Šta je novo?

Crucial MX100 (Marvell 88SS9189, Micron 128Gbit 16nm MLC)

Paradigma

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
4,891
Poena
740
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-10850K | Corsair Hydro Series H80i v2
Matična ploča
ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI)
RAM
Trident Z RGB DDR4-4000 CL18-22-22-42 1.35V 32GB (4x8GB)
GPU
PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan
Storage
Samsung SSD 970 PRO 1TB | Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB | WDC WD80EFAX | WDC WD80EFBX
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Thermaltake Level 10
Monitor
ROG SWIFT PG348Q
Miš & tastatura
Logitech G903 Lightspeed Wireless | Logitech PowerPlay | Corsair K70
Ostale periferije
BOSE Companion 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Iako već postoje brži interfejsi od SATA 3 (6Gbps) nastavlja se razvoj SSD za postojeći interfejs.

Crucial je osvežio entry level ponudu sa novim modelom MX100 koji zamenjuje prethodni M500 po pitanju cene i sustiže M550 po pitanju performansi.

Evo kako su ga predstavili sajtovi koje najradije čitam:


xbitlabs.com

anandtech.com
 
Imam ja mx100,jedina stvar koja me nervira je sto je stiker sa pogresne strane, tj rupice za srafcice nisu dole, nego gore... :-D
 
Narucio sam ovaj ssd, a posto se ne dobija nista uz njega narucio sam i mounting bracket. E sada, imam sata 2 gigabyte ma770t-ud3p plocu i trebace mi pretpostavljam neki kablovi i hocu i njih da narucim, sta mi treba? Obican sata 2 kabal ili nesto drugo? Moze link ka neweggu ili ebay-u, hvala! :)
 
Ok, narucio sam sata kabal. Zanima me jos nesto, vidim da ssd ima deo sa sirim pinovima i sa uzim, taj sa uzim je pretpostavljam za sata kabal, a ovaj siri za power pretpostavljam, ili sta vec? Ne znam imam li visak kabal za power ili i to moram sa kupim, skroz sam se zbunio :)
 
Power kabl tu ide, neće moći da radi bez struje ;)
 
Evo uzeh i ja ponovo Cruciala mx100 256 gb posto mi je i prethodni od 128 gb radio kao sat, medjutim imam problem(dal je mali ili veliki videcemo) pa bih nekog zamolio ako hoce da mi pomogne da ga resim...

Otkud ovoliki padovi....
 

Prilozi

  • Test-as ssd crucial 256 gb mx 100.PNG
    Test-as ssd crucial 256 gb mx 100.PNG
    78.1 KB · Pregleda: 243
  • Test HD tune pro.PNG
    Test HD tune pro.PNG
    88.5 KB · Pregleda: 202
Poslednja izmena od urednika:
Ok, narucio sam sata kabal. Zanima me jos nesto, vidim da ssd ima deo sa sirim pinovima i sa uzim, taj sa uzim je pretpostavljam za sata kabal, a ovaj siri za power pretpostavljam, ili sta vec? Ne znam imam li visak kabal za power ili i to moram sa kupim, skroz sam se zbunio :)

Koristi sata naponski kabl sa napajanja direktno.
Pokusaj ako ikako mozes da izbegnes budzenje preko molex razdelnika ...

Otkud ovoliki padovi....

Jesi stavio IRST? (ko da bi to nesto pomoglo...:()

Jesi nesto podesavao, cackao ...? :zgran:
 
Poslednja izmena od urednika:
Naponski kabal mi je direktno sa napajanja, nista cackao nisam ni podesavao..nije mi jasno nikako verujte...a racunar kida kako radi , leti sve zivo...stavio sam i IRST....

E sad , imam jos jedan ssd, ali neznam smem li nesto u vezi njega u ovoj temi da bih ga uporedio sa ovim problemom...vi recite ako smem, da me nebi banovali..

Sto se tice IRST, ja sam instaliro sa orginalnog cd-a od asus ploce, e a problem imam isto sto nece da mi instalira najnoviji IRST----dobijem poruku kao da ploca nepodrzava te nove IRST drajvere...da je ploca stara 5 godina pa u redu ali na ovoj ploci da nepodrzava,nije mi jasno stvarno
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako poredis nesto sa mx100 pitaj, ako ima tema o tom drugom mozes pitati i u njoj, ako nema mozes postaviti novu tem... izbor je tvoj i neces biti banovan " 'to po'to "...
 
Hteo sam da kazem da imam i drugi ssd samsung evo 250 gb (on mi sluzi samo za instalaciju igara) i kod njega mi uopste nema padova, a zakacen mi je na isti naponski kabal kao i crucial, sve sam probo cak i menjao drugi naponski kabal , ali i dalje isti padovi kod cruciala. Ako jos neko se seti necega sto bi pomoglo zahavalan sam vam.
 
U koji sata port si ga utakao?
Bocni ga u prvi (sata 0).
 
Jesam druze probo i u prvi (sata 0) i u svih 7 ostalih sata portova i uvek isto...pada isto kao na slici koju sam postavio. Razmisljam sta bih jos mogao da probam..
 
Ako sam dobro razumeo, MX100 ti je sistemski drajv? Koliko je popunjen (u GB ili %)?

Skini program Readfile 1.61 http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/ReadFile.shtml

Raspakuj iz arhive koju skineš verziju koja ti treba (najverovatnije x64 za 64 bit Windows) u folder od tvog profila (c:\user\ime_profila) i otvori command prompt (CMD).

Nađi na MX100 neki veći fajl, bar 100MB koji nisi otvarao, snimao i sl. od restarta Windows-a i u cmd-u ukucaj readfile c:\putanja_do_fajla\ime_fajla.

Vidi koliku brzinu ti prijavljuje.

U principu moguće da je sve OK, ne znam tačno kako radi MX100 pošto ga nisam lično koristio, ali kod pojedinih SSD-ova imaš da kada se testira na SSD-u koji ima podatke, tj. nije samo prazan prostor, brzina kojom se čitaju podaci nije jednaka onoj kojom se čita prazan prostor.

Možeš i da probaš da napraviš image MX100, obrišeš ga skroz (SE) pa onda testiraš dok je skroz prazan (naravno za to ti treba sistem na nekom drugom disku, ili druga mašina.
Kad sve završiš, vratiš image nazad, da se ne bi zezao oko reinstalacije.

Takođe, HD Tune je malo mator program i zna da daje čudne rezultate kad su SSD-ovi u pitanju.

Skini Anvil's Storage Utilities pa probaj sa njima malo kako se ponaša SSD. Stavi malo veći test size, 8GB i sl.
 
Poslednja izmena:
Tako je,na crucialu mi je instaliran sistem.Kompletan ssd ima 238gb,slobodno je 208gb, znaci zauzeto je 30 gb. Probacu sve kako si reko pa se javljam. Hvala mnogo...
 
Evo i mojih rezultata,jos gori nego tvoji... sto me natera da testiram,sad i mene kopka sta li je... :D :p

23-September-2014_21-34.png

ploca iz potpisa,instalirani njeni drajveri sa sajta samo... ne znam da li su to intelovi najnoviji... da stavljam nesto drugo ili?
 
Koliko ti je popunjen SSD?
 
mighty78: Evo testa kao sto si mi reko da probam, ali brzinu nisam u dosu uspeo nikako da izmerim, kuco sam naredbu i izbacuje ovo . Probo sam ko zna koliko puta i nece,mozda sam ja nesto pogresio stvarno neznam..Sto se tice IRST drajvera, ja sam uspeo normalno da instaliram samo irst sa orginalnog cd-a od asusove ploce, a koje god sam skinuo nove sa neta nisam uspeo da instaliram,jednostavno nece da se instaliraju a neznam zbog cega.
 

Prilozi

  • Test.PNG
    Test.PNG
    134.3 KB · Pregleda: 101
  • CMD.PNG
    CMD.PNG
    23.2 KB · Pregleda: 83
29 posto.

evo testova od malo pre

as-ssd-bench Crucial_CT256MX1 9.23.2014 9-51-29 PM.png
ssd test nov.JPG

a ovaj je kad je na njemu bio samo sistem
ssd test.JPG
 
mene ste zainteresovali pa da stavi mi ja neku sliku.
 

Prilozi

  • 21.PNG
    21.PNG
    54.2 KB · Pregleda: 142
Poslednja izmena:
aj dajte mi koje drajvere da instaliram,da zamenim one sa sajta ploce...
 
Sada da ubacim jos dve




Mogu reci da je ssd sasvim ok, rezultati za 4k kod mene nisu presli 35 a par puta sam probao .
 
Poslednja izmena:
aj dajte mi koje drajvere da instaliram,da zamenim one sa sajta ploce...

Probao sam par drajvera , marvel , intel , windows , i po meni za sada intel zadnji drajver kolo vodi . Ne mora da znaci da ce kod svakoga biti isto mozda ce negde marvel biti bolji, Ako te zanima da pogledam pa da putim neki post .
 
au bre,ovo moje nesto tanko bas...

sad cu da probam sa intel sajta irst,pa da vidim jel ce biti bolje...
 
Poslednja izmena:
Intel Rapid Storage Technology (RST) driver version 13.2.4.1000

Ja sam ovaj ubacio , mozda ima jos neki noviji.
 
Evo probaj ovaj, ja sam probo kod mene i nisam uspeo da ga instaliram:http://skr.rs/Qc4

Ma moze samo prati uputstvo.
1. Download the 64bit Intel RST(e) AHCI/RAID driver v13.2.4.1000 WHQL from the start post of this thread and unzip it somewhere.
2. Open the "IDE ATA/ATAPI Controllers" section of the Device Manager, right click onto the listed "Standard SATA AHCI Controller" and make sure, that it is the Intel SATA AHCI Controller.
 
skinuo sam sa intel sajta najnoviji,novija verzija je od tog sa linka... kao ova dobrivoje sto je napisao je.
isti djavo sve,samo sto je u CDM seq veci, 520.


ne znam da li da pokusavam nesto drugo... brzine su ok (valjda), samo me taj HD tune test brine... mada,da ga nisam pogledao,ne bih ni izvalio da nesto "nije u redu" ili sta vec,ssd radi u fullu :D
 
Poslednja izmena:
Ma hd tune je malo mator , as ssd i CDM su ok , u hd tune imas podesavanje na lepo odes udesnom uglu na zute kruzice , pa na benchmark , test podesis na fast , block size na 8mb .
A ploca na enable IRST , anchi , ssd u sata 0 ili 1 sta vec imas , pa onda rik klik na computer, manage , device manager , disk drives , pa onda a write caching policy cekiras da bude enable .
 
Nazad
Vrh Dno