Šta je novo?

Kako spasiti podatke sa telefona (ekran polomljen, usb debugging isključen)?

Mozda preko onog Sony PC companion?
 
I meni je iskljucen usb deb. na XP, kada povezem sa kompom odmah mi je dostupna interna memorija (imam instaliran sony pc companion, komp prepoznaje kao portable media player). XP i XV su iz 2012 godine, trebalo bi da je slicno..

Zahteva otključan ekran..

Ne znam da li sam dobro razumeo ali meni ovo radi i sa zakljucanim ekranom.
 
Poslednja izmena:
Čovek koji mi ju je doneo ima sedmicu, a ja sam je spojio na win 8.1, kao mass storage nije prepoznata.
Probam sutra sa win xp.

Problem sa pc companion je da za prvo povezivanje preko kabela zahteva otključan ekran.
Ostali meni poznati android menadžeri zahtevaju da se uključi usb debugging pri prvom povezivanju.
Takođe iz istog razloga ni direktan pristup preko adb-a nije moguć.
WiFi je isključen, predlozi u vezi njega mi takođe ne rade posao.
 
Imao sam identican slucaj pre neki dan, samo sa Samsungom. Ako ti je digitajzer citav mozes na slepo da ga otkljucas ili povezi ga na tv.
 
Onda ti je ispravan displej a slomio si digitajzer. Jos lakse...
Prikaci otg kabl, ubaci mis i vozi.
 
Odlično, nije mi otg i miš pao na pamet.
Nadam se da telefon i trenutna mu meni nepoznata verzija softvera podržava otg jer inače ne vidim drugog rešenja.
I to isprobavam ujutru.

Edit:
Podržana je Xperia V što se tiče otg-a.
To bi bilo to!
Hvala @fcinterbgd
U slučaju da ne bude funkcionisalo (gosn Marfi) ako još neko ima korisnih informacija neka se ne stidi da ih podeli.
 
Poslednja izmena:
Please hit thanks button or donate :D
 
Čovek koji mi ju je doneo ima sedmicu, a ja sam je spojio na win 8.1, kao mass storage nije prepoznata.
Probam sutra sa win xp.

Problem sa pc companion je da za prvo povezivanje preko kabela zahteva otključan ekran.
Ostali meni poznati android menadžeri zahtevaju da se uključi usb debugging pri prvom povezivanju.
Takođe iz istog razloga ni direktan pristup preko adb-a nije moguć.
WiFi je isključen, predlozi u vezi njega mi takođe ne rade posao.

Nisam mislio na XP win, nego xp telefon.. a imam win 7 na kompu. Ne znam sta je problem to kod tebe..

Sad vidim da si resio problem, dobro je.
 
Poslednja izmena:
Kojom metodom?
 
Imao sam identican slucaj pre neki dan, samo sa Samsungom. Ako ti je digitajzer citav mozes na slepo da ga otkljucas ili povezi ga na tv.
Mislim da ovaj način važi sve sve uređaje? Ja sam pre 2godine ovako vodio podatke sa jednog starog tableta EasyPad mislim da se zvao. Ekran radi, ali ne i tač.
 
Uključite usb debug za svaki slučaj.
 
Pozdrav

Potrebna mi je pomoć što prije ako neko može neka pomogne.

Prijateljice ima telefon zopo na kojem je pukao display- ništa se ne vidi a trebam da prebacim sa njega podatke i slike.
Kada ga preko USB spojim sa komp, traži da se na telefonu potvrdi da želim povezat telefon i komp, ali ništa ne vidim pa ne mogu, a nisam siguran ni dali radi display.
Dali ima neki program da instaliram na komp pomoću kojeg će se automatski pokvezat- pokrenut ili na neki način da se pokrene.

Unapred zahvaljujem na odgovoru
 
www.helpdisc.rs

Rešenje tvojih problema uz određenu materijalnu nadoknadu :)
 
Probaj da nabavis OTG kablic i da povezes misa na njega, i onda uz malo srece mozda i odradis posao kliktanjem " na slepo" , tj. na osecaj dok ne pogodis odgovarajuce dugme i dozvolis pristup internoj memoriji...

Sent from my RN3 Pro
 
Probaj da nabavis OTG kablic i da povezes misa na njega, i onda uz malo srece mozda i odradis posao kliktanjem " na slepo" , tj. na osecaj dok ne pogodis odgovarajuce dugme i dozvolis pristup internoj memoriji...

Sent from my RN3 Pro

Nemam taj kablić ali pokušat ću nabavit pa ću videt dali ću uspet u svakom slučaju hvala i vama na odgovoru.
 
Logicnije je OTG + tastatura, pa lupi enter, ili jednom pritisne tab pa enter (ne znam kako izgleda popup, ali pretpostavljam da je sistem allow-deny), moze se probati na drugom, ispravnom telefonu.
 
Poslednja izmena:
Moram prvo nabavit kabal pa ćemo vidjet dali će šta uspet, u svakom slučaju hvala svima na predlozima i pomoći

Imam još jedno pitanje, ako i nabavim taj kabal, kako da spojim sa telefonom komp i miša u isto vreme, ili u isto vreme telefon, komp i tastaturu?
 
Poslednja izmena:
Znam da je stara tema ali i mene zanima ovo sta je Zoran pitao, kako da spojim komp i mis istovremeno jel ima neki OTG razdelnik ili ?
 
Evo sta sam ja radio. Kupio OTG kabl u www, nekih 900 rsd, prikopcao tastaturu koja je imala i touchpad na sebi. Dok je ekran bio jos koliko toliko vidljiv, iskljucio svu zastitu, instalirao sidesync na telefonu i kompu. Kad je fon povezan preko sydesynca onda koristis testaturu i mis kompa, a usput je i usb povezan da prebacis podatke ili radis bekap. P.s. ovo je za samsung, ne znam za druge.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene tel nije zakljucan ali je crn ekran skroz i kad ga spojim na komp prepoznaje ga jedino sto ne vidi nista od memorije, kontam da treba da pritisnem na ono "Allow...." nesto, pa ne znam kako to da izvedem :) probao sam da stisnem nasumicno po ekranu nakon povezivanja ali se ne desava nista.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koji telefon? Ako je samsung, instaliraj na kompu sidesync, mozda ga vec imas na telefonu.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Samsung j7 2015 je u pitanju, probacu cim stignem kuci sidesync, hvala :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno