Šta je novo?

Ultra HD 4k TV kao PC monitor

Za one koji se igraju preko TV-a.... Da li je normalno da TV uvelicava sve i da li postoji nacin da se to iskljuci mozda?
 
Nisam razumeo pitanje, sta tacno tv uvelicava?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nisam razumeo pitanje, sta tacno tv uvelicava?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Pa sve, recimo otvorim Battlenet client, on mega velicine, sve u pikselima...pokrenem igru, sve normalno. Kada sam uninstalirao drajvere za grafiku, bila mi je slika na TV-u sitnija, normalnija kako da objasnim. Kada sam instalirao opet, opet vece nego sto bi ocekivao na 4K rezoluciji.
 
Pa nesto ti sa rezolucijom nije u redu verovatno. Znam da je kod samsunga ranije bilo potrebno zmeniti naziv hdmi ulaza koji se konektuje na PC (znaci pored hdmi kada se udje u meni za odabir input signala da stoji PC) da bi se dobio pixel na pixel.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pronasao sam, u windowsu 10 ima ta scaling opcija pod display settings, i bila podesena na 300% ..... sad kad sam vratio na 100% sad je sve kako bi i trebalo da izgleda :)
 
Meni jos nije stigao, cekam :)
ali lepo je znati da ce moci kad stigne da da ono sto treba :)
 
Mali update, tv Samsung 40ju6472 vracen zbog ogrebotina na ekranu. Sve koje su imali na stanju su bili izlozeni po radnjama. prvi koji sam uzeo je imao burn in, drugi izgreban, na kraju su mi vracene pare.

Obzirom da ovog modela vise nema, sta uzeti? (naravno 4k@60hz 4:4:4)
 
Koristi li ko 4K tv za igranje na ps4 ?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
@Ljubisa83 i @petarboj Da li ste nesto uzeli od LG-a? Ja planiram da uzmem 40UF695v ali i dalje se jako razmisljam sta da uradim. Ima i jeftinijih modela UF680 i UF640 ali najmanji su 43" sto je preveliko i ne znam da li ova dva imaju HDMI 2.0 (4K 60p).
 
Stigao adapter i sad imam 4K@60Hz :) e sad jos, gde proveravam ono 4:4:4 ? By the way, Philips 43PUH4900 4K TV za sada moja preporuka .... najjeftiniji 4K od 43" na trzistu.
 
@Lazaboj nisam, uzeh ovog Filipsa gore pomenutog zbog najpristupacnije cene u odnosu na ostale u toj dijagonali.
 
@LLjubisa83 Stvarno ne mogu da verujem koja cena kod "Madjara". 380e za 43" UHD TV. Vau, kad bih imao mesta za njega...
 
@LLjubisa83 Stvarno ne mogu da verujem koja cena kod "Madjara". 380e za 43" UHD TV. Vau, kad bih imao mesta za njega...

Da, da, ja sam ga kupio preko coveka iz BG-a za 385e .... ja sam odusevljen stvarno .... Dell-om 28" 4K monitor toliko kosta a 43 naspram 28 nije malo..... a i moze se staviti na zid iza stola :)
 
@Ljubisa83 Sadbje proslo neko vreme kako si zadovoljan sa Philips-om. I ja sam prevagnuo izgleda na "dark side" i umesto LG uzimam puh6400.
 
Ljudi, koristim Samsung UE40HU6900 kao PC monitor skoro dve godine, stvar je super i sve ali mi se vec drugi put desava da mi umiru HDMI portovi 1 i 2 na TV-u. Jos uvek je u garanciji (jos par nedelja), odneo na servis ali treba mi savet iskusnijih clanova kako da to sprecim ubuduce. Iz servisa kazu da umire digitala i to je ~15000 din za zamenu van garancije.

Detaljnije informacije za koga zanima:
Prvih godinu dana koriscenja televizora sam imao AMD 280X, gurao monitor na 4K@30Hz usled manjka HDMI 2.0 na grafickoj, nije bilo problema s HDMI portovima tada. Zatim sam presao na GTX 970, televizor sada radi 4K@60Hz u nekom pokusaju 4:4:4 chroma(objasnicu) i vec je dva puta za godinu dana stradala digitala/portovi. Portovi 3 i 4 prezivljavaju nekako. Nemam nikakav UPS i sl, mada sam skoro zamenio napajanje za sigurnije, pa je TV stradao s oba napajanja. TV i PC su prikljuceni na istu uticnicu, preko produznog. TV je povezan direktno na HDMI graficke, bez konvertera i sl.

chroma info: TV sam podesio da radi u 4:4:4 chroma modu, tako mi je na oko izgledalo najbolje, mada izgleda TV nije bas najbolji s istim modom. Ljudi na netu su tvrdili da chipset ne podrzava to, ja sam proveravao i ne izgleda kao 4:4:4 slika, mada subjetivno izgleda bolje od 4:2:x modova. Sta se tu desava u TV-u, nemam ideju. Meni to radi mada povremeno TV kod promene rezolucije kaze da rezolucija nije podrzana, upalim i ugasim i onda prihvata to, mogu da zivim s tim.

Da li bi neki UPS ili slican vid zastite od EPS-a pomogao?
Da li da predjem na 4:2:2 ili nesto slicno lakse za TV?
Da li da prodam TV ljudima koji bi ga koristili zapravo kao TV i nadjem 28-32" 1440p/4K (120Hz) monitor?

Sta mislite?
 
Video snimak na TV-u preko HDMI mi ima slabiju /ispranu boju u odnosu na DVI monitor.
Do čege je to i kako da se reši?

Konfiguracija je iz potpisa, a TV je Sony 55X8509C, grafička je Gigabyte HD 6870.

Monitor je Samsung SyncMaster 940BW (rezolucija 1440x900) i povezan je preko DVI-a.
Sony 55X8509C (4k 120Hz HDCP2.2 HDR10 10 bita) je povezan preko HDMI 1.4 kabla (rezolucija za njega je u kompjuteru podešena na 1920x1080).
Grafička Gigabyte HD 6870 ima HDMI 1.4a izlaz i preko nje je povezano.

Uvek sliku puštam samo na jednom od njih, jer zbog razlike u rezoluciji ne mogu extended (iseče mi sliku).
Čudno je to što kada idem da menjam monitor/TV (Win dugme + P) za monitor mi piše da je "Projector only", a za TV da je "Computer only". U podešavanjima za rezoluciju mi kaže da je TV "Display 1", a monitor "Display 2". Uzgred, jel može to nekako da se promeni?

Poredio sam sledeće:
1. Isti snimak preko istog plejera (PotPlayer) na monitoru (DVI) i na TV-u (HDMI) i boja je bolja/zasićenija/jača na monitoru.
2. Isti snimak na TV-u: jednom preko PotPlayer-a sa PC-a i jednom preko ugrađenog plejera iz ES File Explorera preko LAN-a (ES media mislim da se zove) i slika je bolja/zasićenija/jača na ES File Explorer-u
3. Poredio .jpg sliku sa PC-a na TV-u (FastStoneImage Viewer) i iz ES File Explorer-a na TV-u i slika preko PC-a je nešto slabije boje (ne kao snimak) ali vidno zrnastija (iz ES-a nema zrna dok sa PC-a se jasno vide ako se priđe).

Jel još neko imao isti proglem? Do čega ovo može da bude i kako da se reši?
 
Poslednja izmena:
Podesio sam. Jesu nešto bolje, ali je monitor ipak bolji.
Ne znam da li je to zbog razlike u panelu?

A slike (.jpg) mi na TV-u idalje imaju tu zrnastu teksturu preko PC-a dok je direktno sa TV-a bez zrna.
Da nije to zbog toga što je 4K TV a rezolucija za njega podešena na 1080p (slike su 1080p a ima i većih, ista stvar)?

Probaću sutra da patch-ujem GPU drajver da pušta 4k rezoluciju (video sam da može) pa da vidim kakvo je stanje.
 
Ako koga zanima followup problema s TV-om: pokvario se i treci put HDMI, nedelju dana nakon druge popravke, trazio zamenu od Samsunga, odobrili, doplatio malo Tehnomaniji i kupio MG279Q i jeftiniji Philips 4K TV. 120/144Hz je zakon :)

Inace, vazna stvar za sve: Ukoliko imate pisanu garanciju na uredjaj i zamene vam deo, garancija na (barem) taj deo krece od pocetka. Ukoliko imate samo racun (ili saglasnost o saobraznosti), svaki kvar nakon prvog vam omogucava da trazite zamenu uredjaja ili povracaj novca, a do 6 meseci od kupovine i kod prvog kvara. Ovo sam saznao nakon drugog kvara, kada sam uredjaj vec predao na servis pa sam imao srece da se uredjaj pokvari opet, ali vi imajte na znanje kada vam bude trebalo.
 
Ljubisa83 moze koja slika adaptera?O kojem adapteru je rec? Hvala.
 
razmišljam da pazarim navedeni filipsov tv od 43" kog je ljubiša uzeo. e sada, moje pitanje, da li je amd r7770 1GB ddr5 preslaba za 4k? ne igram igre
 
Zapravo sam i ja kupio philips 43PUH4900, mada vise za video nego igre. Podrzava samo 4:2:0 chroma-u na 4K@60Hz i ima primetno vise laga od (144Hz) monitora, mada nisam ulazio u detaljnije ispitivanje. Inace, za 4K je skoro sve slabo, s tom grafickom 1080p u najboljem slucaju. Ja sam na starom 4K TV-u s GTX 970 igrao u 1080p/1440p, u zavisnosti od toga koliki lag mogu da podnesem u igri. TV-ovi imaju prakticno dva moda, 1080p sa obicno razumnim lag-om i sve preko toga se salje kao 4K (cak i 1440p) i ima identican lag (barem po mom iskustvu).

Znaci, igre 1080p, video i desktop 4K, mada zbog 4:2:0 sitni detalji kao text izgledaju malo sareno :)

Edit: @maredessi Mislim da sam lose razumeo poruku u proslom citanju, koliko vidim uz DP -> HDMI 2.0 adapter tvoja graficka moze da izbaci 4K@60Hz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno