Šta je novo?

TehnoMS - Prevara/Krađa kao ni jedna do sada (još traje)

Sad sam se setio bas kada bi on bio u bg i kada dodje u radnju ako neko koriti pauzu da bi klopao odmah pita od kada je koristi jer njegova teorija je bila da u toku radnog vremen uzputno jedemo a da se slucajno ne desi da jedemo pred kraj radnog vr da ne bi ostetili firmu. Je.... li mu sve zivo, ja sam tolika budaletina bio da sam kaznu za neregistrovano vozilo preuzeo na sebe jer je tada bilo ajde na sebe nemoj na firmu ogromne su kazne ajde molim te na sebe sve cemo da ispeglamo, i reko ajde. Firma se ugasila ja dobio poziv od sudije otisao sve ispricao kako je bilo i kakav je on lik ustvari i presuda 8000 i 2 poena. Njega nema, obratim se njegovoj bivsoj jer se i ona jako zalagala za to da preuzmem kaznu na sebe, gde ce ona jao pa ja ne znam nista mi nismo zajedno mogu jedino pola kazene, ajde ok i pola, gde ce posle 15 dana da mi kaze ja nemam pare i to je to mrtva ladna!!!!! Tako sam na kraju da me ne bi jurili sa kamatama morao sve ja da platim!!!!!!!!!!! Ja mislim da niko od svih clanova ovde nije imao slicna ni priblizna iskustva!!!!!
 
@Zvezdan80 - ja se iskreno nadam da si ti izvukao neku pouku iz svega toga. On kakav god da je - takav je ali koliko vidim ti si sebe premalo postovao i dozvoljavao si da te gazi...
 
Lako je tako pricati napamet, i tudjim ... gloginje mlatiti. Sta ako covek ima dete, ili izdrzava bolesne roditelje. Koja je sansa u Srbiji danas naci posao? Nisam nikad bio u slicnoj situaciji, generalno nikad nisam dozvolio tako nesto, ali ne treba soliti pamet ljudima.
 
@Zvezdan80 - ja se iskreno nadam da si ti izvukao neku pouku iz svega toga. On kakav god da je - takav je ali koliko vidim ti si sebe premalo postovao i dozvoljavao si da te gazi...

Generalno u srbiji 60% nekvalifikovane radne snage (i svi oni koji su zamenjivi) se tako tretiraju, samo sto vecina sebi ne dopusta da o tome prica javno (iz sramota ili sopstvenog negiranja, navike da je to normalno) e to je tuzna realnost jer vecina koji ne dolaze na ovom forumu jednostavno moraju prihvatiti SVE da prezive jer ne hrane samo sebe:(
Ja sam svoj gazda pa se i meni desi isto ponekad, danas sam bas tako prosao od jednog vlasnika lokala/kafica, gazde su nenormalno bahate i bezobrazne, ja uglavnom kad u toku razgovora primetim neki naduvan stav sa takvima ne saradjujem, sa ovim nisam direktno razgovarao tek kad sam obavio posao video sam sa kime imam posla, pa kad te neko ponizi za 1500din i krene da te vredja da ti je 1 crvena dosta da ces crci od gladi i njega videt vise njeces, itd, i ja pozelim da sam sirovina i ****** pa da uzmem ciglu i njega i njegov lokal preuredim...

Onda se setim svih "nevaznih likova" po raznim shopovima koji ovakve trpe svaki dan.... pa kazem sebi da sam jos srecan
Takodje imam jako losa iskustva sa domacim "privatnicima" koji sebe zovu gazde... po mojoj proceni bar je 50% veoma drsko i bahato
 
Poslednja izmena:
Te 2013, dok smo sedeli na hrvatskom primorju mi nije bila jasna Nishka ekonomija (ovako sam je ja nazvao u nedostatku boljeg termina), dok je Virijevic obrasnjavao kako prodajes robu u minus i time ostvarujes veci prihod.
Tek iz ove perspektive mi je sve mnogo jasnije. :D
Ovo sto prica Zvezdan je cist mobing a nazalost ima ga previse, i sam sam bio podvrgnut slicnom tretmanu ali sam ja brzo puko pa je bilo svega i svacega.
@ djolenzi
U pravu su zeljko i Jericho, nemas pojma sta su sve ljudi spremni da istrpe, narocito ako iza sebe imaju porodicu koja nema drugih primanja i zivi u vukoje**ni gde jedva da i nesto radi sem javnog sektora.
Druga stvar je sto to ide spontano, pa narasta iz dana u dan, narocito kad vidi da ti cutis. A cutis iz raznih razloga, ja recimo sam video da kolege cute pa sam tako krenuo i ja, al sam brzo shvatio da su oni mnogo izdrzljiviji od mene :d.
Odkad sam puko situacija mi je mnogo bolja, zaobilaze me.
@ Zvezdan
Zbog tih par dana oko rodjenja deteta sam i puko, cak nisam ni trazio 5 dana nego da izidjem i da ih odvezem od porodilista kuci.
Manje-vise u svim firmama ti je tako.

Nego, jel slao neko nesto u Asbis sa TehnoMS racunima, kakva su reagovanja Asbisa? Imam jednu grafiku kod njih.
 
Virijević. Šta bih sve mogao da ispričam o njemu, znam ga iz vremena dok je bio magacioner u Sintehu.
@frenkyshka: Asbis je maximalno OK.
Svojevremeno sam im slao komponente koje su poznanici kupovali po malim radnjicama koje su kratko živele, pa naravno nisu imali od koga da ostvare zamenu. Srećom su sačuvali originalne garantne listove. Sve su mi rešili bez ikakvih problema.
Da ne grešim dušu, na korektan odziv naišao sam i u Kimteku i Comtrade-u u takvim slučajevima.
 
Boki ti ga znas iz vremena kada je bio u Sintehu, dok ga ja poznajem barem 4-5 godina duze, tako da me ovo sto se desilo nije iznenadilo ni malo. I ono sto sam rekao je dovoljno da ljudi steknu sliku o njemu.
 
Boki ti ga znas iz vremena kada je bio u Sintehu, dok ga ja poznajem barem 4-5 godina duze, tako da me ovo sto se desilo nije iznenadilo ni malo. I ono sto sam rekao je dovoljno da ljudi steknu sliku o njemu.

Ej bre visoki :) Druga smena?
Vidiš, sasvim slučajno znam Zokija Matrixa mnogo duže i očekivao sam da pukne mnogo ranije, ali on se nekako drži. A sa Ivanom nikakav posao van Sinteha nisam hteo niti imao. Neki drugari mi sada zahvaljuju što sam im preporučio da NE kupuju u TehnoMS-u.
Džabe sada priča za sve ove ljude, nek čupaju koliko mogu. Dao bih još neke savete, ali bi me onda uhapsili za podsticanje nasilja ;)
 
Poslednja izmena:
Drugari,

ja sam bio malo odsutan ali imam lap top na reklamaciji u TehnoMS-u koji sam platio 40 000 din, a nije me sluzio mesec dana. Dali postoji neka mogucnost da to povratim odnekle, ako iko zna puno bi mi znacilo. Ili ako neko moze da pomogne platicu... ili mi preostaje samo da :wall:
 
Vidiš, sasvim slučajno znam Zokija Matrixa mnogo duže i očekivao sam da pukne mnogo ranije, ali on se nekako drži.

Puko je on mnogo ranije ali je pametno postigao dogovor sa dobavljacima, da ga ne zatvore vec mu daju priliku da odplati dug.
Plus sto nije bio toliko zaglibio ko Virija.
 
Ovo je Forum vezan za racunarsku tehniku, a ne centar za socijalni rad.Molim da se drzite teme, a licne stvari ostavite za druga mesta. Verovatno bi tabloidi rado pisali o onome sto mi ovde ne zelimo.

Pozdrav
 
Sa dužnim poštovanjem, dotična prodavnica je prodavala računarski tehniku... Ne vidim ništa loše da se iznese ono šta se zna o slučaju, možda ljudima bude od pomoći sve to.
 
^Ne znas na koji obrisani post se ovo odnosilo, vidis da je tema i dalje otkljucana.
 
Nepotvrdjena informacija da je uvazeni vlasnik uhapsen...
 
vec 6 meseci se govori o TMS, da li je u Ni, Bg ili Pr?
 
Iskreno se nadam da je dolijao smao ne znam sta ce biti sa bivsim zaposlenima jer sam jos odavno imao info da ce kao da nas tuzi da smo ga podkradali. Voleo bih bas da vidim kako li bi to izgledalo kada bi svi koji smo radili dobili poziv za sud. Predpostavljam da je upucen u ovu raspravu preko poznanika, prijatelja rodbine..... evo ovom prilikom ga pozdravljam pa mozda da se neko od njih oglasi sa info gde je covek da mu odemo u posetu......
 
U mom slucaju iz servisa je nestao, nakon reklamacije, popravljen laptop vredan 65.000. Nakon svega dobili smo samo praznu kutiju sa pratećim papirima. Iz policije su mi, par meseci nakon prijave slučaja, javili da ne mogu da uđu u trag počiniocu (vlasniku firme) i da nemaju drugu soluciju osim da odustanu od slučaja! Rečeno mi je da sam mogu da povedem građansku parnicu ali da mi to toplo NE preporučuju jer ću samo uzaludno izgubiti vreme i novac!!! Dakle, dragi prijatelji, država nam toplo poručuje da krademo koliko god možemo, ako umemo da nakon toga pobegnemo na Kosovo, u Crnu Goru, Bugarsku, Makedoniju,... jer nas onda neće goniti!
 
U mom slucaju iz servisa je nestao, nakon reklamacije, popravljen laptop vredan 65.000. Nakon svega dobili smo samo praznu kutiju sa pratećim papirima. Iz policije su mi, par meseci nakon prijave slučaja, javili da ne mogu da uđu u trag počiniocu (vlasniku firme) i da nemaju drugu soluciju osim da odustanu od slučaja! Rečeno mi je da sam mogu da povedem građansku parnicu ali da mi to toplo NE preporučuju jer ću samo uzaludno izgubiti vreme i novac!!! Dakle, dragi prijatelji, država nam toplo poručuje da krademo koliko god možemo, ako umemo da nakon toga pobegnemo na Kosovo, u Crnu Goru, Bugarsku, Makedoniju,... jer nas onda neće goniti!

Citam i ne mogu da verujem...
 
U mom slucaju iz servisa je nestao, nakon reklamacije, popravljen laptop vredan 65.000. Nakon svega dobili smo samo praznu kutiju sa pratećim papirima. Iz policije su mi, par meseci nakon prijave slučaja, javili da ne mogu da uđu u trag počiniocu (vlasniku firme) i da nemaju drugu soluciju osim da odustanu od slučaja! Rečeno mi je da sam mogu da povedem građansku parnicu ali da mi to toplo NE preporučuju jer ću samo uzaludno izgubiti vreme i novac!!! Dakle, dragi prijatelji, država nam toplo poručuje da krademo koliko god možemo, ako umemo da nakon toga pobegnemo na Kosovo, u Crnu Goru, Bugarsku, Makedoniju,... jer nas onda neće goniti!

Slicnu pricu sam i ja dobio od "nadleznih" sa tim sto sam 4 puta davao izjavu sta i kako... Nisam ni kutiju dobio a laptop vredan 53000 je nestao kao da nikada nije ni postojao i nikom nista
 
Posto je ovo vemao citana tema pa da dotaknem i druge u vezi sa istom i da se dopunim.

Nakon vise mesecnog pokusavanja odustajem od kontakta sa Kim tec-om (jer su me stalno preusmeravali na servis) povodom izjave direktora date u intervjuu koji je objavljen i ovde. Pokusao sam i da stupim u direktan kontakt sa njim preko Pro servisa Linkedina sa kojim garantuju odgovor osobi kojoj ste poslali poruku, na koju naravno nije odgovorio (sta je zemlja Srbija... gotovo ocekivano da nekome "nebitnom" ne odgovoris na poruku ...) niti je ispostovao sve izreceno u intervju, izmedju ostalog da ce sve ostecene ispostovati. Veoma mi je zao sto nisam jedini pa da se ova prica prelomi samo na meni. Kupili smo uredjaje koji su bili pod garancijom (moja je vazila jos 16 meseci)i sledeci u nizu ko je po zakonu obavezan da nas ispostuje/obesteti je upravo ova firma koja to nije ucinila, nije me ni kontaktirala.

Na moju zalost, sad treba da se razvlacim po sudovima (NE zbog njihove krivice) vec zbog problema koji je Virijevic i kompanija napravio. Iz svega kroz sta smo svi prosli resili su da sada sada, moram reci bezobrazno, naprave akciju za Asus proizvode na osnovu nase tragedije. To je na neki nacin uredu za nove korisnike i super akcija koja ce svima sa slicnim problemom koji sam ja imao valjda brze resiti (bolje receno konacno resiti). Koju ovim putem i podrzavam, ali nisu ni nas koje smo vec kupili neki uredjaj ispostovali nadam se da ce bar nekog novog.

Sto se mene tice u ovoj zemlji niti u okruzenju gde poslujete, svu paletu koju Vi uvozite ili servisirate NECU kupiti (svake druge godine novi laptop + ostale uredjaje i komponente)!!! Dzaba Vam sad bilo koja akcija sa moje strane toliko...
 
pre neki dan sam gledao emisiju na temu zastite potrosaca na nacionalnoj televiziji, pa mi pade na pamet da Vi osteceni kazete nesto o tome i na ovoj adresi. Sto da ih ne oblatite pred milionima ljudi, a mozda vas neko ko treba, zapravo i cuje? :)

http://potrosackisavetnik.com/podnesti-zalbu/
 
Ako se ne varam tamo i bi objavljeno... A ko da cuje i da odreaguje? AV?! :)
 
pre neki dan sam gledao emisiju na temu zastite potrosaca na nacionalnoj televiziji, pa mi pade na pamet da Vi osteceni kazete nesto o tome i na ovoj adresi. Sto da ih ne oblatite pred milionima ljudi, a mozda vas neko ko treba, zapravo i cuje? :)

http://potrosackisavetnik.com/podnesti-zalbu/

Ono sto sam ja video pre neki dan na RTS-u, a vezano za zastitu potrosaca, je da organizacije za zastitu potrosaca (nevladine organizacije) uopste ne rade jer nemaju finansijskih sredstava. Bez obzira na to, Ministarstvo trgovine i dalje upucuje ostecene potrosace na njih, iako znaju da vise ne funkcionisu! Uz cinjenicu da ni policija ni sudstvo nisu postigli nikakav rezultat (nisu makli od nule) vezano za TehnoMS pljacku, mozemo zakljuciti kako nam drzava funkcionise i brine o svojim gradjanima.
 
Nazad
Vrh Dno