Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Verujem da moze, probao sam onako..sabanski da odvrnem voltazu i pustim 1522mhz medjutim udara power u 110% i smanjuje core.

Ovo je na stocku - http://www.3dmark.com/3dm/7320007? ravno 10k, 11900 grafika. Barem su performanse na mestu posle toliko problema u odnosu na ono sto nadjem po netu. Budem probao na stock voltazi vise.

Mislim da ipak ima veze sve sa napajanjem ali eto udesilo se da nema problema na ovom kloku. Cim otkljucam Power Limit na 110% normalno i voltaza raste po potrebi, nije vise 1.212 nego 1.232 cak i na +140, jeste da dobijem i boost clock medjutim artifakti se pojave tu i tamo. Na +150 gde klok dostize 1520mhz cak i bez otkljucavanja voltaze zbog 110% voltaza ode na 1.262v, kartica zna da throttluje i spusti clock na oko 1509mhz dok se artifakti vide, opet po svemu vidjenom ne artifakti iz memorije vec artifakti iz core-a. Oni sitni zeleni kao odsjaji sunca.

Ali dobro, nije los ni onaj prvi rezultat a ni performanse. Idem na letovanje od ovog kompa :D
 
Poslednja izmena:
okaci sliku na kejbl menadzmet temi da vidimo sta si odradio. :)
 
okaci sliku na kejbl menadzmet temi da vidimo sta si odradio. :)

Sutra kacim cim ustanem.

Btw na +130/+200 grafika throttluje (u fire strike), ne moze da zadrzi 1471mhz pa pada na 1459mhz medjutim i mimo toga (sa +100% power limit) dobijem 13k graphic score i 10,000 overall.

Cim povecam power limit na 110% sa istim klokovima, ne promeni se boost niti voltaza medjutim pocnu artifakti.. Ono wtf ?

Sa 100% Power Limit i throttlovanjem - http://www.3dmark.com/fs/5080479 (13,034 gpu - 10,900 overall)
Sa 110% Power Limit i artifaktima - http://www.3dmark.com/fs/5080336 (13,108 gpu - 10,936 overall)

A 2 sata pre ovih testova (isti klok i brojke kao kod primera sa throttlovanjem) dobijem 10,600 overall i "samo" 12,777 gpu score - http://www.3dmark.com/3dm/7319677? (doduse jesam nakon tog testa oc i7 4770k od 3.9 turbo na konstantnih 4.0 i oc ram na 1600mhz jer su mi bili na 1333mhz, ne bi trebalo da utice na gpu score valjda).

Sada prosto pitanje, da li throttlovanje usled nedostatka power limita i obaranja core-a automatski za oko 20mhz moze da osteti grafiku ? Ipak je to fire strike, ni Witcher 3 ne ide preko 95% power limita.
 
Poslednja izmena:
Pa ja mislim da ne moze jer bi onda nvidia pravila cipove da rade na 90% od dizajniranog TDPa kako ne bi doslo do trotlovanja i da se ne bi nesto ostetilo. Po meni, trotlovanje je znak da je graficka dostigla svoj fizicki limit. smanjis frekvenciju za 20-30MHz i miran si.
 
Pa ja mislim da ne moze jer bi onda nvidia pravila cipove da rade na 90% od dizajniranog TDPa kako ne bi doslo do trotlovanja i da se ne bi nesto ostetilo. Po meni, trotlovanje je znak da je graficka dostigla svoj fizicki limit. smanjis frekvenciju za 20-30MHz i miran si.

Samo u 3dmarku, igre rade do 96% powe limita. A ono, zasto da smanjujem ako ne moze da se osteti, tipa zbog jedne igre ili bencha, kada u sustini sve sljaka kako treba. Ali dobro to je to skontao sam sada neke stvari detaljnije.

Nego ajd mimo overklokovanja, jel neko probao one stare VGA heatsinkove na gtx970-ici ? Citam kao pomazu oko vram temperature medjutim nemam nikakvog iskustva sa tim. Nazalost MSI dolazi bez ikakvog backplate-a ili slicno, ili ako neko ima ideju gde mogu da kupim takav neka mi da tip.
 
Poslednja izmena:
Ubiste 970-icu :)

Btw sada sam se setio odakle mojih artifakata ranije, barem na sta me podsecalo.



7:10 pa na dalje sve vreme dok je trckaranje po gradu. Ovo je radjeno u U4 engine-u, normalan bug nije do mene. Identicni odsjaji svetlosti mi se javlja u GTA5 i sl pri jacem mem kloku od 200 ili vecoj voltazi.

Problem resen normalnim klokom (bar za sada +130/200 sa 106 power), al eto kako izgleda samo dosta redje.
 
Poslednja izmena:
Jel klasicna Windforce OC verzija ima isto kvalitetno odradjeno hladjenje vrm kao i g1?
 
Skoro. Mislim da backplate jos malo pomaze kod G1 da se smanje temperature par stepeni.
 
Pozdrav ljudi
Posle skoro 10 godina presao sam sa amd-a na nvidiju.Kupio sam Asus gtx 970 mini.Graficka dobro radi,medjutim primetio sam nesto cudno,sad ne znam da li je to normalno ili ne.
Kada upalim komp graficka drzi nisku frekvenciju,tj. na 2d kloku je,kada upalim neku zahtevniju igru,graficka podigne frekvenciju i fino bustuje,overklokovao sam je do 1438Mhz i stabilno radi,i sam sam iznenadjen ovolikim overklokom,s'obzirom na male dimenzije kartice.
Problem je u tome sto graficka ne obara frekvenciju kada izadjem iz igre vec sve vreme drzi base klok,normalno tada se vise i greje,tek kada restartujem racunar graficka se vrati u 2d mod i u tom modu je sve dok ne upalim neku igru i onda sve jovo nanovo.
Da li je ovo normalno? Ili je mozda problem do drajvera ili graficke?
 
Nema novijih.

Pa cekaj, jesi li probao da je vratis na default?
Jer ovako, kada je overclockovana, nemam pojma da li uopste treba da se vraca na 2D frekvencije. To ce ti reci neko drugi.
 
Ma izbrisao sam afterburner i vratio graficku na fabricke klokove,ali i dalje isto.Kada jednom udjem u igru kartica sve vreme drzi base klok dok ne restartujem racunar.
U nvidia control panelu sam stavio adaptive power managementt mode ali ni to nije pomoglo.
 
Reinstaliraj ti masinu lepo celu :) nemoguce da svemoguci Nvidia driveri prave takve probleme .... jednostavno nemoguce ;)
 
Moram i ja da se pohvalim, nabavio sam 970 g1.
Prvi utisak je extra, tiha i hladna i sto mi je jako bitno a ceg sam se plašio je da nema coil whine ili bar ja ga nisam uspio čuti.
Overclokovao sam stabilno (bar za sad)
+130 za gpu 1522 boost
+500 za memoriju 8000
Samo sam digao powerlimit na max 112%, nisam davao dodatnu voltazu.
 
Ajd rokni test iz OCCT pa vidi da li i dalje drzi stabilno 1522MHz. FPS limit stavi na 0 i ukljuci error check za memoriju, vremenski interval stavi na infinite pa przi jedno 15-20min. Javi kako je proslo.
 
Ne znam sta bi trebao da mi pokaže ovaj OCCT test, sem da mi karta ipak ima blagi coil whine.
Testirao sam kako si rekao, sa ukljucenim osd iz msi afterburner, boost clock je bio 1522 a memory 4001, nije izbacio nikakve greske.
Testirao sam stabilnost na heaven u loop a i sa igrama, witcher i gtaV bez problema, nikakvih rušenja ili artefakata.
Možda bi mogao i više uz dodavanje voltaze, al to cu ostaviti za druga vremena.
 
Znaci da ti je karta stabilna na tom kloku i da sigurno moze jos verovatno i bez dizanja napona.
 
Ne znam sta bi trebao da mi pokaže ovaj OCCT test, sem da mi karta ipak ima blagi coil whine.
Testirao sam kako si rekao, sa ukljucenim osd iz msi afterburner, boost clock je bio 1522 a memory 4001, nije izbacio nikakve greske.
Testirao sam stabilnost na heaven u loop a i sa igrama, witcher i gtaV bez problema, nikakvih rušenja ili artefakata.
Možda bi mogao i više uz dodavanje voltaze, al to cu ostaviti za druga vremena.

Wow, 8000 MHz sa Hynix memorijom. Imas srece. U vecini slucajeva Hynix memorija ne dostize tako visok klok. Kod mene max 7650 MHz. Sve vise od toga dobijam artefakte. Verovatno bi memorija mogla vise da se overklokuje da su odradili hladnjenje VRAM-a kako treba, da nisu ostavili polovinu cipova na pozadini PCB-a bez hladnjenja.
 
Poslednja izmena:
Jel klasicna Windforce OC verzija ima isto kvalitetno odradjeno hladjenje vrm kao i g1?

Klasičan WF ima hladnjak koji naleže na VRM i heatpipe-ove koji izlaze iz njega.
Za razliku od G1, WF ima upola manje heatpipe-ova i nema backplate.

Hlađenje odlično odrađuje posao i na boost OC na oko 1.400 MHz ali je G1 neprevaziđen. Ima dosta masivnije hlađenje.
 
405e G1 kod nas kosta ako je verovati ajtisvetu.
 
Jel moze neko da mi objasni kako ljudi prodaju ovu graficku, polovnu, za 330e, kolko kosta nova?

Evo da ti objasnim:

kraj januara uzeo sam msi gtx970 gaming, karta je kupljena kod nas I placena je 46000din (to ti je nekih 380e) .

Kad bih prodavao kartu ispod 300e je ne bih dao a to je nekih 20% jeftinije od nove karte kod nas, cena je jaka ali I karta je popularna.

Naravno ukoliko ti se ne svidjaju cene kod nas uvek imas kupujemprodajem I tamo mozes kupiti karte od ljudi koji ih dovlace iz madjarske . Da sam kojim slucajem kartu kupio sa KP od preprodavaca takvu istu kartu bih cenio 250e (normalno jer sam je manje platio) a sto se tice garancije za takvu kartu bas me briga to resavaj sa preprodavcem... Sve ima svoje....
 
Poslednja izmena:
Taj rad, ko je jos ovca da da 300e za polovnu graficku... 200e i boze pomozi, neku ljudi stvarno nisu realni... a 280x ima da se nadje i za 140e...
200€ za polovnu gtx970??? Svašta se ovde može čuti...

Kupio grafiku u januaru za 45k i normalno je da polovna vredi minimum 300€. 280x nije ista klasa za poređenje.
 
Taj rad, ko je jos ovca da da 300e za polovnu graficku... 200e i boze pomozi, neku ljudi stvarno nisu realni... a 280x ima da se nadje i za 140e...

Hoces da kazes da polovna karta iz najvise klase, tipa 980 nereferentna, koja je stara svega nekoliko meseci ne vredi 400-450e (i to velikodusno spustena cena) kad se pogleda koliko je nova kod nas? Pa ako je G1 970 405e najjeftinija kod nas, naravno da ce polovna da ide 330e ako ne i jace. To sto bi neki zeleli da kupe ceo svet za dinar to je njihov problem. Razumem da je tesko stanje i da se snalaze ljudi kako znaju i umeju da prezive ali ako je vec takvo stanje onda novac treba ulagati u zivotne prioritete a ne u 16x AA u krajzisu.
 
Oglasili se vlasnici:),ne kazem ja da karta ne vredi,vredi onom ko zaradjuje pare snjom,inace dati 500+e da bi se igrale igrice,to je bacanje para,jer nece ona vecito biti 500e...
 
Poslednja izmena:
280X i GTX970 nisu ista klasa.

280X i GTX960 jesu. Samo sto je GTX960 apsolutno neisplativa kupovina u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Oglasili se vlasnici:),ne kazem ja da karta ne vredi,vredi onom ko zaradjuje pare snjom,inace dati 500+e da bi se igrale igrice,to je bacanje para,jer nece ona vecito biti 500e...

To je tema za duge i beskrajne diskusije. Da je tako niko ne bi kupovao nove kompove i hardver, niti bi kupovao nove igre po 50/60e vec cekao godinu dana i jace za sale-ove po 50% i nizim cenama. Ko ima para kupice, srecom imao sam oktobra i uzeo za 42k, cena je otisla na gore od tad za ~8k verujem ? Tako da i to cekanje nije nekad pametno.

300e minimum za koji bi je dao i uglavnom se ljudi slazu sa cenom.
 
Nazad
Vrh Dno