Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Da li koristite ovu opciju za optimizaciju ili kroz igru namestate postavke?

fe2luo.jpg


Nisam kartu oveklokovao,pa me zanima kako izvuci maksimum iz nje be oc-a?
 
ja uvek podesavam rucno, pa testiram, meni witcher3 sve full na 2500k 4.4 i 970strix bez oca radi u proseku 43 fps na full hd hair on i sve opcije ukljucene sve full fulova, igram je sa uzivanjem :D
 
Ma i ja samo usao u podesavanja i sve na ultra i radi kao zmaj. Opasno dobra karta. Skinem igru,instaliram,prebacim na ultra i sve radi za 10. Tako i za unity tako i za ovo.
 
Ma i ja samo usao u podesavanja i sve na ultra i radi kao zmaj. Opasno dobra karta. Skinem igru,instaliram,prebacim na ultra i sve radi za 10. Tako i za unity tako i za ovo.

ako zelis detalje koristi msi afterburner za gledanje fps-a, za igre tipa unity i witcher sve preko 30 fps je sasvim dovoljno za uzivanje, za fps i voznje lepo je da bude 60 +, inace ocekujem drajver od zelenih tzv boost drajver za maxvell seriju, uvek oni izbace tako nesto za novu seriju :D
 
ja uvek podesavam rucno, pa testiram, meni witcher3 sve full na 2500k 4.4 i 970strix bez oca radi u proseku 43 fps na full hd hair on i sve opcije ukljucene sve full fulova, igram je sa uzivanjem :D

Ja sam iskulirao hair, ovako imam 60fps-a uvek nemam sta da se cimam, a i onaj "Sharpness" mi je uzasan na ista vise od low iako mislim da ne jede performanse.
 
Iz mog iskustva, da.
 
Pa, vidis, kada iskljucis 'NVIDIA Streaming' Windows service, dobija se 3-5% na performansama, a Shadow play ne moze da radi bez tog servisa, i znaci ima neki uticaj na fps.
 
Da da dobija se, sad sam probao. A koji program za gameplay snimanje onda preporucujete?
 
Svaki program skida po koji fps, tako da ti je skoro pa svejedno. ShadowPlay navodno najmanje skida.
Probaj i MSI Afterburner, Dxtory...
 
Meni je bandicam radio super, nije uopste opterecivao puno.
 
Ja probao i meni taj shadow of mordor ne skida ni sekundu, tj. ni jedan frejm.
Ako i skida to je mozda jedan do dva koje uopste nisam ni primetio ali sam siguran da sam zapazio iste frejmove.
Po meni najbolji program za snimanje ikad. Fraps je goli shit.
 
Dal stvarno shadow play utice na fps?

Radim sa ShadowPlay-om oko 8 meseci nikada nisam imao problema. Skida 1-2 fps-a kada radis benchmarkove ali to je zanemarljivo jer se uglavnom gleda na okrugle brojke. Sa vsyncom je tek nebitno. Na kraju krajeva meni SP radi 24/7 zbog youtube kanala. Tako da ne znam, mozda je relativno od korisnika do korisnika, a i uz sve to ako se zanemari compressed video koji nije neki problem, 1080p60fps je ko od sale sa njim dok sa Frapsom ili bilo kojim drugim softverom ima da ogulis i hdd a i cpu. Cak i capture card da imas sa jednim kompom setup opet ces imati vise pada u performansama nego sa shadowplay-om jer i one koriste cpu u startu.
 
Poslednja izmena:
Gledah sad i ja malo i ne utice shadow play ni kod mene na performanse. Ucinilo mi se iz prve ali posle malo testiranja isto je kao i bez njega.
 
Primetio sam da se napon poremeti kad overklokujem GPU. Nizi klokovi, od ~1000 - 1500 MHz, rade na previse malom naponu, ne znam zasto. Graficka je stabilna na 1590 MHz, ali zbog ovoga mi se desava da mi graficki drajver kresuje na primer u Firestrike-u na loading ekranu. Mislio sam moracu da se bakcem sa biosom, ali spasio me Gigabajtov OC GURU II. Ima opciju da se poveca min napon, tako da mi je sada veci napon na svim klokovima gde je prethodno bio previse nizak. Svaka im cast za ovaj sjajan program.
 
Kad smo kod kresovanja, meni se desilo i sinoc u Magicka 2 i danas u Witcheru..Jedino sto sam promenio jeste da sam iskljucio VGA monitor da bih ga prikacio na laptopu a ostavio moj primarni za gejming preko HDMI-a. Pre toga nisam imao par dana ni jedan problem a igrao sam mozda i najvise u prethodnih godinu dana. Nit je temp, nit napon da udara u plafon. Smanjio sam za -15 memoriju i dodao napon od +20 na +87..

To samo kod mene moze, 10 dana nista i onda uzastopno ko da je neizbezno.
 
Kad smo kod kresovanja, meni se desilo i sinoc u Magicka 2 i danas u Witcheru..Jedino sto sam promenio jeste da sam iskljucio VGA monitor da bih ga prikacio na laptopu a ostavio moj primarni za gejming preko HDMI-a. Pre toga nisam imao par dana ni jedan problem a igrao sam mozda i najvise u prethodnih godinu dana. Nit je temp, nit napon da udara u plafon. Smanjio sam za -15 memoriju i dodao napon od +20 na +87..

To samo kod mene moze, 10 dana nista i onda uzastopno ko da je neizbezno.

Edit: Upravo sam nesto skontao, ******.

Sa +150 na GTX MSI dobijem 1504mhz, +20mV voltaza
Sa +150 na GTX MSI dobijem 1516mhz, +50mV voltaza
Sa +140 na GTX MSI dobijem 1507mhz, +50mV voltaza

Opet propustam nesto ? Da li ta "mala" voltaza treba da udari limit na core clock ? Jer da sam stavio +150 na istih tih +20mV ja bi dobio 1514mhz verovatno nestabilnih ali bi brojka bila dostupna, a ovako ispada da sa povecanjem voltaze dobijam veci core na istim brojkama.
 
Poslednja izmena:
Pa, negde na +38-39mv MS AF dodaje neku maximum voltazu koliko je moguce na Maxvell karticama, pa verovatno vise boostuje karta sa vecom voltazom, kod mene na vecim klokovima su jos vece razlike u boostu.
 
Pa, negde na +38-39mv MS AF dodaje neku maximum voltazu koliko je moguce na Maxvell karticama, pa verovatno vise boostuje karta sa vecom voltazom, kod mene na vecim klokovima su jos vece razlike u boostu.

Okej znaci normalno je. Ciljam na ~1500mhz da mi bude stabilan klok pa zato sada mogu i da spustim malo posto je ocigledno malo nestabilna i dalje. Los cip kao i uvek kada sam ja u pitanju :) Hvala jos jednom na brzom odgovoru.
 
Sledeci chip mora da bude srecan, bilo proc ili grafa.:p
Od kad igram na 60fps, shvatio sam da mi ne treba da cedim svaki Mhz:whip:, jer i GPU i CPU rade na manjem loadu i dovoljno je samo da nastelujem grafiku da ima taj neki minimum od 60fps.
 
FPSa onoliko koliko monitor moze da isprati i dosta. za nas obicne smrtnike 60fps i v-sync dosta.
 
nigde gde je reaction time bitan v-sync nema sta da trazi.
 
Gresis, nije to dostizno bas za svaku karticu sa nekim maximalnim, ili priblizno, grafickim podesavanjima, blagodati:angel: igrica na 60f su velike:eyebrows:, ali ima onaj G-Sync i 144hz monitori, tu je verovatno jos malo bolje iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Sledeci chip mora da bude srecan, bilo proc ili grafa.:p
Od kad igram na 60fps, shvatio sam da mi ne treba da cedim svaki Mhz:whip:, jer i GPU i CPU rade na manjem loadu i dovoljno je samo da nastelujem grafiku da ima taj neki minimum od 60fps.

Tako i ja razmisljam, jer cak i na vecem fps-u uglavnom imam onaj shuttering zbog off vsynca, tako da osim benchmark gameplay-ova kada ga ugasim ne vidim razloga za vise. Mene je sve redom kidalo sa losim cipom i sve sam kupovao duplo da bi bio siguran da je do cipa/modela pa uz malo srece vracao i radio upgrade :) Napajanje, kingston ramovi, fx8350, 7950, eto sada malo i gtx970. Vise verujem da je u pitanju uvozna roba nego da mogu kao obican kupac da ubodem nesto, tako da ne ocekujem previse nikada :) Da nadjem nekog ko se razume dosta ovde u Leskovcu rado bih mu platio 24-casovni rad i igranje na kompu da istestira sve jer sam postao slab sa zivcima, nekad mislim da mi i web kamera povuce vise napajanje dokle je stigla paranoja. A btw imam i 144hz monitor koristim ga na starom kompu, jeste vidim razliku u manje zahtevnim igrama ali nije nesto zbog cega bi trosio novac na jacu grafiku, jedno vreme sam igrao na 1024x768 monitoru sa 7950 igre, ne patim od toga. Malo me je povukla gtx970 jer je nesto najnovije tj u trendu sto sam kupio po izlasku pa sam sada ok sa 1080p60fps na max detaljima uz smanjivanje postprocess efekta gotovo u svim igrama.

@umart, apsolutno ali malo je takvih igara, bar onih popularnih. Csgo, bf3/4..pa i arma je diskutabilna nekada :d
 
Poslednja izmena:
Ha, neki lik spolja, uzeo nekih skoro desetak proceva( cini mi se i7 5820k) preko online-a, testirao i najbolji primerak za overklok ostavio, a ostale vratio posle par dana.:shock:
 
odes na paintball pa meri koliko su ti brze reakcije :D ili trci kroz minsko polje. igre valjda postoje da se igraju s uzivanjem majku mu :D
 
Pa, jeste, ne mogu vise da se secam i trzam kao lud:S:, i da budem ko Rambo:D, ne moz da promasis nista, moram i nesto da promasim( valjda je tako i u realnosti) i da mene neko nacilja, a i kako malo da razgledam grafiku i da uzivam u igri i gameplay-u:,,:, kad se okrecem za 360 stepeni u sekundi, ne znam ni gde se nalazim.
Pravi konzolas u telu PC gamer-a.:type::beat:
 
Poslednja izmena:
Gresis, nije to dostizno bas za svaku karticu sa nekim maximalnim, ili priblizno, grafickim podesavanjima, blagodati:angel: igrica na 60f su velike:eyebrows:, ali ima onaj G-Sync i 144hz monitori, tu je verovatno jos malo bolje iskustvo.

nisam te najbolje razumeo,kome se obracas?druga prica je free i g sync,jer nema softverskog bafera,samim tim ni laga.lag sa vsyncom kad svaki milisekund refleksa znaci je uzasan.
 
Da, replicirao sam @Imbaqq.
Slazem se, za hard gamer-e je lag i kasnjenje neprihvatljivo.
 
Nazad
Vrh Dno