Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

aha.... daj joj vremena, 30 minuta nikako nije dovoljno, cujemo se za 2 nedelje sa stabilnim taktovima ;)
 
merkam ovu 970 mini,sidja mi se sto ako budem menjao neko manje kuciste moze da stane bez problema.
 
Sta da koristim za testiranje stabilnosti onda? Msm sta predlazete? Probacu FC4. Heaven cu izvrteti jedno dva sata. Kao i TR i MetroLL.
 
Sta da koristim za testiranje stabilnosti onda? Msm sta predlazete? Probacu FC4. Heaven cu izvrteti jedno dva sata. Kao i TR i MetroLL.
Мени свака графа која прође heaven, је стабилна као стена :)
Буквално ни један проблем.
 
Sta da koristim za testiranje stabilnosti onda? Msm sta predlazete? Probacu FC4. Heaven cu izvrteti jedno dva sata. Kao i TR i MetroLL.

Unigene Valley obrati paznju na temp VRMa, FC4 i AC Unity.

Zbog FC4 sam smanjio klok memorije a mogao sam da se zakunem pre toga da je stabilan. Testiran u Heaven i Valley i pola AC Unity predjeno.
 
Heaven 4.0 dva sata stabilno 1511mhz gpu / 2000mhz memorija. Sada cu da probam Valley. Power Limit povecan na 120% napon nisam dirao.
 
Poslednja izmena:
meni valley cesto prodje a heaven ga obori :)
 
Prosao i Valley. Dosta testiranja za danas. A FC4 i ACU potrajace dok ne odem da "kupim" ove narodne verzije ;)
 
Ja sam skroz zaboravio da gledam temp vrma kada sam je klok pre par dana. Mada sve radi savrseno za sada necu ni da obracam paznju :d
 
Da li je neko probao ovaj novi MFAA Multi-Frame za Maxwell kartice?
Koliko sam video na netu daje veci broj prosecnog fps-a pri istom kvalitetu prikaza slike.
Mislim da je MFAA u kombinaciji sa DSR tehnologijom dobitna kombinacija trenutno.:bottle:
 
Sa DSR-om jedino ako imaš sli ili 3-sli.
 
Jel moze jos neko sem Mazi7 da testira krajnje domete memorije na MSI Gaming GTX 970? Da li samo Mazi7 primerak nece ili MSI stavlja losije memorijske cipove na svoje kartice u odnosu na Asus Strix i Gigabyte G1?
 
to bi bili neki novi momenti,do sad MSi je uvek stavljao hynix koji se svi znamo kako klokuje.
 
Kod mene je postavljen na 2000. Radi bez problema vec nekih nedelju dana.
 
Kolega Mazi7 kaze da ne moze da prebaci nesto oko 1800 za vram na svojoj MSI Gaming GTX 970. I "by the way" jedva cekam GTX 8GB verzije sa ovom memorijom.

Poslednji klok na kom mi je i dalje kartica je 1903 za memoriju tj 3800 u MSI Afterburneru. Tako da jesam presao to, ali nisam isao dalje zbog tih anomajlija. A i ne verujem da bi video nesto previse, ovako kako je meni je super :d Coilwhine me je tada razvalio u smislu "uzivanja" ali sada posto je nestao mozda probam opet.
 
4 GB memorije je vise nego dovoljno za kartu ove klase, 8 GB je totalno nepotrebno.
 
zasto?
 
Jeste za single kartu. Ako neko planira sli i UHD, onda je već diskutabilno da li je dovoljno ili ne.
 
Shadow of Mordor se baš i ne bi složio sa time :d
 
4 GB memorije je vise nego dovoljno za kartu ove klase, 8 GB je totalno nepotrebno.

Upravo tako, UHD sa ovom kartom moze samo da se sanja, imam sli pa cak ni takav sistem ne radi zadovoljavajuce u toj rezoluciji, govorim o novijim naslovima, o 100-144fps koliko meni treba da i ne govorim, to tek nema sanse...
 
Upravo tako, UHD sa ovom kartom moze samo da se sanja, imam sli pa cak ni takav sistem ne radi zadovoljavajuce u toj rezoluciji, govorim o novijim naslovima, o 100-144fps koliko meni treba da i ne govorim, to tek nema sanse...

Dobro zakljucak price, jel malo 4GB za full HD ako pricamo o premium karti i igranju u "full-u" u sledecih 2 godine koliko plairam da vozim ovu kartu? Znaci volim da stavljam HD texture pack-ove, sweetfx, da modujem naslove itd...
 
po meni 4gb je na granici za fullhd, kontam da ce uglavnom biti dovoljno :D
 
Ljanmi, ako imas neki poseban zahtev kao test slobodno lupi. Jos nisam probao tipa Skyrim modove za grafiku i sl. Sve u svemu imam brz net, vecinu naslova i na steamu tako da nije problem a usput i uradim i zbog sebe koji test :)
 
Ljanmi, ako imas neki poseban zahtev kao test slobodno lupi. Jos nisam probao tipa Skyrim modove za grafiku i sl. Sve u svemu imam brz net, vecinu naslova i na steamu tako da nije problem a usput i uradim i zbog sebe koji test :)

Mazi7 ti zivis od ovoga sto radis :) , mislim spojio si lepo i korisno a ja samo vrtim naslove iz licnog zadovoljstva. Sledeca karta, nikakav problem za tebe, pratices modu jer to ti je posao a ja bih ovo da vozim sigurno 2 godine :crash: By the way, nista se ne slaze tako lepo kao Haswell i Maxwell, da ne bude zabune, ne mislim na rimovanje reci(sto je cista koincidencija) vec taj combo jednostavno sabija naslove u ovom trenutku(svi zivi sajtovi preporucuju gejmerima ovu kombinaciju kao TOP izbor u svakom pogledu)...
 
Poslednja izmena:
A jeste da zivim od toga trenutno ali nije ni da imam bacanje para na upgrade svakih 6 meseci. Nadam se i ja da ce ovo da gura duze vreme, ja sam okej i sa igranjem u 1280x720 kada moram tj snimam, zadovoljstvo je odavno otislo bar u toj kolicini kada nesto postane posao i radis ga svakodnevno cak i kada ti se ne radi. Tako da sto se tice performansi u odredjenim igrama sa odredjenim modovima i slicno za koje bench-ovi ne mog uda se nadju tu sam.
 
@Mazi7 - jednom godisnje posto zivis od toga je taman :) Verujem da je pocelo da smara, taj beskonacan gaming a moras da igras koncentrisano i da budes dobar u tome sto radis da te ne bi pljuvali u komentarima(svakakva prozivanja sam video za mediocre gameplay na jutjubu :) ). Pa jos posle uvlacis u Premier pa se cimas oko obrade, koliko videa izbacujes pretpostavljam da radis svaki dan po ceo dan...

Lepo sto hoces da izadjes u susret oko modovanja igara, ne treba za sada nista. Nema veze sa temom, super su ti poredjenja karti GTX770 i GTX970 na Assassins Creed Unity, jel su karte na def ili na MAX kloku? I jos jedna stvar, zasto koristis FXAA umesto najnovije eksluzive za Maxwell chipove - Multi-Frame Sampled AA (MFAA)? Kazu da FXAA dosta muti sliku i da je generalno gore sa njim igrati nego nemati uopste AA.
 
Nazad
Vrh Dno