Šta je novo?

TehnoMS - Prevara/Krađa kao ni jedna do sada (još traje)

Naravno, tebe kao kupca sve to ne interesuje, ali nije loše znati i treba ceniti trud uvoznika (ljudi) da ti izađe u susret.
Juju sve sam se potreso da je uvoznicima nešto loše... Ne mlate masnu kintu uopšte.
Ponavljam, velika većina izaći će u susret i treba samo malo ceniti i njihov trud.
Nema ja šta tu da mislim da mi je neko izašao u susret, on je za to što radi uzeo kintu i ima da radi to. Lepo im kad treba da prodaju, a kad ide reklamacija onda izlaze u susret. Eto, neka oni cene što sam im ja izašao u susret i kupio kod njih.

Ono istina, u ovoj zemlji gde 90% ljudi ne radi valjano svoj posao, treba da ceniš i pekara što ti je izašao u susret i prodao ti normalnu kiflu, a ne onu u kojoj je bubašvaba (lično mi se desilo da sam dobio celu bubašvabu, zagrizao sam odmah do nje, sreća u nesreći, mogao sam da je pojedem).
 
Dobio si kiflu sa mesom, a trazio si praznu :) strasno sta se sve desava.
 
Juju sve sam se potreso da je uvoznicima nešto loše... Ne mlate masnu kintu uopšte....

Što si ti neki nervozan čovek...
Malo si zamenio teze. Uvoznik NE pravi grafičku karticu, ima gomilu zajebancije da je uveze, organizuje RMA i sve što ide uz to. Ne brkaj "GAZDE" koji treba da budu poslodavci, koji zarađuju masno, sa običnim radnicima koje uglavnom debelo izrabljuje i koji nisu baš toliko adekvatno plaćeni. A uvoznik i ne bi trebalo da ima nikakve veze sa tobom, maloprodaja je ona koja tebi prodaje komponentu. (Bar bi tako trebalo). Nikako ne možeš da porediš jedan trgovački međunarodni lanac proizvodnje-transporta-dolaska-prodaje komponente sa proizvodnjom hrane u lokalu.
Shvataš razliku o čemu ja pričam a o čemu ti?
Imao si sreće sa tvojom bubašvabom, ja sam moju pojeo...bar pola.
Odosmo u off...
 
Poslednja izmena:
@svi neupućeni

Servis i veleprodaja nije u obavezi da vam prihvati nešto što reklamirate, s obzirom da to isto niste kupili od njih, već od maloprodaje.
Kad/ako maloprodaja propadne, strogo poštujući zakon, servis i veleprodaja opet nema nikakvu obavezu prema vama, jer ste vi ugovor sklopili sa maloprodajom. Opet, strogo gledajući zakon, rešenje je da tužite odgovorno lice dotične maloprodaje, ali s obzirom da su u 99% slučaja u pitanju d.o.o možete da se slikate, jer nema odakle da vam se nadoknadi šteta (tako je kako je). Ako je u pitanju preduzetnik, situacija je malo bolja, zato što onda on/ona garantuju i ličnom imovinom, za razliku od prethodnog slučaja.

To što kod nas servis/maloprodaja u nekim slučajevima prima stvari je isključivo njihova dobra volja, pošto na to ne može niko da ih natera. To rade da bi očuvali/podigli imidž firme, pogotovo ako im to ne donosi gubitak, a može samo da im doprinese.

To šta bi voleli, šta bi trebalo, šta neko mora, šta... je samo naš spisak želja. Po zakonu MALOPRODAJA je ta sa kojom se sve završava, a kad više nema maloprodaje sud. Tačka!
 
Poslednja izmena:
Da li si siguran? ZZP, clan 54.
Primer: Ja sam kupio u maloprodaji A, davalac garancije uvoznik B. Propadanjem maloprodaje A, ja i dalje imam vazecu garanciju kod uvoznika B.
 
Ja sam skoro nasao neki stari garantni list za stampac (garantni list je od distributera) na kome je pored pecata distributera i pecat maloprodaje i datum kada je prodat.
I jos pise "Pruzalac garancije u garantnom periodu je preduzece (pa pise ime distributera)" sa sve adresom i brojem telefona
 
Laptop kupljen u Rodi u maloprodaji, poslat je u ovlašćeni servis u BG. U ovom slučaju, Roda je rukovodila reklamacijom, ali sam ja bio u konstantnom kontaktu sa HP službom koja je htela da laptop reši i bez Rode.

S druge strane, radim u prodavnici racunara, distributersko mesta za više jačih firmi (ne i za ove zelene, s obzirom šta sve uvaljuju), na svakoj garanciji mi ostavljamo svoj pečat, ali je nosilac garancije firma od koje je nabavljen predmet. Svaku reklamaciju mi šaljemo njima. Isto tako bi korisnik u krajnjem slučaju MOGAO da ostvari pravo na reklamaciju.
 
Vise nije tako jer zakonom. Ise ne postoji garancija, vec saobraznost.I da po novom zakonu krajnji kupac treba da se o rati maloprodaji, a ne uvozniku.Ja sam dao pare Maloprodaji ne uvozniku.
 
Duznost servisa i distributera nekog poznatog branda nema nikakve veze sa zakonom, oni su na osnovu ugovora sa proizvodjacem duzni da svaki njihov proizvod servisiraju i van garantnog roka i drze se ugovora sa istim..., zato i prihvataju robu direkt na servis i ako im se ne svidja jer 10-20 mailova proizvodjacu od strane krajnjih kupaca 1000% da ce imati uticaj da vise nece biti distributer istog proizvoda a to zasigurno ne zele

Svaki brand stiti svoje ime i zato ako imate problema slobodno pisite proizvodjacu koji ako drzi do sebe sigurno ce vam izaci u susret pa da ste isti proizvod kupili na pijaci a usao je u nasu zemlju preko nekog distributera
 
Vise nije tako jer zakonom. Ise ne postoji garancija, vec saobraznost.I da po novom zakonu krajnji kupac treba da se o rati maloprodaji, a ne uvozniku.Ja sam dao pare Maloprodaji ne uvozniku.

Clan 54

-

3. Гаранција
Давалац гаранције и гарантни лист
Члан 54.
Гаранција је свака изјава којом њен давалац даје обећање у вези са робом, и правно је обавезујућа под условима датим у изјави, као и оглашавању у вези са том робом.
Гарантни лист је исправа у писаном или електронском облику, односно на другом трајном носачу записа, која садржи све податке из гаранције, наведене на јасан и читљив начин, лако разумљивим језиком, а нарочито податке о:
1) правима која потрошач има на основу овог закона и да гаранција не искључује нити утиче на права потрошача која произилазе из законске одговорности продавца за несаобразност робе уговору;
2) називу и адреси даваоца гаранције;
3) називу и адреси продавца ако он није истовремено и давалац гаранције;
4) датуму предаје робе потрошачу;
5) податке који идентификују робу (модел, тип, серијски број и сл.);
6) садржини гаранције, условима и поступку остваривања права из гаранције;
7) трајању гарантног рока и просторном важењу гаранције.

Давалац гаранције је дужан да на захтев потрошача изда гарантни лист из става 2. овог члана, који се по правилу сачињава у писаном облику, на папиру.
Уколико се потрошач сагласи, гарантни лист се може издати и у електронском облику, односно на другом трајном носачу запис а који је доступан потрошачу.
На пуноважност гаранције не утиче повреда обавезе даваоца гаранције из става 2. овог члана, и потрошач може да захтева да се гаранција испуни у складу са датом изјавом.
Гаранција не искључује нити утиче на права потрошача у вези са саобразношћу робе уговору.
 
Trebao si da citiraš i član 55

Zloupotreba izraza garancija

Član 55

Pri zaključenju ugovora o prodaji robe i oglašavanju povodom prodaje, trgovac je dužan da se uzdrži od upotrebe izraza "garancija" i izraza s tim značenjem, ako po osnovu ugovora o prodaji potrošač ne stiče više prava nego iz zakonske odgovornosti trgovca za nesaobraznost robe ugovoru, odnosno drugih prava u skladu sa ovim zakonom.
 
Sad nisam shvatio da li me dopunjavas ili ispravljas.
 
Dopunjavam, ako prodavac ne nudi ništa više od onog što mora po zakonu o zaštiti potrošača ne može da koristi izraz garancija.
 
Tako je garancija se daje samo za uredjaje koji imaju garanciju duzu od dve godine sto je zakonom propisano, sve ostalo je saobraznost.
 
Tako je.
Za proizvode koji imaju garanciju do 2 godine maloprodaja je u obavezi da vam uz proizvod da samo fiskalni račun i to je to.
A ako/kada maloprodaja nestane ne vidim kako pravno izdejstvovati popravku/zamenu, s obzirom da je ugovor između vas i dotične maloprodaje koja više ne postoji?
Niste dobili garantni list uz proizvod, kome se žaliti? Servis? Koji servis? Ići u veleprodaju? Veleprodaja ne radi sa krajnjim kupcima, tako da ne vidim kako mogu da prime od vas proizvod i da vam izdaju neki drugi komad?
 
@RingeRaja
Vecina brendova drzi do sebe pa tako sve proizvode po serijskom broju moraju servisirati i priznavati fabricki garantni rok (na osnovu serijskog broja i dana proizvodnje) koji je isti dao pa i bez ikakvog papira... apple, toshiba, intel. itd...i to mora postovat svaki zvanican servis
 
Nisam nesto mnogo kupovao, ali sam uz tu jednu stvar dobio i garantni list uvoznika iako je 2godisnja garancija.
Ne znam zasto bi se bilo koja maloprodaja "ukopavala" sa iskljucivo sopstvenom odgovornoscu kada moze da vam prosledi garantni list uvoznika?

Clan 55 ne vidim kao prepreku da vam uz fiskalni racun izdaju i garantni list koji su oni dobili od VP.


@RingeRaja
Ne znam da li si ikada nosio komponentu kod uvoznika. Ovi kod kojih sam ja bio imaju svoj servis. Doneo MB, oni utvrdili kvar posle par dana, nisu hteli da razduzuju radnju nego mi oni dali zamenu i to je to. Dok sam ja bio tamo, mnogo ljudi je donelo svoje uredjaje, kupljene na razlicitim stranama.


Medjutim, ako ste u pravu onda smo kao kupci u velikom problemu. Scenario: mutna VP otvori d.o.o, kataloska prodaja (web), proda robu, pusti da propadne i cao garancija svima koji su uzeli.
Pisali su ljudi u drugoj temi kako je broj vracenih uredjaja i 10%, a covek koji radi u veleprodaji kaze da je skladistenje, slanje, reizvoz i ostalo sto prati postupak reklamacije skupo, onda interes za otvaranje ovakvih d.o.o. postoji. Ili ne valja matematika?
 
Proslo je vise od tri meseca od bankrota TMS verovatno su svi do sada uspeli da povrate svoju opremu datu na servis.

Sta se desava u ovakvim slucajevima kada se uzme roba na kredit a firma pukne?
 
Proslo je vise od tri meseca od bankrota TMS verovatno su svi do sada uspeli da povrate svoju opremu datu na servis.

Sta se desava u ovakvim slucajevima kada se uzme roba na kredit a firma pukne?

Sta da se desi, kredit je uzet iz banke i kes dat maloprodaji... naravno da moras odplacivat kredit :d
 
Sve je otislo u Honduras,
Ima li neko bilo kakvu novost u vezi sa ovom temom?
 
Kazu da je doticni Ivan negde u Pristini i da je svu robu prodao za kes....i da ga mnogo ljudi trazi.
 
Pozdrav svima, kao sto i nick sam kaze ja sam Zveedan, inace bivsi zaposleni kod doticnog "poslodavca" Ivana. Dakle zivimo u demokratskoj zemlji tako da je sloboda govora dozvoljena. Presao sam u TMS iz WinWin i prva stvar je bio razgovor za posao koji se odvjao u kaficu!!!! Po dobijenom poslu ivan je imao jako smesne pogleda na posao i smatrao je konkurencijom gigatron kao i winwin sto su institucije za njegova 3 lokala i "firmu" sto se kasnije i ispostavilo jer je propao. Ne bih ovo pisao ali mi se smucio jako mnogo od lazi prevara, nekih vora glupih itd kao i njegove intiligencije jer naime on je clan MENSe samo ne znam koje sudeci po njegovom razmisljanju. To je jedina firma gde zaposleni bukvalno mole ali doslovce mole da ima se isplati plata. Kada spomenete platu odmah se ivan obrati sa pricom da nesto nije kako treba bilo tog meseca i da imamo kazne po 1000 ili 2000din. Druga stvar morali smo da skupljamo platu od pazara jer je njegova politika bila zaradite za platu, i tako se iscimamo za prodaju da bi kao uzeli plate i onda dodje njegova tadasnja verenica ili dobijemo poziv iz Nisa da hotno treba da se uplate pare. Komunkacija sa "kolegama" iz Nisa je bila katastrofa, ALI samo sa pojedincima i to iz da kazem vrha. Svakodnevna provociranja i ponizavanja od strane sefa nabavke, najvise, i lecenje raznih kompleksa. Firma je radila najvise kao call centar i naravno "SVE" smo imali. Obecavali smo musterijama kule i gradove i onda dobijali poklapace jer roba nije mogla da se isporuci u dog vremenskom periodu.
Ivan dogje u bg i sa ulaza radnje pocne da kritikuje, bez ijedne reci tipa- zdravo momci, kako je, ima li posla itd vec zasto je ovo ovako ono ovako. Za bilo koju gresku smo bili krivi mi , zaposlenu u bg. Covek je uzasna sirovina a evo samo jedan primer- dobio sam cerkicu i naravno sledi mi 5 slobodnih dana, hvala Bogu da se rodila u nedelju inace ne bih mogao da budem u porodilistu. Posto je cuo da sam postao tata, rekao mi je mrtav ladan "jel ti neces sada da uzimas slobodne dane jer imamo posla" ???!!!!!!! Tako da sam ostao bez i jednog slobodnog dana, posle mesec dana sam ga pitao za te dane i dobio sam odg moze ali 2 dana!!!!! Da ne spominjem da "je posao morao da se obavi" iako sam seo u neregistrovano vozilo za sta sam naravno ja bio kriv iako se to desilo par dana posto sam krenuo da radim. Svaka normalna i ozbiljna firma vodi racuna o voznom parku.

Ovako se javno izvinjavam svim musterijama u svoje ime i u ime kolega iz bgda zbog svih neprijatnosti koje su se desile, ali nadam se da ce imati razumevanja posto se uvere o kakvoj osobi je rec "poslodavcu". Ovo poslodavac stavljam pod znake navoda jer mi je jednom prilikom majka svratila do radnje kada je Ivan bio prisutan i ja ga upoznajem a on se majci prestavlja--"dobar dan, poslodavac"!!!!! bez imena ili bilo cega mozda je to po toj MENSi ciji je on clan xaxaxaxaxax

BTW nije istina da su sve stvari sa servisa vracene musterijama a po svemu sudeci nece ni biti vracene.
Dobar nam je pravosudni sistem jako , jer da sam nekim slucajem ja ukrao nesto odavno bih bio iza resetaka...
Pozz svima i ako ima nekih pitanja rado cu na njih odg
 
Kako bih govedo ispsovao, pritisak mi je skocio citajuci tvoj post i zamisljajuci sve te situacije...
 
Kako bih govedo ispsovao, pritisak mi je skocio citajuci tvoj post i zamisljajuci sve te situacije...

Druze, ovo su samo neki primeri, da ne spominjem obmane oko prijave i to sto nije isplatio plate kao i da mi je radna knjizica jos uvek kod njega....

Ajde sada gde je drzava da istera tu pravdu kao na nama smrtnicima????? Svu robu koju je imao je ili jos uvek prodaje i bespravno stice kapital......da li je on tako nebitan ili je opet ta korupcija cveta :smash:
 
Pozdrav svima, kao sto i nick sam kaze ja sam Zveedan, inace bivsi zaposleni kod doticnog "poslodavca" Ivana. Dakle zivimo u demokratskoj zemlji tako da je sloboda govora dozvoljena. Presao sam u TMS iz WinWin i prva stvar je bio razgovor za posao koji se odvjao u kaficu!!!! Po dobijenom poslu ivan je imao jako smesne pogleda na posao i smatrao je konkurencijom gigatron kao i winwin sto su institucije za njegova 3 lokala i "firmu" sto se kasnije i ispostavilo jer je propao. Ne bih ovo pisao ali mi se smucio jako mnogo od lazi prevara, nekih vora glupih itd kao i njegove intiligencije jer naime on je clan MENSe samo ne znam koje sudeci po njegovom razmisljanju. To je jedina firma gde zaposleni bukvalno mole ali doslovce mole da ima se isplati plata. Kada spomenete platu odmah se ivan obrati sa pricom da nesto nije kako treba bilo tog meseca i da imamo kazne po 1000 ili 2000din. Druga stvar morali smo da skupljamo platu od pazara jer je njegova politika bila zaradite za platu, i tako se iscimamo za prodaju da bi kao uzeli plate i onda dodje njegova tadasnja verenica ili dobijemo poziv iz Nisa da hotno treba da se uplate pare. Komunkacija sa "kolegama" iz Nisa je bila katastrofa, ALI samo sa pojedincima i to iz da kazem vrha. Svakodnevna provociranja i ponizavanja od strane sefa nabavke, najvise, i lecenje raznih kompleksa. Firma je radila najvise kao call centar i naravno "SVE" smo imali. Obecavali smo musterijama kule i gradove i onda dobijali poklapace jer roba nije mogla da se isporuci u dog vremenskom periodu.
Ivan dogje u bg i sa ulaza radnje pocne da kritikuje, bez ijedne reci tipa- zdravo momci, kako je, ima li posla itd vec zasto je ovo ovako ono ovako. Za bilo koju gresku smo bili krivi mi , zaposlenu u bg. Covek je uzasna sirovina a evo samo jedan primer- dobio sam cerkicu i naravno sledi mi 5 slobodnih dana, hvala Bogu da se rodila u nedelju inace ne bih mogao da budem u porodilistu. Posto je cuo da sam postao tata, rekao mi je mrtav ladan "jel ti neces sada da uzimas slobodne dane jer imamo posla" ???!!!!!!! Tako da sam ostao bez i jednog slobodnog dana, posle mesec dana sam ga pitao za te dane i dobio sam odg moze ali 2 dana!!!!! Da ne spominjem da "je posao morao da se obavi" iako sam seo u neregistrovano vozilo za sta sam naravno ja bio kriv iako se to desilo par dana posto sam krenuo da radim. Svaka normalna i ozbiljna firma vodi racuna o voznom parku.

Ovako se javno izvinjavam svim musterijama u svoje ime i u ime kolega iz bgda zbog svih neprijatnosti koje su se desile, ali nadam se da ce imati razumevanja posto se uvere o kakvoj osobi je rec "poslodavcu". Ovo poslodavac stavljam pod znake navoda jer mi je jednom prilikom majka svratila do radnje kada je Ivan bio prisutan i ja ga upoznajem a on se majci prestavlja--"dobar dan, poslodavac"!!!!! bez imena ili bilo cega mozda je to po toj MENSi ciji je on clan xaxaxaxaxax

BTW nije istina da su sve stvari sa servisa vracene musterijama a po svemu sudeci nece ni biti vracene.
Dobar nam je pravosudni sistem jako , jer da sam nekim slucajem ja ukrao nesto odavno bih bio iza resetaka...
Pozz svima i ako ima nekih pitanja rado cu na njih odg
Ovo je taaako dobar opis dotične persone, poklapa se 100% sa drugim pričama koje sam čuo o njemu.
 
Ovo je taaako dobar opis dotične persone, poklapa se 100% sa drugim pričama koje sam čuo o njemu.

Voleo bih da skupi 00 (*****ije proizvode) i da se oglasi bar negde, a posto je jedno obicno jaje od coveka cuti kao pi...a. Kada sam pocinjao da radim pricao mi je kako juri nekog bivseg radnika koji je uzeo neki laptop na konto neisplacenih plata, pa kao hoce da ga pokrade. Kasnije sam se uverio da je covek u pravu i da je sasvim opravdano uradio to sto jete. Da smo bili pametni i mi da uradimo isto pa onda on nas da juri a ne mi njega, ovako je kurvinjski dosao u bg i kao doneo neku robu iz nisa, mi spakovali nesto da ponese dole, da bi sutradan zvao da zatvaramo radnju. Krajnje jadno i dzukacki, pokupio se kao pi...a umesto da je otvoreno rekao kako i sta se desava. Kasnije sam cuo da se provodi ovde u bg i bahanalise, izlazi naravno sa novcem koji smo svi mi zaradjivali za njega......:wall::mad:
 
Kasnije sam cuo da se provodi ovde u bg i bahanalise, izlazi naravno sa novcem koji smo svi mi zaradjivali za njega......:wall::mad:

Prototip srpskog "biznismena". Mlad (relativno), glup, bahat, i bez ikakvog smisla za posao. Video kako veliki igrači troše tuđe pare po jahtinzima i klubovima, pa i on pokušao da kopira. Naravno, čim je situacija za posao postala malo tvrđa, pukao je kao zvečka.
 
Zvezdan80 potpuno se slazem sa tobom da je bio jako neprijatan, bezobrazan ali opet ne razumem kako ste vi zaposleni kojima je dugovao novac, pri tom vas psihicki maltretirao to dozvolili.Ja sam sa njim imao saradnju iz drugog ugla i cim je pokusao da bude bezobrazan odmah sam bezobrazno vracao i on je spustao loptu i odrzavao obecanja.Sa njim je trebalo isto kao i on prema tebi.Njegov najveci problem je sto je dozvolio da mu se zene mesaju u posao i glumio velikog gazdu, pokusavao da ratuje sa cenama sa velikim igracima....******.
To da trosi pare po Beogradu i bahanalise se, tu se ne slazemo i to nije istina, sakrila se gnjida u misiju rupu, znam da ga mnogo ljudi trazi i veruj mi da ne moze ni da se proseta Beogradom ili Nisom.Koliko god da se krije sticice ga pravda i ja bi najvise voleo da ga prvo nadju zaposleni i osteceni kupci, dobavljaci.
 
Tattoo, kako smo trpeli, pa bunili smo se u par navrata ali uvek nas poklopi kako mi ne znamo i kako nismo u pravu i kako smo pogresili i jednostavno se okrene i izadje. Sa dobavljacima je radio drugacije povije kucka usi i rep i onda moze da se dog sa njim. Evo ti primer, tako mi je jednom pukao film i krenuo sam jako bezobrazno sa njim pa sam mu izmedju ostalog rekao da nikada ne ume da pohvali zaposlenog, da kaze bravo momci odlicno ste uradili posao, svaka cast itd...kada sam mu to rekao ja mislim da je bilo bolje da sam mu zalepio samarcinu. Jos jedan razlog zasto smo cutali za neke stvari je taj sto posla slabo ima pa ajde na jedno udje na drugo izadje samo da sacuvas posao. Istripovao se mnogo pa je pustio zenama da imaju veliki uticaj, tako ista ta "zena" dodje i uzme pare koje smo slupili za plate i kaze e nemojte reci ivanu da sam uzela itd....sta vise da se prica kad su jedno drugom radili iza ledja. Sto se tice njegovih izlazaka ovuda se vise setkao nego u nisu ali ne skoro, znam da je obilazio cak i gay klubove pa se bahatio sa nekim devojkama, pa da je i auto sakrio ....jaooo svasta, dobro kazes gnjidurina uzasna
 
Nazad
Vrh Dno