Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Poslednja izmena:
Ne, nije opste poznata konstanta.


Evo ti ovde SLI sa GTX980/Ti, za par igara:

http--www.gamegpu.com-images-stories-Test_GPU-Retro-The_Witcher_2_Assassins_of_Kings-test-witcher3_proz.jpg
http--www.gamegpu.com-images-stories-Test_GPU-Action-Just_Cause_3_-test-new-jc_3_proz.jpg

http--www.gamegpu.com-images-stories-Test_GPU-Action-Assassins_Creed_Syndicate-test-new-as_proz.jpg
http--www.gamegpu.com-images-stories-Test_GPU-Action-Rise_of_the_Tomb_Raider-test-rise_proz.jpg



Dakle, vidi se da nije preveliki gubitak na i5 (GTX980/Ti SLI) u odnosu na i7.
Sto ce reci da ce sa dve GTX970 gubitak biti jos manji ili zanemarljiv... Naravno da je njegov i5 4690K dovoljan za GTX970 SLI.

(nemoj da podstices offtopic o FX procesorima, samo sam ih u prolazu spomenuo)
 
Poslednja izmena:
Kakav offtopic o FX, pa, prvo je pomenut FX8 proc da je dovoljan za SLI 970. :rtfm:
Necu da ti solim pamet, ali, ovde sto si postavio ove grafikone idu u korist da je potreban I7 proc za SLi i to sto jaci.
Witcher 3, vidi se da je dostignut neki maximum u fps i da nije potrebna dodatna procesorska snaga, takodje i u Syndicate, medjutim, vidi se da u igrama gde je procesorska snaga potrebna itekako ima razlike izmedju procesora:
Cause 3, Fallout 4, Batman Arkham Knight , GTA V, Dying Light, Might and Magic Heroes VII, Dragons Dogma Dark Arisen, Project CARS , GRID Autosport itd....
Mislim, ako imas sa I7 frejmove 70fps, a sa I5 ili FX frejmove 50-55fps, onda je to velika razlika i gubitak na perfomansama zbog CPU-a, cak i kada je u igrama koje nisu CPU zahtevne( a u sustini svaka igra ima neki deo gameplaya koji vise zavisi od cpu-a nego od gpu-a), i tamo postoji relativno velika razlika u broju fps-a.
Inace, moze i ovakav grafikon da bidne, mozda se i neko upeca i poveruje....:D
000000000000.jpg
 
A jel ti razumes da covek planira GTX970 SLI a ne GTX980Ti SLI?
 
Poslednja izmena:
Da ja vas nesto priuptiam. Pre neki dan sam uzeo ASUS Strix GTX 970 i danas sam odlucio da se oprobam u overkloku. Nesto sam isprobavao i dosao do rezultata okacenih u postu. Da li su ovo dobri klokovi? Da, znam za silicijumsku lutriju i da nije svaki primerak identican, ali opet postoji neko sveopste pravilo. Sa ovim podesavanjima mi u AC Unity graficka dolazi do 72 stepena, posto sam namestao malo agresivniju fan krivu. Da li da ostavim ovako?
 

Prilozi

  • occ.gif
    occ.gif
    24.2 KB · Pregleda: 64
Uff, bas si uporan, svaka cast.:D
Ali, vidis li da je gubitak u frejmovima kod 980 SLI, procentualno skoro identican kao kod 980Ti SLI ?
Znaci, i kod 970 SLI u odnosu na 980 SLI ce gubici u jacini, procentualno biti vrlo slicni, tj. dosta veliki.
Ja tacno ne znam kako to ide tehnicki kod SLI-a i proceva, ali onako laicki koliko sam procitao i nesto zapamtio, cini mi se da je glavni problem, sto proc treba da filuje podacima obe grafe, ali ne moze to da radi u isto vreme, pa onda obradjuje prvu grafu i onda tek drugu( to je ona SLI obrada frejm by frejm ili obrada po pola ekrana po duzini svaka grafa), o onda mora procesor da bude extra jak i sposoban za takvu radnju, i to procevi sa vise jezgara i vecim klokom i visim IPC-om, bolje rade, jer su kako da kazem, fizicko-atletski:D sposobniji od ovih drugih proceva....( valjda je nekako tako kako sam objasnio:smoke:)
 
ne,ti si uporan,pokusavajuci da oboris nesto sto ne samo sto vrapci na grani znaju nego smo ostrugali farbu sa zidova pricajuci i dokazivajuci - dok je dx11 kralj IPC je kralj i dzabe HT i 6 i vise jezgara,nema sustinske razlike.nije do procesora vec do dx11.

pa kad dx12 zazivi ce pricamo.
 
Da, sve na default, kakva koska.:sceptic:

@Shimec,
niko da odgovori decku u ovoj silnoj i zestokoj polemici..:D
Klok za memoriju je okey, u granicama proseka, ne znam samo da li je ovaj klok 1,424mhz, realan boost, ali klok za GPU kod 970 je negde u rasponu od 1.500 - 1.600mhz, u zavisnosti od chipa, voltaze, tdp-a, verzije biosa itd.
Temperatura je tu negde, cini mi se da je okey....
 
Boost je 1500MHz ako je verovati MSI AfterBurneru.
 
Da, a kome cemo drugom da verujemo.:D
Jel si povecavao Power Limit i dodavao voltazu?
 
Voltazu nisam dirao, povecao sam PowerLimit na 110.
 
Sa povecanjem voltaze, mozes imati veci klok, za otprilike 30-50mhz, ali i temperature mogu biti vece za oko 5C i vise, u zavisnosti od voltaze......a sa modovanim biosima, mozes jos malo povecati voltazu i Power Limit, a samim tim i jos malo dobiti na overklok potencijalu.
 
Za sada cu ovako ostaviti, nemam nameru da instaliram neke custom biose... Sa ovim stavkama RotTR je potpuno stabilan i on se drzi na oko 68 stepeni sa povremenim peakovima do 70. Bez occ-a je dolazio do 66.
 
Za sada cu ovako ostaviti, nemam nameru da instaliram neke custom biose... Sa ovim stavkama RotTR je potpuno stabilan i on se drzi na oko 68 stepeni sa povremenim peakovima do 70. Bez occ-a je dolazio do 66.

Nakon toliko muka skontao sam tj samo potvrdio dobro poznato, opletes power limit i voltazu na +87 tj dokle ti dozvoljava bez custom biosa, sa samo +110mhz na core dobijam 1477mhz i klok je stabilan skoro na svim drajverima dok sa novijim drajverima default voltaza ne moze da isprati "zeljeni" 1470mhz clock. Videces vremenom. A sto se tice tempa meni je isto i sa klokom i bez, 65/67c max na MSI doduse sa agresivnijim fanom ali 24/7 guram.
 
Glavni razlog što sam otišao na i5 umesto i7 je stuttering u igrama koji pravi HT. Nema ga u svakoj igri ali koliko sam tada čitao bilo ih je poprilično. Fizička jezgra su druga stvar, pravi Intel sa 6 ili 8 jezgara. Uopšte nisam hteo da se zezam sa tim i uzeo i5. Mogu da zamislim SLI komplikaciju sa HT-om...

Aaaaa, možda su se stvari promenile zadnjih godinu dana....
 
uvek mozes da izgasis HT...ja sam ga bez blama i problema gasio na zakljucanom 4770 zbog koliko se secam gta IV.
 
Jeste, Aaaaaaa,:D drugacije to ide sa HT i SLI stvarima....
Kod SLI-a, HT se ponasa i skalira skoro kao i da imas fizicka jezgra.
Inace taj sttutering sto si video u igrama je, sto ima igara gde HT kad je ukljucen pravi vise stete nego koristi,tj. minimalni fps drasticno pada i varira i onda dolazi do sttuteringa, dok ima igara koje mnogo profitiraju sa HT ON....inace, frame time I7 procesora kada je ON je bolji od I5 proceva, tako da ima sigurno i bolji frame time grafika koja koristi I7 proc...
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ne kupuju džabe ljudi hexa i octa Intel korove za gaming kada mogu da se provuku sa i7-om...

Koliko sam ukapirao tada imaš bolji min fps 3-5 u proseku što je mnogo ali taj HT pravi sra**a što sa frejm tajmom tj stateringom ili čak štaviše klasična i5-ica bez HT ima u nekim scenama veći fps i to bez stateringa...

PS
Pustiću kasnije linkove da se vidi, npr igra Son of Rome na pclab.pl testu i5 vs i7 Haswell platforma.
 
Poslednja izmena:
Jeste, zna da brljavi taj HT u nekim igrama,
ako se secas bas sam testirao HT ON ili OFF u igrama sa gtx980 u tom Threadu, i secam se, recimo, da u Benchmarku Tomb 2013 koji je bas , ali bas GPU Bound test, HT ON je imao manji arg. fps i narocito manji minimalni fps, a recimo i mnogo slabiji procevi, cak i neki I3....procevi mogu dostignuti isti fps, kao neki I7 5960X( sa istom kartom 980), jer je ponavljam, test 100% GPU bound, kao recimo Ungine Heaven 4.0.
Dok recimo, Metro LL i 2033 igre, (sa HT ON), imaju bolji avrg. fps. i sto je mnogo znacajnije, dobija se mnogo bolji frame time, tj. ne postoji sttutering, dok sa HT OFF manji je fps i mnogo je veci frame time i postoji sttutering vidljiv golim okom...itd.
 
Poslednja izmena:
Ufff, pa, naravno da ne.....:smoke:
sve zavisi, ako si strastveni gamer i volis da ti neke stvari idealno rade i sljakaju,ako imas neku 980Ti karticu, i najvaznije, ako nemas problem sa lovom:D, i na kraju, ako ti je ego i ponos veliki:Klanjanje, onda mozda i DA ;)....
 
Poslednja izmena:
Ufff ljudi :d Uzo bi ja 980Ti al sto je skupo skupo je... Jedino taj Pascal da bude BAJA i da bude neka odlicna ponuda za 400-450e ili Polaris premda jos mi se ne prelazi na AMD ali uzimam sve u obzir ;) Sto se tice GTX 970, SLI sam hteo da uzmem jer sam ja dobio na Becnhmark nagradnoj igri 970-cu i reko sta bi me kostalo da uzmem jos jednu i roknem ih u SLI i zalijem sa jednom i7 4790k koju sigurno uzimam jer mi treba zbog rederovanja kako god okrenm i jos nekih sitnica... Ali ako vi kazete da izbegnem SLI onda begam od njega :d Ja sam mislio u krajnjoj situaciji da ce DX12 da sredi SLI i da ce perfo. biti blizu GTX 980Ti ako sta ne i vise u nekim segmentima... Ne znam... Mora da se odlucim :D

A sto se tice FX8 za SLI dajte molim vas... https://www.youtube.com/watch?v=4UDyzuDx1RA Jedino da Zen sredi nesto tj trebalo bi da sredi ali videcemo, nije za ovu temu to ;)
 
Poslednja izmena:
Da, I7 4790K bi bio super za SLI,
ali, opet, sta moze da sredi nesto DX 12 SLI situaciju, eventualno da dodje do sabiranja memorije za obe grafike, ali, koliko imas igara sada za DX 12, zero, i koliko se ocekuje igara u sledecih 1-2g., mozda 5 komata, a sta cemo sa 100 igara, od kojih bar 30-40 vrhunskih igara, koje se jos uvek mogu odigrati na DX 11......definitivno taj 970 SLI nije future proof i samo bi bacio novac u vetar, i sa tom 970 karticom moze fino da se pokrene skoro svaka igra, uzivaj i stekaj lovu za novu seriju grafi, i to obavezno Pascal, kakvi Polarisi, to zaboravi odma....:D http://www.zdravljenadar.com/
 
970gtx prosto nije karta za SLI zbog memare.moj savet je isti - posto budzet imas sa prodajom postojece idi na 980ti pa kasnije,kad prifali performansi dodaj drugu.taj SLI ce da radi odlicno u dx11 igrama tj ili maksimalno ili jako blizu maksimuma na 4690k i ne brigaj dalje.pa kad izadje zen i dx12 ce vidimo dal ce stvari da se menjaju...
 
Malopre sam probao 2x Gigabyte GTX970 G1 u SLI, nisam imao mnogo vremena, sat-dva. 3Dmark Firestrike GPU score je 22855, a sa jednom kartom 11983 (karte na default). Skaliranje 91%. Takodje Crysis 3, sam pocetak, paluba+kisa, umesto 50+ fps ima 90+fps, na prvom mosticu umesto 48 ima 88fps. Skaliranje oko 80-85% sto je zaista sjajno s obzirom na 4670K na 4,2Ghz. Zanimljivo je da sa 2 karte nema problema sa temperaturom/bukom. Da li setup vredi svoje pare, pa zavisi, mozada sada i danas, ali definitivno GTX980Ti ostaje bolji izbor. Jedan GPU, 6GB memorije, 1 zauzet slot, a to sto je malo skuplje uzeti 1x Gigabyte GTX 980Ti G1, mislim da je potpuno opravdano.

Obe varijante su vise za 4k gaming (mada nategnut) nego za full HD. Za full HD je i jedna GTX970 i vise nego dovoljna. Mozda je nekako prava mera monitor od 34" 3440x1440 (5MP) i 1xGTX980Ti / 2x GTX970, ipak je to taman malo lakse od 4k (8MP), a dosta vise od full HD (2MP). Za 2560x1440 (4MP - jos laksa varijanta) dovoljna je mozda cak i neka dobro OC GTX980 karta.
 
Poslednja izmena:
samo sto ce ga dve 970ice izuti iz cipela :)
 
Voleo bi da je bilo vise vremena, jer je 1x GTX 970 G1 zamenjena sa 1x GTX 980Ti zbog zamene monitora sa 27" 2560x1440 na 34" 3440x1440. Bilo bi dobro da se stiglo probati 2x GTX970 protiv 1x GTX980Ti bas na takvom monitoru u vise igara, ovako se sve svelo na 3dmark i jedan brzi Crysis 3 test. :(
 
Pa, eto ja sam imao sa 980Ti na oko 1.540 - 8.200mhz u 3Dmark Firestrike GPU score od oko 21.900.
Steta sto nemas vise 970SLI, ja sad bas igram Crysis 3, grafika maximum, 8XMSAA preko MFAA, i imam zakljucano na 60f., znaci ne pada mimum ispod 60fps., a to znaci da maximum ide, ne znam, na 90-100f.
Ajd, malo sam dosadan, prico sam sto puta, ali, klokovana 980Ti nije bas idealna za cak ni za 2K rezu, a kamoli 980, koja je za full HD skoro idealna kartica.
Verovatno je 980Ti tu negde sa 970SLI po fps-u u igrama, narocito sto se tice minimalnog frejm rate-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno