Šta je novo?

GeForce GTX 980 Thread

Nesto sam malo na brzinu pogledao na net-u overclock potencijale gtx980 kartica. U sustini za Gpu neki prosek je izmedju 1500-1550mhz, ali ima dosta slucajeva i ispod 1500mhz. Vrlo su retke preko 1600mhz ali ih ima.
Za memoriju, je neki prosek 7800-7900mhz, ima dosta slucajeva i do 8000mhz, ali me je iznenadilo sto ima i dosta slucajeva da ide jedva od 7500-7600mhz.
Tako da ispade da je ova 980 na klocku od 1588mhz i 7900mhz extra primerak. Ako ima da se nadje neki modovani bios koji bi mogao da otkljuca napon iznad 1.262mV koliko je na ovoj 980-ici, mislim da bi mogla da ide debelo preko 1600mhz.
Ako neko ima neku informaciju o nekim modovanim biosima. neka prosledi. Unapred hvala na pomoci.:wave:
 
Poslednja izmena:
Imas bios koji taj napon od 1.262 zakucava na 1.275 i bost klok bez oscilacija, znaci ako pokaze 1580mhz na pocetku, tako ce biti i kada se karta zagreje i napon ostaje zakucan na 1.275v sve vreme dok je u 3D.

Imas ovde malo vise o tome...

http://www.overclock.net/t/1517316/...and-980-firmware-nolimits-and-gamestable/0_30

Ako je taj klok stabilan, onda je to jedan od boljih primeraka. Koliki je acis kod te karte ?
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno.cheers
Cu da pogledam pa narednih dana verovatno i da probam.
Evo ga Asic Quality
222222222222.png
 
^
To objasnjava sve... Ja imam kartu sa 75% ide do 1550mhz za svaki dan, druga koja je 69 ne moze preko 1500, sto znaci sto veci acis veci klok uz manje napona...
 
@ Zajebani
Ovi 3D Markovi, sto si mi dao linkove, skidam 3D Mark11, a za ovaj 3D Mark 13 nema seeders-a, jel postoji neko drugo resenje, probao sam razne SystemInfo, ma nece da rade nikako.:crash:
Mali update, Tomb 2013
Desktop_2014_12_20_17_56_13_207.jpg
To je bench clock, za gaming, mislim da ce za gpu da bude nesto manji, a memorija sljaka na ovom kloku.
 
@ Zajebani
Ovi 3D Markovi, sto si mi dao linkove, skidam 3D Mark11, a za ovaj 3D Mark 13 nema seeders-a, jel postoji neko drugo resenje, probao sam razne SystemInfo, ma nece da rade nikako.:crash:
Mali update, Tomb 2013
Pogledajte prilog 157707
To je bench clock, za gaming, mislim da ce za gpu da bude nesto manji, a memorija sljaka na ovom kloku.

Daj da vidimo rezove sa V1,275 :shock:
 
Default clock 1354|7000mhz., 3D Mark 11
3d1.png
Rezultat za 3D Mark 11, prvi znaci throttling-a, krece se izmedju 1560 i 1580mhz, memorija na 7960mhz.
3d2.png
Znaci, treba neki modovani bios za stabilan clock.
 
Ej, @Zajebani, ajd pomagaj.:guitar:
Znaci, procitao sam dosta sa overclock.net-a i koliko sam video jednostavno nema napisan bios bas za ovu MSI980 Gaming, ima za neke druge. Mislio sam da onda nema resenja i onda dodjem do toga da moze da se malo iztweakuje bios i da se poveca power TDP limit i nesto napon na 1.275V pomocu Maxvell II Bios Tweaker 1.36.
Onda se setim da si ti vec to uradio sa tvojo 970 i naso sam bas taj tvoj post. E, sad ja sam nasao neko malo drugacije tweakovanje biosa od nacina kako si ti uradio.
Zbog toga moram jos malo da proucim nacin kako se to radi jer nikad nisam to radio pa imam mali strah da nesto ne zeznem. Ako ti nije problem, jel mozes malo detaljnije da mi objasnis kako ide bas ta procedura sa podesavanjem biosa.:wave:
 
Mnogo je prosto, nema potrebe bilo sta da menjas sem ovog podesavanja. Na oc netu procitaces razne filozofije na ovu temu, ali nista od toga ne donosi boljitak u performansama sem sto se tripuju da su nesto dobili pomeranjem PL na vece vrednosti od defaultnih itd. Sve sam kombinacije probao, makar je tako sa G1. Sustina je da karta ovim zahvatom dobija 1.275v stabilno i nema oscilacija u boost kloku, i to je sve sto za sad moze da se uradi po pitanju biosa...

````.jpg

Skini zadnju verziju GPU-Z, i sa njim snimi bios svoje karte na komp, sacuvaj orginal, a kopiju obradi na gore naveden nacin ;)

````1.jpg

Zatim flesni kartu, procedura je sledeca, ovo je prepisano sa oc neta...

1) Disable your display driver in Device Manager
2) Open a command prompt, run as administrator
3) nvflash -6 yourrom.rom
4) Re-enable your display driver in Device Manger
5) Reboot
 
Hvala na odgovoru.
Da video sam da ima razna podesavanja, nemos se snadjes, ali kao sto ti kazes i bas sam nasao, jedan lik kaze da nista ne donosi neke velike pomake i treba samo podesavati parametre po Power Table sekciju.
Izvini sto te matletiram, u temi o gtx970 si dao neka uputstva cinimi se i za podesavanja u Power Table, treca tablica odozdo. Da li tu treba sada nesto menjati?
Sada si dao i da se menja voltaza. Ovako je kod mene.
bbbbbbbbbbbbbb.png
Vidi se da kod mene tacno stepenovanje od 1.212V do maximalnih 1.262V. Moram da te pitam, ako sad postavim 1.312V, kartica ce da ide do te vrednosti. Da li onda obara klock u mirovanju do 0.850V.
Imam malo straha pa te zato ovo sve pitam. Jesi li ti ovako postavio u biosu, koliki ti je sada max. voltaza i da li je sve okey?
 
Karta ce i dalje najnormalnije obarati klok u mirovanju sa tim podesavanjima. U power table-u mozes isto da podignes power limit malo ako to sama karta dozvoljava naravno. Mislim ako uopste ima smisla podizati. Bese 2x8pin se napaja?
 
To sto sam postavio u temi 970 ustvari je isto ovo sto sam tebi naveo, stim da sam kasnije tokom testiranja skontao da nema pomaka u performansama ako se menjaju ostali parametri. Sve radi normalno u 2d. Kod mene sve radi normalno, a napon je 1.275v. Tako bi trebalo da bude i kod tebe, i to je sve sto je potrebno. Pre svega je bitno da je stabilan, kao sto je stabilan i boost klok, nema oscilacija tokom duzeg rada...
 
Da ima 2X8pin.
Moram ovako korak po korak, nista nezmam kao duduk.:D
Imam i problem sa ovom Z77 platformom ima PLX chip zastitu pa moram da vadim karticu i idem po gradu da flashujem kartu.
Evo kako je u Power Table, sesta odozgon nadole. Da li je to bas ta?
================.png
Savet je postaviti ovako
def 100% = 200000>210000
max =220000 > 245000
Da li je to okey?

EDIT: Ima i ovakve postavke
111111111111.png
222222222222222.png
Da li bi ovako plus dodavanje voltaze bilo okey da se napravi bios?
 
Poslednja izmena:
Zasto uopste hoces bilo sta da cackas u PL tabeli ??? Rekoh ti lepo da to nema efekta, dobices mogucnost da pomeris klizac ali to ne utice na performanse... Uradi ono sto sam ti napisao i to je sve...
 
Ajd ovako da rezimiram.
Ipak je koliko sam pohvatao savet da se podesava u Power Table samo Power Limit( Target ) i to proporcionalnom razlikom kako je po defaultu.
Kod mene je
1.png
Dakle razlika je ( 241000-196000) 45000. Ako Def(mW) povecam na recimo 210000, onda Max(mW) ide na 255000. Da li bi ovo bilo okey?
I na kraju dodam voltazu u Voltage Table
2.png
Nisam mogao da potrefim tacno 1.312, da li je i ova voltaza okey.
To bi valjda trebalo da je to?:rtfm:

EDIT: Sad ti viideh post. Da li je onda ovo gore okey. Onda sacuvam ovaj bios i flashujem ga. Izvini za gnjavazu, takav sam,moram da pohvatam sve kako funkcionise. :type:
 
Poslednja izmena:
Razumem ja tebe, ali rekoh ti da sve sem promena koje sam ti naveo nema efekta, sta si se onda uvatio za nesto sto terotski lepo zvuci, a u praksi ne radi ? :p Cak se desav da menjanjem defaultnih vrednosti za PL dodje do toga da karta pri pokretanju 3D aplikacije potera klok na neku nenormalnu vrednost od 1650mhz na 1sec ali dovoljno da puknu driveri ili zabode sistem. Napon u tabeli treba da predje vrednost 1.300v, sto znaci da je ta promena ok, nakon toga bi trebalo kada flesnes taj bios da bude onako kako sam ti napisao, napon zakucan na 1.275v a boost klok stabilna bez oscilacija... Nisam imao MSI kartu, ali mislim da je sustina ista...

Ne mozes nista da zeznes ovim podesavanjem, ja sam se bas izivljavao sa promenama biosa i flesovanjem pa nista nisam zeznuo ;)
 
Poslednja izmena:
Okey, hvala puno na pomoci, to je valjda to. Vrlo je jednostavno i prosto, naravno kada ti drugi objasni.:alo:
Nista, cu da uradim pa ce da vidimo sta ce da ispadne.:rupa:
 
Sta ima da ispadne, bice kako treba ili vracas defaultni bios, nema tu neka velika mudrost :p
Koristi Heaven Benchmark 4.0 kao refrencu za razliku u performansama. Gotovo u frejm daje isti rezultat na istom kloku, koliko god puta da vrtis test, tako da ces sa njim najlakse pratiti razliku kada nesto menjas... Ako imas neki tv ili neki drugi monitor nakacen na karticu, iskljuci ga u drajverima za vreme testiranja... Rezultati mogu da podbace ako je aktivan jos jedan monitor ili tv.
 
Koliko vidim lepo se zahuktalo klokovanje ovde! Odlicni rezultati ! Nemojte bas toliko da ih "akate", nek odmore malo :p
 
Radi stabilno u Tomb 2013 na 1560|7950mhz. Negde na 63-65C, pocinje prvi throttling za 13mhz, na 1547mhz.
Koliko sam video na net-u, mnogi imaju taj prvi, manji throttling, otprilike na ovoj temperaturi.
Drugi throttling je otrprilike na 75-80C, i on je nesto veci. Ova moja ide na oko 65-67C. Videcemo kad se flashuje bios kako ce se ponasati kartica.
 
Poslednja izmena:
Ma sta flash-ujes bios, karta ti radi na ~ 1550/8000Mhz, de ces bolje od toga? :)
 
To je odlicno za gaming, nema potrebe da je natezes vise. Sjajan primerak karte imas
 
Mene interesuje koliko bi otprilike bio "gubitak" tj nedostatak 2x8 pina na kartici sto se tice OC-a ? Znam da Maxwell serija nije gladna struje toliko ali da li su 2x6 pina na odredjenim modelima dovoljni za dobre rezultate i stabilan OC ?
 
Jeste, bas sad gledam po forumima, to je bas odlican clock za gaming, a mozda moze i malo vise.
Medjutim, sto da ne flashujem bios, dobijes veci napon i stabilan klok.
Imam problem sa ovim PLX chip-om, treba ga zaobici nekim dodatnim komandama kada se flashuje bios, a ja nemam pojma kako se to radi, pa moram da nosim grafu i mozda cak i napajanje kod drugara jer nemaju 2X8 pin.
Mozda neko zna kako ide ceo taj proces flashovanja sa PLX zastitom, pa ako mu nije tesko da postavi odvde na forum. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
@Zajebani jos jedno pitanje u vezi postavki u biosu.
Ako sam dobro shvatio, nakon modovanja biosa, voltaza ostaje zakljucana na 1.275mV i ne spusta se na 1.212mV.
Ima recimo neki modovani biosi sa ovakvim postavkama
Untitled.png
Plus jos imaju custom postavke voltaze u tablama CLK 35-74.
Sta mislis, da li bi ako se samo postavi voltaza kao na screenshotu, bios imao neku default voltazu u 3D i onda bi se dodavanjem u Afterburneru postigla 1.275mV voltaza ili bi se ovakvim postavkama bez diranja CLK tablica skroz izbagovao bios? Prepostavljam da je rizicno ovako postaviti bios.
 
Poslednja izmena:
Sve sto trebas da uradis vec sam ti rekao... Nemoj da zamaras sebe bespotrebnim analizama, prosto podesi napon onako kako sam ti napisao snimi i flesni bios po prilozenom uputstvu i uzivaj. Probao sam i te takve postavke, nema efekta mozes da menjas sta god pozelis, samo ono sto sam ti napisao ima smisla. Da li moze da zamislis da menjas postavke u biosu vise od 50 puta i sve to probas, zakljucak nakon svega je da samo ono sto sam ti predlozio treba da se uradi, sve ostalo nema efekate. Inace i sa tim postavkama biosa napon ce biti na 1.275, a salaider za napon otvori ce ti mogucnos da se podesi na +100.
 
Okey, onda je to reseno. Podesio sam novi bios sa novom voltazom, trebalo bi danas ili sutra da odem kod drugara da flasnem bios, pa da je poteramo preko 1600mhz.:whip:, ako hoce.:beat:
 
@ reviewsrb

Ovo moze da ti bude od koristi... Zaboravih da ti kazem. Mozes vent da podesis na 0% ovim izmenama u biosu. Nemoj samo opet da pocnes sa suvisnim pitanjima :D:p

Fan.jpg

Kod mene ove dve ne prelaze 36c kad je fan na 0%. Tako da mozes da podesis u MSI Afterburner da se pali na 40c ;)
 
Nazad
Vrh Dno