Šta je novo?

Sigurnost WIFI konekcije i kako do nje [diskusija]

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,706
Poena
2,245
WPA2 nasumična šifra od 8 karaktera je sasvim dovoljna za većinu situacija i privatnih korisnika?
Ili nije dovoljna?

Tema je namenjena za diskusiju o sigurnosti wifi mreže i o svim aspektima iste.
Dakle šta je za vas dovoljno osigurana wifi konekcija, to jest kako osigurana bežična konekcija je dovoljno sigurna za vaše potrebe.
 
Poslednja izmena:
Bas se radujem ovoj novoj temi koja je otvorena gde mozemo nastaviti nasu zapocetu pricu :eyebrows:

u preko 80% slucajeva nije dovoljna.
reaver razbija za manje od 24 sata zbog pin-a rutera u ogromnom broju slucajeva.

Reaver razbija WPS pin a ne WPA/WPA2 zastitu ( istina da se moze izvuci kasnije WPA/WPA2 sifra iz krekovanog pina, ali pitanje je bilo ,,WPA2 nasumična šifra od 8 karaktera je sasvim dovoljna za većinu situacija i privatnih korisnika?'' ) , za krekovanje WPA/WPA2 zastite se koriste drugi programi.

Drugari nismo, a dokazao sam isto koliko i ti. A ti, dokazao si sta? Dokaz donosi golub prevrtac? Pa nikako da stigne?

Jedino vredno pomena u postu. Da ne citiram i komentarisem pojedinacno, sve drugo .... Nazalost mozda neko uzme i zdravo za gotovo to sto pises, narocito onaj deo za 15 minuta. poolmaker bese u pravu.

Prvo ne bi trebao da se hvalis svojim neznajem.
Za razliku od tebe ja mogu da dokazem sta god zelis samo reci sta hoces da ti postavim kako bih te uverio u tvoje neznanje ???

Deo za 15 minuta pominjes, evo konkretno da ti dokazem neznanje i za to pa da vidimo ko je u pravu ovde.

Izvoli sliku koju trazis : xD9Jbs6.jpg

Dakle jedna obicna ATI Rade on HD5870 graficka koja je i te kako pristupacna kod nas, malo overklokovana gadja cirka 100 000 kombinacija po sekundi, buduci da sam vec naveo da 8-mo karakterna numericka sifra ima 1 00000000 kombinacija, prostom racunicom svako ko ima iole mozga ce da izracuna da je potrebno max oko 15 min da bi se sifra probila, ti ako nemas isti zao mi je stvarno.


Kada bismo se uzdrzali od omalovazavanja sagovornika ova tema bi mogla da posluzi svrsi - razmeni informacija u cilju sto efikasnije zastite od napada na wifi.

Licno nemam nekih ozbiljnih I uspesnih iskustava u napadanju ali nisam tolika nubara da ne shvatam da su svi sagovornici informisani I da razlike u stavovima poticu iz razlicite kolicine vremena poklonjenog odredjenoj vrsti napada.

Potpuno je logicno sve sto pise Animal kao sto je logicno I sve sto pise Fidel. Vi samo ne primecujete da je Animal napisao da je CAK i skrivanje SSID od viseg ucinka nego prosto filtriranje Mac adresa. Dakle on uporedjuje ta dva nacina po vremenu koje je potrebno utrositi za probijanje. Takodje ne respektujete njegov sasvim smislen primer napadanja jakim hardverom na WPA2 PSK ...pa zar stvarno sumnjate u uspeh napada nekim mining rigom od 4 lude grafe?

Od svakoga se po nesto moze nauciti a mene trenutno najvise intrigira procedura kojom si ti Fidel dosao do pinova. Ne sumnjam dakle nego zelim da znam procedure kako bih stekao neku licnu sliku o tome kako je najbolje stititi se.

Od ranije I na osnovu do sada iznetog u temi, a zbog problema koje neki moji uredjaji imaju ako se stitim enkripcijom, moja zastita izgleda ovako:
- sakriven SSID i naziv je dug I zakomplikovan
- iskljucen WPS
- iskljucen DHCP
- opseg IP adresa koje mogu biti dodeljene smanjen na 10
- te IP adrese su vezane uz MAC adrese dozvoljenih uredjaja.
- adresa rutera je nesto kao xxx.xxx.219.185

Znam da nema idealne zastite ali me intetesuje misljenje o tome koliko sam usporio napadaca I da li sam mogao I vise.

Verujem da su te info korisne I drugima a posebno pokretacu teme koga eto i ja podsecam da eliminise provajdera kao moguci uzrog pada brzine tako sto ce iskljucuti radio I testirati brzinu samo na zici.

BRAVO !
Al ja sam vec rekao da ovde ne citaju sta se pise nego pricaju svoju neku pricu uz to slabo su potkovani sa svojim znanjem i licnim iskustvom i oslanjaju se na tudja iskustva price i tekstove.

Na zalost bez omalovazavanje ne moze da prodje jer ocito ljudi koji se slabo razumeju u ovo pokusavaju da kazu nesto o cemu pojma nemaju, i time vredjaju sve sto sam ja u praksi postigao, kao npr ovaj cinicki komentar za 15 minuta sto sam ja naveo, ja kada ne znam nesto ja onda cutim.

''..pa zar stvarno sumnjate u uspeh napada nekim mining rigom od 4 lude grafe?''

Kao sto sam naveo jedna obicna ATI Rade on HD 5870 sa malim overklokom moze da gadja 100 000 kombinaija u sekundi a tek dve uparene jace grafike i ostali primeri ne zelim ni da komentarisem.

Jos jedan problem ljudi ovde koji brane WPA/WPA2 enkripciju je to sto imaju pogled na stvar kao konj kroz one ''naocare'' sto mu se stave , ovim ne mislim da vredjam nikoga nego samo da uporedim sa stanjem realnih stvari, jer konj kada mu se stave ''naocare'' vidi samo pravo a ne sa strane i to sto vidi to mu je sve o tome samo moze da se prica u ovoj situaciji konkretno.

Svaka WPA/WPA2 sifra je sigurna dok je nema u listi za probijanje, to je cinjenica sa kojom ovde vecina mora da se pomiri. Njihovo gledanje je sto su oni malo vise upuceni u tematiku i znaju da ce za sifru da stave kombinaciju koja recimo glasi ,,sedim367lezim693rezim788'' i oni su sigurni i pricaju kako je to idealno i sve. Medjutim ne obracaju paznju na to koliko ima obicnih korisnika koji cak i ne znaju da stave sifru, koliko ima korisnika koji stavljaju sifru prema uputstvu koje su dobili od svog ISP-a, koliko ima korisnika koji za sifru ubacuju samo brojeve kao recimo datum rodjenja ili neki drugi bitan datum u njihovim zivotima, broj telefona, maticni broj, broj ovaj broj onaj... koliko ima korisnika koji ce da izvrse zakljucavanje sa nekom ultra bezveznom sifrom ???

Ma ne nista oni to ne gledaju oni izrazavaju svoje stavove na osnovu svojih licnih sifri i sta ce oni da stave i tako to...
Lepo su rekli dosta iskusniji napadaci a to glasi ovako : ,,Almost every password can be cracked, it only depends on how bad you really want it''
Dakle zavisi koliko brzu opremu ima napadac i koliko je dugo spreman da ceka ne bi li probio zastitu.

Al nebitno sada ce opet neko pametan da se nadje i da prokomentarise nesto ultra pametno, kao sto smo imali vec komantara pogotovo za probijanje WPA/WPA2 zastite za 15 minuta.
 
Reaver razbija WPS pin a ne WPA/WPA2 zastitu ( istina da se moze izvuci kasnije WPA/WPA2 sifra iz krekovanog pina, ali pitanje je bilo ,,WPA2 nasumična šifra od 8 karaktera je sasvim dovoljna za većinu situacija i privatnih korisnika?'' ) , za krekovanje WPA/WPA2 zastite se koriste drugi programi.

samo sto kad imas pin, dokle god se ne ugasi/promeni, imas i sifru UVEK u roku od par mnuta(koliko ti je potrebno za virtuelnu masinu i ukljucivanje reavera).
tako da... nemoj da pametujes, jer sve sto sam rekao stoji.
ne trazi dlaku u jajetu jer nismo u gacama.
 
EDIT: @Animal Dao si mi ideju za trik pitanje - pretpostavi da moj pass. Ima duzinu 12 karaktera I da Sam kombinovao I velika i mala slova i cifre I simbole ...tvoj hardver je takav da recimo ne moze da me probije za manje od 24h ...pitanje je: sta ce biti ako Sam ja router Sa strujom povezao preko automatskog prekidaca koji ce ga resetovati svakodnevno, da li ces Sa probijanjem moci I hteti da nastavis od tacke na kojoj Sam te pauzirao ili ces (morati?) krenuti sve iznova?

@turok ako Sam dobro razumeo, da bi reaver bio upotrebljiv neophodno je da je napadnuti ostavio ukljucen WPS?
Ako je to tacno onda zamisli da ga je iskljucio - je li onda neminovno sledeci Korak razbijanje sifre?
 
Poslednja izmena:
Dakle jedna obicna ATI Rade on HD5870 graficka koja je i te kako pristupacna kod nas, malo overklokovana gadja cirka 100 000 kombinacija po sekundi, buduci da sam vec naveo da 8-mo karakterna numericka sifra ima 1 00000000 kombinacija, prostom racunicom svako ko ima iole mozga ce da izracuna da je potrebno max oko 15 min da bi se sifra probila, ti ako nemas isti zao mi je stvarno.

Нешто си се прерачунао. Шифра са 8 карактера има много више од 100.000.000 комбинација. Велика + мала слова + бројеви = 62 карактера, то је 2.183401056×10¹⁴ комбинација. А ако укључимо специјалне каракере, онда још више, ал ајде да занемаримо. 218.340.105.600.000к / 100.000к/с= 2183401056с = 69 година.
 
Pricao je za samo za cifre. Opseg od 10 karaktera.
 
samo sto kad imas pin, dokle god se ne ugasi/promeni, imas i sifru UVEK u roku od par mnuta(koliko ti je potrebno za virtuelnu masinu i ukljucivanje reavera).
tako da... nemoj da pametujes, jer sve sto sam rekao stoji.
ne trazi dlaku u jajetu jer nismo u gacama.

Ja sam o tome vec davno pisao, reci mi nesto sto ne znam ?

Jedini nacin na koji moze da ti upadne jeste taj da neko ko se dobro razume dodje kod tebe i tipa kaze, e idi mi donesi casu vode i dok ti trknes, on samo pogleda na poledjini rutera osmocifreni PIN, zapamti ga i posle moze pomocu Reaver-a da izvuce lozinku ma kakvu da si stavio, i svaki put kada je promenis on za par sekundi moze da izvuce lozinku sve dok ima tvoj PIN, a QSS ti je ukljucen.

Ja ne pametujem nego ti brkas babe i zabe ali jos jednom za tebe, covek je lepo i jasno pitao :

WPA2 nasumična šifra od 8 karaktera je sasvim dovoljna za većinu situacija i privatnih korisnika?
Ili nije dovoljna?

Ovde nije nikakav pomen o WPS-u uopste i da li ruter podrzava isti, da li je omogucen ili ne zakljucan ili otkljucan nego o WPA2 enkripciji i njenoj zastiti.

EDIT: @Animal Dao si mi ideju za trik pitanje - pretpostavi da moj pass. Ima duzinu 12 karaktera I da Sam kombinovao I velika i mala slova i cifre I simbole ...tvoj hardver je takav da recimo ne moze da me probije za manje od 24h ...pitanje je: sta ce biti ako Sam ja router Sa strujom povezao preko automatskog prekidaca koji ce ga resetovati svakodnevno, da li ces Sa probijanjem moci I hteti da nastavis od tacke na kojoj Sam te pauzirao ili ces (morati?) krenuti sve iznova?

@turok ako Sam dobro razumeo, da bi reaver bio upotrebljiv neophodno je da je napadnuti ostavio ukljucen WPS?
Ako je to tacno onda zamisli da ga je iskljucio - je li onda neminovno sledeci Korak razbijanje sifre?

Naravno da se moze nastaviti napad na mestu gde je usledio prekid, bar programi koje sam ja koristio to podrzavaju. Reaver takodje poseduje mogucnost nastavljanja napada od mesta prekida, jedini nacin da kod Reavera da onemogucis napadaca da nastavi zapoceto je promena MAC adrese uredjaja koji se napada.

Neophodno je da ruter pod broj jedan poseduje WPS port, pa da je WPS ukljucen i otkljucan to jest konfigurisan za upotrebu, cim je WPS iskljucen na uredjaju i ako ga uredjaj poseduje Reaver je nemocan.

Нешто си се прерачунао. Шифра са 8 карактера има много више од 100.000.000 комбинација. Велика + мала слова + бројеви = 62 карактера, то је 2.183401056×10¹⁴ комбинација. А ако укључимо специјалне каракере, онда још више, ал ајде да занемаримо. 218.340.105.600.000к / 100.000к/с= 2183401056с = 69 година.

Sta je ovo ljudi jel neko postavio skrivenu kameru pa me zezate sa ovim ne citanjem toga sta pisem ???

Dakle jedna obicna ATI Rade on HD5870 graficka koja je i te kako pristupacna kod nas, malo overklokovana gadja cirka 100 000 kombinacija po sekundi, buduci da sam vec naveo da 8-mo karakterna numericka sifra ima 1 00000000 kombinacija, prostom racunicom svako ko ima iole mozga ce da izracuna da je potrebno max oko 15 min da bi se sifra probila, ti ako nemas isti zao mi je stvarno.
 
EDIT: @Animal Dao si mi ideju za trik pitanje - pretpostavi da moj pass. Ima duzinu 12 karaktera I da Sam kombinovao I velika i mala slova i cifre I simbole ...tvoj hardver je takav da recimo ne moze da me probije za manje od 24h ...pitanje je: sta ce biti ako Sam ja router Sa strujom povezao preko automatskog prekidaca koji ce ga resetovati svakodnevno, da li ces Sa probijanjem moci I hteti da nastavis od tacke na kojoj Sam te pauzirao ili ces (morati?) krenuti sve iznova?

@turok ako Sam dobro razumeo, da bi reaver bio upotrebljiv neophodno je da je napadnuti ostavio ukljucen WPS?
Ako je to tacno onda zamisli da ga je iskljucio - je li onda neminovno sledeci Korak razbijanje sifre?

1. ne mora da nastavi ispocetka, jer se sifra ne menja.
2. bruteforce je poslednja opcija. sifra se da razbiti i kroz hasheve.

1.Ja sam o tome vec davno pisao, reci mi nesto sto ne znam ?
Ja ne pametujem nego ti brkas babe i zabe ali jos jednom za tebe, covek je lepo i jasno pitao :
Ovde nije nikakav pomen o WPS-u uopste i da li ruter podrzava isti, da li je omogucen ili ne zakljucan ili otkljucan nego o WPA2 enkripciji i njenoj zastiti.

2.Jedini nacin na koji moze da ti upadne jeste taj da neko ko se dobro razume dodje kod tebe i tipa kaze, e idi mi donesi casu vode i dok ti trknes, on samo pogleda na poledjini rutera osmocifreni PIN, zapamti ga i posle moze pomocu Reaver-a da izvuce lozinku ma kakvu da si stavio, i svaki put kada je promenis on za par sekundi moze da izvuce lozinku sve dok ima tvoj PIN, a QSS ti je ukljucen.

1. ti brkas babe i zabe, JER NE CITAS ONO STO DRUGI PISU. kao sto rekoh, u preko 80% slucajeva uopste ne moras napadati wpa/wpa da bi dosao do sifre. a ti izvrces i tvrdis kako je pin nebitan faktor. bitan je, jer moze se preko njega razbiti, a barem na nasim prostorima, vecina rutera ima wps i ukljucen je.

2. ovo je totalna glupost, jer mi je daleko lakse da preko reavera i izvucem pin, zasto bih bauljao po tudjem stanu i gledao pin??? taj osmocifreni pin se svodi na 11.000 kombinacija, sto moze da se zavrsi za par sati/max par dana, ako je los signal.
 
... da se hvalis svojim neznajem...

Al nebitno sada ce opet neko pametan da se nadje i da prokomentarise nesto ultra pametno, kao sto smo imali vec komantara pogotovo za probijanje WPA/WPA2 zastite za 15 minuta.
Ti se jedini hvalis, da ne koristim neku drugu rec, i ovde i na drugom mestu. Sve drugo...

Sam si sebi nametnuo da bude 8 numerickih mesta a pitanje je glasilo:
... Koliko je vremena potrebno da se dobije WPA/WPA2 sifra ako ima samo 8 alfa-numerickih mesta? ...

Dobro bi bilo kad bi se promenio 1 post, pa da glasi " 8 alfa-numerickih karaktera " umesto " 8 karaktera ". poolmaker to vise ne moze.
 
Dobro bi bilo kad bi se promenio 1 post, pa da glasi " 8 alfa-numerickih karaktera " umesto " 8 karaktera ". poolmaker to vise ne moze.

Nema potrebe, nasumičnih karaktera znači upravo to, brojevi, slova i ostalo.

Naslov teme je "Sigurnost WIFI konekcije i kako do nje [diskusija]"
Tema je otvorenog tipa (kao što se naglašava u drugom delu uvodnog komentara) i namenjena je diskusiji o svim aspektima sigurnosti wifi mreža.

Rasprava sama po sebi nije i ne treba da se ograničava ili fokusira na wpa2 šifru od 8 nasumičnih karaktera.
Tema tako nije zamišljena, mada naravno može da se diskutuje i o prvom delu uvodnog komentara.
Prvi deo uvodnog komentara je moj lični stav šta je dovoljno za većinu privatnih korisnika i njihove potrebe.
 
1. ti brkas babe i zabe, JER NE CITAS ONO STO DRUGI PISU. kao sto rekoh, u preko 80% slucajeva uopste ne moras napadati wpa/wpa da bi dosao do sifre. a ti izvrces i tvrdis kako je pin nebitan faktor. bitan je, jer moze se preko njega razbiti, a barem na nasim prostorima, vecina rutera ima wps i ukljucen je.

2. ovo je totalna glupost, jer mi je daleko lakse da preko reavera i izvucem pin, zasto bih bauljao po tudjem stanu i gledao pin??? taj osmocifreni pin se svodi na 11.000 kombinacija, sto moze da se zavrsi za par sati/max par dana, ako je los signal.

1. Mhm, mhm sve si u pravu, ja ti opet kazem covek je postavio za WPA enkripciju koja nema veze sa PINOM, mnogi ruteri nemaju uopste WPS, na mogima je iskljucen i nekonfigurisan, na mnogim ruterima i ako je ukljucen ne moze da se probije.

Na nasim prostorima ako uopste gledas po tudjim ruterima kako su fabricki setovana podesavanja, Telekom je poceo da deli sa iskljucenim WPS-om pa korisnik sam ako mu treba pali i podesava, SBB rutere koje deli ( bar kod mene ) dolaze sa fabricki ukljucenim QSS-om ali se ne mogu pobiti ni pod razno, prosecan korisnik nema pojma sta je WPS pa i ne dira nista, u buducnosti ce sve biti manje i manje rutera sa WPS-om ili ce imati dobru zastitu da ne mogu biti probijeni.

2. Sta je glupost u ovom slucaju ti ostavi nekom drugom da proceni iz njegove situacije sta mu je lakse da uradi. Procitaj pod 1 sta sam rekao pa ces i sam videti da izvlacenje PIN-a nije tako jednostavno, mora dosta da ti se posreci, da ruter pod broj 1 ima WPS, da je upaljen i konfigurisan i da nije zakljucan, da nema automatsku zastitu samozakljucavanja kada se pokusa probiti PIN sa vise neuspesnih pokusaja itd mrzi me vise da pisem, jer ocito ili znas sve ovo pa kontriras, ili ne znas pa teras neku svoju suludu pricu.

Ti se jedini hvalis, da ne koristim neku drugu rec, i ovde i na drugom mestu. Sve drugo...

Sam si sebi nametnuo da bude 8 numerickih mesta a pitanje je glasilo:


Dobro bi bilo kad bi se promenio 1 post, pa da glasi " 8 alfa-numerickih karaktera " umesto " 8 karaktera ". poolmaker to vise ne moze.

Ha ha, presmesan postajes i vidim da dalju komunikaciju sa tobom ocito necu voditi nakon ovog posta. Prvo dokazao si svoje neznanje, a sada kada treba da ispadnes covek i da kazes ok bio si upravu, nisam bio dovoljno informisan izgleda da je tacno to sto pricas ti se sada vracas na jedino sto ti je ostalo. Dakle ismejavao si probijanje osmocifrene numericke sifre za 15-tak minuta i smejao se mom komentaru kada sam ti iz sopstvenog primera dokazao da je moguce ti sada neces da priznas da ne znas, nego nastavljas raspravu, a meni ne pada na pamet da se vise pregonim sa tobom.

Za numericku sifru sa 8 karaktera sam naveo radi lakseg racunanja sto sam i rekao u postu koji sam postavio, da bih ja lakse izracunao i da bi drugi ljudi imali uvid za koliko brzo se moze probiti takva kombinacija. Ja nisam tvoj digitron, ako ti treba nesto racunaj sam, od mene si i previse dobio, kako si se ponasao nisi zasluzio nista. Lepo sada ako te zanima papir u ruke pa izracunaj ako znas ako ne sta da ti kazem. Zavrsili smo.
 
1. Mhm, mhm sve si u pravu, ja ti opet kazem covek je postavio za WPA enkripciju koja nema veze sa PINOM, mnogi ruteri nemaju uopste WPS, na mogima je iskljucen i nekonfigurisan, na mnogim ruterima i ako je ukljucen ne moze da se probije.

Na nasim prostorima ako uopste gledas po tudjim ruterima kako su fabricki setovana podesavanja, Telekom je poceo da deli sa iskljucenim WPS-om pa korisnik sam ako mu treba pali i podesava, SBB rutere koje deli ( bar kod mene ) dolaze sa fabricki ukljucenim QSS-om ali se ne mogu pobiti ni pod razno, prosecan korisnik nema pojma sta je WPS pa i ne dira nista, u buducnosti ce sve biti manje i manje rutera sa WPS-om ili ce imati dobru zastitu da ne mogu biti probijeni.

"prosecan korisnik" koji nema pojma ce ostaviti i default sifru na ruteru(kao sto i jeste slucaj prilicno cesto).
i, kao sto je i OP objasnio, tema se odnosi na generalno sigurnost wifi konekcije, a ne na ono sto jedino tebi odgovoara da bi mozda bio u pravu.

2. Sta je glupost u ovom slucaju ti ostavi nekom drugom da proceni iz njegove situacije sta mu je lakse da uradi. Procitaj pod 1 sta sam rekao pa ces i sam videti da izvlacenje PIN-a nije tako jednostavno, mora dosta da ti se posreci, da ruter pod broj 1 ima WPS, da je upaljen i konfigurisan i da nije zakljucan, da nema automatsku zastitu samozakljucavanja kada se pokusa probiti PIN sa vise neuspesnih pokusaja itd mrzi me vise da pisem, jer ocito ili znas sve ovo pa kontriras, ili ne znas pa teras neku svoju suludu pricu.

glupost je to sto ti pricas. nema potrebe za srecom, samo treba adekvatno znanje postaviti komandu, jer se i automatska zastita zakljucavanjem moze zaobici, jer zakljucavanje se skoro uvek odnosi na broj pokusaja u jedinici vremena.
 
"prosecan korisnik" koji nema pojma ce ostaviti i default sifru na ruteru(kao sto i jeste slucaj prilicno cesto).
i, kao sto je i OP objasnio, tema se odnosi na generalno sigurnost wifi konekcije, a ne na ono sto jedino tebi odgovoara da bi mozda bio u pravu.

glupost je to sto ti pricas. nema potrebe za srecom, samo treba adekvatno znanje postaviti komandu, jer se i automatska zastita zakljucavanjem moze zaobici, jer zakljucavanje se skoro uvek odnosi na broj pokusaja u jedinici vremena.

Mozda kod tebe ISP-ovi dele rutere fabricki zakljucane, kod mene ne, jedino su kod SBB-a kada su na kratko delili Pegatron seriju ruteri dolazili fabricki zakljucani i to svaki sa svojih serijskim brojem koji je bio devetokarakretna numericka sifra, dakle serijski broj uredjaja je koriscen kao sifra i sastojao se od 9 numerickih karaktera, ko je hteo i znao menjao je ko ne zadrzavao je fabricku lozinku. Tako da bar kod mene ruteri od ISP-ova dolaze fabricki ne zakljucani gde je korisnik duzan da zastiti sam sebe, prilikom montiranja opreme nekome, zaposleni radnici hoce da zakljucaju mrezu ukoliko ih neko zamoli za to.

Tema se generalno odnosi i slazem se da treba o tome pisati, ali ja sam ti vec izneo sta sve mora da se desi za WPS i da njega nema na svakom ruteru, cak ti mogu i reci tacan postotak kod mene na svim ruterima koje ja vidim, cim se prolepsa vreme ponovo cu na krov da pomeram antenu i da pogledam ali ovako prema secanju od 100-tinjak rutera imalo je samo mozda 30-setak max.


Ok uzimamo da je glupost to sto ja pricam, ja sam razumna licnost. Ali sve dok ne vidim suprotno ja trvdim ono sto se meni desavalo i to u vise primera.
Kazes adekvatno znanje postaviti komandu, ok, ajde uzmimo i da ne znam, sve se slazem samo da vidim kako ces to da izvedes. Mislim da tu nema nekog znanja u postavljanju komande ima par nekih varijacija koje se mogu probati i to je sve... Broj pokusaja u jedinici vremena kazes, mislis na delay, ok... Ja sam pokusao sa maksimalnim delay-om od 60 sekundi i isto mi je pokusao sa 60, 30 ili 10 jednostavno ruter zakljuca WPS, jedino ako si ti pokusavao sa delay-om od tipa 300 sekundi pa ti radi, al tada imas da se nacekas za PIN.

Kazem jos jednom veci delay od 60 sec ja nisam probavao na ruterima jer mi je preveliko cekanje i 60 sec a kamoli nesto preko... Ajde sada ti kada tvrdis da ja pisem gluposti razuveri me i pokazi mi da to zaista radim, kao sto sam ja nekima u ranijim postovima, ja za razliku od nekih volim da naucim nesto novo i rado prihvatam svoje greske.
 
^vise komada koji su se zakljucavali, delay na -15 i prosli su. preko 15 je meni predugo da cekam.

u mom okruzenju preko 80%(na cifri od preko 50 komada) ima wps.

telekom/ikom dolaze(barem skoro svi ako ne i svi koje sam video) sa wpsom.

Kod mene taj Ikom nema. 90 % su Telekom i SBB, mali mali ostatak ostali provajderi tipa Orion, Verat...

A vec sam rekao svaki sa delay-om na 60 sek se zakljucavao da ne pominjem ispod.

Ako neces javno posalji mi na pp ako se secas koji su ti ruteri kod Telekoma koji su bili a otkljucao si ih sa delay-om od 15 sek, bas me zanima, mozda Telekom nema praksu da u svim gradovima deli istu opremu, mada ne bih rekao.
 
^vise komada koji su se zakljucavali, delay na -15 i prosli su. preko 15 je meni predugo da cekam.

u mom okruzenju preko 80%(na cifri od preko 50 komada) ima wps.

telekom/ikom dolaze(barem skoro svi ako ne i svi koje sam video) sa wpsom.

Kod mene bas niko nema ukljucen WPS, da li ga fizicki imaju na ruteru ne znam ali nijedan nije ukljucen, ispade kod mene neki ekstra korisnici ;)
 
huawei, tp-link i d-link, razliciti modeli.

i, da se razumemo, nisam ja nista otkljucao :)

Pa ne razumemo se bas najbolje...
Ja sam mislio da pricas iz licnog iskustva bar tako deluje kada pricas, pricao si za sebe, zato te i pitam.
Mislio sam ako si vec to proveraveo da li se secas koji su modeli biti u pitanju a ne proizvodjaci dakle TP LINK npr 740n, Huawei hg532e...
 
Ali će biti probijena veoma brzo. Ja se nešto ne opterećujem da će da mi upadaju na mrežu. Imam dobru šifru, nisam primetio da mi kradu internet. A za ozbiljnije svrhe, ako će da me špijuniraju, to će biti direktno preko provajdera. Plus samo pitaš Google, oni imaju boga oca o svakom korisniku, plus moju Wi-Fi šifru.
 
@Animal , kolega @turok je mislio na to da će ova tema biti zaključana ako se nastavi priča o ličnim iskustvima sa otključavanjem tudjih konekcija.

Ok, razumem, ali ja uporno pokusavam da docaram neke stvari a dosta vas ovde kontrira, evo sada cu da postavim slike pa se nadam da ce konacno da bude jasno.

ja te razumem, ali ti mene ne razumes ;)
huawei: 530, 532.
d-link: znam za dir-600, bilo je jos ali ne mogu da se setim.
tp-link nema sanse da se setim sad.

Sto se tice D-linka dir-600 to mozda znas zato sto sam ja ranije vec naveo da je to jedini ruter koji sam uspeo da probijem.

Sto se tice TP Linka ne kazem da ni jedan ne moze biti probijen, ali svi koje SBB deli kod nas ovde ne mogu, mada TP Link je ozbiljna korporacija i verujem da jako jako malo uopste ima rutera koji mogu da se probiju.

E sada sto se tice Telekoma stvari stoje ovako, pomenuti ruteri koje si rekao hg530 i hg532 kao i ostali ( vecina ) poseduju WPS ali fabricki dolaze iskljuceni i ne konfigurisani. Dokaze za to mozete potraziti na oficijalnom YT kanalu Telekoma gde se inace nalaze uputstva za instalaciju i podesavanje WLAN-a nekih od njihovih rutera, adresa : http://www.youtube.com/channel/UCyIgxGa5TzUc9M7H5HC3e2A , prilikom podesavanja lepo se vidi da je WPS po defaultu iskljucen.

A evo malo i od mene pre sat vremena sam se nakacio na jedan HG530 koji je bio otkljucan i zabelezio sledece slike za vas.
Slika koja pokazuje fabricko stanje, dakle kada dobijete uredjaj ovako vam stoji :

hg530.jpg

Dakle kao sto se moze videti WPS je iskljucen.

Dokaz da sam se nakacio na pomenuti uredjaj :

hg.jpg

Evo sada malo i ono o cemu sam ranije pricao skenirao sam etar da vam pokazem postotak uredjaja koji imaju ukljucen i konfigurisan WPS.

Slika 1 :

hg1.jpg

Slika 2 (prva 3 sam sakrio jer se preklapaju sa onim iz prve slike ) :

hg2.jpg

Dakle ovde skupa ima 54 rutera i od tih 54 ukljucen i konfigurisan WPS ima njih svega 6-1=5. Jedan sam oduzeo jer sam ja konfigurisao na ovom HG530 na koji sam ulazio prethodno da bih obavio neke testove jos koji su mi potrebni, pa sam nakon toga skenirao znaci skupa 5.

Postotak je vise nego mizeran, uzmimo da provereno znam da od ovih 5 moze se probiti samo na jednom onda shvatate sta vam pricam valjda.

Dakle da rezimiramo, sanse da vam neko probije sifru preko WPS-a su minimalne, vidite i sami da su cak i obicni korisnici koji se slabo razumeju zasticeni jer je po defaultu iskljuceno, onaj koji ne zna nista oko toga sigurno da nece ukljucivati a onaj koji zna verujem da ce da se informise pre ukljucivanja sta se desava i da li ruter ima automatsku zastitu blokiranja vise uzastopnih neuspelih pokusaja.

Opet napominjem pricam za SBB i Telekom, za ostale provajdere ne znam jer nemam dodira sa njima, ako je neko probijao kod ostalih ili sta vec radio u to ne ulazim pricam o dva najveca provajdera kod nas.

O probijanju i dokazivanju vise necemo ako ce tema biti sankcionisana, ali eto ja sam vam izneo sada sve sto sam ranije pricao pa vi vidite sami koliku opasnost predstavlja probijanje preko WPS-a, kao sto sam ranije rekao potrebno je mnogo SRECE da bi vam neko probio sifru preko WPS-a.

P.S. Cak i na ruterima na kojima moze da se probije WPS, video sam da se stavljanjem novije verzije firmware-a ta mogucnost sanira.
 
Zamolio bih ucesnike ovog topica da kulturno diskutuju, bez vredjanja drugih korisnika, u suprotnom sledi kazna skladna pravilima.

Hvala
 
У каквим ви то крајевима станујете.
Код мене још "социјализам" па сви држимо откључане рутере да се играју деца што имају андроиде.
 
Najbolja fora je ostaviti otkljucan ruter i namamis da se upecaju pa kada se konektuju samo uzmes MitM i maznjavas im logine za mejl, banku..
 
Najbolja fora je ostaviti otkljucan ruter i namamis da se upecaju pa kada se konektuju samo uzmes MitM i maznjavas im logine za mejl, banku..
Postavka situacije ti je "super", taj ko tako uradi okaci se na tudji wi-fi i barata sa svojim nalog on je "veliki genije". Ima i lakse ne mora da se kaci moze sa svoje konekcije
pa na facebook i tamo okaci svoje bankovne racune itd...:wall::D
 
Naravno da je zaštićeno https-om, ako se uključi ssl strip, sajtovi ne rade. Snifovanje je moguće samo kod sajtova koji ne koriste sigurnu vezu (npr ovaj forum)
I šta da neko na fejsbuku okači broj računa, šta onda? Mogu jedino da mu uplate neke pare.
 
Nazad
Vrh Dno