Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

evo, valjda je ukljucen, dao je manji FPS! Mada ja u igri ne mogu da ga povalim tako lako, mala je razlika ozmedju OFF i VeryHigh mozda na kamenju je veca nego na plocicama, metalima, drvecu, odeci.....
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    481.7 KB · Pregleda: 116
Hvala za linkove.

Zelim javno da se zahvalim kladionici planetwin365 sto mi je omogucila da kupim nov racunar :)

INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
GIGABYTE GA-H81M-S2PH
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10F/8
SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
THERMALTAKE BERLIN 630W
MSI GTX970 gaming
 
U 95minutu :mad:

Jel moze link do nekog tutorijala za pocetnike kao se radi OC na msi gtx970 gaming karti?
 
@ Aleksandar 1389,
Imas na temi o gtx780 od posta #706 nesto objasnjeno o overkloku gtx780, u sustini, nema razlike kada se klokuje gtx970.
Ako ti nesto nije jasno, slobodno pitaj.
 
Vidi, @Borat, mozda decko bas nista ne zna o overclocku, tesko je nauciti preko net-a na engleskom( ako ne znas jezik).
Vidjao sam po net-u neke tutorijale koji su objasnjavali osnove overclocka za CPU i GPU. Ali na srpskom jeziku se vrlo tesko nalaze takva objasnjenja i to je glavni problem kod pocetnika kod overclocka.
 
@Ljanmi, nisi u pravu, evo vidi slucaj sa @Bleach4 u temi o gtx780, nije znao da se karta Asus780 OC greje i do 90C, reklamirao i dobio novu gtx970.
Prosecan korisnik kompjutera jednostavno ne zna kako se klokuje grafika i proc, ne zna kako da instalira Windows i kako da podesi drajvere i ostale programe da sve radi kako treba. Koliko sam samo Windows-a intalirao za ove dve-tri godine raznim drugarima, vise mi je muka od Windows-a.:vomit:
 
Vidi, @Borat, mozda decko bas nista ne zna o overclocku, tesko je nauciti preko net-a na engleskom( ako ne znas jezik).
Vidjao sam po net-u neke tutorijale koji su objasnjavali osnove overclocka za CPU i GPU. Ali na srpskom jeziku se vrlo tesko nalaze takva objasnjenja i to je glavni problem kod pocetnika kod overclocka.

u pravu si, pogresio sam, kontam da ako ja to znam, da moraju svi ali opet kontam da mora malo sam neke stvari da pokrene, jer tako sam radim ali opet to je do mene, nismo svi isti, pusa za aleksandra i neka samo ostane uz zelene, jer zeleni su najbolji i ovako skrkani :D
 
Ja se nista ne razumem oko ovog OC-a,zbog toga sam i pitao sta i kako da me neko usmeri.
Ne bih ni uzimao nov racunar da nisam odrao kladionicu,hteo sam da te pare potrosim na nesto sto ce da traje.
Jedno pitanje,mislim da ovo smem da pitam,konfiguracija je iz potpisa,monitor je Leg TV 40inca,full Hd. Kad udjem u opcije igre,konkretno Unity,stavim ja sve na ultra i radi bez greske. Ne pada mi na pamet da merim onaj fps i slicno kad igra radi super,ono sto me zanima su ove nove tehnologije,hboo,4aa i kako se vec nazivaju,sta od toga da stavim za moju konfiguraciju i moj tv?
 
Ja se nista ne razumem oko ovog OC-a,zbog toga sam i pitao sta i kako da me neko usmeri.
Ne bih ni uzimao nov racunar da nisam odrao kladionicu,hteo sam da te pare potrosim na nesto sto ce da traje.
Jedno pitanje,mislim da ovo smem da pitam,konfiguracija je iz potpisa,monitor je Leg TV 40inca,full Hd. Kad udjem u opcije igre,konkretno Unity,stavim ja sve na ultra i radi bez greske. Ne pada mi na pamet da merim onaj fps i slicno kad igra radi super,ono sto me zanima su ove nove tehnologije,hboo,4aa i kako se vec nazivaju,sta od toga da stavim za moju konfiguraciju i moj tv?

sa 970gtx na unity stavi sve do kraja osim AA koji mora biti fxaa da bi fps bio korektan...
 
Uff, znaci igras preko TV.
Jel si spojio PC i TV preko HDMI kabla? Jel si ukljucio u setovanjima TV-a GAME MODE, bolja je slika.
Pa, 4XMSAA bi trebalo da sljaka u svakoj igri, a Nvidia HBAO je bas zahtevan graficki mod i ne bi trebalo bas na najace.
U principu, instaliras FRAPS i na osnovu broja frejmova stelujes graficke postavke.
 
OK. Testiracu malo ta podesavanja kad ugrabim slobodno vreme. Tv i kuciste je spojeno preko hdmi kabla i palim game mod kad igram.
 
Mislim da se isplati da se malo pomucis oko overkloka.
Ta MSI 970 na default ide za gpu na oko 1350Mhz i za memoriju na 7000Mhz. Sa clockom mozes da ides na oko 1500-1550Mhz za gpu i 7800-8000Mhz za memoriju. Dobitak na performansama je u igrama izmedju 15-20%.
Recimo, sta to prakticno znaci. Ako na default kloku mozes u nekoj igrici da postavis grafiku na recimo 2XMSAA i HBAO na normal i imas 60fps-a, sa overklokom od 1500|8000Mhz moci ces da postavis grafiku na 4XMSAA i HBAO na normal i da imas isto 60fps-a.
Nadam se da si razumeo, ako budes resio da se malo pozabavis klokom, pitaj sta ti nije jasno pa cu da pokusam da ti objasnim.
 
Ja sam trazio kod po narucivanju graficke karte(monitor), rekli su da nemaju kodova :( .
Nazovi firmu u kojoj si kupio kartu i pitaj.
 
Jel imam ja pravo na neki code za neku igru za msi gaming?

Gde si kupio ? Emmi sada daje Witcher 3. Cak i ako si kupio karticu sredinom Novembra imas sada pravo da ih kontaktiras i slikas fiskalni racun, posaljes putem email-a i odaberes igru (naravno ako nisi vec uzeo neki vaucer). Ja sam pre mesec dana trazio vaucer, dali su mi, i onda sam sam birao FC4/Unity/Crew, medjutim ostalo jos samo 24h te "promocije". Da nisam tada trazio (a nastao problem), sada bih sa fiskalnim uzeo Witcher 3. Tako da kontaktiraj i pitaj.
 
Kul, nisam znao za ovo, sad ću i ja da im tražim. Kartica kupljena pre nekih nedelju dana.
 
ja zvao emmi kazu akcija od danas, ko kupi grafiku dobija vaucer, tako da ne daju naknadno.
 
poslao sam mail gigatron- za kod,cekam da mi odgovore,mada cisto sumljam da ce od toga nesto biti,ipak je to gigatron.
 
Nazad
Vrh Dno