Šta je novo?

Ultra HD 4k TV kao PC monitor

Ima li nekih novosti na ovu temu, vidim da je tema zamrla :) Koristi li neko 4K TV kao monitor?
 
danas bas pocnem da razmisljam o ovome i nadjem 40" LG TV na KP za malo manje od 500e i pomislim strava :) dodjem na bench i vidim da se o tome vec neko vreme raspravlja :) na pocetku mi je delovalo kao vrhunska fora, ali kako je vreme prolazilo pocnem da razmisljam kolko bi to bljestilo... i ova 27ica nekada ume da umori sa svetlom, mogu misliti kako je sa 40" TVom na pola metra udaljenosti :( da li neko koristi 40" TV kao monitor? neka iskustva ko je bar probao?
i jedan video na ovu temu:
https://www.youtube.com/watch?v=hyJpaJvwlH8
 
Pozz

Jesi li uspeo da postignes da radi na 60Hz sa 4:4:4 ?
 
Nije moguce u ovoj kombinaciji cak i da tv podrzava. TV nema DP, a graficka nema HDMI 2.0
 
hdmi 2.0 standard se ne odnosi na kablove vec na ulaz-izlaz...svi HDMI kablovi ce prenositi 4k@60hz ako ulaz u tv i izlaz na grafickoj imaju HDMI 2.0. Stoga mogu da lepe to na kablove, radice....
 
Kolega Dark Magician u predhodnim postovima rece da to nece moci da radi ,posto DP ne moze da pusti 60hz u 4k?
 
jedno pitanje... ja vec godinama koristim 40" 1080p kao monitor i sasvim mi odgovara i sto se tice teksta (ima 1:1 pixele) i sto se tice velicine, e sad...

hteo bih da uzmem 4k 50" tv ali me koci gaming tj imam 970 grafiku ali nije to jos dovoljno za 4k pa sam se nosio mislju da dok 4k ne postane dostupan furam jace igrice u 2560 x 1440 bez skaliranja sto je ekvivalent monitoru od 27" iste rezolucije (ostatak ekrana ostaje crn, jelte)... brine me burn in efekat posle sesije igranja od par sati, da li bi od ovakvog setupa ostala "kocka" na sred ekrana, jel nekome padalo na pamet ovako nesto?
 
Pozz svima
Ovo sam vec napisao u threadu "UHD TV kao monitor" ali je posteno da isto napisem i u svom threadu.:d
Uzeo sam 48" JU7500 i naravno 970 karticu.

Koristim dve nedelje ovaj TV kao monitor i evo utisaka:
1. TV bez ikakvih problema ili stucanja podrzava sve PC rezolucije, od biosa pa do 2180 60HZ 4:4:4.
2. Zbog posla sam uvek uzimao kvalitetne monitore ali mogu reci da slika ona ovom TVu, kada se koristi kao mon, bolja u odnosu na sve sto sam imao ranije.
3. Zahvaljujuci zakrivljenosti ne predstavlja problem kada je glava na 50-60cm, tj uglovi se vide dobro.
4. Bela boja nije previse osvetljena, sto meni smeta a i nervira me.
5. Refleksija pozadine u dobro osvetljenoj sobi je vrlo mala.

Sto se tice igara, input lag u PC modu je 37ms a u Gaming mode 21ms. Zbog velicine i blizine sedenja, po meni je neprakticno da se koristi full screen tako da igre staljam da budu u prozoru 2560x1440. Nazalost, nemam vremena da se igram mnogo.

Filmovi. Za par klasa iznad bilo cega sto sam ja do sada video. Interesantno je da filmovi izgledaju mnogo bolje kada se pustaju prek TVa (usb) nego kada idu sa PCa.

Kao TV nema mogucnost da detektuje signal, tako da se pali i gasi rucno (gasi se sam doduse ako nema signala 15m).

Da bih mogao da ga okrecem na drugu stranu za gledanje filmova montirao sam ga na zid, vesa montaza sa 3 zgloba.

Ideja zbog koje sam uzeo 48" TV mesto monitora je sto meni za posao treba velika povrsina. Ne mogu sada da dam tacnu procenu ali mi se produktivnost bez sumnje povecala za nekoliko % a i lakse se radi kada vise paleta mogu da budu non stop otvorene.
 
Pozdrav svima !!!

Imam dilemu pa bih da pitam iskusnije sta misle o ovome. Dvoumim se izmedju 4K TV-a i 34" QWD monitora, slicne su cene i vise me vuce 4k ali se bojim da li cu moci da izvucem 60Hz ako ga budem koristio kao monitor? U pitanju su 2 modela, PHILIPS 43PUH4900 i LG 43UF680V televizori i kao monitor LG 34UM57-P. Svi su tu negde sa cenom, da li je neko od vas koristio ili koristi neki od ova dva TV-a i kakva su iskustva? Imam 2x R9 290 u kompu, ako je bitno nekome.

Hvala na odgovoru unapred.
 
Ok, makar i tako ali je izvodljivo? To me zanima. A taj famozni odziv? Da li je podnosljiv ili pak nije ( tipa 40 - 60ms ) ?
 
Ok, makar i tako ali je izvodljivo? To me zanima. A taj famozni odziv? Da li je podnosljiv ili pak nije ( tipa 40 - 60ms ) ?

Ako mislis na razliku imedju 4k@30hz i 4k@60hz razlika je uocljiva. Na 30hz cak i mis secka kada ga pomeras po ekranu, a na igranje mozes da zaboravis. Ili graficka ili adapter kao sto je kolega iznad napisao.
 
Ne ne, kupicu ja adapter, to nije problem. Samo da znam da je izvodljivo i tako, nema problema. Nego, pitam za odziv panela, da li neko ima iskustva sa ovakvim modelima. Kakvi su za gaming?
 
Ne ne, kupicu ja adapter, to nije problem. Samo da znam da je izvodljivo i tako, nema problema. Nego, pitam za odziv panela, da li neko ima iskustva sa ovakvim modelima. Kakvi su za gaming?


Ja sam pre neki dan uzeo samsung 40JU6472 i kada se namesti game mode na TV-u odziv je oko 26-27ms. Bez game moda razika je vrlo vidljiva.
 
Pozz, nadjoh da ce raditi sa adapterom ako je HDMI na TV-u 2.0. U tom slucaju ce davati 4K@60Hz
 
^kojim adapterom, gde si nasao?

Pozdrav, adapter Display port to HDMI. Sa grafike (DP) na TV (HDMI) zato sto HDMI ne moze da prenese 4K u 60Hz a Display port moze. Aktivni je adapter, i valjda je izvodljivo sa HDMI 2.0 koji ne pise nigde u specifikaciji kad citas za TV :)
U Tehnotroniku Novi Sad, ako negde ima, tamo ima.
 
"good luck"
101% tamo nema adapter koji tebi treba, al ajde...
 
Pozdrav, adapter Display port to HDMI. Sa grafike (DP) na TV (HDMI) zato sto HDMI ne moze da prenese 4K u 60Hz a Display port moze. Aktivni je adapter, i valjda je izvodljivo sa HDMI 2.0 koji ne pise nigde u specifikaciji kad citas za TV :)
U Tehnotroniku Novi Sad, ako negde ima, tamo ima.

Kod nas neces naci adapter. Za sada jedino ovaj po iskustvima ljudi radi
http://www.club-3d.com/index.php/pr...layport-12-to-hdmi-20-uhd-active-adapter.html
 
ima jos jedan problem, generalno se smatra da je to kao ona viljuska sto se koristi za 110V->220V, a to nije samo adapter kao dvi->hdmi, to je pretvarac(converter) signala i zbog dodatnog posla kojim je okupiran dodaje input lag u krajnjem zbiru. Jos treba da uracunamo da kosta 30$ bez tax-e(na amazon.com), bez troskova posiljke i ostalog....znaci najmanje 30€, a uveliko postoje vga koje imaju hdmi 2.0


evo sveze iskustvo sa adapterom sa tom's hw foruma
"So after many, many hours of messing around, I've concluded that the Club3d 1170-CAC is useless if you have Windows 10, and probably Windows 8 too.
Officially, the cable can only do 4k 60hz when your system is set to 24-bit colour or lower. Some people are suggesting it actually only works with 8-bits. Windows 10 (and I think Windows 8) is fixed at 32-bit colour. There is no way to reduce this, even with custom graphics profiles."

toliko o upotrebljivosti famoznog club 3d adaptera...
 
ima jos jedan problem, generalno se smatra da je to kao ona viljuska sto se koristi za 110V->220V, a to nije samo adapter kao dvi->hdmi, to je pretvarac(converter) signala i zbog dodatnog posla kojim je okupiran dodaje input lag u krajnjem zbiru. Jos treba da uracunamo da kosta 30$ bez tax-e(na amazon.com), bez troskova posiljke i ostalog....znaci najmanje 30€, a uveliko postoje vga koje imaju hdmi 2.0


evo sveze iskustvo sa adapterom sa tom's hw foruma
"So after many, many hours of messing around, I've concluded that the Club3d 1170-CAC is useless if you have Windows 10, and probably Windows 8 too.
Officially, the cable can only do 4k 60hz when your system is set to 24-bit colour or lower. Some people are suggesting it actually only works with 8-bits. Windows 10 (and I think Windows 8) is fixed at 32-bit colour. There is no way to reduce this, even with custom graphics profiles."

toliko o upotrebljivosti famoznog club 3d adaptera...

I mislio sam reci konverter ali sam napisao adapter. Kupovao sam jednom Konverter sa DVI signala na analogni i kostao je oko 3000 dinara ..... Pretpostavljam da ni ovaj nije manje ako mora aktivni i ako moze da se nadje.
 
nisi razumeo, postoji samo jedan jedini uredjaj na svetu (kugli zemaljskoj) koji je u stanju da pretvori dp 1.2 u hdmi 2.0 (4k, 60hz, 4:4:4...blablabla) i to je club 3d adapter http://www.amazon.com/Club3D-Displa...8-1&keywords=club+3d+display+port+to+hdmi+2.0

bilo sta drugo da ti kazu da radi taj posao - lazu

Pozdrav, cekam da mi sestra donese iz Svajcarske pa da ga prikljucim tako. Za sad sa ovih 30Hz nije lose, u vecini igara mi ne smeta sto igram ali opet, nije za duze vreme resenje. Inace, uzeh Philips 43" TV, za sada samo najlepse o njemu :)
 
Pozdrav, cekam da mi sestra donese iz Svajcarske pa da ga prikljucim tako. Za sad sa ovih 30Hz nije lose, u vecini igara mi ne smeta sto igram ali opet, nije za duze vreme resenje. Inace, uzeh Philips 43" TV, za sada samo najlepse o njemu :)

Ljubisa, kako ti ne smeta igranje na 30hz? Kod mene na Samsungu igranje u 4K na 30hz je veoma bolno za oci.
 
Ljubisa, kako ti ne smeta igranje na 30hz? Kod mene na Samsungu igranje u 4K na 30hz je veoma bolno za oci.

Pa eto, juce sam igrao LoL i nije mi smetalo, XCOM takodje, nisu to neke igre u kojima se zahteva brzina frejmova itd .... No, u svakom slucaju, hocu 60Hz ali za sada moze da prodje i ovako. Danas cu probati Diablo 3 i HoTS pa cu videti jos na tim igrama kako ide.
 
Nazad
Vrh Dno