Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

@Chinaski, isto je tako kod mene, samo malo niza temperatura ali to zavisi koliko ti je u sobi. Nema sta da menjas, to je to.
 
Evo moj skroman doprinos. Nije lose ;)
GPU treba da protresem jos malo.
 

Prilozi

  • GTX 970 Unigine OC 8xAA.png
    GTX 970 Unigine OC 8xAA.png
    158.8 KB · Pregleda: 185
  • GTX 970 Unigine OC 4xAA.png
    GTX 970 Unigine OC 4xAA.png
    142.7 KB · Pregleda: 134
Odlicno je to... Klok za svaki dana ili samo za test ? Imam isti rez sa stabilnim bost klokom 1548-2000...
 
GPU 1563 - Memorija 2153 stabilno.
Mislim da GPU moze jos, jos cu da probam.
Predpostavljam da bi na nekoj novijoj platformi rezultati bili jos malo bolji.

Ovako overklokovana za svaki dan GTX970 je neuhvatljiva za R9290X :p
 
Poslednja izmena:
sta mislite o ovoj GV-N970IXOC-4GD Gigabyte GTX970 4GB ITX/mATX mini verzija
 
sta mislite o ovoj GV-N970IXOC-4GD Gigabyte GTX970 4GB ITX/mATX mini verzija
Pročitao sam na par foruma da se ljudi žale da je bučna čak i u "leru". Sem toga radi isto kao i svaki drugi 970 uz, naravno, skromniji overkloking potencijal...
 
Imam jedan problem,verujem da je povezan sa grafikom.
Pre ove,bila je ati 5770 i amd procesor.
U racunaru imam Sky Star HD 2 karticu za gledanje satelitskih kanala.
Kad promenim sa SD na HD kanal slika blinkne kao kad se instalira driver. Ceo ekran pocrni na par sekund.
Ovo se desava samo sa HD materijalom. Kad idem sa SD na SD kanal,sve je normalno,kad idem sa SD na HD ili sa HD na HD kanal onda blinkne.
Sinoc sam gledao klipove na dailymotion,prebacim sa HD i slika periodicno blinke!
Gde moze biti problem? Nesto u driverima?
 
Pomoc mala, koja graficka ima bolje hladjenje Asus Strix 970 ili MSI 970 Gaming (100ME) ? :)
 
MSI 100ME kad vec ides na NV onda zeleno nek dominira :wave:
 
Posto sam se uclanio u klub da pitam da li je bezbedno napiciti onih +87 za napon u AB?
 
To je za dodavanje napona za grafiku. Ako si imao po defaultu kada igras igricu, recimo oko 1.24-1.25V, to ce ti povecati voltazu na oko 1.26V i imaces malo stabilniji klok kada overklokujes grafiku. Samo pratis sta se desava sa temperaturama i podesavas da bude oko 65-70C.

EDIT: Ha, imas isti tip TV kao ja, samo malo veci ekran, ako se igras preko TV mogu da ti pomognem oko nekih podesavanja na TV.
 
Poslednja izmena:
To znam nego pitam samo jer ne znam koliki je treshold cipa, da ga ne oprljim krastavac. Max temp koju sam imao je upravo 70c sa default fan profilom. Core mi je trenutno na +175 vram na +400. Prolazi Heaven na extreme, bf4 i gta V bez problema. Kontam da imam jos fore za core i mem pa cisto da pitam koji su vam klokovi za svaki dan?
 
Poslednja izmena:
Nvidia je zakljucala napon do tih 1.262V i nema problema ako je temperatura u normali. Neki boost overklok za 970 je oko 1.500- 1.600ghz, sve zavisi od chipa, a za memoriju oko 7.800-8.100ghz.
 
Po mom iskustvu nema potrebe da se sili napon na GTX970, pogotovo ako se žele stabilne vrednosti oc-a u skladu sa power limitima.

Recimo ja imam MSI GTX970 4GD5T OC, koja je ima veće temperature od ostalih GTX 970 modela i na kraju sam otišao u totalnom drugom smeru i smanjio napon na 1.150v, sa čime izvlačim 100% stabilnih 1450Mhz.
 
Greh, u najmanju ruku
 
Kako bi se uklopila Gigabyte G1 Gaming gtx970 na maticnu gigabyte 970a-ds3p i crt monitor Samsung, dali bi imala problema tipa no signal koji se desava prilkom paljenja racunara
 
Poz, igram ovaj ac unity i zagreje se graficka max 73°C ali sve je na ultra i zanima me jel su to ok temperature?
 
promeni hladjenje na manual iz afterburnera ja drzim kad igram igrice ventove na 60%
 
OK, samo jos jedno pitanje, kad stavim na fan speed na 60%, hoce li ih i dalje automatski paliti kad predje 60°C i kad padne ispod 60 da ih gasi?
 
Nazad
Vrh Dno