Šta je novo?

Sta posle htc one?

Matt

Poštovan
Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Pozdrav forumasi, juce sam prodao svoj HTC one i razmisljam sta da uzmem sada. Gledam dve grupe telefone do 300e I telefone do 400e. Da li uzeti lg g2, Sony xperiu z1 ili da se protegnem do 400e I uzmem neki od vodecih androida.
 
Pa idi na M8, da nastavis niz :)
 
Hvala na ultra brzom odgovoru. M8 mi se ne svidja zato sto je skoro identican kao m7, pa trazim sve samo ne HTC. Trenutni favorit mi je g2 zbog cene I specifikacija...
 
Pa to je tacno, nema tu nekih prevelikih razlika.. ali realno M8 je odlican sto se skoro svega tice, jedino ta upix kamera sto je bedak ako ocekujes malo vise od kamere.

Ako vec hoces neku promenu u odnosu na htc i androide koji su se odomacili kod nas sacekaj Meizu MX4 :) Doplata ne bi trebalo da bude velika, bar ne za 32Gb verziju.
 
Cenis:)pogledacu meizu ali ne volim telefone bez garancije. Bacio sam oko I na e8 ali je budjav nekako. Kamera mi je jako vazna I koje je tvoje misljenje g2 vs z1 I g3 vs z2?
 
Nema sanse ni da cekam a I nemam 500e da dam u startu za note 4. Onda je najbolje da uzmem g3 ili oneplus one ali su oni precenjeni kod nas mislim na oneplus. Kratko pisem zbog ocajnog androida iz 2010.
 
Poslednja izmena:
A ja mislio da je g2 neki telefon. N5 isto ne jer je on slican g2. Znaci da gledam g3 z2 I eventualno neku china kompaniju. Sta mislite o xiaomi mi3/4 I da li ima neki oneplus ispod 350e?
 
A ja mislio da je g2 neki telefon. N5 isto ne jer je on slican g2. Znaci da gledam g3 z2 I eventualno neku china kompaniju. Sta mislite o xiaomi mi3/4 I da li ima neki oneplus ispod 350e?

Ne znam sta si ocekivao i sta ocekujes od danasnjih high end telefona, ali sigurno znas da svi oni iz visoke klase lice(po funkcijama) jedan na drugi. Mislim da nije bas pametno davati puno novaca za telefone, pogotovo danas u ovoj krizi. Ja sam uzeo N5(za 160 evra) i to polovan, nista on nece losije raditi od novih koji kosatju 400/500 evra, sve je to isto, samo se pakovanja razlikuju.
 
MX4, sacekaj, testiraj i javi nam dal kida ili ne :d mnoge to ovde zanima :)
 
Marinko odlican odgovor. Htc sam koristio preko godinu dana i telefon mi je dosadio, prvobitna zamisao je bila da doplatim 20 30e I uzmem g2,n5 ili z1. Nekako sam nakrpio 400e I dosao ovde na forum da pitam da li da uzmem g2/z1 ili da dam svu "ustedjevinu" i uzmem g3/z2 I sl. Pitanje je bill upravo takvo da li se isplati uzeti g2 I da li je g3 bas mnogo bolji. Ovde sam dobio odgovore da je glupo preci na g2 posle m7. Pitanje je I dalje isto. Telefon menjam zato sto mi je dosadio HTC sense, treba mi bolja kamera I nest veca brzina telefona. Ne mogu nikako da cekam mx4 a ako uzmem g2 ili sl. Verovatno men jam za 3 4 meseca za mx4 note 4 ili novi nexus.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je kamera jako važna, g2 se može namestiti da slika pristojne fotografije (root i custom rom, ili kamera modovi). Inače, čak i sa tim popravkama i dalje ostaje problem koji imaju svi smartfoni sa malim senzorima-relativno loše noćne fotografije. G2 ima nekoliko "dečjih bolesti", od kojih su neke rešive tvikovanjem, a neke nisu. Npr. moguće je namestiti sjajan zvuk u slušalicama, 4K video, razne druge kamera modove. Uz G3 rom i art runtime je samo malo iza nexusa po brzini.
Inače, mislim da nećeš ništa puno bolje dobiti sa G2, nego sa N5, ili Z2. Ono što je bolje na G2 je samo malo bolje, ili je uslovno bolje, npr. baterija ne traje nešto puno duže nego na N5 ako se osvetljenje namesti na 100%. Razmisli i o mx4, one plus one.
 
Hm, Ali mislim day n5 ima cak I losiju kameru od m7. A sta mislite o Z1 zanemareci njegov display? Nemojte mi jobs reci da sam prodao najbolji telefon.
 
Poslednja izmena:
Uzmi Nexus. Bolja kamera i brži telefon a to si i tražio. Plus je najjeftiniji od svih.
Sa Sonyjem ludački gubitak vrednosti zagarantovan obzirom na njihov tempo izbacivanja novih modela.
 
Ja uzeh pre pola godine M8, žena uzela Samsung S5. Pre toga sam imao S2 i velika mi je razlika, ali realno nemoj da se zaluđuješ ovim ‚top‚ telefonima ako nisi pri parama, nećeš ništa propustiti. M8 ima lošiju kameru od S5, ima neki bug da staklo na kameri ‚patinira‚ vremenom, živ bio google pa sam video da su ljudi sa običnom pastom za zube i malo štapića za uši rešili problem. Provereno radi tehnika. Telefon je brz i baterija mu traje solidno, tako da sam zadovoljan, ali mislim da bih bio zadovoljan i sa generacijom pre.
Mislim da ću sledeći put nekog Kineza da odaberem, mislim da će da pojedu tržište narednih godina.
 
Pa ok je to nego kazem da li sada dati do 300e I menjati oko nove godine za nexus 6 ili note 4 ili da sad a dam sve pare I ne menjam telefon jos 12 meseci
 
Najvise se isplati N5, u odnosu na M7 u sustini najvise gubis na jacini i kvalitetu zvucnika. Ali ces imati cist 5.0 android uskoro.. pa onda sledece godine ako hoces zameni za S6, Z4, M9 itd.
 
G2 (ubaci G3 port, dorijev kernel ako želiš brzinu - u stweaks odabrati performanse, to je ludo kako radi, plus fix za kameru). Dobio si sjajan fon sa odlicnom baterijom kojoj N5 ne moze da priđe, kao ni mnogi drugi top. Od G2 možeš napraviti N5 ako želiš go android, od N5 ne možeš nikako G2 (baterija).
Moram da kažem iz iskustva jer gledaš G3, G3 sa 2GB ram radi sporije od gore navedenog G2 na doriju. G3 jeste lepši, da li to vredi doolate... po meni ne.
Drugi telefon koji polovan možeš da gledaš a da bude nešto dobro posle htc One jeste iphone 5s.
Treći bi bio S5. Popularan, brzo se prodaje, odlučna kamera, sjajan zvuk sa dobrim slušalicama, sjajan ekran... biće dugo aktuelan.
To su neki modeli koji su popularni, lako se menjaju ako ti se ne svide, drže cenu što je najbitnije, pogotovo iphone.
 
Nazad
Vrh Dno