Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Pozdrav svima.
Evo krenuse ove vrucine i rekoh ajde da ne patim moj i5-4670K da ga malo prohladim sa ovim LC CC 120 hladnjakom. Kad ono nakon instalacije, stavljanja paste (koja dodje u pakovanju) na sredini ne vise od zrna graska. Eto onako po propisu. Krenem da proveravam kako hladi pokrenem Prime95 i nakon 10 minuta temperatura 97°C. Brzo ugasim prime95 razmontiram hladnjak ,pogledam pasta razmazana u krug ne prelazi preko procesora, ma super. Ali ipak nesto nije kako treba a sta nemam pojma. Zna li neko zasto mi se ovo desava ? Izludeo sam zbog ovoga.
Nije OC.
 
Poslednja izmena:
Jedino možda da nije dovoljno stegnut hladnjak na processor, hoće to na tanjim pločama.
Probaj ovako: Pusti ventilator na punu brzinu, optereti system (ne mora do daske) na neko diže vreme pa prati temperaturu i prstom proveri telo hladnjaka negde sa strane gde duva naj manje. Ako hladnjak nije bar mlak pod prstom, onda je sigurno do kontakta na processoru. Probaj isto to sa fenom na minimalnim obrtajima, razlika u temperaturi bi trebalo da se smanji dosta, tj. telo hladnjaka da se zagreje više.
To sve naravno ako si 100% siguran da ti napon na processoru ne divlja.
 
Dobar predlog. Vec sam pipao i da mlak je iako sam dobro opteretio procesor. Zavirivao sam, gledao kako je nalegao bas iz tog razloga. Pa sam ponovo skidao i namestao da vidim nalegnuce. Cini mi se da je naleglo kako treba, pogotovo sto sam stegao glatko i do kraja. Ali opet mozda nije u dovoljnom kontaktu. Proverio sam u igrama BF3, BF4 TW3, RTR ITD ne ide preko 60°C. Ali kada pokrenem prime95 istog momenta na 80°C i nakon par minuta preko 90°C, malopre dodje na 98°C. Ploca je Maximus VI. Instalacija hladnjaka po propisu legne na metalne sipke tacno, sraf(vijak) stegnut do kraja glatko. Ali moze biti da ipak nije iz nekog razloga nalegao u potpunosti i ne ostvaruje dovoljno jak kontakt.
Bas sam se zabrinuo. Napon je ok.
 
Tebi je to super, meni TW3 radi na preko 80C a u prime95 u desetak sekundi dođe do 103C. Gledao, kontakt je u redu, lepo je nalegao.
 
Imas isti procesor pretpostavljam. Tebi bas divlja temp. Mora se to resiti nije to ispravno, pogotovo sto mnogim korisnicima istih procesora i hladnjaka i u igrama a i u prime95 temperature ostaju daleko ispod nasih.
 
Silikonska lutrija, kada kazem silikonska, mislim na debljinu silikonskog lepka kojim su lepili IHS :)
 
Dobar predlog. Vec sam pipao i da mlak je iako sam dobro opteretio procesor. Zavirivao sam, gledao kako je nalegao bas iz tog razloga. Pa sam ponovo skidao i namestao da vidim nalegnuce. Cini mi se da je naleglo kako treba, pogotovo sto sam stegao glatko i do kraja. Ali opet mozda nije u dovoljnom kontaktu. Proverio sam u igrama BF3, BF4 TW3, RTR ITD ne ide preko 60°C. Ali kada pokrenem prime95 istog momenta na 80°C i nakon par minuta preko 90°C, malopre dodje na 98°C. Ploca je Maximus VI. Instalacija hladnjaka po propisu legne na metalne sipke tacno, sraf(vijak) stegnut do kraja glatko. Ali moze biti da ipak nije iz nekog razloga nalegao u potpunosti i ne ostvaruje dovoljno jak kontakt.
Bas sam se zabrinuo. Napon je ok.
Možda može da se podmetne šajbnica ispod glave šrafova pa da stegne još malo više.
 
AMD procesori su zalemljeni svi, kao i intel HEDT postavka.
 
Nejasno mi da CPU ide toliko preko svoje temp a da ne odradi termalna zaštita...

A da proveriš kako stoje stvari sa pločom i napajanjem? Nekako mi od te tri komponente najmanje moguć CPU...
 
Da li je bolje staviti SickleFlow 120 2000 RPM Blue LED umesto stocka?

290_cecd67231c127e044540a41d570a7136_1361408374.jpg
 
Stigao CC 120 :)

DSC_0121.jpg
DSC_0122.jpg

Ludacki airflow se samo cuje :D a temp ne mogu da verujem :D

Capture.PNG

:smoke:

@Wade mislim da je stock zaista dovoljno dobar da ohladi hladnjak, nebi ja njega dirao :) ubaci samo jedan dobar od 120MM pozadi i nemas brige.
 
Tebi to vrti sa 100% snage na 1600rpm ...ima tu poprilicno buke, jer mu je to i maximalna brzina
http://prntscr.com/bv28hb

Ja sam podesio smartfan target na 40 stepeni, i on sada u idle vrti na oko 600rpm ...bukvalno je necujan ...
http://prntscr.com/bv28wy ...samo 13%, jacine kulera i opet drzi temp do 40 stepeni ... :)
 
Znammm, podesio sam u biosu :):)
Ne volim te softvere za fan... sta znam bios podesavanja su sasvim dovoljna.
CPU fan i ovaj pozadi na kucistu su na jednom 4 pinu , umrezeni tako da rade na slicne obrtaje, u biosu podesio Custom profil (0 - 255) na 100 a to je nekih 800 - 900rpm. Target je 45c , znaci ventovi rade na oko 900 obrtaja do 45c posle toga ako se greje preko 45c onda se povecavaju obrtaji...
Velika je razlika kada je 900 i 1600rpm :D covece ona dva toliko guraju vazduh iz kucista, kao neki fen za kosu :D
 
Poslednja izmena:
Nesto mislim da uzmem danas ovaj kuler pa me zanima kakva je pasta? Imam onu Noctua i pretpostavljam da je ona bolja. I drugo pitanje, da li je neko provereno stavljao kuler na 1151 socket? :)

Ово је послао 6п!
 
Mislim da sam stavljao tu njegovu pastu i na fx 6300 i na i5 4460, nikakvih problema nisam imao.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da odgovorim sebi moze na 1151 socket :)
ef5764d8d479336de088679f19dbeae0.jpg

7b1164d15877680fd477d842b30f0f74.jpg


Ово је послао 6п!
 
Jel smeta jacoj memoriji sa heatsinkovima ovaj kuler?
 
Ja sam imao do pre par dana na starijoj konfi ovaj kuler.Memorije su bile OCZ Flex,ogromni bakarni pasivni hladnjaci...nije smetalo,kuler je dolazio taman na milimetar pored memara.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Jel smeta jacoj memoriji sa heatsinkovima ovaj kuler?

Evo kako izgleda kod mene. Ventilator je taman tu do memorije. Doduše, ja sam njegov originalni prebacio pozadi, ali svejedno je standardni 120mm tu.

WP_20160318_006.jpg
 
Nazad
Vrh Dno