Šta je novo?

Blackberry Passport

Nisam od onih sto kace default "b92" komentare, ali ovi su pukli skroz..
 
Nisam od onih sto kace default "b92" komentare, ali ovi su pukli skroz..

Zašto tako misliš, meni ovakvi telefoni baš odgovaraju? Jednostavno volim kucati pomoću "mehaničke tastature" a ne virtuelne. Volim kada imaš telefon koji se bazira na drugom sistemu a da nije Android. Mislim da je ipak ovaj telefon namenjen određenom sloju, pre svega poslovnim ljudima koji često putuju i treba i provereno stabilna "mašina".......
 
Samo su malo naduvali cenu Na netu piše da košta 600$, što je priznaćete malo puno...........
 
Zašto tako misliš, meni ovakvi telefoni baš odgovaraju? Jednostavno volim kucati pomoću "mehaničke tastature" a ne virtuelne. Volim kada imaš telefon koji se bazira na drugom sistemu a da nije Android. Mislim da je ipak ovaj telefon namenjen određenom sloju, pre svega poslovnim ljudima koji često putuju i treba i provereno stabilna "mašina".......

Pa, prvo mehanicka tastatura je totalni hipsteraj i ne moze niko da mi kaze da je bolja od virtuelne osim ako naravno ne prkosi/ubedjuje sebe da je mehanicka i dalje 'zakon'. Al ajde i to, pogledaj gde mu je space i reci mi da bi mogao na to da se naviknes? Pogledaj nezgrapni oblik, apsolutno ni nema varijante da ga drzis jednom rukom, stavljanje u dzep.. siri je od svega sto postoji. Nikakve logike i korisnosti nema dizajn, osim da se razlikuje..
Sta mislis zasto su apsolutno svi batalili fizicku tastaturu i ove polovicne varijante pola touchskrin/pola tastatura?
I poslovni ljudi su ja mislim velikom vecinom skapirali to pa cak ni njima ne moze ovo vise da se uvali..
 
Poslednja izmena:
Lično sam user BB telefona i nikada ne bi uzeo telefon bez fizičke tastarure. Što se mene tiče BB je uradio nešto originalno i jedinstveno.
Kome je ovo veliki mob stiže uskoro Q20 i Q40.
Što se mene lično tiče ja uzimam Passport do kraja oktobra pa ću izneti svoje utiske.:)

Ko nezna BB ima podršku za Android aplikacije tako da krajnji korisnik dobija sve iz oba sveta BB i Android.
Ono što mi se nedopada je što nisu ugurali i shift,alt i brojeve na ovu tastaruru s obzirom da je mob ogroman, ali ok to ide sve preko touch screena ali navikao sam to na BB-u.

I iskreno nije mi jasno pljuvanje toliko po BlackBerry -u oni furaju svoj fazon i ne telefoni sa dugmićima i qwerty tastaturama nikako netreba da nestanu.

Što se tiče prethodnih modela Z30 i Q10 i Q5 to su sve fantastični mobilni telefoni i zamolio bi pljuvače da kupe BB i koriste ga a ne da pljuju po brendu a nikad u životu nisu posedovali BB.

Da još jedna vest Blacberry Passport je bukvalno rasprodat svuda beleži rekordnu prodaju toliko o tome da ljudi ne žele ovaj mob.
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno koristim bb q10 i LG g2. Moje licno misljenje je da bb kaska za androidom, ali ne toliko koliko se misli. Najveći problem su aplikacije. Premda android aplikacije rade na bb (bar velika većina), ipak je to dosta sporije nego na androidu. Navodno je to sada sa bb 10.3 dosta poboljšano, ali nisam probao.

Sto se samog OSa tiče, radi to jako fino i brzo, a kvalitet izrade novih bb telefona je vrhunski, nekada je stvarno zadovoljstvo samo držati ga. Ono čemu je namjenjen, a to je komunikacija, prije svega email, radi bolje od androida, tj intuivnije i sve se nekako da brze završiti. Velika prednost od bb 10 je za one koji ne znaju činjenica da bb podržava activesync, tako da BES nije obavezan. Activesync radi jednako dobro kao i BES.

Inace za one koji sumnjaju, bb ide uzlaznom putanjom, od svog srca se nadam da će biti četvrti veliki igrač na polju mobilnih telefona.
 
Poslednja izmena:
Ranije mi je pri kupovini telefona fisicka qwerty tastatura bila prvi i osnovni uslov da bih telefon uzeo u razmatranje.
Ovaj BB mi se cini jako zanimljivim. Iako koristim android dugo, BB telefone sam imao prilike 'probam'. Sve u svemu meni se ovo svidja.
Za one koji smatraju da BB u danasnje vreme nema sta da trazi dovoljno govori podatak o prodaji. Jednostavno ne razmisljaju svi na mainstream nacin.
 
Da li ima neko ovaj telefon? Kakvi su utisci? Vidim da se pojavio u ponudi mts-a pa se nesto premisljam.
 
Sviđa mi se ovaj... Neobičan dizajn...
 
Da li ima neko ovaj telefon? Kakvi su utisci? Vidim da se pojavio u ponudi mts-a pa se nesto premisljam.

Imam ovaj telefon vec mesec dana do duse ne koristim ga u Srbiji, ali posto ovo mi je moj prvi BlackBerry telefon i pre ovog telefona sam koristio Sony Xperia Z3 i iPhone 6 plus. Ovako kao prvo ovaj telefon je masivan velik tako ako nemas veliku ruku mozda ti nece lezati dobro u ruci, meni licno ovaj telefon odgovara svidja mi se dizajn i wide ekran. Kad smo kod ekrana ovaj telefon je fantastican na dnevnom svetu mogu da pogledam bez ikakvih problema, ako dosta volis da kuckas email i poruke kao da citas web pages onda je ovaj telefon je zaista fantastican. Sad ako volis da koristis media stuff tipa da gledas Hulu, Netflix, HBO GO, Amazon Prime instant video ili jednostavno da gledas svoj video files posto ovaj telefon ima 1:1 ratio a ne 16:9 vidices da nije bas najbolje za gledanje video sadrzaja zbog kockastog ekrana.


Baterija je manje vise dobra meni uglavnom gura dva dana ali ja preferiram da svake veceri da stavim telefon da se napuni. A telefon bas koristim uglavnom 2-3 sata poziva i jos 2 sata VoiP pozivi ( BBM Voice, Skype, Viber & WebEX ), dosta email i kuckanja kao i nekoliko sati citanja na webu kao citanja vesti tipa apps

mAkFOBi.jpg


Sinoc sam uslikao ovaj screenshoot pre nego sto sam stavio telefon da se puni.

Sto se tice Keyboard-a ili ti tastature na pocetku kao korisnik koji sam iskljucivo koristio iOS i Android bilo mi je cudno na pocetku da koristim fizicku tastaturu ali posle par sati sam se navikao i jako je dobra i prija mi, tastatura se takodje ponasa kao trackpad pa mozes da skrolujes koristeci tastaturu ako ne zelis da prljas ekran. Iako ima capacitive keyboard i dobre funkcije nekad moze da zeza kad si vani i pod udarom si vetra nekad zna da ti brka tipa ako gledas stranicu i duva jak vetar ume da skroluje stranicu to je zapravo glavna zamerka.

Kvalitet telefona je solidan takodje ima fantastican kvalitet zvucnika kao i mikrofona tako da sto se tice poziva neces imati problema jer kvalitet je stvarno tu, i tesko da ces ostajati bez signala.

LTE signal je uglavnom dobar i brzine su manje vise dobre uglavnom zavisi koja doba dana ali prosecno izvucem 40mbit download i 10mbit upload.


Sad sto se tice aplikacija imas native apps koji su uglavnom na BlackBerry World ali ima dosta android portova tamo sto znaci da nije bas najbolji kvalitet i neke native aplikacije fale na BlackBerry World do duse na passport-u imas ugradjen Amazon App Store tako da mozes lako da instaliras android aplikacije i manje vise rade bez problema. Ako recimo nema nesto na Amazon app store mozes uvek da prebacis apk sa android uredjaja na blackberry i samo da instaliras kao svaku normalnu aplikaciju ili ako ne zelis da se bakces sa time mozes cak da instaliras Snap ili cak Play Store market pa da imas vise android apps pokriveno. Neke android apps umeju bas da zeznu bateriju tako da trebas biti pazljiv koje apps instaliras.

Sto se tice kamere solidna je ali nije nista specijalno, do duse kamera kod passporta je losija nego kod iPhone 6 plus i Sony Xperia Z3.

U svakom slucaju ako ti treba uredjaj koji ima dobar kvalitet poziva, dobar signal, dobru bateriju i ako volis puno da citas i da pises email/poruke onda je ovo telefon za tebe.

Ako volis da gledas video sadrzaj na telefonu i ako imas manje ruke i ako volis da igras puno igrica na telefonu i ako ti je kamera bitna onda ovo nije uredjaj za tebe.
 
Nazad
Vrh Dno