Šta je novo?

Crucial MX100 (Marvell 88SS9189, Micron 128Gbit 16nm MLC)

Upalis Storage Executive i sa leve strane imas dugme Firmware Updates? Ne moz' da bude jednostavnije. Verovatno vec imas MU02. Ne znam gde gledas u Device Manager-u, treba ti kartica Details, iz padajuceg menija Hardware IDs, na kraju prvog reda ce ti pisati trenutni firmware.

Upravo tu i gledam i pise da je trenutno instaliran MUO1, a kada kliknem na dugme za update on kaze da imam instaliran najnoviji firmware. Zato i pitam, jer mi tu sada nista nije jasno.....
 
Svi cute.......moram opet ja da se javljam....
Probao ja opet da uz pomoc Storage executive update-ujem firmware, kad vidi ovo:
Instaliram ja Storage, startujem ga, a on uopste ne vidi SSD na mom kompu. HDD vidi I daje sve podatke o njemu, ali tvrdi da na racunaru nema instaliranog SSD-a.
Da li neko zna, mozda, nesto o ovakvom ponasanju pomenutog software-a?
 
Kad sam stavio AMD AHCI driver Win7 vise nije hteo da se butuje. (AMD notebook)
 
Svi cute.......moram opet ja da se javljam....
Probao ja opet da uz pomoc Storage executive update-ujem firmware, kad vidi ovo:
Instaliram ja Storage, startujem ga, a on uopste ne vidi SSD na mom kompu. HDD vidi I daje sve podatke o njemu, ali tvrdi da na racunaru nema instaliranog SSD-a.
Da li neko zna, mozda, nesto o ovakvom ponasanju pomenutog software-a?

I meni se to desavalo, isto nije nikako hteo da radi Storage Executive, nije video disk sa MU01 u sistemu, ni 32-bitna niti 64-bitna verzija softvera na 64-bitnom Winu, isto AMD 970 ploca...urogobatili su ga s tom javom i browser interfejsom programa.

Ako si siguran da je firmware MU01 (iz Dev managera, Hardware ID), koristi onu alatku za butabilnu fleshku iz DOS-a da apdejtujes firmver SSD-a

Meni vec mesecima SSD radi sasvim OK sa MU02 (nije da ni MU01 nije radio bez problema ;)), i naravno radi na AMD AHCI.
Moguce da im softver nema podrsku za AMD chipsete prilikom detekcije SSD-a, ali posao moze da se obavi i bez Executive-a
 
Neki ssd-ovi, nekad, na nekim plocama (intelovim, samo njih pratim) nisu hteli update fw sa IRST a sa ms drajverima je htelo, tako da predlazem update bez amd "drajvera" vec samo uz ms-ove...
U najgoroj verijanti mozes odneti nekome ssd, ukljuciti kao obican skladisni uredjaj i na tom kompu uraditi update, naravno da je taj komp intel i sve fercera ko bombonica... ;)
 
Poslednja izmena:
^ Znači da ne pokušavam opet AMD ACHI na AMD notebook-u (Win7)? ;)

MX100, FW 02.
 
Ne znam da li to ima veze, ali danas sam prvi put otkako sam instalirao Win10 pokusao da update-ujem firmware na Crucial MX100 256GB u z pomoc Storage executive tool. I sve proslo kako treba, iz prve. E sad, da li je do Win10 ili su u medjuvremenu ljudi iz Crucial-a sredili Storage executive, ne znam, ali tek da prijavim sta se dogodilo. Neka neko proba I iz Win7, mozda radi.
 
Nazad
Vrh Dno