Šta je novo?

Kupovina grafičke kartice

spirit_face

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruke
16
Poena
155
Imam sledeću konfiguraciju:

CPU Intel Core i5 650 @ 3.20GHz
RAM 6.00GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Motherboard Gigabyte P55-US3L (Socket 1156)
Graphics 512MB ATI Radeon HD 5700 Series (ATI AIB)
Storage 931GB Western Digital WDC WD10EADS-00M2B0 ATA Device (SATA)
931GB SAMSUNG HD103SJ ATA Device (SATA)


Interesuje me nekolik stvari. Obzirom da imam 3 slota ram memorije da li mi memorija radi kao dual? Ukoliko ne pronašao sam identični modul pa bih dopunio do 8GB. Drugo, procesor je po nekim specifikacija dual core, dok sam ja bio ubeđen da je quad. Imam u planu da uzmeme neki SSD našao sam dobru cenu za 120GB Patriot Pyro 550/530MB/s pa me interesuje neko mišljenje.

E sad temu sam pokrenuo zbog grafičke kartice, trenutnu sam platio nešto bedno i hoću da je zamenim, ali nemam neke posebne prohteve, i ova mi završava posao ali bih da je ubacim u neku stariju mašinu a sebi da uzmem nešto malo bolje.

Ovo sam imao u vidu: GeForce GT610 Gigabyte 2GB DDR3

Može li neko da mi pomogne u izboru.

Hvala.
 
taj lc power ofis od 500w je sasvim pristojno napajanje i nema nikakve potrebe da ga menja .

što se grafike tiče, -

hd 7850 ( preimenovan u r7 265 )
hd 7790 ( preimenovan u r7 260x )

gtx 750
gtx 650 Ti ( boost verzija je još bolja )

na starije kartice ne idi , zbog velike potrošnje + zastarele arhitekture + slabe su za dobar broj modernih igara
(radeon ispod serije hd 7xxx i nvidia ispod serije 6)

sve gorenavedene kartice možeš da kupiš sa garancijom za ~80 evra.

PS* izbegavaj MSI 7850 verziju od 1gb, jer ima tehnički kvar na naponskoj koji uzrokuje povremene gluposti.

PS #2 * Bolje je uzeti Nvidiu , jer advanced warfare , ubisoftove igre itd , jednostavno ignorišu AMD kartice.

(*preimenovan i fabricki overclockovan) Tako da se nikako ne preporucuje eksperimentisanje sa LC500H. :d

Za ostalo se slazem, ali covek je ogranicen na skromni budzet do 65-70 evra. Teeesko da tu udje GTX750 ili GTX650Ti Boost, zato ih nisam ni predlagao.

Dakle, 7770 ili GTX650 (sa garancijom) mu dodje kao best buy ako nece da menja napajanje.
 
Poslednja izmena:
260x troši 100w u piku, 265 - 120w.

Što se klokova tiče, viši je samo default klok, dok je oc margina ista (1200gpu , 1700mem minimalno).

Kartice su apsolutno iste, i isključivo preimenovane. Odite do guru3d foruma, ima dosta na tu temu , koga zanima.
Takodje , vanilla ATi bios sa novim imenima nepogrešivo radi na starim karticama.

Što se lc power 500h ofis serije tiče, nije to spektakularno napajanje, ali je sasvim pristojnog kvaliteta i snage, da nahrani q8200 i 7850.
 
Za novu moja preporuka ide ka MSI R7 260 za 10k dinara http://tinyurl.com/opl67rc,blizu je 260x i najbolje sto mozes dobiti za te pare (ne racunajuci polovne).
7770 (250x) je oko 20% sporija od R7 260,izbegavaj GTX 650 (koja je bar 50% sporija od navedene R7 260)...
 
Poslednja izmena:
Gledam i neke polovne variante sa garancijom. Mozda uleti i neka 280x. Jos me samo muci,ako neko zna neka pomaze, da li je Chieftec APS-135 650W dovoljno jako napajanje za nju i OC-ovan FX 6300 na 4300 Mhz .
 
CPU na 3,6 , sve iz Moja mašina od novih imam samo COD.Postavke i fps.
s1_sp64_ship 2014-11-21 19-43-03-27.jpgs1_sp64_ship 2014-11-21 19-43-14-22.jpgs1_sp64_ship 2014-11-21 19-43-20-24.jpgUntitled.png
Jedina razlika koja smeta je što se napajanje više čuje,ali se ne greje.DeRadicci je bio u pravu.Moraće jače i novije.
 
Imam graficku iz potpisa asus 7950 dc2t. Da li da kupim ssd za 100e ili da prodam moju graficku i doplatim 100e za jacu? Iskljucivo za dobrobit igranja.
 
Imam graficku iz potpisa asus 7950 dc2t. Da li da kupim ssd za 100e ili da prodam moju graficku i doplatim 100e za jacu? Iskljucivo za dobrobit igranja.

Za igre je svakako pametnije uzeti graficku. Mada ti je doplata od 100 evra neisplativa. Trebao bi da ides na nesto jace, polovni Radeon R9 290X ili novi GeForce GTX970.
Ili cak da sacekas par meseci da izadje GTX960.
 
Poslednja izmena:
Nemojte ljudi preporučivati više to LC napajanje 600-12h. To je model iz Office serije i veoma je, veoma slabo. "Spržićete" neki solidan hw sa tom kršinom od napajanja (imao ga par meseci pre tri godine).
 
Slazem se. Ono je neki minimum za moderne konfiguracije, kada je zategnut budzet.
Mada, nisam cuo ekstremne primere kao sto je bio kod tebe slucaj. :D
 
Poslednja izmena:
ako mozes da se ispruzis do polovne 290,radi kombinaciju,ako ne sedi gde si,stekni pare ili ulozi u ssd,ssd je svakako najpametniji apgrejd koji iko moze da uradi ako ima bar sataII na ploci.ja poludim svaki put kad sednem za neciji komp koji nema ssd,nemam pojma kako sam mogao uopste da koristim komp bez njega. :)
 
PS #2 * Bolje je uzeti Nvidiu , jer advanced warfare , ubisoftove igre itd , jednostavno ignorišu AMD kartice.
Ko još igra CoD na PC-iju? AW brže odumire od Ghosta.

Ubisoft igre su mahom smeće (i gejmplej i "kvalitet" porta).

ako mozes da se ispruzis do polovne 290,radi kombinaciju,ako ne sedi gde si,stekni pare ili ulozi u ssd,ssd je svakako najpametniji apgrejd koji iko moze da uradi ako ima bar sataII na ploci.ja poludim svaki put kad sednem za neciji komp koji nema ssd,nemam pojma kako sam mogao uopste da koristim komp bez njega. :)
Čisto preterivanje.
 
Poslednja izmena:
Za prekršioce metak u čelo, pa ti vidi.

Inače je slabija u fillrateu, teselaciji i znatno u potrošnji od 7790 a.k.a 260x .
 
Raumem pravila foruma ,ali uvek sam se pitao zasto nema neka teme ,gde je dozvoljena procena ,raznih komponenti ,na drugim sajtovima istih namena to postoji bez problema,malo je off ,ali morao sam.
Zato sto bench ima najjace oglase za komponente, pa to moze neko da zloupotrebi... Predlaze cene, procenjuje na vise, a prodaje tu stvar... Zamisli da to sad radi xx ljudi, kako bi izgledalo.
 
Nazad
Vrh Dno