Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Razumeo sam ja tebe. Nego samo kažem da kolega ima nerealna očekivanja.
 
dobro je da nije uzeo neki 240 AIO jerbo bi tu ocekivao apsolutnu nulu.
 
Ljudi,ja sam mlogooo glup covek.
Ajd nek mi neko objasni kako da namestim oba venta,tj. ubise me one zice,nikako da namestim kako valja.
 
Jel neko presao sa LC CC 120 na Noctua U14S i kakvi bi se rezultati mogli ocekivati,tj koliko nize temperature otprilike? (I5 4690k 4.4ghz 1.185v)
 
Ne moze niko da ti kaze jer to u mnogome zavisi kakav primerak 4690k ti je zapao (koliko debeo silikon i to najvise utice na transfer toplote).

Ali U14S jeste vrhunski kuler, jedva malo iza D15-ice.
 
Jel neko presao sa LC CC 120 na Noctua U14S i kakvi bi se rezultati mogli ocekivati,tj koliko nize temperature otprilike? (I5 4690k 4.4ghz 1.185v)

Imao sam 4690K i U14S...na 4.5GHz @1.2V max temperatura u Prime95 v28.5 je oko 80°C. U igrama max 50-55°C.

NH-U14S je odličan kuler!
 
A kakvo resenje bi bilo staviti Noctua A15 pwm na LC CC 120 ?

Da li bih time nesto dobio ili bolje da kupim kompletan U14S ?

Moje temperature su trenutno negde na granici zadovoljavajucih,sobna temperatura 17-18c,kapiram kad dodje leto i temperature budu vece, CPU ce raditi na preko 70c sto i nije pametno na duzi vremenski period,jer procesor planiram zadrzati sigurno 3-4 godine,mozda i vise,pa gledam da je hladjenje adekvatno i da ne prelazi 70c.



Ovo je prime95 26.6 small FFT bez avx instrukcija,pa ni temperatura nije nenormalna kao u 28.7 verziji gde skace i do 90c lagano.

U igrama mi dostize i do 60c,a kad je upaljeno centralno grejanje onda i do 70c.
 
Poslednja izmena:
Na taj LC samo Noctua NF-F12 PWM, a ne A15 - neisplativo.

Juri polovan NH-D14 do 50e po oglasima ili kupi nov NH-U14S. Imaćeš 10-ak stepeni niže temperature u odnosu na LC-CC-120.
 
A u odnosu na CM Hyper 212 evo kakve bi bile temp sa NH-U14S?

Koliko znam Noctua ima i odlicnu pastu uz taj kuler pa i to mako pomaze...
 
CM 212 EVO i LC-CC-120 su tu negde, tako da...

Razlika između "najgore" i "najbolje" paste je 1-2°C, pasta nema značajan uticaj ako kuler nije dorastao zadatku.
 
vece prednosti noctua-ine paste su lakoca nanosenja i nekonduktivnost.
 
Uzeo sam ga danas, u biosu temperatura je oko 27 stepeni ,u aida64 cpu temp je 47 core temp je 11,12 a u hwmonitor je package 11. Sta ja tu gledam sad? -.-
 
FX-6300 na MSI 760GA-P43(FX) u jadnom Rhino kucistu sa otvorenom stranicom i jednim ventilatorom pozadi. Uzeo sam danas kuler da vidim kakva ce situacija biti pa ako ne budem zadovoljan da uzmem sutra Scorpio V ili Versa H3 (sa Scorpio V bih lakse upravljao ventilatorima, za Versu treba prvo da osposobim fan splitter jer ne znam kako drugacije da stavim toliko ventilatora...) ali sad kad gledam ove temperature nsita mi nije jasno. Inace tisina je u mojoj sobi konacno, onaj box od 6300 je uzas.
 
1.jpg

ne znam zasto je 1400mhz, mozda sam u biosu nesto uradio...uglavnom 50 stepeni margina je ok koliko razumem.
 
Evo pokrecem sada aidu,prime i cpuz pa javljam...na koliko da podesim obrtaje kulera? Npr stavim u biosu na smart target disabled i onda on roka 100% po defaultu, pa preko hwmonitora stavim 50% i necujan je i super je...ili da stavim u biosu taj smart fan target na 40 ili 45 stepeni i minimalne obrtaje na 37% ili 50% npr? Posto ovako kad je smart target disabled on ce biti 50% i kad mu treba mnogo vise...


EDIT:

AIDA64 posle 10 minuta, termalna margina je 40
prime95 posle 14 minuta termalna margina je 35
cpuz posle 10 minuta termalna margina je 36

Ovo je sve sa kulerom koji radi na 50% konstantno. Sad cu pustiti prime da radi sa 100% obrtaja da vidim razliku u margini.
p.s. aida pokazuje 67 stepeni dok se testovi rade za cpu temp, a za core temp 32 stepena. (ako ovo uopste znaci nesto, valjda ne znaci za amd...)
 
Poslednja izmena:
Stavi ventilator na 100% i pusti Prime small fft nekih 5-6 minuta, cisto da se vidi kolika ce margina da bude.

edit: Eto, dobre su ti temperature. Odlican je taj hladnjak.
 
Poslednja izmena:
Na 100% kad ga stavim oko 37 stepeni je margina, ne isplati mi se buka za 2 stepena razlike posto se na 50% bukvalno ne cuje, ovo je stvarno odlicna kupovina.
E sad stanje u kucistu je stvarno uzas , siguran sam da bi bile jos bolje temperature sa boljom provetrenoscu.
 
To su odlicne temperature, ostavi ga na 50 posto i uzivaj
 
Imam i ja ovaj hladnjak, za te pare daje neverovatne rezultate... meni je idle 7c :D
 
^Nije tacno to ocitavanje za idle. Koja je temperatura kada pustis neki stress test? I na kom naponu ti radi na 4.3GHz?
 
Kakve su temperature preko Aida64? I kakve su u BIOS-u?
 
evo updejt od mene mislio sam da mi se pregrwa procesor posto mi je fan i pre drndo i odem ja kupim ovaj lc cc 120 i idle mi je 31c , sad neznam da li je to normalno ili mozda sto nisam stavio dosta paste ko pre, ili jednostavno sto imam cpu start 10 godina phenom 9500. Nisam jos probao pod nekim full loadom al kad probam javljam, inace kompijuter mi se uopste nije gasio zbog cpu vec zbog gpu neznam kako se okacio kablic od venta al jos vise neznam kako nisam primetio da nevrti, majke mi nisam ga sutirao

UPDATE 1:
Igro sam jedno sat vremena Insurgency sad neznam koliko je tacan ovaj senzor na linuxu al nije presao 39c
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno