Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

gurabija(yu)

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2007
Poruke
373
Poena
319
Danas sam kupio hladnjak za cpu LC POWER CC 120 http://www.lc-power.de/index.php?id=499, kao zamenu za stock amd fx6300 hladnjak, moji utisci su sledeci:

1. cena 2300 rsd-buget varijanta
2. montiranje, malo gimnastike pošto je neophodno da se skida mobo, da se postave šine(zaštita) sa druge strane,
3. u kompletu stize kačenje za amd i intel socket, sa nekom kolicinom termalne paste koju nisam koristio, stavio CM pastu
4. 4 pinski priključak za 12 cm fan, koji je trenutno nečujan
5. temperature idle 18-19 c pod full opterecenjem ne prelazi 40c, testirano u aida 64 i occt-razlika od stock hladnjaka idle 40, full do 60c
6. dolazi sa opcijom za montiranje još jednog 12 cm fana
7. sto se tice velicine, malo sam precenio moje kuciste, ne mogu da stavim stranicu, koju inace i ne stavljam, moracu da secem da bi heat pipe virile nekih 2 cm

Generalno, ja sam zadovoljan i mislim da je ok buget kupovina i ok zamena stock coolera. Toliko od mene pozdrav.
 
Idle 18 stepeni??? To ne verujem ni da sa vodom moze, iskreno... Kako je uopste moguce da ga ohladi toliko, ako je recimo temperatura sobe 20 stepeni... Jedino ako je napolju komp :-D
 
Ništa čudno kod AMD-a.
Izgleda da programi imaju problema sa očitavanjem temperatura u idle...
Bitne su temperature pod punim opterećenjem (linx) ;)
 
... racunaj da je temperatura u stanu, tj. na mestu gde je comp ok 15c, Evo nakon testiranja u prime temperatura ne prelazi 40 c, na 4.2 gz
 
Ma nema sanse to... :-D baguje senzor, nemoguce je, pa cak i sa nekim super hladjenjem...
 
Nije niko rekao da si ti slagao sta tu pise, nego da tu pise netacno :) verovao sam ja da pise, ne treba slika :-D
 

Prilozi

  • h3D7zu.jpg
    h3D7zu.jpg
    300.7 KB · Pregleda: 618
  • OyRLq6.jpg
    OyRLq6.jpg
    298.1 KB · Pregleda: 518
  • tozyCg.jpg
    tozyCg.jpg
    295.1 KB · Pregleda: 481
  • X1yfsU.jpg
    X1yfsU.jpg
    293.5 KB · Pregleda: 496
  • 7nHFWC.jpg
    7nHFWC.jpg
    258.8 KB · Pregleda: 508
Poslednja izmena:
jos slika
 

Prilozi

  • 7ehj8X.jpg
    7ehj8X.jpg
    318.4 KB · Pregleda: 388
  • 7nHFWC.jpg
    7nHFWC.jpg
    258.8 KB · Pregleda: 366
  • 8RAMYO.jpg
    8RAMYO.jpg
    386 KB · Pregleda: 374
  • OdPLqC.jpg
    OdPLqC.jpg
    391.7 KB · Pregleda: 369
Ma ok... ja sam samo napravio poredjenje izmedju box i lc cc 120, naravno rezultati zavise od kojecega, kada se testira, da li je racunar otvoren, zatvoren, da li ima dodatnih vrtiguza, do termalne paste i nacina stavljanja, protoka vazduha itd.... znam da temp procesora ne moze biti manja od temperature okruzenja, mora biti veca.
 
Easy tune, ako je i to pod istim uslovima, je otprilike tačniji ovde. 29c a u sobi na 20ak stepeni + oko 10c, ni mnogo veći cooleri na prave veliku razliku u tempreraturi na leru.
 
Ko kaže?:eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Umesto ventilatora koji je bio na ovom cooleru stavio sam dve 12ice noctua i spustio jos 4c :D
 
Ono kad je tvoj komentar bespotreban,a ja prezadovoljan sto sam kupio noctua za 1500 oba a novi su po 1500-2000. o_O
 
Ako je tako, onda super :)
bilo mi smesno da ta dva venta kostaju kao ceo taj hladnjak...
 
Mogu reci da sam zadovoljan korisnik,imam isti kuler na phenomu 955 be sa voltazom od 1,4 i klokom na 4ghz temperatura u idle u sobnoj temepreturi je 30 c dok se kuler vrti na 850 rpm,u full loadu ne prelazi 52 stepena cak ni kada je u sobi pakleno vruce,moje misljenje je da je to trenutno najbolji kuler za ovu sumu novca.Sto se montaze tice ne mora i moze da se skida ploca zavisno on kucista.kod mene nije moralo,jedina mana je to sto sam u paketu umesto po dva nosaca kulera za intel i amd dobio 3 za amd i 1 za intel :D.Pasta koju dobijete je uz kuler je takodje dobra bar po specifikacijama koju pisu na njoj
 
Dobar je kuler bez daljnjeg,montiranjem boljih ventova koji su protocniji izvlaci se jos po koji stepen,mada sasvim je korektan i njegov ventilator,nije bucan a to je verovatno svima bitno.Svdja mi se kod ovog kulera sto su mu sva 4 pajpa u liniji a ne kao kod 212 ke u cika cak.deluje mi da ovako vise duva po njima pa mozda bolje hladi.:S
 
Mene zanima jel bi mogo na Micro Atx Soc775 Gigabyte G41m Combo plocu da se montira? :D
 
ima kacenje za 775 soket samim tim nema nikakvih prepreka da ga montiras.cekiraj dubinu kucista (ili ostavi skinutu stranicu :) ).
 
ima kacenje za 775 soket samim tim nema nikakvih prepreka da ga montiras.cekiraj dubinu kucista (ili ostavi skinutu stranicu :) ).
Pitam, nisam siguran jel prostor za kuler oko soketa isti na Full Atx I M-atx meni deluje da jeste, imam niskoprofilnu ram memoriju, cipset kuler visine 1.5 Cm. Valjda nece da bude problem :)
7ad4f8e8437e6d13befb864d91a248b2.jpg
 
Ma kakvi, nikakav problem nece biti sa chipsetom i ramom, jedino sto ne mogu da ocenim koliko tu ima do napajanja.
 
22f7dd77db1e3c3f28704f744ee51fb4.jpg


Valjda ima mesta, a ako nema I onako sam mislio skoro da kupujem kuciste. :D
 
Nisam siguran da ćeš uspeti, meni oko 2,5cm štrči od centra šrafa sa slike. Dobra stvar je što na intelu može da se okrene na gore, a pošto ti je memorija niskoprofilna, nebi trebalo da ima potrebe da je premeštaš u neki drugi slot.
 
Ima skoro 3Cm tako da moze, hvala na korisnim informacijama :D
 
Da li je ovaj cosmo cool bolji od hyper 212 evo ?
 
Nazad
Vrh Dno