Šta je novo?

Izrada acronis boot USB - problem

gfx

Cenjen
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruke
439
Poena
180
Dakle,

Odavno (i legalno) koristim ACRONIS TRUE IMAGE, u najasketskijem mogucem obliku, instalacija, izrada boot CD i boot USB-a, prvo za PC, drugo za laptop koji nema CD/DVD drajv i to mi zavrsva sve potrebno po pitanju izrade backup-a, ili vracanja podataka u slucajevima bilo kakve potrebe.

Ono sto je problem je da kada iz Acronisa napravim boot USB, jedino ako to napravim na USB flash disku velicine 1Gb on uspesno boot-uje laptop, ako stavim bilo koji drugi USB flash veci od 1Gb (2, 4, ili vise...) prilikom dizanja sistema laptop jednostavno upali svetlo na samom USB flashu, ali ga pretrci kao da na njemu nema nista, i nastavi dalje da dize OS. Ono sto je jos interesantnije je da kada u BIOS-u iskljucim sve ostale boot opcije, i kada ostane samo USB boot, takodje ga pri startu komp samo "inicira", upali se lampica, pocne da treperi, iscitava se, ALI ne dodje uopste do dizanja Acronisa sa njega.

Svojevremeno (na zalost davno) sam negde citao da postoji taj problem sa Acronisom i USB diskovima veceg kapaciteta od 1Gb bas kao sto je to slucaj i kod mene, ali NARAVNO sada kada mi to treba nema sanse da se ponovo nadje.

Any idea?
 
Pre ce biti da je to ogranicenje na strani BIOS-a na tom laptopu nego na strani Acronisa. Probaj pripremljen veci flesic I na drugim kompovima I ako budem u pravu onda ces ili prihvatiti to ogranicenje ili probati posle flesovanja BIOS-a.
 
Hmmmm... 'bem mu misa :(

Laptop je ASUS UL30a, BIOS je ver.212 pod datumom 28.12.2009. Na ASUS sajtu, kod ovog modela pise da je to poslednja verzija BIOS-a (http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/UL30A/HelpDesk_Download/) tako da od fleshovanja BIOS-a verovatno nema nista.

Sto se tice samog USB flesha, ista prica je i na klasicnom PC (koji je relativno taze konfiguracija), sa USB-a od 1Gb podize sistem bez problema, kad ubacim USB od 2 ili 4Gb pretrci ga kao da ga nema. Nesto tu meni defintivno "ne stima", a sta je u pitanju... :(
 
Hmm, izgleda da Acronis formatira flesku kao nesto drugo a ne USB-HDD, npr. USB-CD ili USB-ZIP...
Ako imas mogucnost izbora u BIOS-u probaj i tako. Imamo i Rezervno resenje ako to ne upali, pitanje je samo da li ti na Tom flesicu smeta I ceo hirens. Pa cak I ako ti smeta ceo, ima resenja Ali bi morali malo da testiramo. Javi na Sta si naisao u biosu I Sta mislis o ovoj na kraju kombinaciji.
 
Na WP tapatalk Sam I nemam mogucnost editovanja posta pa Moram da dupliram.

Setih se jos jednog ogranicenja nekih biosa - ako Mozes da biras brzinu transfera za USB onda spusti sa high na full.
 
Do Acronisa definitivno nije.
Na dva različita kompjutera isti problem, je dakle do tebe je, tvojih flešića, verzije Acronisa koju koristiš ili do mašine na kojoj si pravio butabilnu flešku (jako malo verovatno).
@gfx imaš privatnu poruku, uradi napisano pa ćeš biti načisto do čega je problem.
 
Da osvezim temu jer imam racimo isti/slican problem.

Nisam uspeo rufusom napraviti butabilni usb sa "Acronis True Image 2015 Boot CD [.ISO]" ali ga je napravio UltraISO.
Koristio sam 1GB usb flesku (ispravnu).
Restartovao komp, usao u bios, uspeo naci usb, bio cudan naziv, ako se dobro secam 0.87 ili tako nesto, butovo i poceo je brzo da butuje i lista i onda pocne da pibiče (pipipipipipipipip...), neprekidno, ja zabrinut za zdravlje moga kompa restartujem, ocito mi nije podigao Acronis True Image sa fleske...
Zasto?
Sta li sam ja to uradio ili mogao uraditi pogresno?
Da li uopste moze Acronis True Image 2015 Boot CD sa iso fajla da se uspesno stavi na usb i koristi?

Odo sad opet beckup da pravim sa cd :)( sporo bem mu)
 
Iz samog Akronisa imas opciju da ti napravi butabilni usb. Ako imas samo iso probaj sa xboot, kod mene radi.
 
Iz samog Akronisa imas opciju da ti napravi butabilni usb. Ako imas samo iso probaj sa xboot, kod mene radi.
Nemam Acronis instaliran ali korisno je bilo znati da moze tako.
Moze posluziti eventualno u buducnosti...
Hvala


HVALA i SVAKA ČAST, odradio je YUMI posao...

https://youtu.be/-4aQiFaCod8

Istina ima YUMI svoje ocije kad se pokrene sa fleske boot ali to je 2-3 klika, lepo je da ne moram vaditi futrolu sa CD/DVD-ima i slusati dok drlja sa njega boot. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno