Šta je novo?

Pomoć oko izbora telefona na duži period

Milosnis018

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
645
Poena
180
Moja oprema  
Ostale periferije
Sony Playstation 5
Laptop
LENOVO IdeaPad 1 Ryzen 7 5700u 16gb ddr4 1TB NVMe
Tablet
Lenovo Tab M10 FHD Plus
Mobilni telefon
Motorola Edge 40
Pametni uređaji
Honor Watch GS Pro
Steam
jomilos84
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zdravo.
Ističe mi ugovor, pa sam se odlučio da uzmem telefon uz novi ugovor na 3 god kod MTS-a.
Pošto nisam od onih ljudi koji često menjaju telefone ili iste kupuju po radnjama potrebna mi je pomoć oko odabira telfona koji će me odlično služiti sve vreme trajanja ugovora.
Koji bi ste mi vi preporučili od ovih?
LG G3 32GB, Sony Xperia Z2, Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 1520, (S5 mi je preskup) i na kraju zbog cene Huawei Ascend P7
 
z2 ima bolju bateriju od g3. mada vratanca za usb mogu lako da se rasklimaju zbog konstantnog otvaranja pri punjenju. jedna od mana te IP zastite od vode i prasine.
ali ako nabavis onaj dock punjac onda ne bi trebalo da bude problema

p.s. mozda da sacekas z3 da se pojavi u ponudi mtsa.
 
Poslednja izmena:
Nokia podržava WP8 telefone dugo. Svi primerci od 2012. nadalje su dobili WP8.1. 1520 ima šampionsku bateriju, ali je krupan telefon što ne ogdovara svima, te oceni lično. 930 je jednak po unutrašnjosti 1520, ovogodisnji je, manji, ali mu je i baterija slabija (uprkos štedljivom AMOLED ekranu). G3 ako ti baš treba Android. P7 sumnjam da će da bude poseno dugo podržan. Z2... ahahaha, soni i dug period trajanja..... hahahahaha... suze mi krenule od smeha, ybte, ahahha :S:
 
Poslednja izmena:
G3 ili Z2 od androida (ne znam samo kako je S5 preskup kada je cena tu negde sa Z2?) a od WP8 1520, jeste cigletina ali je autonomija mnogo bolja od 930 (zato sto 930 ima ''stedljiviji amoled'' zbog toga izmedju ostalog :d).

Ne znam da li kupujes na neke cekove, kredite ali ovo ti se bas i ne isplati. Potpisi ugovor od 2 godine u mts-u sa 50% popusta (tad mixnet l izadje, u odnosu na sadrzaj,smesnih oko 990 din mesecno) pa ti vidi koja to usteda za 24 meseca. Telefon mozes da kupis bas neki iz mts-u, prati oglase. I tu ces jeftinije proci a ako je primerak sa mts-a i otkljucan nema sta da se cimas posle, i garancija je 2 godine kao da si kupio u mts-u.

Ovo je najsiplativija opcija za kes a ako su cekovi/krediti u pitanju onda j...ga, G3 je najpovoljnija opcija samo steta sto nemaju verziju sa 3Gb rama.
 
Poslednja izmena:
1520 i G3 jedini imaju cene koje se iole isplate u mts-u u odnosu na kvalitet i hardver (i 930 ali je autonomija bedak). Sto ne znaci da nije bolja ona opcija koju sam pominjao (popust pa oglasi).

Ostali vodeci modeli su uglavnom skuplji i mnogo je bolja opcija ici na primerak iz oglasa (koji vrlo lako moze da bude bas iz mts-a).

1520 nije lako naci u slobodnoj prodaji i to moze da bude problem za kombinaciju 50% popust na racune 24 meseca + kupovina iz oglasa. Ali opet zar nije bolje placati samo crvenu mesecno za mixnet l (ili bilo koji drugi paket) nego 2 crvene.. to je velika usteda za 24 meseca.
 
Poslednja izmena:
Ma kakva podrška za wp, kao da je to bitno. Bolje Android koji neće dobiti nijedan update nego narednih deset apdejtova wpa.
Od nabrojanih Z2, mooožda G3 ako baš mora, i +1000 za ovo što je hsv pisao oko isplativosti.
 
Ma kakva podrška za wp, kao da je to bitno. Bolje Android koji neće dobiti nijedan update nego narednih deset apdejtova wpa.

Izmedju ostalog + ∞. Osim ako sam ne proceni da mu je WP dovoljno dobar os u svakom smislu, onda 1520 bez razmisljanja. A od popusta koje bi iskoristio ako ne kupi fon u mts-u za 2 godine da odvaja po crvenu mesecno i eto 200e za trosenje na pice, zene, pola mora u blgarskoj, IT proizvode.
 
Poslednja izmena:
Covek je napisao da hoce mobilni uz ugovor od 3god u mtsu. ? Ne razumem sto ga savetujete sta je najbolja alternativa dvogodisnjem ugovoru ?

Plus,sigurno ima razloga zasto ide na ugovor od 3 god a ne 50% i telefon sa oglasa
 
Znam šta bi mi bilo najpovoljnije, ali nisam spreman da iskeširam za mob, plus ne smem da se upustim u avanturu pisanih garancija na 6 meseci. Tako da najbezbolnije nikada nije najjeftinije.
Razmisljam se između G3 i 1520. Moram da vidim kako stoji u šaci ogromni 1520. Nemam male šake (190cm sam visok). Imam Nexus 7 koji je 7 inča koji nikada ne bih mogao da koristim kao mob.
 
Cak ti ni G2 nije losa opcija ako ne zelis mnogo novca da dajes... Z2 je takodje odlican izbor i mozda najzaokruzeniji uredjaj od svih koje si naveo..

U principu nema savrsenog telefona, pitanje je samo sta ti se vise svidja i koliko kompromisa si spreman da napravis... Android vs WP je pitanje tvojih preferenci (ali je trenutno Android daleko bolji izbor posebno ako uzimas flagship telefon)... Na kraju krajeva odes u radnju neku gde imas izlozene modele, poigras se sa njima i osetis kakvi su u ruci i napravis izbor... Citanje par review-a takodje nije na odmet ;) (ili pak ako te mrzi yt)

@hsv

Kakve veze ima G3 i 3gb rama - nece mu drasticno uticati na performanse, zna se sta ce mu uticati na performanse...
 
Poslednja izmena:
@ Milos018
Dobro, znas prioritete. Samo da te ispravim delimicno:

ali nisam spreman da iskeširam za mob, plus ne smem da se upustim u avanturu pisanih garancija na 6 meseci.

Ko odradi to sa ugovorom bez telefona i sa popustom ako se malo potrudi u oglasima moze da nadje telefon (S5, Z2, G3 i slicne najcesce) bas sa mts-a sa 2 godine garancije, znaci sve isto kao da si kupio u mts-u samo sto se ustedi oko 200e za 2 godine + nabrojani telefoni sa mts-a u oglasima kostaju bar 100e jeftinije nego u mts-u. Znaci usteda oko 300 a bukvalno nista ne gubis :)

Kakve veze ima G3 i 3gb rama - nece mu drasticno uticati na performanse, zna se sta ce mu uticati na performanse...

Pa nije to N5 sa cistim androidom i 1080p ekranom pa da radi najbolje moguce sa 2Gb rama, G3 ima bloat i 2k rezoluciju i dokazano radi bolje sa 3Gb rama, naravno nece ovo svako primetiti, ko nije zahtevan korisnik i skup android koristi kao lumiju 520 sa vecim ekranom tom ni 1Gb rama nece biti malo.
 
Poslednja izmena:
Prebacio sam se u vezi cene za Z2. Rata bi mi bila preko 3500
Razmišljao sam i o varijanti G2.
Da li se G3 ispati tih 180€ razlike u ceni ?
Znam da ga zvanično nema. Znam lika koji je jedan od šefova u MTS-u u Nišu pa bih video sa njim da nabavim LG G3 32gb
 
A sta ako hoce da kupi mob na mesecne rate ? To jest nema 400e odmah da iskesira za mob ?
Pa vidis sta sam napisao -
Dobro, znas prioritete.

Pa onda
Samo da te ispravim delimicno:

Skapirao sam da mora na rate ili sta god i uz ugovor od 3 godine. Ostatak sam napisao jer mozda jos neko cita temu a nije mu palo na pamet opcija gde moze da se ustedi i 300e+ za 2 godine ;)
 
^ uvek moze da se ustedi na
platama i penzijama obicnih smrtnika :d

@ milos

3 godine je dug period i svaki androd a verovatno i stariji WP ce ostati bez podrske posle 2 godine. Uskoro ce godinu dana otkad je predstavljena lumia 1520 i sumnjam da ce biti apdejtovana jos duze od godinu i po - dve. A ako si iole zahtevan korisnik ni wp 12 apdejt verovatno nece imati funkcionalnost i brdo opcija kao 4.4 android. Ni Z2, G3 i slicni se nece proslaviti sa apdejtovanjem, onda preostaje samo xda (mada i ne mora).
 
Prebacio sam se u vezi cene za Z2. Rata bi mi bila preko 3500
Razmišljao sam i o varijanti G2.
Da li se G3 ispati tih 180€ razlike u ceni ?
Znam da ga zvanično nema. Znam lika koji je jedan od šefova u MTS-u u Nišu pa bih video sa njim da nabavim LG G3 32gb

Apsolutno se ne isplati za G3 dati 180 e vise u odnosu na G2. Ako mozes uzeti G2, uzimi njega.
 
G2 sa 32gb opcija je odlican izbor i tih 180e evrica izmedju njega i G3 ne opravdava cenu toliko....

G2- odlicna autonomija (top3 medju android telefonima-2 dana bi bez problema mogao da izvuces, ali fiksna baterija), dobra kamera (mada zeza nocu-problemi sa autofokusom koji ce verovatno biti reseni sa sledecim vecim apdejtom, ali preko dana su slike odlicne), odlican ekran smesten u kompaktno kuciste...

G3- kuciste je bolje od g2, izmenljiva baterija (standby i Sot je losiji od g2, negde na nivou ili malo bolji je od nexus 5, u principu proguraces dan bez problema) i mogucnost za sd karticu, bolja kamera (brzi autofokus, daje bolje nocne slike), 2k ekran (razliku izmedju 2k i 1080p neces primetiti ali utice na performanse, pre svega na bateriju i opterecivanje cpu-a i pitanje je da li verzija sa 32gb resava probleme-ali nije nesto sto je stalno prisutno ili dramaticno)... Verovatno ce duze dobijati updejtove u odnosu na G2 (sledecu verziju androida dobijaju oba, ali se podrska za G2 verovatno zavrsava sledeceg leta/jeseni... naravno tu su uvek custom romovi)

U principu G3 odlican je uredjaj ali moje misljenje je da ne opravdava tu cenovnu razliku toliko... U principu ti odlucujes da li ti je potrebno vise prostora i izmenljiva baterija (i naravno koji ti se vise svidja i da li mozes da ispratis cenovnu razliku)...

Ne mozes puno da pogresis bilo koji uredjaj da izaberes, poptuno savrsen all-in-one smartphone ne postoji, pitanje je samo koje kompromise si spreman da napravis...
 
Poslednja izmena:
Svi WP8 uredjaji imaju 36 meseci garantovane podrške i apsolutno svaki objavljeni do sada WP8 telefon je ispoštovan.
http://redmondmag.com/articles/2013/07/10/windows-phone-8-lifecycle-support.aspx
http://www.phonearena.com/news/Micr...s-if-youll-keep-your-device-that-long_id45220
http://mobilesyrup.com/2013/07/10/m...ths-adding-enterprise-features-in-early-2014/
itd.

Čak i poluzaboravljeni rani modeli kao HTC 8X/8S, Samsung Ativ, Huawei W1 i sl. imaju sve apdejte, a Lumije ne treba ni pominjati. Ono što je meni interesantno je da vidjam sve više vasnika WP8 Nokija iz IT-orijentisanih firmi: Telenor, Youngculture, Omnis; vlasnika koji su daleko od IT-nepismenih osoba (naprotiv) i svi su vrlo zadovoljni telefonima...
 
Napisao si da rade u IT firmama(i da nisu IT firme), nece valjda tamo raditi na Android platformi?
ThQtt1L.jpg
 
Ako uzimas na toliki period,1520 bi bila najbolja opcija. WP9 pocetkom sledece godine dobijaju svi modeli,cak i najjeftinija 520,znaci da bi ova morala da ima podrsku i posle toga. Kamera,baterija i ekran odlicni. Ako ti ne smetaju WP i velicina,najbolji izbor. Ako si ipak za Android,cena/kvalitet=G2
 
Ne znam kako wp8 stoji sa aplikacijama. Npr. da li Copilot navigacija ima free za njega?
 
Nazad
Vrh Dno