Šta je novo?

iznenadni reset PC-a

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
Nabavio sam polovan komp iz Švajcarske, ista firma kao moj, sve isto osim procesora i napajanja.
Prebacio sam moju grafičku, memoriju, i HDD (sve je novo, grafička 10 dana, hdd 3 meseca, memorija pola godine)
Moj procesor je bio i3, ovaj je i7. (moj procesor troši 65w, i7 95w, to je 30w razlike)
1 slot memorije sam više stavio nego što je bilo fabrički (6 giga je imalo ja stavio 8 giga) - to je još 10w razlike
ukupno razlike u potrošnji 30w+10w= 40w razlike.
Sinoć sam podigao windows 8.1 pro 64 bit (našao neki microsoft tools i aktivirao), nije prošlo 5 min desio se reset kompa odjednom to je bilo u 21h.
Posle toga sam igrao diablo 3 do 1h i opet se resetovao odjednom sam od sebe.
Instalirao sam GPU-z, CPU-z, Benchmark performance test,
temperatura grafičke 35 stepeni, u cpu-z ne mogu da nađem temperaturu procesora pa sam instalirao benchmark test, piše temperatura 33-35 stepeni na sva 4 jezgra.
Na pasivnom hladnjaku procesora ispod kulera ima prašine, pastu nisam proveravao (ja sumnjam da je to problem, danas ću očistiti prašinu kad budem kući). Mada mi je čudno da prikazuje temperaturu 35 stepeni, pošto da je do paste odmah bi nabio temperaturu na 70 80 i resetovao se ali to se ne dešava, konstantno 33*35.
drugi problem može da bude do napajanja onih 40w razlike u potrošnji
treći problem ovaj windows 8.1 (ni malo mi se ne sviđa) može li on da bude uzrok problema?
da napomenem od drajvera samo sam instalirao grafičku, miša tastaturu (logitec g15, mx 518), mrežu i zvuk je sam instalirao generičko (moglo bi i to da pravi problem)
Ima li neko iskustva sa ovim, da nebih testirao jedno po jedno treba mi 20 dana da utvrdim da je sve ok...
 
Pa koje napajanje i graficka su u pitanju? Nisi rekao za nju koliko trosi, dzabe si ovo nabrojao ako ona moze da povuce 100w u leru...
 
powercolor r7 260x 1 Gb DDR5 128 bit, na maximumu troši 150W, imam aplikaciju na tastaturi pa pratim njen rad, temperatura 40 stepeni kad se optereti, frekvecnije mnogo manje nego što podržava, ventilator radi na 20% brzine, pošto imam stari monitor na kojem je max rezolucija 1440x900 ona nije ni do pola opterećena... Tako da mislim da nije problem, na prvom kućištu je sve radilo perfektno ali menjam samo zbog procesora i7...
napajanje cheftek 500w, grafička koristi 1 6 to pinski kabal za napajanje (na napajanju imaju 2x 6 i 1x 8 pinski...)
 
Poslednja izmena:
Uh, do potrosnje nije, jedino ako je napajanje "poluispravno" pa zeza... Probaj vise kombinacija, probaj prvo bez grafe, a nju na drugom kompu... Ne znam kako drugacije :-\
I odradi testove za memoriju sa hirens boot diska, za svaki slucaj.
 
grafička, hdd, memorija su ispravni 100% testirano i novo na prvom kompu rade bez problema, ali sam ih prebacio na ovaj komp pošto je I7 procesor.
Napominjem da ima prašine na hladnjaku procesora to treba da izduvam danas, pastu nisam gledao kakva je, ako šta mrzim to je da skidam hladnjak sa procesora.
Znači prašina može da bude problem za grejanje procesora, pregeje i resetuje se,
sumnjam i u napajanje, danas ću poneti tester kući da vidim šta prijavljuje
i treće u windows 8.1, znam da je jednom drugu pao sistem posle 5 minuta iz čistog mira, i to ima original windows 8... Ja inače koristim win 7 ulty 64 i nikad nisam imao problema, hteo sam da probam osmicu da vidim kakva je i nisam oduševljen...
 
Pa probaj sedmicu,da vidis jel ce da zeza...da iskljcis makar to... Mada ne znam,ne verujem da je do sistema to restartovanje...
 
evo pokrenuo sam komp u 17:00, da vidimo normalnim radom dali će se nešto desiti, pokušavam da nađem neki program za GPU i CPU monitoring da mi ispisuje na tastaturi (g15 logitech), imao sam taj program al sam zaboravio ime, namenjen je za Nvidiu ali radi i na radeonu...
 
Не знам да ли би у овом случају требало да се рестартује и док нешто радиш, али колико знам, рестарт је стандард када прође неки период активације и онда се у неком периоду ОС гаси. Можда је тај "алат" којим си активирао то лоше урадио.
 
i to može da bude uzrok, recimo nema mi ocena konfiguracije, a na youtube sam gledao kod drugih da ima...
 
Ја оцену нешто нисам виђао на осмици. Пробај седмицу, пробај неку другу осмицу ако мислиш да је хардвер исправан.
 
problem je bio rešen 2 dana, ali sad se opet resetuje sam od sebe...
Znači ne znam šta je problem.
Menjao sam napajanje, menjao memoriju, menjao procesor, menjao grafičku, u suštini sve i opet se go*no resetuje sad mi dođe da ga zapalim.
Na testovima prikazuje sve ispravno 100%, probao sam sve moguće testove koje imam, i nigde nema problema, ali komp se resetuje sam od sebe, nekad radi ceo dan normalno, evo sad mi se gasi 5 puta uzastopno...
Temperature su minimalne i na procesoru i na grafičkoj (to najčešće izaziva ovaj problem) ali to nije...
Ostaje mi dve opcije, da vratim windows 7 (treba mi 10 dana da ga sredim pošto imam milion igrica a internet mi je katastrofalan)
a druga opcija da prebacim grafičku memoriju i procesor na staru ploču (tamo je inače i3), ali onda ću da imam problem sa zvukom, jer kad koristim mikrofon nestane mi ton na kompu...
 
kako da abdejtujem bios?
acer H57m01 american megatrends version p01-b1 date 23/03/2010
 
Skineš verziju biosa za svoju ploču i vidiš na sajt kako može iz windowsa preko fleške ili može iz biosa. Operacija je jednostavna samo pazi da ti pacijent ne "umre".
 
Ne izbacuje ti BSOD? Ako si sve komponente testirao i pokazale se kao ispravne, ja bih ti predlozio da probas neku drugu verziju biosa, ne mora da bude novija. Pre par godina me je jedan komp iskidao sa tim random resetom, rodio sam mecku dok nisam provalio da je problem bio do biosa... Ako ni druge verzije biosa ne rese problem, ubaci win 7 :/
 
ne izbacuje mi ekran smrti, jednostavno se ugasi, tj resetuje...
U zadnje vreme ovo kako je zahladnelo neće ni da se upali komp... Znači upalim ga, i on čuje se radi, ne daje struju na tastaturu i druge uređaje, i tako radi nekih 2 minuta, i onda se čuje bip resetuje se i upali se onda radi normalno...
Dešavalo mi se ranije kad je hladno da neće da upali komp dok se ne zagreje procesor, ali ovo mi najviše liči na kondezatore, ali ne vidim ni jedan da je naduven ili da je iscureo. Probao sam i drugo napajanje (doduše slabije 50W, na ovom kompu je 500w chiftec, a drugo je isto neko brendirano 450w)...
Preostaje mi tri varijante: Napajanje (sad da puknem 50e za novo napajanje a da nije problem u njemu)
Matična ploča (na njoj ne vidim ništa izgledao kao nova) i treća varijanta da se uradi BIOS ploče a to ne umem.
Kod biosa ploče postoji još 1 problem, šta ako mi se komp ugasi u toku flešovanja mogu da bacim ploču... To bih mogao da uradim jedino kad bi mi neko napisao uputstvo korak po korak šta tačno treba da se uradi, i da to uradim dok je zagrejan komp, on dok je hladan zna da se resetuje i po više puta...
 
Sta kaze Event Viewer?, minidump?
Testiraj memorije, hdd mozda ima bad sektore?
 
unespected power loss - critical error
neočekivano gubljenje napajanja
HDD je nov i testiran (jedino ako ga nisu uništili ovi silni reseti svaki čas).
Memorija je testirana
Grafička je testirana
Temperatura je testirana
Procesor testiran
sve je testirano i perfektno a kompjuter ne radi
Imam 2 slična kompa, ovaj ima i7 procesor a drugi stari komp i3... Nisam probao da zamenim procesor sa i7 da stavim na i3 jer na toj drugoj ploči puca zvuk kad koristim mikrofon a treba mi mikrofon... Jedino da tražim neki mikrofon na USB ili vatrenu žicu...
Radije bih da ovaj komp sredim
 
http://prntscr.com/5b2wv5 ovo je moja ploča i verzija biosa
sa sajta http://www.acer.co.in/ac/en/IN/content/drivers sam skinuo ovu zadnju verziju biosa sa fleš tool
tu se nalazi uputstvo u pdf-u sve sam uradio i neće...
skinuo sam sa neta program za formatiranje fleške HP USB disc, i neki folder bootme. Formatirao sam flešku na fat32, izabrao lokaciju sa ovog bootme fajla, format izvršen, uđem na flešku nema ništa prazna. Jel radio neko nekad fleš biosa matične ploče ili ne? Ume li neko da mi objasni šta treba da radim jer na internetu ne postoji ni jedno jednino uputstvo za ovu smrdljivu ploču što mi svaki živac iskida...
Treba da iskopiram ovaj bios na flešku u neki folder tools ali to kod mene ne postoji. Onda kad se resetuje komp A drajv je za disketu a ja nemam disketu nego USB koji je na L drajvu.
jel može neko da mi pomogne molim Vas
 
sad sam probao sa memorijom i zapazio sam još 1 glupost i nelogičnost:
stavim memoriju u slot 1 (do procesora) upalim komp pišti (neispravna ili memorija ili ploča)
stavim istu memoriju u slot 2 upalim komp radi normalno i čak se upali odmah
stavim istu memoriju u slot 3 opet pišti
slot 4 pišti.
stavim 2 memorije u 1 i 3 pišti
stavim u 2 i 4 pišti
stavim 2 gb u 1 2gb u 2 2 gb u 3 upali se komp ali piše 4 giga umesto 6
stavim 4 memorije od po 2 gb, upalim komp piše 8 giga ...
vadio sam bateriju, napon je 3,3V znači da je dobra, a inače nije gubio komp vreme, podešavanja u biosu su ista kao što sam ja već podešavao (morao sam jedino raid mod da prebacim na achi ili kako već piše)
ne vidim da je nadut ni jedan kondenzator na ploči (jedino ne znam kakvo je stanje ispod ventilatora od procesora pošto i dole ima kondenzatora)
mislim da je ploča problem, ali ne umem da uradim upgrade biosa, čisto da znam da nije bios u pitanju
 
Bas si u problemima , a sto ne probas programcic driver booster se zove , on ti poosle instalacije pronadje koji su stari , pa lepo instaliraj nove drajver . Uputstvo za m.plocu ako imas pa procitaj tamo pise kako se memorija pravilno postavljau pc.
 
Ljudi,da li znate zasto mi se komp iznenada resetovao i kad se palio, na ekranu je bilo: "Scanning and repairing drive (C)" i tako je stajalo nege oko 5min dok nije doslo do 50% i onda se opet restartovao i normalno upalio i radi normalno,sve uredu
 
Ljudi,da li znate zasto mi se komp iznenada resetovao i kad se palio, na ekranu je bilo: "Scanning and repairing drive (C)" i tako je stajalo nege oko 5min dok nije doslo do 50% i onda se opet restartovao i normalno upalio i radi normalno,sve uredu

narezi hirens boot, pa testiraj hard, moguce da je lipc'o
 
flešovao sam BIOS iz windowsa, sve sam radio dobro i prvi put ali mi se javljala ista greška i u windowsu i u DOS-u, pisalo je da ne valja ROM fajl tj. bios ploče koji sam skinuo... Skinuo sam drugi bios i prošlo je iz prve...
Kompjuter se i dalje resetuje...
prebacio sam procesor memoriju napajanje i grafičku na stari komp (na njemu je i3 isti socked) i 2 dana komp je radio normalno, palio se bez problema i nije se resetovao do sad, ako i dalje ne bude problema znači da je u pitanju matična ploča...
Gledao sam matičnu da nije pukao neki kondezator, ali nisam primetio ništa sumnjivo izgleda kao nova novcijata jer ja to čuvam kao oči u glavi... Sumnjam u kondenzatore pored procesora, ali svi izgledaju ispravni... izgleda da je najbolja solucija da taj komp prodam u delovima ima 6 gb kingstona, 1 tb hdd, 1 gb ddr2 grafička, i3 procesor a redak je socked 1156... nego treba iščupati pare...
 
Nazad
Vrh Dno