Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

mozda su gremlini... :)

kao sto su ti lepo rekli,prvo isproveravaj hdd,pa opet memoriju (pusti memtest preko noci,obori obe na 1333mhz na klokovima ove sporije),spusti taj klok od cpu-a i probaj livelinux ako ne bude pomaka.
 
mozda su gremlini... :)

kao sto su ti lepo rekli,prvo isproveravaj hdd,pa opet memoriju (pusti memtest preko noci,obori obe na 1333mhz na klokovima ove sporije),spusti taj klok od cpu-a i probaj livelinux ako ne bude pomaka.

Sve sam proverio :) Sistem sam na ispravan hdd, memorija mi uvek radi na 1333mhz jer mi slabiji ram obara na taj takt. Testiran jedan pa drugi kao i default clock na cpu ali dobro nebitno.
Crashevi u mom slucaju su bili zbog memory clocka, drzao sam je na 7400mhz ali ocigledno ne mogu ni dotle da klokujem bez problema. Sada sam samo core klokovao dok memory drzim na stocku.

U testovima imam 1-2-3fps-a manje nego inace sto bih imao sa +200 memorijom tako da sam zadovoljan. 1550core/7000memory. A Heaven necu vise ni da radim zbog brojki jer kako vidim na onom sajtu ja sam na dnu dole cak i sa boljim procesorom, jedva da bih se pojavio na listi, cak i sa jacim klokom. Ne znam dal tu igra ulogu ram pa zbog toga imam manji skor ali nebitno, igre sljakaju :d
 
Poslednja izmena:
Meni evo puce drajver sam od sebe sad. Nista klokovano i samo surfao netom.
 
Meni evo puce drajver sam od sebe sad. Nista klokovano i samo surfao netom.

To ovaj Witcher 3 Game Ready ? Citao sam o tome.
Btw ja sam sve vreme imao "artifakte" u Heavenu ali nisam kontao da jesu artifakti. Naime bili su samo odsjaji sunca iako nisu bili na mestu, ali ja sam gledao bas za linije i slicno. Tako da sam resio problem ponovnim detaljnim overklokom i ne verujem da idem dalje. 1504mhz core, 7350mhz memory, +20mV i 105% Power. Nisam oka sklopio ni jednom nije crash, i oko 50 krugova u Heaven i Valley je proslo bez ijednog artifakta. A crash i blink monitora sa errorom display drivers stopped working su verovatno bili zbog core kloka kad chrome i mrtvi flash povuku odjednom zajedno sa igrom. Jedino sto mi sad grafa 68/69c u igrama kada je 100% usage (iako nisam povecao voltazu vise od +20 sto ispada da se temp sama od sebe povecala).
 
Poslednja izmena:
Mislim da i kad povecas voltazu za +20 doda se odredjini mali napon. Negde na +38-39mv se dodaje maximum voltaza koliko je moguce. Znaci i kada postavis na +100mv bude isto kao na +39mv.
Bar tako je kod mene u MS AF.
 
Poslednja izmena:
To ovaj Witcher 3 Game Ready ? Citao sam o tome.
Btw ja sam sve vreme imao "artifakte" u Heavenu ali nisam kontao da jesu artifakti. Naime bili su samo odsjaji sunca iako nisu bili na mestu, ali ja sam gledao bas za linije i slicno. Tako da sam resio problem ponovnim detaljnim overklokom i ne verujem da idem dalje. 1504mhz core, 7350mhz memory, +20mV i 105% Power. Nisam oka sklopio ni jednom nije crash, i oko 50 krugova u Heaven i Valley je proslo bez ijednog artifakta. A crash i blink monitora sa errorom display drivers stopped working su verovatno bili zbog core kloka kad chrome i mrtvi flash povuku odjednom zajedno sa igrom. Jedino sto mi sad grafa 68/69c u igrama kada je 100% usage (iako nisam povecao voltazu vise od +20 sto ispada da se temp sama od sebe povecala).

Ma da. Stalno puca, nekad moze i duze da se igra ali pukne kad tad. Ali kad mi je prso u dok sam citao nesto, smejurija.
 
Mislim da i kad povecas voltazu za +20 doda se odredjini mali napon. Negde na +38-39mv se dodaje maximum voltaza koliko je moguce. Znaci i kada postavis na +100mv bude isto kao na +39mv.
Bar tako je kod mene u MS AF.

Da to sam i ja procitao. Btw samo da potvrdim ovo, normalno je da recimo neka igra radi na 1150mhz core kloku sa jednim monitorom, a kad prikljucim drugi monitor i bude destkop dok je ista igra startovana to skoci za nekih 100mhz ? Pa onda dok radi neki flash player za jos 100mhz ? U nekim trenucima (diablo 3 npr) graficka dostize 1504mhz na koliko je i klokovana bez obzira sto je gpu usage 50% i vram samo 800mb, temp isto manja oko 55c. Zbog toga mi je crash-alo drajvere kontam, dostigne max a nema dalje i pukne. Sada je ok definitivno samo eto, da znam dal je core ponasanje normalno i da mi 970 nije out.
 
jesi probao da forsiras konstantan napon? ume nekad da crashuje kad je opterecenje graficke slabo
 
Moram se danas poigrati sa kartama, greota da su na def, pod vodicom.
 
E, mora za vodu i neki modovani biosi, da sve to lepo sljaka.:type:
I proc, jel nesto overklokovan.:p, treba za taj SLI dosta procesorske snage, svaki Ghz. znaci.
 
Poslednja izmena:
I njega moram da utegnem.

Sve na def:

ungine.jpg
 
Poslednja izmena:
Ajd, ako ti nije tesko, odradi Heaven na HD sve na maximumu grafika. Da uporedim sa ovom mojom 980, da vidimo koliko je otprilike jaci 970SLI.
 
Kako ti je manji score na nizoj rezoluciji? o_O
 
Pogledaj podešavanja.

Edit: preteče me... :)
 
krastavac kad sam gladan nisam bas sav svoj :p ali uzeo sam snikers ;) je l' se primecuje taj minimum ili je neki drop tokom menjanja scena?
 
Mislim da ne utice nista na konacan rezultat, cini mi se da je tokom menjanja scena.
Overklokovana 970 SLI imaju rezultat od 2.500 pa do 3.000 score, tako da mi deluje ovaj tvoj score okey, sve zavisi na kolikom kloku ti rade grafe i da li ima trotlovanja kloka.
 
Ljudi je l' se desava nekom da pada voltage i core clock?

Ovo je na fabrickim klokovima:

Gxng2Ka.gif

Voltage pada sa 1.225 na 1.206, a core clock sa 1418 na 1405 MHz.

OC:

PY790aR.gif

Voltage sa 1.250 na 1.225, a core clock sa 1590 na 1578, opet -12 MHz. Razlog koji navode Afterburner i GPU-Z je power limit, ali GPU power nikad ne dostize limit. Interesantno je da na fabrickim klokovima ne prijavljuju power problem, a isto se desava, undervolt i underclock. Ima li neko ideju sta se dogadja?
 
Poslednja izmena:
Boost dodaje jos koji MHz kad se poveca napon pa je logicno da i frekvencija opadne kad opadne napon. E sad, zasto napon opadne moze da bude vise razloga, probaj da forsiras konstantan napon i vidi ima li opet dropova ali nemoj da zaboravis da iskljucis to.
 
Jednostavno TDP limiti su u pitanju.
Kada se u biosu malo tweakuje ta power tablica, moze se eliminisati taj throttling kloka.
Kod mene, recimo na temeperaturi od oko 65-66C, krece prvi throttling od tih 12 Mhz, a neki drugi i veci pad je, koliko sam video na net-u, na 75-79C.
Ovo je ponasanje u igrama, u benchmarcima se kartica i taj throttling extremnije ponasaju, vece su oscilacije, jer se verovatno vrlo brzo dostizu TDP limiti.
 
Poslednja izmena:
Hm, kod mene toga nema. Karta drzi 1550/1930 stabilno na +44mV (napon dodaje jos 26MHz kod mene), temperatura 60-61C sa dizanjem napona a 58C bez (sad su hadni dani), GPU-Z prijavljuje TDP do 82% sa dizanjem napona i 74% bez. Nisam primetio nikakav throttling, uvek pogledam grafikone i stabilni su kao da se nista ne desava, i frekvencija i napon je zakucan. Jedino sto sam na stock podesavanjima primetio da karta u pojedinim slucajevima spusti napon sa 1.212V na 1.0nesto ali frekvencija ostaje ista. Cudno.
 
Super, mozda mozes onda da izvuces i veci overklok.
I meni ne trotluje do 65C, igram sa V-Sync i temperature su oko 60C, medjutim u benchmarcima i pri temper. ispod 60C, dolazi do throttlinga, zbog TDP-a.
Probo sam da tweakujem bios i TDP i sljaka i nema obaranja kloka ni u benchmarcima, ali mi je MS AF dizao sam klokove i u idle, pa sam vratio default bios.

EDIT: Nisam siguran da kroz grafikon mozes da vidis tako mali throttling, narocito ako je GPU-Z, probaj da kroz MS AF postavis na OSD-u klok i pogledaj kako se ponasaju klokovi u benchmarcima.
 
Poslednja izmena:
Nema vise AB OSD, rekose da pravi neke probleme, gigabajtov OC guru isto pravi problem sa OSD. Zivo me zanima kako ce 900 serija da se ponasa sa dx12 igrama kad sve to bude radjeno bas za dx12.
 
Ne razumem, kod mene radi isto kao pre MS AB OSD, kakvi problemi?
DX12 bi trebalp u fullu sa rade na 970|980, a i mislim da nece odmah bas sve moci da implementiraju, ocekujem da ce tek Paskal moci da pokrene sve te stvari.
 
O je, ladno mi nije bio instaliran statistics server. Jos gledao po netu pominju neke probleme, i probao da ukljucim OSD na OC guru II i stvarno pucaju igre. Reinstalirao sam i radi sve normalno.
 
Boost dodaje jos koji MHz kad se poveca napon pa je logicno da i frekvencija opadne kad opadne napon. E sad, zasto napon opadne moze da bude vise razloga, probaj da forsiras konstantan napon i vidi ima li opet dropova ali nemoj da zaboravis da iskljucis to.

Jednostavno TDP limiti su u pitanju.
Kada se u biosu malo tweakuje ta power tablica, moze se eliminisati taj throttling kloka.
Kod mene, recimo na temeperaturi od oko 65-66C, krece prvi throttling od tih 12 Mhz, a neki drugi i veci pad je, koliko sam video na net-u, na 75-79C.
Ovo je ponasanje u igrama, u benchmarcima se kartica i taj throttling extremnije ponasaju, vece su oscilacije, jer se verovatno vrlo brzo dostizu TDP limiti.

Znaci boost 2.0 je krivac. Sad sam malo testirao i pratio kako radi, izgleda da sa stock klokovima i naponom undervoltuje cim dostigne ~65 C, a sa povecanim naponom za 87 mV ta granica je pomerena na ~75 C, dakle nema throttle-a na ~65 C. Testirao sam ovo vise puta. Nije mi jasno zasto je juce bilo throttle-a na ~65 C sa povecanim naponom. Inace testove sam radio u Firestrike-u, u igrama nisam primetio throttling, mada u igrama ni ne dostize tolike temperature.

Ne znam kako funkcionise ta power tablica, ali mislio sam da flesujem custom bios, ali izgleda da sad nema problema do ~75 C.
 
Nazad
Vrh Dno