Šta je novo?

GeForce GTX 980 Thread

DoX

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2011
Poruke
1,933
Poena
199
Od danas, moze se slobodno reci, kartica #1 na nVidia listi top grafika. Napredak u odnosu na proslu seriju je definitivno tu, racunajuci nizu potrosnju uz veci OC potencijal itd.
Videcemo kako ce biti sto se tice pristupacnosti, tj raznovrsnosti modela i same cene kod nas ali za sada je sigurno da kartica deluje primamljivo po ovim testovima.

Inovacije:


Nekoliko testova koji su izasli:
Benchmark

Anandtech

Techpowerup

Techspot

Tom's Hardware

Gamespot


Nekoliko video testova:

GeForce GTX 980 1080p Benchmarks vs 780 Ti/ R9 290X/ 780:



Crysis 3 1080p: GTX 980 vs 780 Ti vs R9 290X Frame-Rate Test:



GeForce GTX 980 4K Benchmarks vs 780 Ti/ R9 290X/ 780:



Detaljnije na:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-nvidia-geforce-gtx-980-review

---------------------------------------------




Za sada toliko. Ko ima jos linkova neka slobodno postavi.
 
Poslednja izmena:
Napredak nema sta, ali nista revolucionarno da bi mjenajo svoju trenutnu gpu kombinaciju, vjerovatno ce ti verzija biti znatno veci skok.
 
Napredak nema sta, ali nista revolucionarno da bi mjenajo svoju trenutnu gpu kombinaciju, vjerovatno ce ti verzija biti znatno veci skok.

Pa sto se tice performansi ok ali za sada najvise mi se svidja niza potrosnja i veci prostor za OC uz neke nove inovacije(ne znam koliko su korisne u realnom radu ali dobro). Ne racunajuci after market verzije koje ce tek pokazati sta mogu sa Maxwell arhitekturom.


Evo jednog testa GTX 980 SLI vs GTX 780 SLI at 2560x1440:
http://www.tweaktown.com/tweakipedia/54/geforce-gtx-980-sli-vs-gtx-780-sli-at-2560x1440/index.html
 
Poslednja izmena:
Sudeci po ovome, nema potrebe da idem sa 290-ke. I'm a lucky man :) Jos jedna impresivna brojka je da ona te resultate postize sa znacajno nizim brojem CUDA jezgara i trosi manje, nVidia has done it again :)
 
Mene je sramota da kazem posto sam platio 2x 280x, a kako to radi, paaa recimo da ni OC GTX980 ne dostize tu kombinaciju :D
 
Retko ko se bavi potrosnjom izgleda, gde je realno nova serija nVidia kartica napravila veliki pomak, sto me cudi s obzirom da ste "kopaci" pa kao da vam nije bitno da ustedite :D. Ali ako dobro radi nista ne mora da se menja naravno.
 
Merkam ja 2x GTX 970... samo cemu to, iskreno?
 
Ma cuti bre i uzivaj sa te dve 280x,pogotovo ako si ih ustelovao da ti lepo rade i skaliraju u CF.....GTX 970 i 980 su stvarno extra karte,sa extra cenom za performanse koje nude,ali za 1080p kontam da su ipak overkil.....videcemo kad se malo omasove rezolucije vece od 1080p i kad nagrnu novi NEXT-GEN naslovi koliko ce ustvari ove karte biti jake......P.S-treba nam neki novi CRYSIS da se uposle ove karte kako treba ;)
 
Ma cuti bre i uzivaj sa te dve 280x,pogotovo ako si ih ustelovao da ti lepo rade i skaliraju u CF.....GTX 970 i 980 su stvarno extra karte,sa extra cenom za performanse koje nude,ali za 1080p kontam da su ipak overkil.....videcemo kad se malo omasove rezolucije vece od 1080p i kad nagrnu novi NEXT-GEN naslovi koliko ce ustvari ove karte biti jake......P.S-treba nam neki novi CRYSIS da se uposle ove karte kako treba ;)
Ma 970ka ne stoji bas najbolje ni u vec postojecem Crysis-u, ne treba nam novi, meni je posto i danas cesto uzmem da otpikam koju sesiju u multiju u C3, to malo i kocnica prilikom razmisljanja o kupovini... Nekih 4 frejma zaostatka za 290x kada se frejmaza vrti oko 40-50 znaci bas dosta. Jeste odlicna kartica ali kad se pogleda malo detaljnije ponasanje u zahtevnijim naslovima, vidi se da tu ipak fali malo sirove snage za potpun ugodjaj.

Inace, vidim da dosta pominjete neki jaci GM204, vidim po forumima da se pre ocekuje neka karta izmedju 970 i 980, buduci da je solidna razlika a maxwell arhitektura izgleda bolje skalira sa brojem sejdera nego sa klokom.
 
Poslednja izmena:
Mene je sramota da kazem posto sam platio 2x 280x, a kako to radi, paaa recimo da ni OC GTX980 ne dostize tu kombinaciju :D

Bas sam sa ortakom danas polemisao oko toga. :)

Neki dan sam uzeo 2x 280x za 280e koje su rudarile i imaju jos 2 godine garancije. Ubitacna kombinacija za taj novac, jos su fino naklokovane i fino hladjene. Performanse skoro kao 295x2.

Ali dobro, ovde se akcenat baca na buku i potrosnju a na tom polju 970 & 980 kidaju!
 
^^^ Vidi,po meni ko ima 290/290x,gtx780/780ti a igra se u 1080p nema apsolutno nikakvog razloga da prelazi na pomenute dve karte,....jedino ako gledas da ne izgubis vrednost karte koje imas,ali krastavac,ako tako gledas onda tu nema kraja....Mada kontam da ce tu jos peglanje drajvera doneti jos performansi....
 
Poslednja izmena:
Bas sam sa ortakom danas polemisao oko toga. :)

Neki dan sam uzeo 2x 280x za 280e koje su rudarile i imaju jos 2 godine garancije. Ubitacna kombinacija za taj novac, jos su fino naklokovane i fino hladjene. Performanse skoro kao 295x2.

Ali dobro, ovde se akcenat baca na buku i potrosnju a na tom polju 970 & 980 kidaju!

Moze se i buka nastelovati, ja sam uspeo. ;)
 
samo i ja da se pohvalim da sam uzjahao ovaj talas sloma kopaca,pa me je powercolor 280x CF izasao ravno 200e :) tj da sam prakticno za noc prodao svoj 760 sli,uzeo 280x CF i ostalo mi tacno 100e. :)
 
Zeljno iscekujem testove Asusove izvedbe ove GTX980ke (STRIX) iako mi se uvijek svidjao nVidia referentni dizajn, nevjerovatno sexy izgleda ali mi se temp. ne dopadaju nikako. A sad prelaziti sa GTX780 na 980 dok je ova starija jos uvijek na cijeni je pitanje...
 
Pa sad, ima nekih (citaj ja :D ) kojima je ta prica o 50% vecem cipu koji 20% manje trosi uz dosta vece klokove, nesmanjenu temperaturu u odnosu na prethodne generacije, i vece performanse bila sumnjiva, ali dobro...ne znam sto to kriju, kao da je u high segmentu to bitno.
 
VRM-ovi su rate-ovani na 125C, tako da to oni mogu podnijeti. Mada, ni ja ne volim vidjeti tako visoke temperature, mogli oni to podnijeti ili ne.
 
Treba nam info kako kopaju,mali maxwelli sabijaju,to ce cenim bas uticati na potraznju 980/70 kartica :)
 
Postavio je neko link ranije ali ne mogu da nađem, koliko se sećam za x11 je otprilike duplo jači od 280X. Ima tamo test za dosta algoritama.
Sigurno da će uticati na potražnju i kopanje mada ne znam koliko u ovim sušnim vremenima..
 
Moze ova tema rame uz rame uz GTX 970 ?
 
Vidim slabo vlada interesovanje za ovaj model ali izgleda da je u pitanju cena i ne toliko preterano bolje performanse u odnosu na 970, ne racunajuci da 980 moze jos da se OC-uje. Mada cini mi se da ih kod nas jos uvek nema...
 
Nema kod nas nista koliko vidim :) . PUkli smo nacisto. A ove temperature na Tom`s Hardware. Pa ne znam kome sada da verujem. Guru3d je objavio review Gigabyte gtx980 na kom je VRM max 70c tako nesto mrzi me da trazim sada.
 
Ja hteo da kupim malkovise komada,kazu stigla samo jedna na celu srbiju...
 
E a zašto si hteo 980 a ne 970? (if I may ask :) ) Zar nije 970 bolji što se tiče perf/$ ?
 
Zato sto sam ogranicen po vise faktora :D,a razmisljam dugorocno tako da je veci hash bitniji od isplativosti
 
Nazad
Vrh Dno