuman i normalan.

Obidji zvanicni servis gde se odobravaju reklamacije za monitore i popricaj sa njima, ne verujem da ih ima 200, pa ce ti verovatno reci isto sto i meni, ako im ne budes tamo pretio i prozivao.
 
Još jednom, nemam nameru da se raspravljam, i nemoj pogrešno da me shvatiš, ali realno ono što sam ti poslao u pm-u, tj. da ti neko nije hteo reklamirati neispravan monitor, i da si mi to javio, za manje od 1h bi ti rešio problem. Ti taj problem nisi imao. Ja nisam podrška i te stvari ne radim, ali bih ti izašao u susret, veruj mi. Ti generalno nisi imao problem, i dobio si novac nazad, jer da nije tako imao bi problem o kome bi moglo da se piše danima ovde. Tu bih stavio tačku, ne znam da li me razumeš. Po meni si ispoštovan maksimalno, svaki hejt na račun ove priče bio bi suvišan, jer zakoni koje je ASUS propisao za servis monitora (dobiješ nov monitor ili novac i nema popravke) rade bez greške. Još jednom maksimalno brzo si sve rešio, i tu ne vidim problem, po 99ti put. Ukoliko je bilo problema da to završiš brzinom svetlosti (što mogu naslutiti tvojim pm-om), i ukoliko ti se nije svidela komunikacija radnje ili servisa, to nije ogledalo ASUS-a. Da zakonski rok nije usvojen iliti ispoštovan, da pravila ASUS-a o reklamaciji nisu bila usvojena, zbog XY faktora, veruj mi rešio bih to, još jednom, za manje 1h.
 
Poslednja izmena:
Da li si probao Acer XB271HU? ;)
 
Još jednom, nemam nameru da se raspravljam, i nemoj pogrešno da me shvatiš, ali realno ono što sam ti poslao u pm-u, tj. da ti neko nije hteo reklamirati neispravan monitor, i da si mi to javio, za manje od 1h bi ti rešio problem. Ti taj problem nisi imao. Ja nisam podrška i te stvari ne radim, ali bih ti izašao u susret, veruj mi. Ti generalno nisi imao problem, i dobio si novac nazad, jer da nije tako imao bi problem o kome bi moglo da se piše danima ovde. Tu bih stavio tačku, ne znam da li me razumeš. Po meni si ispoštovan maksimalno, svaki hejt na račun ove priče bio bi suvišan, jer zakoni koje je ASUS propisao za servis monitora (dobiješ nov monitor ili novac i nema popravke) rade bez greške. Još jednom maksimalno brzo si sve rešio, i tu ne vidim problem, po 99ti put. Ukoliko je bilo problema da to završiš brzinom svetlosti (što mogu naslutiti tvojim pm-om), i ukoliko ti se nije svidela komunikacija radnje ili servisa, to nije ogledalo ASUS-a. Da zakonski rok nije usvojen iliti ispoštovan, da pravila ASUS-a o reklamaciji nisu bila usvojena, zbog XY faktora, veruj mi rešio bih to, još jednom, za manje 1h.

Sto odma nisi tako reko ? :D Tako i treba da se resavaju reklamacije ovakvih monitora a ne da me stresiraju raznoraznim izjavama i da se napinjem sa njima.

@rAMA

Nisam video da ga ima kod nas ili gresim ? Koliko vidim ima problem sa probijanjem svetla i IPS glow-om koga ne podnosim kad je nesto tamno na ekranu. Za mene je vise TN, kao sto je ovaj bio. Razmatrao sam Dell S2716DG ali isti panel kao i ASUS isti problemi, isto s... Sacekacu da neko napravi kvalitetan monitor kad vec traze tolike pare za njih a do tada ih potrositi na nesto pametnije.
 
Za taj Dell S2716DG su prilicno pozitivni utisci ali ima i on problema i medju najvecima piksel inverzija, inace monitor djeluje zaista fenomenalno. Samo da jos naprave isti ovakav i da ubace IPS panel.
 
Znam detaljno sam ga proucio na overclock.net Jel si tamo citao ? Piksel inverziju ili te linije ima i ovaj ASUS posto je isti panel i mislim da ima svaki, sta znam, nisu mi toliko smetale ali sad verovatno na novom monitoru bi vise obracao paznju. Bar se manje kvare.
 
Nazad
Vrh Dno