Šta je novo?

Nov android telefon do 250 eura

resku

Cenjen
Učlanjen(a)
03.04.2013
Poruke
29
Poena
154
Kupujem android telefon do 25 eura nov pa zelim da mi preporucite neke modele. Potrebno mi je da telefon brzo radi, da ima dobar ekran, prosecnu kameru, dobru podrsku sto se tice update-a. Razmisljao sam o sony xperia sp (190e)... Ko koristi ovaj model nek napise kako ga sluzi.
 
Ima 500 slicnih tema na forumu, skoro sve se svode na isto - Nexus 5.
 
Xperia SP - solidan telefon koji ima svojih problema. Kameru smatraj ekskluzivno dnevnom, wifi signal mrvu slabiji od proseka, softver totalna bulja (milion i 1 zakrpa ti treba za normalne funkcije drugih telefona, pa čak ni tada ih nema) i doslovno moraš da tragaš za verzijom firmvera koja odgovara tvom primerku. Ekran je TFT TN, kao recimo na Xperiji Z u Z Ultra, mada poboljšan i nikako nije loš, iako se vidi zaostatak za npr. IPS pri direktnom poredjenju. Na .1.205 (android 4.3) firmveru ima malo većeg grejanja nego na .0.254 (android 4.1.2). Pre nabavke proveri da li bootloader može da se otključa na datom primerku, kako ne bi bio osudjen na zvanične Šunty firmvere i ROMove bazirane na njima (Brojčanik> *#*#7378423#*#* > Service info > Configuration). Telefon je napušten od strane Scammyja 16 meseci od izlaska na tržište i uprkos javnom obećanju da će dobiti 4.4 apdejt, to nisu ispunili, tako da su 4.3 firmveri poslednji zvanični (.1.205 i .1.207, zavisno od regiona).

Dobre strane: CPU i GPU su zveri, telefon sa pravim firmverom radi vrlo dobro i brz je. Baterija mi potraje i dva dana, kad mnogo koristim telefon dan sigurno. Nezavisnih firmvera ima čak previše. Rootovanje je sada smešno lako preko Towelroot aplikacije. Skrndyjevi zvanični firmveri podržavaju exFAT formatirane mSD kartice. Zvuk na audio izlazu je vrlo solidan (ne koristim pripadajući handsfree) i na zvučniku.

190 evre je preterana cena, jer je bio 200-210 max. po radnjama pre 6+ meseci. Sada već ima i naslednike i veću konkurenciju drugih proizvodjača.
 
Hvala na odgovorima. Razmisljao sam ja o mi3, telefon je zver i uzeo bih ga, ali nasao sam ovde za 270 i to samo 6 meseci garancije, a i malo sam skeptican sto se tice njihovog miui-a. Nexus 5 je 310e, kad bih davao toliko, dodao bih jos 5 i kupio bi g2. Kod sp mi najvise smeta to sto nisu uradili update na kitkat
 
Kad se za gotovo iste pare moze uzeti Nexus 5 i mi3, ne treba se ni sekunde dvoumiti. Kad dođe vreme, Nexus se moze kao polovan fino i brzo prodati, a mi3 kao vencanica.
 
230 sto kaze vojkan. Podrsku ces sigurno imati jer su kinezi ludaci(ko zna koliko je primeraka prodato,plus sigurno oko 200 000 u indiji ,ne bi smeli tako brzo da uskrate podrsku) . Ako nameravas da ga koristis 2god bez da ga prodas onda idi na mi3. A ako hoces pola god,god onda n5 jer ce on bolje drzati cenu
 
Poslednja izmena:
Da ali je N5 bolji na prakticno svim poljima, jedino sto ne moze da se nadje nov za 240e nego za 280e npr. Kad su novi telefoni i kupovina u prodavnicama u pitanju onda je ZR jedan od boljih izbora ali ne vidim zasto ici na tu opciju kada moze da se kupi polovan N5..
 
ZR ima bolju bateriju i IP57. Mozda i bolju kameru, mada za to nisam siguran. Ostalo je sve bolje na N5.
 
Kako god da okrenes bolje je kupiti par meseci star N5 nego nov ZR ili slican telefon.
 
Jedino kad se ljudi cimaju oglasa ili kupuju na neke rate, cekove i slicno.. onda ne vredi, mora da se nadje nesto najbolje od tih malo starijih ili slabijih 2014 telefona..
 
Nazad
Vrh Dno