Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Brate ti si zesce paranocian lik, pratim malo sta pises, i sta ti pada na pamet da pitas od kad si pazario 970. Malerises sam sebi nalazis neke probleme koji ne postoje pa cak i kada postoje jasno ti je o cemu se radi i sta ces sa tim, nije samak sveta da se toliko bavis time, na kraju ce ti komp eksplodirati zato sto ga smaras hahahah :D

Evo ti odgovor na pitanje. Nije moguce :p

Onda mora da je senzor otisao i da ce mi grafa prekuvati ?

Haha ne bi verovao da ti nabrojim kakve sam ja sve probleme u zivotu imao sa kompom pocevsi od pentium dvojke :) Taman sam se opustio sa grafom kada sam je klokovao, poceo problem sa internetom, posao poceo da propada, sada ovaj trip sa 3.5gb vram-a..normalno da sam postao paranoican. Ali kada gledam 67c odjednom dodje mi da prestanem da igram :d Kad je sve u redu onda ni h od hardvera na toj temi, zato i ne volim forume vezano za to jer uvek nadjem da se cimam oko neceg haha. Ajde izdrzacu 67c nekako, ako predje to moram manual fanove da ih pojacam :) Samo sam se pitao koliko moze prasina da poveca temp, ali kontam drajveri tu imaju veci uticaj.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da moze, ali nije do prasine... Uzmi lepo pokreni FC 4, nadji neku scenu gde niko nece da te rokne ili pojede :p pa ostavi tako da stoji nekih 15min, temperatura koju tada budes video je neki maksimum do kog karta moze da stigne u full load-u, sve sto kasnije primetis preko toga za 5-10c vise, a da nije zbog globalno vece temperature u prostoriji moze da znaci da ima nekog problema, sve ostalo ne bi trebalo da te brine ;) Inace gpu moze do 85c opusteno da radi za svaki dan i da mu nista ne fali, mada je 970/980 po tom pitanju apsolutni sampijon posto ne prelazi 72-73c pa cak ni u sli ;)
 
Ljudi pratim sve oko GTX970 ali malo pravite svi dramu pogotovo u Maxvel temi sve je realno na kraju cool nikome grafa nije da neradi, mislim da smo napravili malo jači hype i to je ok jel se vidi da je nvidia nešto zabrljala ali realno nismo žene da kukamo ovde sve te grafe rade svoj posao i sa mogućim problemima.
:beer::beer::type::wave:
 
Pa naravno da moze, ali nije do prasine... Uzmi lepo pokreni FC 4, nadji neku scenu gde niko nece da te rokne ili pojede :p pa ostavi tako da stoji nekih 15min, temperatura koju tada budes video je neki maksimum do kog karta moze da stigne u full load-u, sve sto kasnije primetis preko toga za 5-10c vise, a da nije zbog globalno vece temperature u prostoriji moze da znaci da ima nekog problema, sve ostalo ne bi trebalo da te brine ;) Inace gpu moze do 85c opusteno da radi za svaki dan i da mu nista ne fali, mada je 970/980 po tom pitanju apsolutni sampijon posto ne prelazi 72-73c pa cak ni u sli ;)

Obrisao sam FC4 jer me je totalno smorio od svih benchova :) Ali recimo igram H1Z1, temp ide do 67c max, onda pada i do 58c u zavisnosti od lokacije ocigledno ili se fanovi tada aktiviraju pa je ohlade i onda varira ta temperatura jer su na auto, nisam ih dirao. Sve u svemu igrao sam igru 6 sati konstatno variranje izmedju 58c - 67c je standard u toj. Ranije je maksimum bio 64c pa sam se zbog toga iscimao ali sam zaboravio da sam nove drajvere juce uradio tako da je moguce da je i do toga.

@B-ZiGER, slazem se. Ja sam se iscimao kao retard, na kraju sam seo i uradio 5-6 testa u gejmingu i realno sve je ok i sa pritiskom od preko 3.5gb vrama iako su to 4k rezolucije i msaa8x sto ni u ludilu ne koristim za moje prohteve. Sta je tu je. Obradovacete se sa Day Lightom ;) Igra leti.
 
Ako nekog zanima moj 970 Strix nek me cima. :wave:
 
uspeo sam da nabijem na 4096MB samo mali je fps ne znam koju vi imate verziju igre, tj koji update ..... nemam instaliran texture pack!!! sta to donosi.... zasto mi pise "FXAA and Camera + Object Blur" na netu sto sam gledao ima samo "Camera + Object Blur" verovatno je do verzije igre.
 
uspeo sam da nabijem na 4096MB samo mali je fps ne znam koju vi imate verziju igre, tj koji update ..... nemam instaliran texture pack!!! sta to donosi.... zasto mi pise "FXAA and Camera + Object Blur" na netu sto sam gledao ima samo "Camera + Object Blur" verovatno je do verzije igre.

sve je to ok, imas samo da skines texture pack ali vidis da on ne treba jer i tako punis memoriju...da fps je los oko 30 ja imam na 4k..ali igra nema nikakav lag niti sutering niti bilo sta sto pricaju...
 
Novi tj. stari, a i zasto bi ih stavljao i onako ti sve radi.
 
Prodato. :d Necu da mu se mislim ni malo. :p Stize referentni gtx980 :)
 
Prodato. :d Necu da mu se mislim ni malo. :p Stize referentni gtx980 :)

Za koliko moze na pm da se znam orjentisati ako u oglasima naletim na neku GTX970 :d, karta u praksi nece imati problema, sad je sve poznato objasnili su o cemu se radi...na 1080p moze se igrati mozda ce sve prija pocrkati nego sto ce ti 0.5GB praviti problem.
U principu sad sam jos vise zagrijan da uzmem GTX970 naravno polovno/povoljno/sa 3.5 +0.5GB :D
 
Prodato. :d Necu da mu se mislim ni malo. :p Stize referentni gtx980 :)

Nvidia referentne poslednje serije su odlicne karte. Uopste nisu bucne i jos izbacuju topao vazduh iz kucista. Odlican izbor... Pogotovu u perspektivi ubaci se jos jedna za SLI koji je sa referentnim grafama moguc i u zatvorenim kucistu.
 
@Pike
Zar neces ponovo Asus DC2 :D:p Bas je super :p
 
ja bih uvek uzeo referentnu nvidiu,imao sam 660ti,obicni plasticni blower kuler ali radio je perfektno,i nije bio nesto glasan.taj koncept hladjenja je mnogo bolji po mom misljenju.
 
Ove nvidia referentne su preeeeeelijeeeeepeeeeeeeeee! ali ne znam sto se temperatura tice kod tog blower tipa hladjenja...
 
odlicne,maxwell bi mogla i promaja da ohladi,kamoli ovo hladjenje.plus,nema mrtvih zona po pitanju hladjenja nigde na karti,za razliku od npr dvoslotnog asusa na radeonima.
 
@Pike
Zar neces ponovo Asus DC2 :D:p Bas je super :p

Hehe vidis da sa dc2 / strix ili kako ga vec zovu ni gtx960 ne mogu da ohlade

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-10.html

"As usual, the voltage converters are the graphics cards’ problem area. If they hit temperatures around 100 degrees Celsius, they have a negative impact on the entire board. Over time, the heat spreads across the board and to the passive and active components close to the voltage converters. With enough usage, these components might get damaged or become less reliable."

"Gigabyte with their GTX 960 Gaming G1 graphics card has by far the best cooling solution. Their cooler covers BOTH the GPU and the power converters. This really shows in the test results."

Evo i Tom`s Hardware potvrdjure da Gigabyte ownuje trenutno sa hladjenjem hehe.
 
@ Pike, dobar je referentni, verovatno najbolje odradjeni kuleri od svih referentnih karti. Ali, imao sam referentnu EVGA 780, treba malo vise pojacati obrtaje venta da bi se karta ohladila, a onda se i nivo buke povecava i karta se "cuje". Mislim, nije strasno, ali ako volis tisinu, kao naprimer ja, moze da bude malo iritantno.
Ako imas imalo mogucnosti, probaj da nadjes neku nereferentnu karticu. U svakom slucaju ce i referentna da odradi posao.
 
Ma užasan je asus u poslednje dve serije, ne mogu da verujem da ne mogu da poprave to hlađenje iako im na svim testovima pokazuju da ne hlade kako valja...G1 vlada ali je bogami i najskuplja, MSI je meni zlatna sredina, tišina i super hlađenje, super su im nove serije.
 
@ Pike, dobar je referentni, verovatno najbolje odradjeni kuleri od svih referentnih karti. Ali, imao sam referentnu EVGA 780, treba malo vise pojacati obrtaje venta da bi se karta ohladila, a onda se i nivo buke povecava i karta se "cuje". Mislim, nije strasno, ali ako volis tisinu, kao naprimer ja, moze da bude malo iritantno.
Ako imas imalo mogucnosti, probaj da nadjes neku nereferentnu karticu. U svakom slucaju ce i referentna da odradi posao.

Uff imao sam upravu gtx780 referentnu i uopste mi nije bila toliko bucna. Nesto malo bucnija od g1 rekao bih. Dok se ne overklokuje naravno. Karta nije prelazila 80c sto je potpuno normalna i ocekivana temperatura. A temeperatura naponske je bila koliko se secam ista ako ne i niza od temperature gpu-a.
Onaj blower vent ima fin zvuk, ravnomerno se povecava. I nema nikakvih prododatih sistanja, coil whine-ova i slicnih nepogoda. Cuje se samo blago strujanje vazduha. Na G1 se recimo preko 3000 rmp cuje neprijatan za mene nepodnosljiv zvuk.
@Lates Bas to. Bitno je da gtx960 Strix lici na sovu :) Sto je najgore DC2 je extra hladio gtx780 / TI. Ne znam sta je krenulo naopako...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno