Šta je novo?

TehnoMS - Prevara/Krađa kao ni jedna do sada (još traje)

Ok lično, ali jedino sa inspekcijom pod ruku.
 
Aha, to znam nego sam se ponadao da nadjemo Ivana vlasnika
 
Tacna je vest da su se u lokal TMS uselili "oni" najveci lanac IT. Ubedjen sam da oni stoje iza svega ovog sto se desilo, bitka za monopol, unistenje konkurencije.
 
Ma jeste, navukli ga mangupi da napravi 15 miliona duga. Prestanite sa teorijama zavere, kriv je samo i iskljucivo preduzetnik. Sto nije izasao iz posla kad je dug bio 1 milion? Dva, tri miliona? Pet?
 
Tacno najveca krivica je na istom, ali ne zaboravite 99% firmi u srbija candy land-u su u istim dugovima, samo je pitanje vremena kad ce iste krenut da se urusavaju ko kule od karata
 
pa sve firme tako posluju, niko nema zivu paru, svi uzimaju na odlozeno, svako svakome duguje, sve se vrti u zacarani krug dok neko ne pusti menicu za naplatu i onda i ostali poverioci ucine isto i eto ti bam odjednom blokada od 15m da neznas sta te je snaslo, ma samo da ljudi izvuku svoju robu iz servisa, zasto da nevini uvek stradaju.
 
Мени није јасно зашто отварају локал на 70м од постојећег који ионако није претерано добро радио. Могли су да форсирају сестра фирму која има локал у мало мање прометном делу а ваљда паре иду на исту страну. Или су зато и дуплирали локал, ако у једном иде мало, у два ће да иде дупло од тога.
Не знам колико су они јаки или монополисти, цене су им углавном претеране и кад год сам нешто тражио,код свих осталих је јефтиније. Нисам виђао ни неку гужву у старијој радњи.

Што се пословања ТМС а и осталих тиче, проблем углавном прави незасит газда. Немају робу него по потреби наруче од других уз одложено плаћање али их паре које узму засврбе јер не морају одмах да плате а кад се мало сабере, лепше је да се купи ауто, стан, оде на неки пут него да се плати роба. Онда се од следеће робе нешто плати, опет мало потроши са стране и полако се гомила. Успут то мало покрију слабим плаћањем радника, ТМС је чувен по волонтерисању па је и ту био високо рангиран, дизањем неких цена ... док се крчаг не разбије.

Да те фирме раде како се ради (продају робу, отплате је и има нешто мало зараде) то би временом (мало или много дужим) донело зараду газди. Ипак, у нашем окружењу газда мора да има много пара, да вози бесан ауто, путује по свету, купује некретнине ... иначе ће остали да га гледају са висине. Зато се и послује овако, ретко који локал преживи неколико месеци а многи продуже живот позајмицама и после је тешко да се нађе излаз.
 
E pa vidis Tms gazda je ziveo kao sle..c u firmi na spratu je spavao i vozio auto star 10tak godina, veoma slabo je putovao ali je siguran sam glumio veliku firmu sto nije bio i povlacio dosta robe od dobavljaca, a nije uspevao sve da proda.On i ovi najveci vec dve godine vode rat u Nisu i veoma cesto je radio u minusu da bi ih ispratio jer je po meni glup.Oni su veliki i to su izdrazli on puko i oni se sad useljavaju u razradjen lokal.Sta god ljudi mislili oni imaju svoj cilj i ostvaruju ga.

Cesto je mesao posao i privatan zivot sto je isto ogromna greska.
 
To sto je tamo prebacio sediste firme ne znaci da ke tamo, ja sam preko prijatelja proveravao i nije tamo, pojavice se negde
 
Duzan je i servisima zato oni nece da vracaju komponente.
 
Duzan je i servisima zato oni nece da vracaju komponente.

Kolege, izgleda mi da ne shvatate kako servis funkcionise. Trgovac NE PLAĆA popravku kada se ista završava u garantnom roku. Ovlašćeni servis svoje usluge naplaćuje proizvođaču (Dell, HP, Lenovo, itd.) ili uvoznicima čije uređaje popravlja/dijagnostikuje. Trgovac sa tim nema ništa. On samo donese uređaj na servis.

Jedina situacija kada trgovac nešto plaća je kada je uređaj izašao iz garancije ili je fizicki oštećen pa nije u garanciji. Tada se servis naplati trgovcu a on naplati mušteriji. I to je to.

S obzirom na gore navedeno, praktično nema načina da trgovac duguje ovlašćenom servisu, sem u slučaju vangarantnih servisa koje je naplatio od mušterije a nije prosledio servisu.
 
Poslednja izmena:
I opet NE MOGU svoja potraživanja ti serviseri da naplate iz LIČNE svojine mušterije! Nije TMS vlasnik tih uređaja.
 
Jeste li kontaktirali neke medije povodom svega ovoga?
Bila bi jako zanimljiva priča.
 
On se fgurao da radi mnoge servise i hvalio, verujem da je uzimao uslige mnogih vecih servisa, a posle se ugradjivao.Znam da je mnogo servisirao uredjaje van garancije, a nesto nisam primetio da je imao bas strucnjake u svom servisu.Mozda gresim i izvinjavam se ljudima koji su radili kod njega ali moje je misljenje da je on nije mogao uspesno da servisira velike brojeve laptopova, stampaca......
 
Jeste li kontaktirali neke medije povodom svega ovoga?
Bila bi jako zanimljiva priča.

Ja nudim snimanje za emisiju Potrošački savetnik na RTS-u već dve nedelje, ali stičem utisak da naš narod voli da priča po forumu ali da stane ispred kamere nije baš voljan.

Ako neko želi da da izjavu nek se javi na PM ili na [email protected]
 
Poslednja izmena:
u zavodu za zastitu potrosača forum rekli su da njihov advokat stoji ostecenim ljudima na raspolaganju nista ne kosta idite ja i jos nekoliko oštećenih smo bili,svi su se odlucili za tuzbu,sve ide preko zastite potrosača,popunite obrasce koje vam daju,sto nas je vise to bolje i nikoga nista ne košta besplatno je
 
Ja nudim snimanje za emisiju Potrošački savetnik na RTS-u već dve nedelje, ali stičem utisak da naš narod voli da priča po forumu ali da stane ispred kamere nije baš voljan.

Ako neko želi da da izjavu nek se javi na PM ili na [email protected]
Lep gest. Ajde ljudi ne budite lenji, pokrenite se i aktivirajte malo.

Kolege, izgleda mi da ne shvatate kako servis funkcionise. Trgovac NE PLAĆA popravku kada se ista završava u garantnom roku. Ovlašćeni servis svoje usluge naplaćuje proizvođaču (Dell, HP, Lenovo, itd.) ili uvoznicima čije uređaje popravlja/dijagnostikuje. Trgovac sa tim nema ništa. On samo donese uređaj na servis.

Jedina situacija kada trgovac nešto plaća je kada je uređaj izašao iz garancije ili je fizicki oštećen pa nije u garanciji. Tada se servis naplati trgovcu a on naplati mušteriji. I to je to.

S obzirom na gore navedeno, praktično nema načina da trgovac duguje ovlašćenom servisu, sem u slučaju vangarantnih servisa koje je naplatio od mušterije a nije prosledio servisu.

Da, ali ovlasceni servis je vlasnistvo uvoznika kojem se duguje za robu koja je uzeta, a nije placena. Vlasnik proizvoda nema direktnih dodira sa ovlascenim servisom i nema nacina da od njega potrazuje svoj proizvod. Slicno je bilo i u slucajevima Eurolink, Forum racunari itd i koliko se secam krajnji korisnici su u vecini slucajeva ostajali kratkih rukava.
Po secanju cini mi se da sve sto se zatekne ulazi u stecajnu masu, ali bolje neko strucan da kaze kako sve to ide.
 
Poslednja izmena:
Nemoze licna svojina ili nesto sto si kupio da udje u stecajnu masu 100%, potreban ti je dokaz kupovine i nista vise, automatcki ta stvar se ne racuna u stecajnoj masi

To sto rade uvoznici je cisto bahacenje, drpaju koga stignu jer od okrivljenog nemaju sta da otmu
 
Cujem da je u petak u njegovom starom lokalu bilo veliko otvaranje nove radnje.....koo zna sta se tu sve desava
 
Mnogo je jaka ta fora da se juri najniza cena....
Pa onda pozoves Tehno MS pa kazes , evo ima kod konkurencije za toliko, pa onda oni spuste jos... I onda na kraju kukas na sve, a soptvenu pohlepu zaboravis...
Svaka radnja ima troskove, kad kupujes u radnji koja normalno zaradjuje, koja daje plate zaposlenima i placa redovno porez onda mozes da ocekujes da ce ta radnja raditi i dalje i da nece nestati... Al to kosta i to nije radnja sa najnizom cenom.
Al ako uzmes da prodavca cedis, da mu skaces po zivcima sa pricom kako na nekom fantomskom web shopu ima jeftinije , kad ga pritiskas da ti spusti jos a njemu ionko ide lose posao pa ne zna sta ce - da li se zapitas jel ima tu neke tvoje krivice?
Da li deo krivice imaju oni koji su "stedeli" kod Dafine i Jezde, a posle ostali bez iceg? Da li je uredu uzimati zelenasku kamatu?
Da li kad ides kod zubara ides kod najeftinijeg ili onog za koga znas da je dobar?

Ko je bez greha, neka prvi baci kamen.
 
Evo izgleda i vlasnik se registrovao. Kupac gleda svoj interes, sta njega interesuje kolika je zarada prodavca?! Prodavac ne prodaje robu ako mu prodaja ne pokriva osnovne troskove, dampingom moze da se igra samo proizvodjac ili bas bas veliki igrac.
 
Nema nikakvih krivica kupaca ovde.

Ti Diego očigledno imaš neke veze sa TehnoMS-om, pa zato tako i nastupaš.
 
Kako je lako baciti kamen dzoni... Kako je lako bez cinjenica pricati....
Sustina mog posta je u tome da svako ima svoju krivicu i da se niko ne pravi da zivi Svajcarskoj. Znas to je kao da odes na stajgu u Babusnici i pocnes da kukas jer nema ubrusa u toaletu... Pravis se da si u hotelu od 5 zvezdica.... A oko tebe samo amonijak....
Stipa...
 
HAHAHA znaci kupci su sve upropastili, kupci su krivi. Kupujem gde mi najvise odgovara, cena ume da bude presudna, za isti proizvod normalno da cu otici tamo gde je najniza cena, a da li i koliko prodavac ima zaradu to uopste nije bitno kupcu.
 
Kakve činjenice kupce zanimaju? Kupac kupuje artikal iz prodavnice i osim moguće reklamacije sa TehnoMS-om... više ništa nema sa njima. Zašto bi mene interesovalo ko im je tamo dolazio da kuka za niže cene? Uostalom, toga svuda ima u ''belom svetu''. Štaviše, to je redovna pojava svuda na zapadu - nađeš jeftinije, oni provere da l' je zaista jeftinije i ako jeste, dobiješ tu, ako ne i malo nižu cenu za artikal koji si hteo.

Još jednom - kupci nisu krivi nimalo! Krivo je rukovodstvo koje nema pojma kako da vodi firmu.
 
Nazad
Vrh Dno