Šta je novo?

TehnoMS - Prevara/Krađa kao ni jedna do sada (još traje)

Wahad

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2005
Poruke
3,995
Poena
410
Dakle ovo se desilo.

Pre mesec dana sam odneo svoj računar na servis u TehnoMS u nišu, jer je tu kupljeno par komponenta, ujedno i ploča koja je bila pod garancijom. Rečeno mi je da je crkla i da treba da se pošalje u zvanični servis u BG. Rekao sam, ok, koliko treba da čekam? Rečeno mi je tri nedelje od kada se pošalje, to je maximum čekanja. Rekao sam nema problema.

Nedelje su prolazile, ja sam posle navršene treće nedelje bio uporan i želeo da saznam šta se dešava. Rekli su mi, pozovite malo kasnije. Glavni serviser je trenutno zauzet. Javićemo vam imamo vaš broj telefona. Pozovite kroz par dana.

Većina ovih odgovora je bilo u toku prošle nedelje. Na kraju su mi naravno rekli, zovite sledeće (ove) nedelje. Naravno, zvao od ponedeljka i niko mi se nije javljao. Stvari su već počele da budu sumnjive. Nisam znao šta da radim i danas sam imao ispit i rekoh, ajde da se prošetam do radnje da vidim o čemu se radi. Znam par servisera lično kao i par prodavaca, kontam da me neće lagati i da će mi reći u čemu je problem i zbog čega čekam ovoliko... Otišao do lokala, on je zatvoren. Servis je u ulazu pored, ušao, rečeno mi je, "servis je preseljen" dok su oni u najveće razmonirali sve šta je ostalo od njihovog punkta i tako to. Ok rekoh, otićiću do druge radnje. Uputio se i ona je bila zatvorena. Piše "popis". Unutra apsolutno ništa, sve u haosu, kablovi na sve strane itd itd.

Ok već je počelo mnogo da smrdi. Odem na Fejsbuk i nađem te radnike i pišem njima, niko mi nije odmah odgovorio. Odem na fejs vlasnika (Ivan Virijević da se zapamti zbog prevare) i vidim da je on izbrisao sve lične podatke, sve slike i tako to, samo mu je ime i prezime ostalo i neki *****ni linkovi. Na profilnoj slici mu je jastreb (? valjda) i neka plaža na cover slici. Ok mnogo mnogo mi je smrdelo, ali kao, ok znam ih sve, neće me valjda ****no zajebati. Pošaljem poruku jednom od glavnih servisera i posle jedno sat vremena on meni odgovara.

"tebra ne znam šta da ti kažem, tehnoms je zatvoren od ponedeljka, pozvao nas je Ivan i rekao hitno da se svi odjavimo, dužan je dobavljačima i ko zna kome sve 3 i više meseca unazad, ne znam gde je on ali znam da su dobavljači sve konfiskovali i uzeli da se prebije dug. Rečeno nam je da u ponedeljak svi odemo odjavimo se i predamo radne knjižice i bukvalno je sve odrađeno i zatvoreno u roku od par sati."

Ja sam naravno bio poludeo u tom trenutku jer nisam verovao šta se dešava. Celo podne sam zvao Ivana Virijevića jer imam njegov broj telefona i poziv je prvo bio odbijan, i onda je na kraju bio isključen. Pitao sam šta još mogu da uradim da dobijem svoje komponente nazad, jer mi je JAKO BITNO šta je na HDD-u, ceo posao u proteklih par godina i sve ostale lične stvari! On mi je rekao, da bi mi dao da sme da uđe u zgradu gde je servis, ali zgrada je zaključana i vlasnik ne dozvoljava da se uđe u zgradu dok mu se ne vrate pare!

Poslao sam poruku Ivanu na još par sada već bivših radnika i nisam dobio nikakav odgovor naravno. Otišao sam do policije, oni su mi rekli da sam ja treći u roku od pola sata koji ne može da dođe do svoje imovine koju je dao na servisiranje u TehnoMS i da samo mogu do pisarnice da odem i da prijavim krađu, prevaru šta god. Pitao sam, šta konkretno vi možete da uradite i šta ja mogu da očekujem, oni su mi rekli, čekajte da vas samo neko pozove ili da vam nekako odgovore. Ja sam pitao, da li ja mogu nekako da odem i uzmem svoje komponente koje su tamo jer su mi potrebne zbog posla i svega, rekli su mi samo da mogu da pokušam ali ne smem da primenjujem silu jer se objekti nadgledavaju jer traže Ivana Virijevića. Ukoliko nešto budem uradio (obijem lokal) ja ću sebi naštetiti jer ću odmah biti priveden, a na legalan način ja ne mogu da dobijem komponente.

Pitao sam, zašto je tako kada ja tražim samo šta sam ja platio i što je moje, oni su mi rekli da oni trenutno apsolutno ništa ne mogu da urade dok ga ne nađu. Iako ja imam dokaze od radnika, da je on prevario, zajebao, ostao dužan i slično iako mi je radnik rekao gde se nalaze moje komponente iako će te komponente možda otići na doboš uskoro, njih boli.

Na kraju sam ponovo otišao do lokala i pozvao broj telefona jer je odmah zalepljeno "izdaje se lokal" iz prepirke u pozadini sam čuo da mnogo ljudi zovu zbog svojih kompjutera i mnogo ljudi je u sranju sada zbog toga jer njih opterećuju, osoba koja se druga javila (znatno smirenija) mi je rekla da pozovem "gazdu" i da ću sve rešiti sa njim.

Pozvao sam čoveka, iako sam očekivao da bude nekulturan i bezobrazan zbog smaranja čovek mi je samo rekao: Sve šta je u servisu i šta nije lično vlasništvo TehnoMS-a biće vraćeno svojim vlasnicima, to je privatna/lična imovina ljudi i ne planiramo da prodamo ili ukrademo bilo šta šta je na servisu. Početkom sledeće nedelje ćemo pozvati sve ljude koji su ostavili svoje uređaje u TehnoMS na servisiranje i vratićemo apsolutno sve."

Sada ja ne znam da li da verujem tome ili ne, niti znam (sem imena) ko je gazda i da li je gazda lokala ili šta već... Za sada ostajem bez kompa vrednog 400-500€ i mnogo vrednijih podataka.

Apslutno ne znam šta da raidm, ne znam od koga da tražim svoje delove i svoj kompjuter, ne znam kod koga je i kako mogu da ga dobijem. Nisam jedini u ovome, verujem da je MNOGO ljudi pokradeno pored mene.

Ako bilo ko ima neku informaciju, molim vas pišite ovde. Bukvalno svaki info ili pomoć su dobrodošli.
 
Imam slicnu situaciju. Kupio sam komponente od njih. I odlozili su me do ponedeljka (22.09)... i dalje znas i sam. Jako simbolican galeb na profilu imenovanog Ivana Virijevica. Odleprsao. Jos okacen u ponedeljak, da upotpuni sliku. Nemam reci.
E sad, s obzirom da sam kupio preko neta, a iz NS-a sam, nemam nacina da dodjem do radnje. Da li mozes da mi prosledis broj tog gazde u privatne poruke? A bilo bi dobro i da se mi cujemo pa da sherujemo info, kako saznajemo nesto novo. Pozdrav.
 
Видим ја да им сајт не ради неколико дана али сам нешто болестан па нисам изашао да погледам ... а планирао сам да купим код њих неке ситнице. Мада без авансне уплате, само соларно.
 
Inace, zaboravih da pomenem da im je racun blokiran na 14.500.000,00 din.
 
Nije mi dobro...
 
Ne znam koliko je relevantna informacija, ali evo post od jutros sa drugog (non-IT) foruma:

Ako je neko imao neku reklamaciju u TehnoMS jurite danas da Vam zavrse to, mislim da nece postojati jos dugo ta firma. Suska se od jutros da su pukli totalno!
 
Šta reći?!
Kao i mnoge prethodne "IT" firme u Nišu i ova ode na doboš zbog "domaćinskog" poslovanja. Najgore je što sve te velike bizmismene, pa tako, i Ivana Virijevića znam više od 10 godina (skoro 15) i svi su pukli na istu foru. Letos sam bio na odmoru u Srbiji i školski drug (vlasnik jedne od firmi) mi reče ko je sledeći za "bankrot" u septembru.:S:
 
Na kraju sam ponovo otišao do lokala i pozvao broj telefona jer je odmah zalepljeno "izdaje se lokal" iz prepirke u pozadini sam čuo da mnogo ljudi zovu zbog svojih kompjutera i mnogo ljudi je u sranju sada zbog toga jer njih opterećuju, osoba koja se druga javila (znatno smirenija) mi je rekla da pozovem "gazdu" i da ću sve rešiti sa njim.

Pozvao sam čoveka, iako sam očekivao da bude nekulturan i bezobrazan zbog smaranja čovek mi je samo rekao: Sve šta je u servisu i šta nije lično vlasništvo TehnoMS-a biće vraćeno svojim vlasnicima, to je privatna/lična imovina ljudi i ne planiramo da prodamo ili ukrademo bilo šta šta je na servisu. Početkom sledeće nedelje ćemo pozvati sve ljude koji su ostavili svoje uređaje u TehnoMS na servisiranje i vratićemo apsolutno sve.

Ako neko moze da mi prosledi taj broj koji je zalepljen na radnju, jos bolje tog "gazde", bio bih jako zahvalan. Nemam mogucnosti da saznam odavde iz NS-a. Hvala unapred.
 
Pozdrav,
ja sam imao situaciju sa monitorom dell u2312hm koji se pokvario a bio je pod garancijom. Odneo sam ga krajem juna u ovlašćeni servis, prvi put vraćen sa komentarom da nije uočena greška (sad mi je jasno da možda nisu hteli da ga popravljaju zbog dugovanja TehnoMS), drugi put su izdali potvrdu sa zamenom. Sa tom potvrdom i monitorom odem do TehnoMS u Vojvode Šupljikca 11 u BGu i od tada sam ih bukvalno svaki drugi dan zivkao.
Na kraju sam morao da im spomenem tržišnu inspekciju, ne bi li ubrzali nešto. Ponudili su mi naravno, lošiju zamenu, što sam odbio i na kraju tražim da mi vrate iznos sa fiskalnog računa.
U ponedeljak odem da im odnesem fiskalni, zatvoreno... Na telefone se niko ne javlja. Sticajem okolnosti nadjem u logu mobilni njihove pravnice koja mi kaže da im je račun u blokadi...
Monitor je kod njih ostao, na sreću ovde imam fiskalni i dobro je što ga nisam odneo ranije, jer ne bih ni to imao.
Moje vlasništvo je kod njih, ali imam i potvrdu o zameni od strane ovlašćenog servisa.
Navodno mogu sa time da se obratim uvozniku i tražim povraćaj novca.
Žao mi je za vas koji imate neke podatke na HDD-u koji su neprocenjivi.
Ako saznam nešto pišem
 
Uspeo sam da uslikam preko google keširane strane od 24 septembra njihove brojeve telefona , pa ako nekome možda pomogne evo su:

Capture.PNG
 
Nema ništa od toga. Kao se kaže; "Oprosti da ne propadne."
 
Pričao sam sa radnicom koja je radila tamo, pa možda najduže, rekla mi je da su se čuli sa vlasnikom pre 2 dana i da su se dogovarali oko toga kada će zvati ljude i vraćati sve šta je u servius. Rekla mi je da će se sve srediti i da ne brinem, neće niko ništa da ukrade or whatever. Ja njoj verujem, ali ne verujem ostalima... u tome je problem.
 
Skupite se vas nekoliko desetina, odite zajedno i uzmite vase ako vas ne zovu do kraja nedelje. Pa neka vas tuze/privode sve tako djuture ako im je do toga. Zajedno ste jaci. Takodje, naravoucenije za sledeci put-na reklamaciju se nosi samo neipravan deo. Njihova je obaveza da imaju delove za isprobavanje neispravnioh komponenti. Ali ako bude nesto tvojim podacima (ako ti je bas do njih najvise stalo,a ne za komponente), iskljuciv si krivac. Vazne stvari se uvek bekapuju.
 
Ljudi moji, u istom smo sosu. Ja 17og odneo laptop na popravku, rekli biće gotovo do ponedeljka, a u ponedeljak popis. :mad:
 
Ljudi moji, u istom smo sosu. Ja 17og odneo laptop na popravku, rekli biće gotovo do ponedeljka, a u ponedeljak popis. :mad:


Ja sam se obratio direktno PIN computers kao uvozniku Dell-a. Evo njihovog odgovora:

"Postovani,

Kako bi mogli resiti reklamaciju Vaseg monitora, uredjaj mora fizicki da se nalazi u nasem servisu.

Ukoliko budete u mogucnosti da preuzmete monitor od firme u kojoj je ostavljen, mozemo Vas robno razduziti, u vidu adekvatne zamene za Vas uredjaj.

Pin Computers nije u mogucnosti da Vas razduzi novcano, posto je takva opcija moguca iskljucivo na mestu prodaje, tj u firmi koja je izdala fiskalni racun.

Pozdrav
"
Dakle, mogu da se slikam ako ne dobijem monitor natrag od TehnoMS.

Ovo je fb profil od vlasnika: https://www.facebook.com/Virija

Kontaktirao sam ga direktno preko poruke, čekam odgovor. Najbolje je prvo mu se direktno obratiti, bez pritisaka, jer je u interesu da se izvuče vaše vlasništvo.
 
I ja bi voleo ako neko sazna Ivanov novi mob da mi posalje na poruku, koliko sam saznao ostao je duzan mnogima i da prodaje sad robu za kes da bi dosao do nekog novca.Strasna prevara, kao i mnoge druge.Ne postoji zakon da zastiti dobavljace, partnere, korisnike.....On ostao duzan 15+miliona, prodaje ostatak robe za kes i nikom nista.
Verujem da ce i on kao i svi ostali koji su bankrotirali da posle nekog vremena otvore firmu ponovo i nastave da rade kao da nista nije bilo....nas najveci problem je nas zakon.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije jedina prevara, isto su mnogi ostali duzni svojim dobavljacaim, partnerima, a verujem i korisnicima, na primer Matrix koji je bas preko puta tehno ms, Adverta, PC Practik .....svi su oni bankrotirali i ponovo otvorili svoje radnje kao da nije nista bilo_Ovo su IT prevare, a mnogo je vecih prevara na ovaj nacin u drugim bransama.Ljudi otvore rade zaduze se propadnu i onda otvore opet istu firmu samo na nekog drugog, cak ceato u istom lokalu sa robom/inventarom od firme koja je propala.
 
Da ne zna covek gde i od koga da kupi vise bilo sta.

U svakom slucaju nadam se pozitivnom resenju problema.
 
Upravo sam se čuo sa tržišnom inspekcijom. Nakon što sam ih uputio u situaciju, rekli su mi da tu ništa ne mogu, da jedino mogu da se obratim policiji...
 
Uh...nightmare. Nadam se da ce se ipak neko setiti da vam vrati robu zarobljenu u servisu, bar toliko...
 
Taj telefon je davno iskljucen.
Da sad niko nista nemoze svi su naivni i prebacuju lopticu na drugog.
E na us.....sistem.
 
I meni se desilo Isto. Dve nedelje kako sam dala laptop na popravku. Niko se nije javljao da mi kaze u cemu je problem. Zvala sam 100 puta niko se ne javlja. Bila sam u Lokalu izdaje se...lokal prazan. Vlasnik lokala kaze da njemu duguju 700.000 dinara a ne zna gde su. Bankrotirali su. Juce sam bila u Policiji, rekli su mi da sam 10 bila samo u prvoj smeni ko je prijavio kradju. Vlasnik TEHNO MS-a u Nisu Ivan Virijevic je stavio zabranu na dolazne pozive. Njegov broj telefona 0641523388. Molim vas svi koji imate problem slicni ili isti idite u Policiju i prijavite kradju, jer ako nas vise ima valjda ce Policija brze reagovati. Lokal Tehno MS je zatvroren i u Dusanovoj ulici... Dakle nestali su iz Nisa, niko ne zna gde su...Ako neko ima jos novijih informacija molim moilm javite se i reagujte..Neka nam lopovi vrate nase uredjaje.
 
Ne znam sto jurite brojeve vlasnika. Kao da vam on moze pomoci, ne moze ni sebi. To sad regulise policija ili poreska sluzba, vi samo saznajte gde su vam stvari da ako vlasnik lokala zapleni nesto, da mozete da ga tuzite. Opet vam kazem, ako se ne udruzite vec nastupate kao pojedinci, mozete samo da trubite po forumima.
 
Ko želi da priča za TV prilog o ovoj situaciji neka se javi preko privatne poruke. Možda Vam možemo pomoći da Vam vrate uređaje. Objavljivanjem priče u javnosti će i policija biti revnosnija u reagovanju na prijave.

I ja bi voleo ako neko sazna Ivanov novi mob da mi posalje na poruku, koliko sam saznao ostao je duzan mnogima i da prodaje sad robu za kes da bi dosao do nekog novca.Strasna prevara, kao i mnoge druge.Ne postoji zakon da zastiti dobavljace, partnere, korisnike.....On ostao duzan 15+miliona, prodaje ostatak robe za kes i nikom nista.
Verujem da ce i on kao i svi ostali koji su bankrotirali da posle nekog vremena otvore firmu ponovo i nastave da rade kao da nista nije bilo....nas najveci problem je nas zakon.

Zanimljivo je da je Tehno MS bio registrovan kao preduzetnička radnja te je svim oštećenima sreća u nesreći to što je lično odgovoran direktor Ivan Virijević. Za razliku od doo gde je mogao da zatvori firmu i da niko ne odgovara. Dakle, može biti krivično gonjen po više osnova ako se podnesu prijave protiv njega.

Evo izvoda sa APR-a

http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...code=762636EC6A31E448AA9EF9E1DB2A52C0E7032A39
 
Poslednja izmena:
Isto i ovde,
Posle dva meseca su mi rekli da ce mi vratiti novac i da im posaljem dokumentaciju pismom, jer nisam iz Nis-a.

Sada moram da vidim sa ASBIS om mozda moze nesto da se napravi.

Ako nesto saznate javite.
 
Imam kod sebe i dalje fiskalni i garanciju, na kojoj je serijski broj monitora koji je ostao kod njih u TehnoMS-u. Mogu ovaj podatak da dostavim policiji i serviseru, ali sumnjam da će nešto moći da se uradi.
Idem danas u policiju da prijavim.
 
Ja sam gledao neke zvucnjike pre par meseca,sva sreca te ih nisu imali.
Doduse pola stvari sa sajta nisu imali.:)
 
Ne znam sto jurite brojeve vlasnika. Kao da vam on moze pomoci, ne moze ni sebi.
Bas tako, narocito kad desetine ljudi nagrne, to ni sposoban preduzetnik ne bi uspeo da resi, a kamoli ovakav.

Ko želi da priča za TV prilog o ovoj situaciji neka se javi preko privatne poruke. Možda Vam možemo pomoći da Vam vrate uređaje. Objavljivanjem priče u javnosti će i policija biti revnosnija u reagovanju na prijave.



Zanimljivo je da je Tehno MS bio registrovan kao preduzetnička radnja te je svim oštećenima sreća u nesreći to što je lično odgovoran direktor Ivan Virijević. Za razliku od doo gde je mogao da zatvori firmu i da niko ne odgovara. Dakle, može biti krivično gonjen po više osnova ako se podnesu prijave protiv njega.

Nije to krivicno gonjenje, vec kao pravno lice odgovara celokupnom svojom imovinom. Ne podnose se prijave, vec tuzbe, kako bi se naplatilo potrazivanje.
Ali rekao bih da je najveci problem, iako je preduzetnik, to sto je vec 15 miliona u minusu, a tek 11 dana u blokadi...to su verovatno najveci dobavljaci "stali u red" sa menicama, plasim se da ce cifra biti daleko veca, i da za male tu nema nikakve nade. Jedino ko ima cemu da se nada jesu ljudi koji su imali predmete na servisu, jer to nije imovina Tehno MS - ali to sigurno nece biti brz proces.
 
Nazad
Vrh Dno