Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

^ Sad gledam, nema ni jedne mITX ploče ispod 15k din u prodaji u SRB! :zgran:
Ima za 30k din!
 
Ne znam gde to gledas, ali mini itx ploca definitivno ima ispod 15k dinara, i to za 1150 socket.
 
^ Najjeftinija za soket 1150 je 15k din u He**asu, prema listi ovde. Uopšte, pogledaj izbor ploča, modele i ponuđače. Skoro pa -- zero.
 
Ovog Chieftec IX-01B-OP nema nigde na stanju u Srbiji. Da li ga je neko nabavio skoro?
 
^Savetujem ti da pozoveš Mon**or i da i pitaš da li taj model imaju kod uvoznika (imaju dva uvoznika za Čiftek). Tako nije bilo modela koji sam ja želeo, pa sam preko njih poručio i stigao je jedan komad samo za mene. Čekao sam, ali i dobio. ;) mITX je u Srbiji -- skoro pa nepostojeća kategorija. :(
 
Zvao, pitao, nema ni na stanju ni kod uvoznika. Naravno ne mogu da primaju porudžbine unapred i ne znaju kada će isporuka... Prokleto smo tržište na kom svi prodavci imaju osećaj da tebi čine uslugu i moraš da ih moliš da im daš pare.

Može li na PM kontakt nekog severnog komšije? :)
 
^ Severne komšije ne donose kućišta (gabaritno, i ne veruju im da je prazno na granici, misle da je to ceo komp), niko od njih.

Moraš li baš to kućište? Ja sam kupio Čiftek BT-04B-U3-350W. Nije bilo ni kod uvoznika, pa sam zvao uvoznike i njih sam smarao. Uvoznici su PI* Computers iz NS-a i Ew* Computers iz BG-a. Smaranje, mora kroz maloprodaju, depozit, čekanje, pa kroz 45dana, ako ne i više -- stiglo je. Mnogima je to cimanje, nema dileme, ali nije mi se žurilo a drugog načina nije bilo. I na kraju sam platio više nego što je dogovoreno, "zbog promene kursa". I to što kažeš, njima sam "činio uslugu", a oni kukali da nemaju zaradu. :vomit:
 
Naravno da ti cine uslugu ako dovlace 1 komad za tebe :)

Pitao sam ja vise puta za ITX ploce - sve moze, ali je kolicina 20 komada. Niko to nece da uvozi sa nikakvom marzom i jos 1 komad.
 
Pa nisam našao bolju varijantu. Uslovi su mi da bude široko do 20cm zbog smeštanja i da nije nepotrebno potrošen prostor na smeštanje napajanja koje mi ne treba, obzirom da ploča ugrađen DC-DC konverter. Dakle najkompaktnije moguće.

Bilo koji shipping iz inostranstva mi se čini neizvodljiv jer je preskupo, a samo kućište je jeftinije od 30€.
 
Video sam posle da nije bilo samo za mene i nikava usluga - stigao kontigent (ne znam koliki), bilo je kasnije u maloprodaji. Ja sam ga mozda inicirao. Peco, savetujem ti da kontaktiras veleprodaje koje sam ti naveo.

Ovo moje ti ne odgovara onda jer je sa napajanjem, a ti bi PicoPSU, koliko sam razumeo. Kupovina preko neta nema smisla zbog visokih troskova dopreme. Ostaje ti da "šarmiraš" distributere ili budes strpljiv, jako strpljiv s oglasima, ako se pojavi (mala šansa).
 
Hvala na predlozima. Dobio sam od jedne maloprodaje informaciju da se oko 10. aprila ocekuje Chieftec isporuka nepoznate sadrzine, pa mi ostaje da se nadam.

Ne, ne bih PicoPSU. Ploca uopste nema ATX konektor, vec se u nju ubada napajanje od laptopa 9-19V, a ploca na sebi ima DC-DC pretvarac. ASRock Q1900DC-ITX/
 
Hvala na predlozima. Dobio sam od jedne maloprodaje informaciju da se oko 10. aprila ocekuje Chieftec isporuka nepoznate sadrzine, pa mi ostaje da se nadam.

Ne, ne bih PicoPSU. Ploca uopste nema ATX konektor, vec se u nju ubada napajanje od laptopa 9-19V, a ploca na sebi ima DC-DC pretvarac. ASRock Q1900DC-ITX/

Gde kod nas može da se kupi ovaj ASRock ? Koja mu je cena ? Ovo je genijalno rešeno za napajanje, jer hrpu možeš da nabaviš od 1000 din do 10€. Može i lepo da se upakuje u neki stari DVD.
 
^ Koliko je to jak CPU? U klasi čega, recimo? Ima li IGP?
 
Zavisi gde postaviš kriterijume :) CPU nije toliko loš. Bolji od mog, sada već vremešnog, Athlona X2 4000+ koji je u HTPC-u i uporediv sa (isto tako starijim) P8600 u laptopu. Sasvim fino za office/internet. A cela ploča, sa 2.5" hard diskom, vuče celih 13W iz utičnice!! Ima integrisan GPU (Intel HD Graphics), ali je on već blagi užas za bilo kakav rendering komplikovaniji od Google Earth-a. Ipak, DXVA radi sasvim fino za video.

Nema da se kupi kod nas. Ja sam kupio preko.
 
^ Zvuči jako dobro za kućni računar koji bi služio za net i sa koga bi se puštali filmovi na veliki ekran. Ono, za ćelata, kevu, multi-use! :)
 
Ljudi,koji je najjeftiniji i najtisi nacin da se napaja itx ploca ? Kuciste bih napravio od pleksija,sto manje,pa da uglavim i neko napajanje... Gledao sam picopsu,ali bi mi skupo izaslo,najjeftinije 17 dolara na aliexpress... plus,koliko sam skontao,treba mi i spoljni neki adapter,sto ce dodatno da kosta...
gledam po KP neka mala napajanja,jeftina su,ali sva imaju neke male ventilatore,koji ko zna kako bruje... nisam pametan sta da radim,molim za savet :)
inace ploca i procesor trose 10w, plus jedan hdd i to je to :)
 
Zasto ne gledas plocu sa 12V napajanjem?

Imao sam vise tih malih napajanja sa 6-8cm ventilatorima i svako se cuje. Drugi problem samogradnje je sto ce ti svako napajanje ruzno izgledati unutar providnog kucista.
 
Zasto ne gledas plocu sa 12V napajanjem?

Imao sam vise tih malih napajanja sa 6-8cm ventilatorima i svako se cuje. Drugi problem samogradnje je sto ce ti svako napajanje ruzno izgledati unutar providnog kucista.
Zato sto sam trazio sto jeftinije i nasao sam za ok novac,novo.
Nece biti providan pleksi,a i da bude,nema veze.
 
A zasto vec ako si u stisci sa finansijama ne nabavis neki stari dvd, hifi cd player ili tjuner i u njega ne spakujes komponente. Ploca, ram, 2.5 hdd i pico psu i pravi htpc. Neznam da li si listao par strana unazad kada sam kacio slike mog bluray playera gde sam sve gore spomenuto ubacio. Plus ubacio i ir risiver tako da mogu koristiti daljinski od tv na kompu i ubacio mali lcd 16x2 ( u planu je ugradnja je boljeg VFD displeja ).
 
A zasto vec ako si u stisci sa finansijama ne nabavis neki stari dvd, hifi cd player ili tjuner i u njega ne spakujes komponente. Ploca, ram, 2.5 hdd i pico psu i pravi htpc. Neznam da li si listao par strana unazad kada sam kacio slike mog bluray playera gde sam sve gore spomenuto ubacio. Plus ubacio i ir risiver tako da mogu koristiti daljinski od tv na kompu i ubacio mali lcd 16x2 ( u planu je ugradnja je boljeg VFD displeja ).

pa gledao sam i to,i isto bi mi izaslo finansijski,cak i skuplje... razmisljam se za picopsu,ali mi preskupo ispada... iz kine, 13-14 dolara, plus mi treba eksterni adapter koji je oko 1000din....
nasao sam htpc kuciste sa sve napajanjem malim,to ce mi odgovarati,a ima i DVD iz laptopa stavljen...za ok novac,pa cu to uzeti najverovatnije :)
 
Koje od navedenih kućišta nude najviše za uloženi nova (čini mi se da su u rangu cena 40-50e) i da li Xigmatek Nebula C ima da s ekupi kod nas ? Kućišta su LC 1500 BMI, Raidmax Hyperyion, Xigmatek Nebula C i Thermaltake Core V1. PLaniram da spakujem office mašinu, ali mi je jako bitno da lepo izgleda na stolu :)

LC1350mi je mnogo manje kuciste od ostalih sa napajanjem max 75W....
 
pozdrav svima, zanima me po kojim kriterijumim da trazim kucist osim naravno od velicine ploce? naravno hocu da prodjem sto jeftinije i nije mi bitna estetika...hvala!
 
Ćao svima, vidim da ste pisali o IX-01B.

Ja trenutno imam LC Power 1340mi u kojem je Asus J1800I-C baytrail i SSD, a na njega je zakačen eksterni rack USB3.0 sa HDDom od 2TB. Ovaj računar mi je ranije bio HTPC, a sada je postao NAS (openmediavault) kada sam kupio RaspberryPi2. E, sad, koristim Pico PSU, sve je bešumno i pasivno, ali bih hteo da uzmem nešto u šta bih mogao da ubacim ovaj HDD od 2TB da bude kompaktna mašina (dakle bez racka). Za oko mi je zapao IX-01B, šta mislite, da li bih u njega mogao da stavim sve ovo sa 3.5" SATA HDDom i 2.5" SSDom?

Zamolio bih za još neke predloge.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Postavio bih jedno pitanje, crklo mi je napajanje pa sam vent iz starog napajanja iskoristio i dodao od pozadi na kucistu tj. skinuo stari vent (postavio sa prednje strane kucista da ubacuje vazduh) prosirio rupu i dodao njega pozadi da li ventilatori mogu da funkcionisu na ovaj nacin, mislim na samo strujanje?
Capture2.PNG Capture.PNG 20151107_100138.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam našao zamenu za moje CM Elite 110 koje me nešto smorilo.

Povratak na FD Define - novi Define S:

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-nano-s-window

5483f2b5-eca7-4647-9a78-78d1a9daf389


Cena u USA biće 65$ (70$ je verzija sa prozorom). videćemo kod nas kad (i ako) dođe.
 
Poslednja izmena:
i fensi prezentacija za isto :)

[YOUTUBE]91dl2_olSqU[/YOUTUBE]
 
Jedna osstvar koja mi je nedostajala od kada sam prešao u potpunosti na miniITX (tj. da mi primarni računar bude u tom obliku) mi je FD Define kućište.

Super je što su odlučili da ga izbace i u miniITX formatu. Doduše dosta je velika dubina, 400mm naspram 280mm od CM Elite 110-ke, ali mi to nije preveliki problem tamo gde će stajati.

Nadam se da će ga biti i kod nas u ponudi, da ne dovlačim baš kućište iz inostranstva.
 
Nazad
Vrh Dno