Šta je novo?

TehnoMS - Prevara/Krađa kao ni jedna do sada (još traje)

Mogu, nece, da li je sad jasnije? TehnoMS im je ostao duzan pare, ovo im je kao kec na jedanaest doslo.
 
Izgleda da je sad sve OK, niko se vise ne zali.
 
Malo se sve odužilo, prilog je bio gotov još pre nekog vremena ali nije stigao na red da se emituje.

U nedelju, 23.11.2014. u 12h na RTS 2 u emisiji Potrošački savetnik ide prilog o TehnoMS-u, a repriza je 26.11.2014. u 11.30h. Kada budem postavio prilog na jutjub, postaviću i ovde link.

Što se tiče TehnoMS-a javilo nam se nekoliko ljudi koji su ostali bez aparata i novca, a oštećeni su i distributeri(uvoznici) opreme kojima je TehnoMS ostao dužan.
 
Evo upravo gledam emisiju na rts-u, Nikoli svaka cast, nadam se da ce biti nesto od toga.
 
Odgledao sam, ali nije mi baš najjasnije koji su dalji mogući koraci? Ili svako kome se sprema nešto slično može da prebaci firmu dole i nikom ništa?
 
Ko stoji iza servisa Nepo system? Tj. čija je ćerka firma taj servis? Ja sam mislio da je to EWE servis samo promenio ime, a sad vidim da imaju neke veze i sa Gigatron-om. Možda grešim.
 
Trzni centar BN Bos u Zemunu. Sada imaju i ugovor sa Gigatronom da rade servis i za njih.
 
Evo priloga. :)



Kako i zašto može da Vam se desi da ostanete bez uređaja predatog na opravku u okviru garancije?

Prilog iz emisije Potrošački savetnik emitovane na RTS-u 23.11.2014.
 
Prijatelju Kiriju svaka čast na živcima, i vremenu koje troši na ovu borbu sa vetrenjačama.
 
Sve u svemu, svodi se na to da mozemo da tuzimo coveka, i ne dobijemo nista. :)
 
Ja kod njih uzo komp pre nekih godinu dana, sto znaci da vise nemam garanciju i da mogu da se slikam sa njom?
 
Po pravilu bi trebalo da imaš garanciju kod onog preduzeća od koga su oni dobavili računar. Piše na garanciji.
 
Po pravilu bi trebalo da imaš garanciju kod onog preduzeća od koga su oni dobavili računar. Piše na garanciji.

Ima garanciju na pojedinacne komponente sigurno... jedino sto ce sam morat da sazna ko radi distribuciju istih po serijskom broju ili proizvodjacu ako nema vise uvoznika za istu
 
Bice to jako problematicno, oni su ostali duzni svima i svako ce da uzme reklamaciju, da potvrdu o neispravnosti i uputi ga i radnju gde je kupio, a ona zatvorena i onda pocinju problemi znam dosta takvih slucajeva.....
 
Bice to jako problematicno, oni su ostali duzni svima i svako ce da uzme reklamaciju, da potvrdu o neispravnosti i uputi ga i radnju gde je kupio, a ona zatvorena i onda pocinju problemi znam dosta takvih slucajeva.....

Pa ako ti licno posaljes komponentu servisu uvoznika koji je istu uvezao, on nemoze istu proslediti radnji i da postoji jer si je ti predao tako da je i tebi licno zaduzena :)
E sad jedini problem moze biti novcano razduzenje ali svako onda treba prihvatiti zamenu za nesto iz uvoznikovog programa...
Ako servis/uvoznik pravi problem tada vec lepo posaljes email proizvodjacu sa kojim isti saradjuje pa da vidis kako ce da promene pesmu :)
 
To i jeste stvar sto oni svi izdaju potvrdu o nepopravljivosti i posaljute tamo gde si kupio da ti vrate no ac ili ti daju nesto drugo, a ti sad u tehno ms-u nemas od koga da trazis pare.Naravno treba se odmah obratiti proizvodjacu ili vec nekoj nadlwznoj sluzbi ne znam bas kakav je zakon u tim situacijama.Mislim fa je tu samo uvoznikova dobra volja da pomogne ili ne.
 
To i jeste stvar sto oni svi izdaju potvrdu o nepopravljivosti i posaljute tamo gde si kupio da ti vrate no ac ili ti daju nesto drugo, a ti sad u tehno ms-u nemas od koga da trazis pare.Naravno treba se odmah obratiti proizvodjacu ili vec nekoj nadlwznoj sluzbi ne znam bas kakav je zakon u tim situacijama.Mislim fa je tu samo uvoznikova dobra volja da pomogne ili ne.

Pa vidi sa potvrdom nepropravljivosti ti mozes kod njih zahtevat isti uredjaj, takodje bilo koja maloprodaja sa istim odobrenjem moze od njih zahtevat finansijsko razduzenje kad bi htela jer to nije njen problem, nije to opravdanje da kupac izvisi...
Uvozniku je najlakse i najisplativije da da neki drugi uredjaj slicne cene i kraj price, i kupac to moze zahtevat, jer nemoguce da nemaju nista ne lageru po slicnoj ceni
 
Ima tu jos dosta problema, cesto su servisi skroz odvojene firme i sa potvrdom te salju u maloprodaju koja je pvog puta zatvorena, a ne kod uvoznika.Opet napominjem nisam siguran kako je ovo zakonom regulisano, ovakva situacija je malo komplikovana.
 
Komplikovana je jedino ako namerno zele da iskomplikuju ili ako kupac komplikuje... uvek mogu da zamene za drugi proizvod koji imaju to im je povoljnije nego da rade razduzenje u svakom smislu
 
Pre oko godinu dana sam (burazer umesto mene) u EWE comp odneo pokvaren HDD za laptop koji je imao brdo losih sektora, radnja u kojoj je kupljen davno propala al imao sam garanciju overenu za EWE. Posle dve nedelje dobijem veci HDD (750GB vs 640GB) kao zamenu, na tome se zavrsilo...
 
Zasto bi bilo drugacije u ovom slucaju, crkne ti ploca, posaljes na reklamaciju, oni ti daju drugu malo bolju/losiju i toliko...

Jedan moj prijatelj je imao slucaj da mu je crkla neka dobra ASUS 1155 ploca, isto tako radnja propala, on posalje na garanciju i dobije neku GB sa novijim chipset-om ali sa mnogo manje dodataka, od kojih su mu neki bili bas bitni, al je precutao, jer je makar nesto dobio...

Tacno je da je stvar dobre volje dobavljaca da u takvoj situaciji problem resi, al i njih to mnogo ne potresa, jer oni neispravan hardver vracaju proizvodjacu koji im refundira gubitak tako da...
 
... al i njih to mnogo ne potresa, jer oni neispravan hardver vracaju proizvodjacu koji im refundira gubitak tako da...

To većina uprošteno vrlo pogrešno misli.
Ako je proizvođač zadrt, pa stvarno prvo mora da se vraća, da li mislite da se isplati da se šalje 1/3...5 komponenti tamo negde u kinu/britaniju....? Ne, čeka se da se nakupi veća količina za RMA pa tek onda sve ide, a dotle mogu da prođu i meseci. Da nepominjem zayebancije sa carinom i našom divno uređenom državom. Tek onda idu razduženja, zamene i ostalo. A ti gubiš vreme, resurse...
Ako se pak ima dobar dogovor, što je ređi slučaj, nešto može odmah da se reši finansijski na daljinu, a šalješ kada možeš, a za neke stavke jednostavno se ne isplati, samo ih ubaciš u kontejner pa na reciklažu... i progutaš trošak.
Naravno, tebe kao kupca sve to ne interesuje, ali nije loše znati i treba ceniti trud uvoznika (ljudi) da ti izađe u susret.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK
Sve to stoji ali distributer kad odluci da se bavi tim poslom svaki brand sa istim potpisuje ugovor gde ima klauzule koje isti mora da postuje... a da ne pricamo kolika je nadoknada za popravke i servis uredjaja!
Dacu samo primer Hp-a koji refundira satnicu servis-a (popravke) od 70-150$ a kod nas radnik isti mesecno dobije 10x manje nego vani... znaci ima gde ucare debelo ima gde rade na nuli
 
Prijatelju, pričam o komponentama.
U garantnom roku tu se ništa ne popravlja, a da ne pominjem i mnoge nove uređaje koji takođe jednostavno nisu namenjeni za popravku. Mani me sa HP-om, kada ga već pominješ verovatno znaš i koliko košta dopunska garancija na npr. njihov server ili bilo kakva intervencija. I ne samo kod njih. Niti možeš da porediš platu servisera niti cenu njegove usluge u inostranstvu sa ovom ovde.
I, sve to nije relevantno za ovu temu. Bitno je da se čovek obrati distributerima od kojih su uzete komponente, tu rade sasvim obični ljudi. Ponavljam, velika većina izaći će u susret i treba samo malo ceniti i njihov trud.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno